Jak ukorzenić szeflerę. 2 najlepsze metody | KrosAgro

Jak ukorzenić szeflerę. 2 najlepsze metody | KrosAgro 1

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykorzenić schefflera, masz do wyboru dwie techniki. Nie powinieneś czuć się onieśmielony samodzielnym ukorzenianiem roślin, ponieważ zawsze możesz zmodyfikować środowisko, aby zachęcić do ich rozwoju. Jeśli twój obszar ma niestabilny klimat, rozważ uprawę w szklarni, aby zapewnić wygodniejszy początek schefflera.

Same Scheffleras rzadko nawet napotykają problemy, aby początkujący ogrodnicy mogli je rozmnażać bez wielu wad. Możesz zastosować poniższe wskazówki, aby zapewnić ukorzenienie roślin niezależnie od wybranej metody. Następnie zapewnij odpowiedni schemat pielęgnacji schefflera, aby pomóc im zachować zdrowie i kwitnąć.

Sadzonki

Krok # 1. Zbieranie i przygotowanie cięcia

Pierwszą metodą, jaką możesz zrobić, aby rozpocząć scheffleras, jest użycie sadzonek zdrowych roślin rodzicielskich. Proces rozmnażania schefflerów przy użyciu tej techniki nie różni się niczym, gdy korzenie innych roślin z sadzonek. Pamiętaj, aby użyć zdrowej rośliny rodzicielskiej i ciąć ostrym i sterylnym nożem, aby zapobiec chorobom.

Sam odcinek również powinien być wolny od jakichkolwiek śladów uszkodzeń i można ciąć blisko podstawy. Ogrodnicy często zawijają koniec wilgotnym ręcznikiem papierowym, aby był wilgotny, ponieważ sadzonki mają skłonność do szybkiego utraty wilgoci. Możesz następnie zanurzyć koniec cięcia w proszku korzeniowym, aby przyspieszyć rozwój korzenia.

Krok # 2. Konserwacja i rootowanie

Możesz użyć garnka z wybranym medium i przykleić cięcie na środku. Cięcie powinno stać stabilnie i natychmiast podlać glebę, aby pomóc w założeniu. Utrzymuj wilgotność gleby i umieść doniczki w miejscu jasnym, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Przydatną wskazówką jest użycie szklarni do ukorzeniania schefflerów, ponieważ warunki są stabilne. Po kilku tygodniach należy spodziewać się powstania korzeni. Zachęcaj do rozgałęziania się, usuwając wierzchołkowe pędy i przesadzaj sadzonki, gdy minie niebezpieczeństwo mrozu.

Warstwy

Drugą metodą wykorzenienia schefflery jest nakładanie warstw. Jeśli wahasz się co do sadzenia sadzonek, być może nakładanie warstw jest wygodniejszym i prostszym sposobem rozmnażania tych roślin. Zacznij od przygotowania elastycznej łodygi i usuń jej korę blisko jej końca.

Krok # 1. Pozycjonowanie

Ułatwi to zginanie łodygi schefflera na glebie sadzarki. Pamiętaj, że nakładanie warstw odnosi się do pobudzenia rozwoju korzeni łodygi rośliny macierzystej. Możesz jednak owinąć ten obszar wilgotnym mchem torfowym, jeśli łodyga nie może jeszcze dosięgnąć innej doniczki.

Zabezpiecz tę część plastikiem i taśmą i pozwól korzeniom rosnąć w mchu. Spowoduje to utworzenie nowej schefflera, którą możesz później przesadzić. Ale co, jeśli udało ci się wcześniej zgiąć łodygę do innego garnka?

Krok # 2. Zakopywanie i rootowanie

Po ustawieniu łodygi chcesz zakopać wyciętą część, aby później stworzyć kontakt między korzeniami a glebą. Należy jednak pamiętać o zakopywaniu liściastej części, ponieważ może ona zgnić. Utrzymuj łodygę na miejscu, gdy rośnie korzenie za pomocą drutu i zapewnij wilgotność gleby jako utrzymanie.

Następnie możesz usunąć nowy wzrost z rośliny rodzicielskiej i przenieść go do nowego pojemnika.

Dbanie o Schefflera

Dbanie o schefflera jest stosunkowo łatwe, co jest powszechne nawet w przypadku roślin domowych. Należy jednak pamiętać, że chociaż niektóre rośliny nie napotykają łatwo problemów, utrzymanie idealnych warunków i praktyk jest konieczne przez cały rok. Jeśli w Twojej lokalizacji panuje ekstremalny klimat, do uprawy tych roślin najlepiej jest użyć szklarni.

Lokalizacja

Scheffleras najlepiej będzie się rozwijać w luźnym, wilgotnym, żyznym i dobrze przepuszczalnym podłożu, takim jak piaszczysta gleba gliniasta. Możesz również przetestować swoją glebę, aby sprawdzić jej poziom pH i inne składniki, aby wprowadzić niezbędne poprawki. Samo miejsce powinno być jasne, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby zapobiec spaleniu liści, ale pamiętaj, że światło jest niezbędne, aby uniknąć długonogiego wzrostu.

Naturalnie scheffleras to rośliny tropikalne, co oznacza, że ​​najlepiej sprawdzą się w ciepłych i wilgotnych miejscach. Zimne warunki są szkodliwe dla roślin, więc pamiętaj, gdzie je umieszczasz. Ma to również zastosowanie, jeśli rośliny są narażone na otwory wentylacyjne i przeciągi.

Woda i nawozy

Podobnie jak w przypadku innych roślin, chcesz prawidłowo podlewać swoje scheffleras. Poczekaj, aż podłoże całkowicie wyschnie, aby uniknąć tworzenia wilgotnego środowiska, które może zabić rośliny. Namocz doniczkę i pozwól jej dobrze spłynąć podczas podlewania, aby rośliny były nawilżone.

Z drugiej strony nawożenie schefflerów jest niepotrzebne, ale można je raz w roku wzmocnić. Do utrzymania zdrowych roślin wystarczy rozcieńczony nawóz rozpuszczalny w wodzie.

Przycinanie

Czy scheffleras wymaga przycinania? Przycinanie jest rozsądną praktyką pielęgnacyjną mającą na celu odmłodzenie długonogich roślin lub zapobieżenie ich przerastaniu. Możesz przyciąć je do preferowanego kształtu lub przyciąć, aby uzyskać pełniejszy wygląd.

Wniosek

Rozmnażanie roślin, takich jak schefflera, jest łatwe do osiągnięcia, o ile znasz odpowiednie techniki. Możesz dowiedzieć się, jak ukorzenić schefflera za pomocą dwóch metod, czyli sadzonek i warstw. Ukorzenianie schefflera z sadzonek jest podobne do tego, jak zaczynasz inne rośliny od sadzonek.

Propaguj cięcie w szklarni, aby zachęcić do ukorzeniania, a także możesz zanurzyć jego koniec w hormonie ukorzeniającym przed sadzeniem, aby przyspieszyć ten proces. Z drugiej strony możesz ustawić i zgiąć łodygę schefflera do innej doniczki i zachęcić do wzrostu korzeni z miejsca, z którego usunięto korę.

Obie metody wymagają wilgoci gleby i stabilnego środowiska, dlatego korzystne jest rozpoczęcie schefflera w szklarni. Gdy twoje rośliny będą na odpowiednim etapie, możesz je przeszczepić na stałe.

Jak ukorzenić szeflerę. 2 najlepsze metody | KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Kiedy montować tunel foliowy?

Zbliżający się sezon uprawowy sprawia, że coraz częściej przeglądamy ofertę sklepów internetowych z foliowymi cieplarniami. Choć do wiosny pozostało jeszcze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie warzyw latem w tunelu foliowym

Sadzenie warzyw latem w tunelu foliowym to dobry sposób, aby zagwarantować sobie w następnym roku szybkie zbiory. Choć wydawałoby się,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej uprawy roślin

Profesjonalna szklarnia do przemysłowej uprawy roślin musi być dostosowana do potrzeb inwestora we wszystkich możliwych aspektach. Sposób, w jaki  konstrukcja…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy – 4 wskazówki jak uprawiać rośliny pod osłoną

Sezon uprawowy coraz bliżej, a czas do nieodległej wiosny minie bardzo szybko, więc najwyższa pora przygotowywać się do przyszłorocznych upraw….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać mini kiwi w tunelu foliowym?

Tunel foliowy to konstrukcja pozwalająca na uprawę roślin, które normalnie byłyby niedostępne. Choć zawsze istnieje możliwość prowadzenia egzotycznej plantacji plenerowo,…

Więcej
Tunele foliowe

Jakie są kategorie tuneli foliowych?

Sezonowy tunel foliowy większości osób kojarzy się z uprawami, jednak jako konstrukcja ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Ocynkowana ogniowo struktura ma…

Więcej