Jak chronić trawy ozdobne? | KrosAgro

Jak uchronić ozdobne trawy przed przewracaniem | KrosAgro 1

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zapobiegać przewracaniu się traw ozdobnych, metodami, które musisz opanować, są tyczenie i dzielenie. Widok traw ozdobnych przewracających się i nieuporządkowanych może być frustrujący, dlatego ich utrzymanie jest kluczowe. Oprócz oddzielania zarośniętych traw można użyć kołka, aby podeprzeć rośliny i zachować estetyczną aranżację.

Nie musisz ścinać traw ozdobnych ani ograniczać się do krótszych typów, jeśli nienawidzisz ich przewracania się. Nie zapomnij jednak zbadać nawyków wzrostu gatunków, aby umożliwić planowanie ich rozmieszczenia w dłuższej perspektywie. Możesz również rozważyć uprawę traw w szklarni, ponieważ utrzymanie ich w pomieszczeniu może być łatwiejsze.

Jak uchronić trawę ozdobną przed przewróceniem się i dodatkowe wskazówki dotyczące udanego rodzicielstwa traw ozdobnych

Stakowanie

Pierwszym sposobem zapobiegania przewracaniu się traw ozdobnych jest palikowanie. Według University of Vermont Extension głównym wnioskiem, o którym należy pamiętać, jest rosnący pokrój roślin. Dlatego najlepszą techniką tyczenia traw ozdobnych byłoby umieszczenie ich w środku kępy trawy i zabezpieczenie punktów sznurkiem.

W ten sposób możesz po prostu zawiązać kawałek sznurka wokół trawy, aby utrzymać ją pionowo. Pamiętaj jednak o zawiązaniu go, aby nie utrudniał ruchu traw. Najlepszy czas na obstawianie będzie również przed sezonem, kiedy trawy stają się brązowe i uśpione.

Innymi ważnymi wskazówkami, o których należy pamiętać podczas tyczenia traw ozdobnych, jest to, że chcesz, aby kołki i sznurki zlewały się z roślinami. Około trzech stawek powinno wystarczyć, ale będzie to zależeć od tego, jak duże są twoje kępy. Chcesz umieścić je tam, gdzie są najgrubsze łodygi i tam, gdzie zaczynają się wyginać.

Oddział

Inną metodą zapobiegania przewracaniu się traw ozdobnych jest ich podzielenie. Pamiętaj, że ta technika jest przydatna do rozmnażania, ale pomoże Ci również kontrolować rozmiar kępek po kilku latach. Możesz wykonywać tę praktykę co dwa lata w ramach zarządzania trawami ozdobnymi.

Sam proces jest tak prosty, jak przycięcie liści do 6 cali i wykopanie całej kępy. Możesz użyć siekiery, aby pociąć go na cztery części i usunąć wszystkie martwe części. Następnie należy natychmiast przesadzić i podlać te przegrody, aby zapobiec ich wysychaniu.

Jeśli w Twoim regionie występuje wydłużony sezon wegetacyjny, możesz również skorzystać z przycinania w środku sezonu. Zapobiegnie to zarastaniu kępek i możesz po prostu odciąć mniejsze dolne ostrza otaczające roślinę. Jednak niektóre trawy mogą nadal czerpać korzyści z tyczenia, więc mądrze wybierz swoją metodę, aby utrzymać je w pozycji pionowej.

Dlaczego ozdobne trawy spadają?

Najlepiej byłoby również zrozumieć, dlaczego trawy ozdobne zwykle przewracają się. Wiele praktyk może wpływać na pionową strukturę roślin, a unikanie tych problemów może utrzymać rośliny w pionie i wysokości. Na przykład sama lokalizacja może wpływać na strukturę traw.

Jeśli w Twojej okolicy panuje silny wiatr i deszcz, jest bardzo prawdopodobne, że trawa się przewróci. Rozważ wyhodowanie ich w szklarni, aby chronić trawę przed takimi warunkami środowiskowymi. Trawy ozdobne mogą również wysychać pod koniec sezonu wegetacyjnego, a pozostałe stare kępy w środku mogą obumrzeć, co wpływa na inne wzniesione trawy.

Dlatego najlepiej rozpocząć tyczenie, gdy trawa jest jeszcze zielona. Mówiąc o wysychaniu traw, praktyki takie jak nadmierne nawożenie mogą prowadzić do wrzecionowatych traw, które łatwo odpadają. Chcesz nawozić dopiero wiosną po tym, jak ostrza zaczną kiełkować.

Konserwacja ozdobnych traw

Oprócz podziału, ścinanie traw ozdobnych powinno być częścią twojej praktyki pielęgnacyjnej. Jednak najpierw chcesz sklasyfikować swoje trawy na trawy w ciepłym i zimnym sezonie. Pierwszą można ściąć do połowy wiosny, podczas gdy trawy chłodne dobrze reagują na ścinanie wczesną wiosną.

Gdy pogoda robi się chłodniejsza, trawy w ciepłym sezonie brązowieją i od tego momentu można rozpocząć ich przycinanie. Z drugiej strony, chcesz zostawić trawy z chłodnego sezonu w zimnych porach, a następnie ściąć je po zakończeniu sezonu. W zależności od tego, jak wymagająca jest Twoja trawa, możesz użyć nożyc do przycinania lub nożyc do żywopłotu podczas przycinania trawy w wiązce.

Następnie możesz nawozić, gdy na wiosnę zacznie się nowy wzrost, ale utrzymuj niski poziom azotu, aby zapobiec jego przewracaniu. Następnie pomóż roślinom ustabilizować się, podlewając je w pierwszym sezonie po posadzeniu traw. Dodatkowe podlewanie będzie wtedy zależeć od wymagań twojego gatunku.

Wniosek

Chcesz uprawiać trawy ozdobne? Jeśli tak, musisz nauczyć się, jak zapobiegać przewracaniu się traw ozdobnych. Niestety, te trawy często mają problemy z utrzymaniem pozycji pionowej z powodu różnych czynników.

Może to być spowodowane poważnymi wyzwaniami środowiskowymi, nadmiernym nawożeniem lub przerośniętymi kępami. Możesz utrzymać trawę w pionie, umieszczając kołki i używając kawałków sznurka, aby zapobiec ich przewróceniu. Możesz także dzielić kępy co dwa lata, aby zapobiec ich zbyt dużemu powiększeniu.

Ogólnie rzecz biorąc, nie musisz się martwić o utrzymanie traw w pozycji pionowej. Właściwa konserwacja powinna pomóc w zapobieganiu przewracaniu się. Jeśli w Twojej okolicy występują intensywne deszcze i wiatry, rozważ uprawę traw w szklarni.

Jak uchronić ozdobne trawy przed przewracaniem | KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Chwasty w tunelu foliowym

Chwasty to prawdziwe utrapienie dla ogrodników. Potrafią zagłuszyć główny plon, przysłaniając mu dostęp do światła oraz pobierając składniki odżywcze z…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa jako salon samochodowy

Hala namiotowe jako salon samochodowy to kolejne zastosowanie dla modułowych konstrukcji. W czasach, kiedy przypada więcej niż jeden samochód na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa, pielęgnacja i przycinanie floksa

Floks wiechowaty to wysoka, sięgająca około 120 cm bylina ogrodowa, ma sztywne łodygi, a jej główną ozdobą są urocze drobne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym to jedne z najczęściej pojawiających się w cieplarni gatunków. To rośliny ciepłolubne, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czy warto uprawiać okry (ketmii piżmowej) w tunelu foliowym?

Tunel foliowy pozwala na uprawianie roślin, które normalnie nie wyrosłyby w ogródku. To dzięki osłonom niespotykane i mało znane orientalne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak dbać o szklarnię? | Sezon szklarniowy

Teraz gdy piszę ten artykuł, sezon szklarniowy zbliża się wielkimi krokami. W okresie, kiedy, temperatury w ciągu dnia są dodatnie,…

Więcej