Jak sprzedawać lawendę: podstawy | Porady od KrosAgro

Jak sprzedawać lawendę: podstawy | Porady od KrosAgro

Czy chcesz wiedzieć, jak sprzedawać lawendę? Zamień swoją pasję do ogrodnictwa w dochodowy biznes, sprzedając rośliny i produkty lawendy, takie jak kompozycje z suszonych kwiatów, produkty do aromaterapii, mydło, saszetki i nie tylko.

Istnieje kilka produktów, które można wytwarzać z roślin lawendy. Zanim jednak zaczniesz myśleć o sprzedaży roślin lawendy, ważne jest, aby wiedzieć, jakim gatunkom uprawiać i jak prawidłowo je uprawiać.

Najlepsze gatunki lawendy do uprawy

Czy wiesz, że istnieje ponad 30 rodzajów lawendy w setkach odmian? Ale chociaż do wyboru są setki lawend, większość komercyjnych hodowców uprawia dwa gatunki: lawendę angielską lub lawendę prawdziwą (Lavendula augustifolia) oraz lawendy lub hybrydy (Lavendula x intermedia).

W ramach tych dwóch gatunków istnieje kilka innych odmian. Każda odmiana ma wyjątkowe cechy, które dodają pięknego akcentu do bukietów, zapachu olejków eterycznych i mydła oraz smaku przypraw kulinarnych.

Czy możesz uprawiać lawendę w swojej okolicy?

Chociaż lawenda jest łatwa w uprawie, nigdzie nie rośnie. Twoje rośliny powinny być uprawiane w odpowiednim klimacie i typie gleby. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o uprawie lawendy dla zysku.

Rośliny lawendy pochodzą z Morza Śródziemnego, więc aby uzyskać najlepsze rezultaty, muszą rosnąć w podobnym klimacie. Rośliny te wymagają dobrze przepuszczalnej gleby o kwasowości od 6 do 8. Aby poznać poziom pH gleby, możesz użyć prostego testera pH, który najprawdopodobniej znajdziesz w lokalnym centrum ogrodniczym.

Lawenda może rosnąć na większości obszarów w kraju, ale niektóre z nich radzą sobie lepiej w niektórych regionach (takich jak stan Waszyngton, Teksas i Nowy Meksyk), zwłaszcza te, które znajdują się w pobliżu dużych zbiorników wodnych. Rośliny te najlepiej rozwijają się, gdy są sadzone w glebie piaszczysto-gliniastej, ponieważ zapewnia ona największy drenaż.

Nie musisz dodawać nawozu, gdy twoje lawendy się rozwiną. Ale kiedy zasadziłeś je po raz pierwszy, możesz karmić je nawozem azotowym, aby przyspieszyć wzrost.

Będziesz także musiał przyciąć swoje lawendy, zanim osiągną dojrzałość. Jeśli nie przycinasz ich w ciągu pierwszych dwóch lat, może to spowodować zdrewniałe łodygi i mniej kwiatów.

4 rodzaje produktów lawendowych, które możesz sprzedawać

Prawdopodobnie od razu możesz pomyśleć o kilku produktach lawendowych. Ale oto cztery rodzaje produktów lawendowych, które możesz rozważyć przy uprawie:

Mydło lawendowe

Słodko pachnący zapach lawendy to doskonały składnik do wyrobu mydła. Dzięki kilku formom i sposobom wytwarzania mydła można stworzyć kilka rodzajów mydła, na przykład mydło w płynie do mycia rąk, mydło do ciała i mydło w kostce do twarzy. W przypadku nowych producentów mydła można łatwo rozpocząć produkcję za pomocą bazy mydlanej „stop i wlej”.

Żywe rośliny

Oprócz zapachu rośliny lawendy dojrzewają w piękne i niepowtarzalne kwiaty. Wielu komercyjnych hodowców uprawia lawendy i sprzedaje je jako dojrzałe, żywe rośliny z ogromnymi zyskami. Aby mieć pewność, że rośliny będą wyglądać dokładnie tak, jak rośliny rodzicielskie, lepiej wyhodować je z sadzonek, a nie z nasion. W ten sposób jedynym wydatkiem byłyby doniczki i ziemia doniczkowa. Możesz również sprzedawać hurtowo swoje rośliny do lokalnych ogrodów i szkółek.

Świeże bukiety

Sprzedaż lawendy w postaci świeżych bukietów to świetny sposób na zarabianie pieniędzy przez drobnych hodowców roślin. Możesz sprzedawać bezpośrednio konsumentom ze straganu ogrodowego lub na targu w Twojej okolicy. Bukiety lawendy są zwykle sprzedawane po 5 USD za sztukę. Jeśli masz obszar upraw o wymiarach 20 ‘x 20’, możesz wyprodukować około 300-350 bukietów lawendy rocznie. Jeśli możesz je wszystkie sprzedać, zarobisz od 1500 do 1750 USD. Większe działki są jeszcze bardziej opłacalne. Na przykład z jednej czwartej akra można zwykle wyprodukować 3000 pęczków, a jeśli możesz je wszystkie sprzedać, możesz zarobić 15 000 USD.

Saszetki

Możesz użyć lawendowych saszetek, aby odświeżyć lub odświeżyć zakamarki w domu, takie jak szafy, szuflady, a nawet buty. Możesz je sprzedawać bezpośrednio konsumentom lub lokalnym sprzedawcom w Twojej okolicy.

Po co uprawiać lawendę w mini szklarni?

Sprzedaż lawendy dla zysku oznacza, że ​​powinno być mało miejsca na błędy, gdy uprawiasz lawendę w celu maksymalizacji zysku. Uprawa ich w szklarni chroni je przed szkodnikami, chorobami i złą pogodą. Pozwala również kontrolować klimat wewnątrz szklarni.

Chroń swoje rośliny lawendy przed szkodnikami i chorobami

Pchły ogrodowe, plamistość liści Septoria i czterolistna roślina to główne szkodniki atakujące rośliny lawendy. W przypadku chorób lawenda jest podatna na zgniliznę korzeni, wirusa mozaiki Alfa i Shab. Uprawa lawendy w zamkniętej przestrzeni zmniejsza ryzyko zarażenia się chorobami i przyciągania szkodników.

Chroń swoje rośliny lawendy przed złą pogodą

Ulewny deszcz, silne wiatry i nadmierne ciepło mogą uszkodzić rośliny lawendy. Trzymanie ich w szklarni chroni je przed trudnymi warunkami pogodowymi, które mogą wpływać na wzrost twoich roślin.

Ostatnie przemyślenia na temat sprzedaży lawendy dla zysku

Zanim zaczniesz sprzedawać lawendę z zyskiem, ważne jest, aby poznać tajniki sprzedaży lawendy. Możesz odwiedzić lokalnego hodowcę komercyjnego, aby dowiedzieć się więcej o uprawie roślin i ich sprzedaży. Zapytaj ich, jak zarabiają pieniądze, śledzą swoje finanse i nie tylko.

Jak sprzedawać lawendę: podstawy | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Zagospodarowanie upraw pod osłonami

Zagospodarowanie upraw pod osłonami powinno być zaplanowane tak, aby każdy fragment dostępnej przestrzeni przynosił plon. Tunele foliowe, pomimo tego iż…

Więcej
Bez kategorii

Namioty garażowe i magazynowe

Namioty garażowe i magazynowe to coraz chętniej wybierane konstrukcje do przechowywania maszyn, pojazdów i sprzętu. Modułowe, a zarazem mobilne struktury,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie warzyw latem w tunelu foliowym

Sadzenie warzyw latem w tunelu foliowym to dobry sposób, aby zagwarantować sobie w następnym roku szybkie zbiory. Choć wydawałoby się,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób zwalczyć zmęczenie gleby?

Samo rozpoznanie nie należy do najłatwiejszych, bardzo łatwo dopasować objawy do jednorazowego epizodu lub bagatelizować pierwsze sygnały ostrzegawcze. Sama natura…

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym?

Jeśli masz wątpliwości, kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym, podpowiemy Ci, że możesz to zrobić jesienią lub wczesną wiosną….

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Przemysłowy namiot magazynowy

Przemysłowy namiot to funkcjonalny i ekonomiczny sposób na ochronę posiadanych maszyn, narzędzi i akcesoriów. Bez względu na to, czy jest…

Więcej