Jak sprawić, by chryzantema ”Mums” ponownie zakwitła

Jak sprawić, by chryzantema ''Mums'' ponownie zakwitła

Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawić, by mama ponownie zakwitła, musisz bardzo poważnie podchodzić do doskonalenia swoich umiejętności ogrodniczych. Być może już wiesz, że kwiaty roślin odmawiają wzrostu, gdy zbliża się koniec sezonu wegetacyjnego. Jednak z przyjemnością dowiesz się, że są sposoby, aby to obejść.

Bliższe spojrzenie na mamy

Mamy, inaczej zwane chryzantemami, występują w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach płatków. Jednak niezależnie od odmiany, nikt nie może argumentować, że nie możesz się powstrzymać, ale chcesz widzieć ich kwitnienie przez dłuższy czas.

Niestety trwają one tylko wtedy, gdy zbliża się jesień i do momentu, gdy sezon właśnie przeszedł w zimę. Bardziej niefortunne jest to, że zdarzają się przypadki, w których mamy nie kwitną, kiedy powinny, lub nie utrzymują się tak długo, jak powinny.

Jak zachęcać do kwitnienia mam

Generalnie mamy nie są wymagające swoimi potrzebami, co czyni je roślinami mało wymagającymi w utrzymaniu. Jednak ludzie często odbierają to jako sygnał, że lekceważenie ich jest w porządku, co nie powinno mieć miejsca. Jeśli chcesz, aby zakwitły, poświęć im uwagę.

Wiele możliwych powodów może wyjaśnić, dlaczego Twoje mamy nie kwitną w oczekiwanym czasie. Jednym z nich jest to, że te rośliny mają tysiące odmian, więc niektóre kwitną szybciej i wcześniej niż inne.

Istnieje jednak również szansa, że ​​zrobiłeś coś złego lub twoje wysiłki w ich kultywowaniu były niewystarczające. Nie musisz doglądać ich o każdej porze dnia, ale potrzebują odpowiedniego światła, wody, nawozów i przycinania.

5 wskazówek, które musisz mieć, jak sprawić, by mama znów rozkwitła

Czy jesteś gotowy, aby Twoje śliczne mamy znów rozkwitły? Aby rozpocząć tę ekscytującą podróż, pamiętaj o następujących wskazówkach:

Wskazówka nr 1: dobrze je karm i podlewaj

Pierwszą i chyba najbardziej skuteczną wskazówką jest dobra opieka nad mamą. Jeśli chcesz, aby kwitnienie trwało tak długo, jak to możliwe, dobrze je karm i dostarczaj tyle wody, ile potrzeba.

Wskazówka nr 2: pozbądź się zwiędłych kwiatów

Jeśli chcesz zachęcić kwiaty, które jeszcze nie wyrosły, usuń te, które uschły. Ponieważ nie możesz odzyskać martwych zakwitów bez względu na wszystko, lepiej powstrzymaj je przed niepotrzebnym spożywaniem składników odżywczych, które mają być dla nowego wzrostu.

Wskazówka nr 3: dodaj ściółkę

Ich kwiaty na pewno będą w stanie uśpienia, jak krosna zimowe, ale możesz przedłużyć kwitnienie, dodając ściółkę. Służą jako ochrona przed śmiertelnym dla mam obniżeniem temperaturą.

Wskazówka nr 4: kupując wybierz silne mamy

Jeśli zamierzasz kupić mamę, musisz zagwarantować, że przynajmniej z oczywistych powodów wybierzesz mocną. A ponieważ dobrze się rozwijają w wysokich temperaturach, pamiętaj, aby nie umieszczać ich w miejscu, w którym prawie nie ma dostępu do światła słonecznego.

Wskazówka nr 5: upewnij się, że ich nie przezimujesz

Nie przepełniaj matek, ale nie pozwól, aby gleba wyschła. Utrzymuj wilgoć, podlewając je, zanim ziemia wyschnie. Można je również moczyć w płytkiej wodzie lub całkowicie zanurzyć na kilka godzin przed ponownym wyciągnięciem.

Najważniejsze korzyści z uprawy roślin w szklarni

Uprawa roślin w szklarni to jedna z najlepszych decyzji, jakie możesz kiedykolwiek podjąć. Oprócz zapewnienia im ochrony, której potrzebują, przed ciągłym zagrożeniem ze strony szkodników sezonowych, niechcianych stworzeń i złych warunków pogodowych, ogrodnictwo szklarniowe daje również więcej możliwości wzmocnienia swojej gry ogrodniczej. Oto niektóre z najlepszych powodów, dla których warto spróbować swoich sił w uprawie roślin w mini szklarni, hobbystycznej lub półprofesjonalnej:

Twoje rośliny rosną w najlepszych warunkach

Uprawa roślin w zamkniętej przestrzeni oznacza swobodę dostosowywania środowiska uprawy do ich wyjątkowych potrzeb. Na przykład, możesz dowolnie regulować poziom temperatury, wilgotności i światła, aby zachęcić rośliny do dobrego rozwoju.

Nie musisz się martwić o kształtowanie krajobrazu

W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrodnictwa na świeżym powietrzu, w którym musisz uprawiać rośliny bezpośrednio z ziemi, ogrodnictwo szklarniowe pozwala uprawiać je w pojemnikach, które możesz swobodnie przemieszczać i układać według własnych upodobań. Dzięki ogrodnictwu szklarniowemu możesz wreszcie pożegnać się z kosztownymi wydatkami na zagospodarowanie terenu.

Będziesz mógł przedłużyć okres wegetacji swoich roślin

Ponieważ szklarnia jest środowiskiem kontrolowanym, umożliwia uprawianie pewnych rodzajów roślin, które nie są rodzime dla twojego regionu. Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w obszarze, w którym klimat jest przeważnie zimny, ponieważ będziesz w stanie utrzymać stały poziom temperatury w zamkniętej przestrzeni. To dobra wiadomość dla każdego, kto zawsze chciał mieć całoroczną tropikalną oazę na swoim własnym podwórku!

Będziesz mógł uprawiać własną żywność

Jedną z najlepszych rzeczy w przejściu na ogrodnictwo szklarniowe jest to, że zapewnia wiele możliwości uprawy własnej żywności. Pomyśl, ile pieniędzy zaoszczędzisz na zakupach spożywczych! Ponadto możesz mieć pewność, że Ty i Twoja rodzina będziecie cieszyć się świeżymi produktami, które nie są zanieczyszczone toksycznymi chemikaliami i pestycydami.

Wniosek

Po zastosowaniu odpowiednich metod ponownego rozkwitu mam, możesz mieć pewność, że zapierające dech w piersiach kwiaty pojawią się w mgnieniu oka. Konserwacja i regularne przeglądy to klucze, więc trzymanie się rutyny powinno być Twoim priorytetem.

Jak sprawić, by chryzantema ''Mums'' ponownie zakwitła

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego mini tunel foliowy do ochrony roślin?

Zaprojektowany przez markę Krosagro mini tunel foliowe to konstrukcja, która pozwala na wytworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków rozwoju roślin na…

Więcej
Tunele foliowe

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym to znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż plantacja warzyw, owoców lub ziół na otwartej przestrzeni. Konstrukcja…

Więcej
Tunele foliowe

Jaki wybrać tunel foliowy biały czy zielony?

Tunel foliowy biały czy zielony: to pytanie, które wiele razy zadają Klienci marki Krosagro. Okazuje się, że kolor to jedynie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać katarantus różowy? Uprawa i pielęgnacja barwinka madagaskarskiego

W ostatnim czasie w naszych domach i ogrodach coraz częściej goszczą piękne, egzotyczne rośliny. Jedną z nich, jest pochodzący z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać bataty w tunelu foliowym?

Bataty to egzotyczna roślina o smakowitych słodkich bulwach, pochodzące z Ameryki Południowej. To jasnobrązowe warzywo w porównaniu  do ziemniaków ma…

Więcej