Jak skutecznie wyhodować tuję z sadzonek? | KrosAgro

Jak skutecznie wyhodować tuję z sadzonek | KrosAgro 1

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyhodować altanki z sadzonek, musisz opanować tylko trzy kroki. Arborvitae to jedna z roślin wymagających najmniejszej konserwacji, więc nie jest zaskakujące, że wielu ogrodników interesuje się ich uprawą. Jednak najłatwiejszym sposobem ich rozmnażania są sadzonki.

Korzystne może być również ukorzenianie drzewkowatych w szklarni. Pamiętaj, że sadzonki wymagają stabilnego środowiska do rozwoju korzeni. Dlatego sadzenie roślin w szklarni przyspieszyłoby zakładanie.

Przede wszystkim ważne jest, aby podkreślić, że pod drzewami drzewiastymi istnieją różne gatunki. Chociaż ten trzyetapowy przewodnik jest ogólną techniką uprawy drzewek z sadzonek, dokonaj niezbędnych korekt i modyfikacji metod w zależności od gatunku, który uprawiasz.

Krok # 1. Cięcie zbieranie i przygotowanie

Zbieranie sadzonek arborvitae nie różni się od zbierania kawałków z innych roślin. Chcesz wybrać zdrową roślinę, aby nie zestresować się po obcięciu łodygi. Użyj ostrego i sterylnego noża, aby odciąć czubek gałęzi na około 6 cali pod kątem 45 stopni.

Pamiętaj, aby sprawdzić samą łodygę pod kątem uszkodzeń i używać czystych narzędzi, aby zapobiec przenoszeniu chorób. Najlepiej byłoby pobrać sekcję z gałęzi z nowym zielonym wzrostem na końcu, ale dojrzałą korą u podstawy dla lepszego ukorzenienia. Po pobraniu sadzonek przygotuj je do sadzenia.

Chcesz usunąć liście w dolnej części cięcia i utworzyć nowe cięcie, aby później uzyskać bardziej swobodny kontakt między glebą a korzeniami. Co więcej, usunięcie liści w dolnej połowie zapobiegnie gniciu. Możesz również nałożyć proszek hormonu korzeniowego na część, w której na końcu usuwasz liście, aby przyspieszyć zakorzenienie.

Krok # 2. Rootowanie

Po przygotowaniu należy być gotowym do umieszczenia sadzonek w doniczkach szkółkarskich. Pamiętaj jednak, aby wcześniej przygotować pojemniki z wilgotnym piaskiem, aby zapobiec wysychaniu sadzonek podczas oczekiwania. Być może najważniejszym problemem, którego należy unikać w uprawie drzewek z sadzonek, jest wysuszenie ich i użycie suchego podłoża.

Włożyć nacięcie w środek doniczki na głębokość sięgającą połowy jego długości. Utwardzić piasek wokół cięcia, aby utrzymać go w pozycji pionowej i ponownie spryskać cięcie wodą. Aby pomóc stworzyć wilgotne środowisko kluczowe dla rozwoju korzeni, przykryj pojemnik plastikową torbą, ale upewnij się, że nie dotyka cięcia.

Krok # 3. Konserwacja

Korzystnym miejscem do umieszczenia doniczek z sadzonkami drzewek jest szklarnia. W ten sposób możesz trzymać je w miejscu jasnym i ciepłym, ale z dala od bezpośredniego światła. Co więcej, sadzonki są wrażliwe na trudne warunki klimatyczne, takie jak wiatr i deszcz, a korzystanie ze szklarni chroni je w miarę ich rozwoju.

Praktyki konserwacyjne pozostawione w tym miejscu polegają na zapewnieniu dobrego nawilżenia cięcia. Niektórzy ogrodnicy zalecają nawet zraszanie co dwie godziny. Zwykle sadzonki arborvitae ukorzeniają się przez sześć tygodni i można to przetestować, delikatnie szarpiąc podstawę łodygi pod kątem oporu.

Przed przesadzeniem sadzonek do pojemnika z ziemią doniczkową należy odczekać miesiąc po rozwinięciu się korzeni. W tym momencie należy delikatnie zaaklimatyzować go na zewnątrz przed przesadzeniem na stałe na wiosnę. Konieczne jest położenie nacisku na trzymanie ich w miejscu częściowo zacienionym przed trwałym przeszczepem, aby uniknąć wstrząsu związanego z przeszczepem.

Dbanie o Arborvitae

Lokalizacja

Obszar, który jest w pełni nasłoneczniony, jest najlepszy do uprawy drzewek i podobnie jak większość roślin, chcesz użyć dobrze przepuszczalnej i żyznej gleby dla swoich drzewek. Możesz również przetestować swoją glebę pod kątem jakości retencji wody, składników odżywczych i poziomu pH. W ten sposób możesz wprowadzić niezbędne poprawki, aby poprawić jego strukturę, składniki odżywcze i poziom pH.

Możesz również trzymać rośliny w szklarni, jeśli gleba jest zbyt długa, aby nadawała się do użytku po sezonie mrozów. Pamiętaj, że system korzeniowy może ulec uszkodzeniu w trudnych warunkach. Gdy będziesz mieć pewność, że uprawa na zewnątrz jest bezpieczna, podczas wykopywania terenu należy przewidzieć rozprzestrzenianie się korzeni drzeworożców.

Woda i nawozy

W miarę wzrostu twoich arborvitae, aby je utrzymać, konieczne jest częste podlewanie. Jest to szczególnie ważne latem, kiedy klimat jest suchy. Uszkodzenia spowodowane przez suszę są nawet częstym problemem w przypadku drzewkowców.

Co więcej, opryskiwanie samych liści powinno powstrzymywać szkodniki, takie jak przędziorków. Z drugiej strony, możesz wiosną nawozić drzewka uniwersalną paszą, aby dodatkowo wspomóc ich zdrowie. Niektóre inne przypadki, w których żywica odniesie korzyści z nawożenia, to słabe zabarwienie, osadzenie się, uszkodzenia spowodowane przez szkodniki i choroby oraz powolny wzrost.

Wniosek

Arborvitae składa się z różnych gatunków, które zaspokoją twoją kolekcję krzewów. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak wyhodować altanki z sadzonek, aby stworzyć więcej roślin do ogrodu. Możesz uprościć proces zbierania sadzonek, ukorzeniania ich i ogólnej konserwacji.

Pamiętaj, aby wybrać zdrową sekcję i przygotować ją przed posadzeniem na wilgotnym podłożu. Możesz przykryć doniczkę plastikiem i umieścić sadzonki w szklarni, aby chronić ją przed niestabilnym i surowym klimatem. Następnie nie zapomnij zaaklimatyzować ich przed trwałym przesadzeniem na zewnątrz.

Jak skutecznie wyhodować tuję z sadzonek | KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa kalafiora w tunelu foliowym

Delikatny smak kalafiora sprawia, że wiele osób decyduje się na jego uprawę. Warzywo podczas wegetacji powinno mieć stały poziom ciepła,…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Budowa tunelu foliowego

Jak zbudować tunel foliowy? W pełni rozumiemy potrzeby oraz wymagania uprawiających rośliny pod osłonami, bez względu na to, czy to…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa dla rolnictwa

Hala namiotowa dla rolnictwa to wszechstronna struktura do zastosowania na farmach. Dzięki uniwersalnej konstrukcji oraz modułowemu stelażowi przynosi sporo korzyści…

Więcej
Bez kategorii

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem to jedno z działań, które należy przemyśleć przed rozstawieniem struktury. Warto na samym wstępie zaznaczyć,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hala namiotowa jako warsztat

Hala namiotowa jako warsztat to pod wieloma względami idealne rozwiązanie dla inwestorów. Tego typu struktury to modułowe konstrukcje, które można…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać petunie?

Czy chcesz dowiedzieć się jak rozmnażać petunię? Otóż można robić to z nasion lub sadzonek. Jeśli chcesz zapewnić im bezpieczny…

Więcej