Jak skutecznie pozbyć się krzaków dzikiej róży? | KrosAgro

Jak skutecznie pozbyć się krzaków dzikiej róży | KrosAgro

Wiedząc, jak pozbyć się krzewów dzikiej róży, masz dwie możliwości: usunąć je ręcznie lub użyć herbicydów. Istnieją różne odmiany dzikich róż, takie jak Rosa Carolina i Rosa multiflora, które mogą z łatwością rozwijać się w regionach znajdujących się w strefie od 5 do 8. To sprawia, że ​​krzewy te występują powszechnie w różnych lokalizacjach i mogą z łatwością wpływać na różne krajobrazy.

Niektórzy powiedzieliby, że dzikie róże są mile widziane ze względu na ich piękno, ale posiadanie ich w ogrodzie może mieć wpływ na inne rośliny. Z tego powodu musisz się nauczyć, jak skutecznie pozbywać się dzikich róż, aby nie odrosły. Jeśli chcesz zapewnić zadbany ogród, możesz również rozważyć uprawę w szklarni, ponieważ nie istnieje zarządzanie dzikimi roślinami przy odpowiednich praktykach w pomieszczeniach.

Jak łatwo pozbyć się krzewów dzikiej róży

Opcja nr 1. Usuwanie ręczne

Woda i śliwka

Pierwszą opcją jest ręczne usuwanie krzewów dzikiej róży, co może być skuteczne, jeśli nie ma ich jeszcze zbyt dużo. Aby ułatwić kopanie, przygotuj krzaki podlewając je i usuń następnego dnia. Podlewanie dzikich róż ułatwia ich ekstrakcję, ponieważ nie grozi zniszczeniem kuli korzeniowej podczas ich wykopywania.

Pamiętaj, że podobnie jak chwasty, jeśli pozostaną jakieś części korzenia dzikiej róży, może później wyrosnąć na nową roślinę. Byłoby pomocne, gdybyś przyciął również krzaki tak, aby znajdowały się tylko kilka cali nad ziemią. Jest to szczególnie korzystne, jeśli krzaki zarosły w miejscu, w którym trudno będzie upewnić się, że wykopałeś kulę korzeniową.

Kopać i usuwać

Po podlaniu i przycięciu należy wykopać kulę korzeniową ostrym łopatką. Ogrodnicy zalecają odstęp 6 cali od głównej łodygi róży, aby przewidzieć rozmiar bryły korzeniowej. Po wykopaniu kuli korzeniowej sprawdź, czy nie ma pozostałości korzeni i usuń trochę ziemi, aby uzyskać dobry pomiar.

Po zebraniu krzewów dzikiej róży możesz je spalić lub wyrzucić zamiast zamieniać w kompost. Kompostowanie wyekstrahowanych krzewów grozi skażeniem obszaru korzeniami, które mogą wyrosnąć na nowe krzaki. Co więcej, krzewy mogą odrosnąć na swojej poprzedniej stronie, więc natychmiast usuń nowe narośle, gdy je zauważysz.

Jeśli nie chcesz od razu uciekać się do herbicydów, możesz również rozważyć użycie tkaniny zwalczającej chwasty. Zapobiega to wzrostowi nowych roślin z resztek pędów i skrawków, ponieważ zapobiega powstawaniu światła, które wspomaga rozwój krzewów dzikiej róży.

Opcja nr 2. Herbicydy

W niektórych przypadkach ręczne usuwanie krzewów dzikiej róży nie wystarczy, zwłaszcza gdy zauważysz, że nadal odrastają. Jeśli jest też wiele krzewów, wygodniejsze może być użycie herbicydów. Chwastobójca powinien dobrze działać na krzaki dzikiej róży.

Nadal należy kłaść nacisk na sprawdzanie używanej substancji chemicznej. Niezależnie od tego, czy usuwasz krzewy dzikiej róży w szklarni, czy w ogrodzie, chemikalia mogą wpływać na inne rośliny w pobliżu. Jest to również typowe dla chwastobójców, którzy pozostawiają resztki w glebie, które mogą wpływać na następne rośliny, które będziesz uprawiać w okolicy.

Ogólnie rzecz biorąc, nie powinieneś czuć się onieśmielony używaniem chwastobójcy, o ile będziesz postępować zgodnie z instrukcjami i dokładnie je przeczytać. Ogólnie rzecz biorąc, ochrona się odpowiednią odzieżą i przykrycie pobliskich roślin folią ochronną powinno zapewnić bezpieczne stosowanie środków chemicznych. Należy również sprawdzić wskazówki dotyczące stosowania i ponownego nakładania substancji chemicznej, aby zapewnić jej skuteczność.

Najlepszy czas na użycie chwastobójcy

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest używać środków chemicznych, gdy dzień nie jest wietrzny ani deszczowy. Wiatr może wydmuchać chemikalia i wpłynąć na inne rośliny, a deszcz może zmyć zabójcę chwastów. Aby uchronić się przed tym ryzykiem, używaj środków chemicznych późnym latem.

Jak pozbyć się krzewów dzikiej róży zimą

Usuwanie krzewów dzikiej róży zimą może być trudne, ponieważ gleba nie nadaje się do kopania. Możesz jednak używać zabójców pniaków od listopada do marca. Proces jest tak prosty, jak nałożenie substancji chemicznej na świeżo ściętą główną łodygę.

Najlepiej byłoby również wcześniej przyciąć gałęzie, aby łatwo znaleźć główną łodygę krzewu dzikiej róży. Tutaj pomysł polega na zastosowaniu substancji chemicznej na żywym drewnie, aby zabić resztę krzewu róży. Niektórzy ogrodnicy wykonują również otwory na głównej łodydze, aby ułatwić penetrację chemiczną.

Gdy krzew umrze, możesz go wykopać. Kluczem jest tutaj upewnienie się, że zabójca pniaków całkowicie zabił roślinę aż do jej korzeni, więc nawet jeśli przypadkowo zostawisz jakieś korzenie podczas kopania, krzew nie odrośnie. Odczekaj kilka tygodni przed usunięciem korony korzeniowej i kikuta w okolicy, jeśli chcesz użyć go do przesadzenia.

Wniosek

Róże to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych kwiatów, jakie można mieć w ogrodzie. Ale czasami trzeba się nauczyć, jak pozbyć się krzewów dzikiej róży, jeśli wpływają one na harmonijny wygląd krajobrazu. Możesz również rozważyć uprawę w szklarni, ponieważ zarządzanie dzikimi krzewami i zapobieganie im jest łatwiejsze w pomieszczeniach.

Możesz ręcznie usunąć krzaki dzikiej róży, ale upewnij się, że nie pozostawiasz korzeni na ziemi. Z drugiej strony może być konieczne skorzystanie z chemicznych środków chwastobójczych, jeśli zauważysz, że po pewnym czasie rośliny nieustannie odrastają.

Jak skutecznie pozbyć się krzaków dzikiej róży | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jakie są korzyści zdrowotne czosnku

Czosnek w Twojej kuchni, będzie natychmiastowym ratunkiem, gdy będziesz potrzebować natychmiastowego leku na niektóre dolegliwości. Stanowi on rodzaj naturalnego antybiotyku,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przesadzić hibiskusa? Hibiskus należy do rodziny ślazowatych, ma pokrój drzewa lub krzewu,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak dbać o szklarnię? | Sezon szklarniowy

Teraz gdy piszę ten artykuł, sezon szklarniowy zbliża się wielkimi krokami. W okresie, kiedy, temperatury w ciągu dnia są dodatnie,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać lwie paszcze? 3 najlepsze metody

Lwie paszcze to potoczna nazwa wyżlinów większych, jednorocznych roślin z rodziny babkowatych, których krajem pochodzenia są prawdopodobnie Włochy i Hiszpania….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jaka jest żywotność lilii? Pielęgnacja i uprawa lilii ogrodowej

Jeśli jesteś ciekawy, ile lat mogą rosnąć lilie, odpowiedź jest niejednoznaczna. wszystko uzależnione jest bowiem od właściwej pielęgnacji i metod…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jak tanio ogrzewać tunele foliowe lub szklarnie?

Jeśli korzystasz ze szklarni lub tunelu hobbystycznego i mieszkasz w chłodnym rejonie, z pewnością będziesz zainteresowany różnymi sposobami zwiększenia  ciepła …

Więcej