Jak skłonić lilie do otwarcia? Wszechstronny przewodnik

Jak skłonić lilie do otwarcia. Wszechstronny przewodnik

Niezbędne jest posiadanie dodatkowych umiejętności ogrodniczych, takich jak umiejętność zmuszenia lilii do otwarcia, w zależności od ich formy. Możesz nigdy nie wiedzieć, kiedy będziesz musiał zmusić lilie do otwarcia się z cebul, ściętych łodyg lub roślin doniczkowych. I chociaż zawsze lepiej jest pozwolić kwiatom zakwitnąć naturalnie, będą sytuacje, w których będziesz musiał interweniować.

Szklarnia jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia wiosennego sadzenia kwiatów, jeśli nie możesz tego zrobić w odpowiednim czasie, czyli jesienią. W ten sposób nie musisz ograniczać się do produktywności, nawet jeśli warunki zewnętrzne nie są optymalne. Ale chociaż rozwiązałeś to ograniczenie za pomocą szklarni, Ty lub Twoi kupujący możecie chcieć, aby lilie kwitły w czasie, który nie jest ich zwykłym sezonem.

Wskazówki, jak wymusić otwieranie lilii: cebulki, ścięte łodygi i rośliny doniczkowe

Żarówki

Lilie wyrastają z cebul i można je sadzić wiosną, ale najlepiej wczesną jesienią. W zależności od wybranych odmian, otwarcie się po zasiewie może potrwać wcześniej lub dłużej. Generalnie możesz spodziewać się, że Twoje kwiaty zaczną kwitnąć wiosną przez całe lato.

Jak zachęcić cebulki do kwitnienia

Jak możesz pomóc zakwitnąć cebulkom lilii? Na początek ogrodnicy zalecają używanie szklarni do rozpoczynania żarówek. Pozwól im kwitnąć w pomieszczeniach przez 60 dni, aby mogły wydajniej kwitnąć.

Następnie możesz zachęcić lilie do kwitnienia, wycinając łodygi rano, pozostawiając jedną trzecią porcji. Skuteczność sadzenia cebulek wpływa również na prawdopodobieństwo wcześniejszego zakwitnięcia. Na przykład idealnym podłożem do uprawy cebul jest mieszanka torfu, piasku i ziemi ogrodowej.

Utrzymuj wilgotną glebę i umieść pojemnik w miejscu, w którym otrzyma słońce i temperaturę od 65 do 70 ° F, aby zmusić je do kwitnienia. Powinien pozwolić liliom zakwitnąć po ośmiu do dziesięciu tygodniach, ale pamiętaj też o nawożeniu co dwa tygodnie.

Wytnij łodygi

Jedną z najpopularniejszych lilii, którą ogrodnicy często zmuszają do otwarcia, są lilie cięte. Można oczekiwać, że ich ścięte lilie łodygowe otworzą się po przybyciu do domu i po wejściu do wody. Możesz jednak chcieć, aby otwierały się szybciej, co możesz zrobić, przycinając łodygę o cal w górę pod kątem.

Powoduje to, że otwierasz nowe naczynia włosowate, aby roślina mogła przenosić więcej wody w górę, aby zmusić kwiat do otwarcia. Kolejną świetną wskazówką jest użycie letniej wody do zanurzenia w temperaturze około 75 do 85 ° F i utrzymywanie pojemnika w połowie pełnego. Jeśli chcesz, możesz nawet użyć dużej plastikowej torby, aby najechać na lilie.

Jak dbać o cięte lilie

Gdy już zachęciłeś cięte lilie do otwarcia, chciałbyś przedłużyć ich zdrowy stan. Zrób to, usuwając liście z łodyg pod wodą. Regularna zmiana wazonu spowolni również rozwój bakterii, które mogą uszkodzić lilie.

Niektórzy zalecaliby stosowanie środka konserwującego do wody, ale możesz też pozwolić, aby chlor wyparował z wody, aby lepiej chronić lilie. W tym drugim przypadku możesz pozostawić wodę w otwartym pojemniku na noc przed użyciem jej w wazonie. Na koniec uszczypnij pylniki pokryte pyłkiem na swoich liliach, aby nie ryzykować ich poplamienia.

Dlaczego powinieneś sam otwierać lilie cięte?

Otwarte lilie będą miały krótszą żywotność, więc ci, którzy muszą ich używać w określonym czasie, są ograniczeni. Dlatego szklarniowi producenci lilii sprzedawali kwiaty, które są w fazie częściowego pączkowania. A ponieważ nie są one zwartymi pąkami, czas kwitnienia lilii będzie również wygodniejszy.

Rośliny doniczkowe

Możesz także kupić rośliny lilii, które są w doniczkach, a następnie zmusić je do rozkwitu. Możesz trzymać lilie w szklarni w temperaturze od 70 do 75 ° F, gdy są gotowe do kwitnienia. Rosnące światło przez 16 godzin dziennie z odległości stopy nad kwiatami i rozwieranie ich tak, jak robi się to z cebulkami lilii, może zachęcić do kwitnienia.

Na koniec wykonuj wszystkie regularne czynności pielęgnacyjne, takie jak utrzymywanie wilgotności gleby, aby przyspieszyć kwitnienie lilii.

Dlaczego moje lilie się nie otwierają?

Jeśli twoje lilie się nie otwierają, temperatura może być dla nich za niska lub za wysoka. Lilie są również wrażliwe na gaz etylenowy, więc jeśli cięte kwiaty znajdują się blisko owoców, takich jak jabłka i banany, lub w miejscu narażonym na dym papierosowy i spaliny, może to być przyczyną. Dodatkowo ponowne przycinanie roślin to praktyka, którą wykonujesz nie tylko podczas przygotowywania lilii, ponieważ zachęca to pąki do otwierania się.

Wniosek

Różne techniki i sztuczki z roślinami i kwiatami są zawsze miłe do poznania do późniejszego wykorzystania. Jedną z umiejętności, której nie możesz przegapić, jest wymuszenie otwarcia lilii. Może być konieczne zachęcenie cebulek, ściętych łodyg lub roślin doniczkowych do kwitnienia, ponieważ ustawienie ich tuż przed otwarciem zapewnia dłuższy okres kwitnienia.

Ogólnie rzecz biorąc, po prostu zarządzasz temperaturą i pomagasz liliom pić więcej wody, aby ich kwiaty się otwierały. Jeśli masz problemy z kwitnieniem lilii, możesz sprawdzić, czy temperatura jest zbyt wysoka lub czy są blisko gazu etylenowego.

Jak skłonić lilie do otwarcia. Wszechstronny przewodnik

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Hale logistyczne – cena oraz projekt

Branża transportowa to działalność, która prężnie rozwija się na całym świecie. Wraz z otwarciem granic, coraz lepszą infrastrukturą drogową oraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Aglonemę? Uprawa i pielęgnacja aglonemy

Aglonema (Aglaonema commutatum) to efektowna roślina, należąca do rodziny obrazkowatych. Jest ona jedną z tych egzotycznych piękności, które cenione są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać petunie? Trzy wskazówki do zapamiętania!

Wiedza o tym, jak przycinać petunie, nie ogranicza się do przycinania, ale obejmuje również usuwanie martwych kwiatostanów i silne przycinanie….

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy pomidory się psują? 4 oznaki, na które należy zwracać uwagę

Kiedy pomidory się psują? Może być kilka powodów, z powodu których twoje pomidory się psują. Może użyłeś niewłaściwego rozmiaru doniczki,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Dach i ściany hali namiotowej

Dach i ściany hali namiotowej to kluczowe elementy modułowej konstrukcji stalowej. Odpowiadają za bezpieczeństwo i funkcjonalność oraz stabilność obiektu. Dowolność…

Więcej