Jak sadzić rozchodniki? 2 proste kroki | Porady od KrosAgro

Jak sadzić rozchodniki. 2 proste kroki | Porady od KrosAgro

Będziesz zadowolony, że nauka sadzenia rozchodników zajmuje tylko dwa kroki. Dzięki wielu markom na rynku, takim jak Drop and Grow, zauważysz, że ogólny sposób sadzenia tych płytek jest prosty. Rezultat jest jeszcze bardziej satysfakcjonujący w porównaniu z wysiłkiem, który musisz włożyć.

Niektórzy ogrodnicy, którzy rosną w szklarni, zwykle dodają płytki rozchodników w pomieszczeniu, aby uzyskać żywszy wygląd. Posiadanie wielu sadzonek rozchodników dodaje koloru i tekstury w szybki sposób, który ułatwia majsterkowanie, więc dlaczego nie spróbować i nie dodać trochę do swojej przestrzeni? W dwóch łatwych krokach uzyskasz niepowtarzalnie wyglądający ogród, szklarnię lub podwórko bez stresu związanego z sadzeniem i utrzymaniem.

Jak sadzić rozchodniki, aby osiągnąć sukces

Po zdobyciu płytek rozchodników może być konieczne wykonanie pewnych praktyk przygotowawczych. Producenci wysyłają je w stanie uśpienia, więc aby uzyskać dostęp do słońca, należy je umieścić na zewnątrz. Przed sadzeniem możesz zwilżyć roślinę.

Krok # 1. Połóż

Być może najważniejszą zaletą płytek rozchodników jest to, że sadzi się je bez konieczności kopania. Jedynym wymaganiem jest posiadanie otworu, w którym można umieścić kulkę korzeniową, tak aby znajdowała się na tym samym poziomie co powierzchnia gruntu, a korzenie stykały się z glebą. Gdy masz już otwory, przygotuj glebę, poluzowując ją, a następnie ułóż odpowiednio płytki.

Możesz nawet stworzyć bardziej spersonalizowany wygląd, pocinając płytki na kształty i rozmiary i układając je we wzór na swojej przestrzeni. Warto również zwrócić uwagę na przydzielenie odległości co najmniej 6 cali między poszczególnymi kafelkami. Pamiętaj, że rozstawienie zawsze będzie kluczowe dla roślin, niezależnie od tego, jak je sadzisz i używasz.

Gdzie używać płytek rozchodników?

Istnieje wiele sposobów wykorzystania płytek rozchodników, ponieważ ich rozmiar nie przeszkadza, jak inne rośliny wyższe. Możesz je przyciąć, aby utworzyć obramowanie lub poprawić wygląd chodnika, umieszczając je po bokach lub między płytami chodnikowymi. Możesz tworzyć fragmenty rozmowy i używać ich jako dekoracji w ścianach i ogrodach pionowych lub wiszących.

Jeśli nie znosisz koszenia, możesz zastąpić trawnik płytkami rozchodników i nadal utrzymywać żywy wygląd ogródka. Niektórzy ogrodnicy kładą je nawet na dachach, więc dachówki rozchodników nie są przeznaczone tylko do użytku na ziemi. Wreszcie, płytki rozchodnikowe mogą wchłaniać wilgoć z wilgoci lub spływającą z układarki, przez co nie trzeba polegać na systemach kanalizacyjnych.

Krok # 2. Zabezpiecz na miejscu i wodę

Kolejnym krokiem po ułożeniu płytek na ziemi jest ich zamocowanie. Podobnie jak w przypadku innych roślin, robisz to, mocno pakując je w ziemię. Następnie po posadzeniu można podlać rośliny zgodnie z zaleceniami Cottage Farms, aby poprawić kontakt gleby z korzeniami.

Jak pielęgnować rozchodniki?

Piękno rozchodników polega na tym, że są odporne, więc można je zostawić w spokoju po posadzeniu, a będą się dobrze rozwijać bez konserwacji. Ale oczywiście zawsze lepiej jest sprawdzić odmiany, aby dowiedzieć się więcej o ich idealnych warunkach. Na przykład możesz je podlewać co drugi dzień przez pierwsze dwa tygodnie, a czasami podczas pierwszego lata.

Pamiętaj, że zarówno nadmierne podlewanie, jak i podwodne uszkadzają te odporne na suszę rośliny, więc poza sprawdzeniem drenażu, wodę tylko, gdy stan jest wyjątkowo suchy. Czy nawozisz rozchodniki? W okresie wegetacji dobrym pomysłem jest nawóz rozpuszczalny w wodzie, ale zaprzestań nawożenia po 1 września, aby przygotować się do spoczynku.

Następnie można nawozić wiosną, gdy rośliny osiągną nowy wzrost. Oprócz podlewania i karmienia możesz być ciekawy, czy płytki rozchodników wymagają przycinania. Prawda jest taka, że ​​niektórzy ogrodnicy radzą sobie bez tych praktyk, ale jeśli wzrost zaczyna wyglądać nieestetycznie, zawsze możesz je przyciąć.

Jak zimować płytki rozchodników?

Szklarnia jest bezpiecznym miejscem do uprawy płytek rozchodników, jeśli nie chcesz przeprowadzać się zimą. Niemniej jednak większość roślin rozchodników jest odporna na zimę, zwłaszcza gdy znajdują się w ziemi. Osoby z surową zimą zawsze mogą wnieść je w pojemnikach do domu, zanim temperatura spadnie poniżej zera.

Możesz także pomóc roślinom przygotować się na zimną ziemię, podlewając późną jesienią i sprawdzając wilgotność gleby zimą. Gdy nadejdzie wiosna, możesz ponownie przenieść rośliny na zewnątrz.

Wniosek

Chcesz poprawić wygląd swojego krajobrazu, ale nienawidzisz kopania? W tym artykule nauczysz się sadzić rozchodniki w dwóch prostych krokach. Ponieważ to jest główna zaleta, jaką uzyskasz dzięki tym roślinom; nie wymagają wielu kroków, aby rozpocząć.

Przygotuj lokalizację, poluzowując glebę. Możesz również przyciąć płytki rozchodnika w dowolnym kształcie i ułożyć je według własnego uznania. Jedynym czynnikiem, o którym musisz pamiętać, jest to, że płytki powinny mieć 6 cali odstępu między nimi, a otwory mogą pomieścić bryłę korzeniową, aby była wyrównana z powierzchnią gruntu.

I to wszystko! Naprawdę nie wykonujesz żadnej konserwacji płytek rozchodników, ale zawsze możesz od czasu do czasu podlać, nakarmić i przyciąć, jeśli to konieczne. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny te są na ogół samowystarczalne i będą się rozwijać bez większej pomocy.

Jak sadzić rozchodniki. 2 proste kroki | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe od A do Z

Jaki wybrać stelaż na tunel foliowy?

Konstrukcja tunelu foliowego w głównej mierze składa się ze stelażu, od którego zależy wytrzymałość namiotu oraz jego izolacja. Poszczególne elementy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać lwie paszcze? 3 najlepsze metody

Lwie paszcze to potoczna nazwa wyżlinów większych, jednorocznych roślin z rodziny babkowatych, których krajem pochodzenia są prawdopodobnie Włochy i Hiszpania….

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm to przestronne konstrukcje o jednej lub kilku nawach. Coraz częściej modułowe namioty wypierają konwencjonalne budownictwo,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty przemysłowe dla firm

Namioty przemysłowe dla firm o konstrukcji z rur i profili, znajdują swoje zastosowanie w różnych rodzajach produkcji. Hale namiotowe to…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i uprawiać jarmuż | Najlepsze rośliny towarzyszące

Wygląda na to, że wszyscy mają obsesję na punkcie tej zielonej rośliny liściastej, robi ona furorę na stołach osób zainteresowanych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić rudbekię, przewodnik w trzech krokach

Rudbekia jest astrowcem pochodzącym z Ameryki Północnej stąd jej nazwa czarnooką Susan. Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak można…

Więcej