Jak sadzić oleandry. 3 kroki dla początkujących | KrosAgro

Jeśli chcesz wiedzieć, jak sadzić oleandry, naucz się trzech poniższych kroków, aby zapewnić zdrowe rośliny. Te duże, kwitnące krzewy tolerują kilka trudnych warunków, gdy tylko zostaną ustalone. To sprawia, że ​​oleandry są doskonałym dodatkiem do Twojego ogrodu, szczególnie dla początkujących hodowców.

Co więcej, nie daj się zastraszyć zakładając oleandry samodzielnie, ponieważ nie jest to drobiazgowe z wymaganiami. Możesz również rozważyć uprawę w pomieszczeniu, aby zapewnić szybsze założenie rośliny, niezależnie od pogody na zewnątrz. W ten sposób możesz mieć energiczne oleandry gotowe do przesadzenia, gdy warunki na zewnątrz są optymalne.

Kompleksowy przewodnik dotyczący sadzenia oleandrów

Krok # 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem w uprawie oleandrów jest przygotowanie. Pamiętaj, że oleander jest rośliną trującą, więc obchodź się z nią ostrożnie. Noś długie rękawy, rękawiczki i okulary, aby uniknąć kontaktu z nimi i uważaj na zwierzęta i dzieci w okolicy.

Gdy już się przygotujesz, następną rzeczą do sprawdzenia jest to, gdzie zasadzisz oleandry. Możesz rozważyć uprawę ich w szklarni, jeśli gleba nie nadaje się jeszcze do uprawy lub jeśli klimat się zmienia. Oleandry przystosowują się stosunkowo dobrze, ale lokalizacja powinna być idealna na początek, aby wspierać nowo posadzone oleandry.

Wybierz obszar z pełnym słońcem, aby wspierać zdrowe kwitnienie i sadzić w glebie o neutralnym pH, aby uniknąć problemów. Jednak poczuj się swobodnie, że te rośliny mogą dobrze się rozwijać w glebie o słonej lub ciężkiej teksturze, niezależnie od tego. Wreszcie, należy zapewnić odpowiednie odstępy i dobrze odwodnione miejsce, aby przewidywać i zapobiegać potencjalnym narastającym problemom i chorobom.

Krok # 2. Sadzenie

Najlepszą porą na sadzenie oleandrów jest wczesna wiosna. Jednak możesz również rosnąć jesienią lub o dowolnej porze roku, jeśli nie marznie lub masz szklarnię. Wybierz pochmurny dzień, aby rośliny nie były stresowane przez bezpośrednie ciepło i światło słoneczne, ani nie zostały uszkodzone i wysuszone przez wiatr.

Ci, którzy zaczęli oleandry w pomieszczeniach zamkniętych w pojemnikach, muszą zapewnić otwór o średnicy dwukrotnie większej niż średnica bryły korzeniowej lub doniczki. Zapewnij odstęp sześciu stóp od siebie i uważaj, aby przypadkowo nie uszkodzić korzeni. Możesz również wesprzeć roślinę, dodając paliki i zapewniając odpowiednią wodę dla nowo posadzonych oleandrów, tworząc wzgórze, które będzie służyć jako zbiornik.

Krok # 3. Konserwacja

Jak wspomniano wcześniej, musisz chronić swoje oleandry przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, dopóki w pełni się nie ustabilizują. Dodanie małego wzgórza będzie również działać jako zbiornik, aby utrzymać ich nawodnienie. Jednak nie zapomnij o dokładnym podlewaniu ich bez bezpośredniego kierowania na liście, aby uniknąć chorób.

Nigdy nie przepełniaj oleandrów, zwłaszcza gdy pada deszcz lub miesiące są chłodne, ponieważ może to prowadzić do chorób korzeni. Z drugiej strony możesz przyspieszyć wzrost i kwitnienie oleandrów, dostarczając nawóz i materiał organiczny, który może również poprawić jakość gleby. Należy jednak pamiętać o etykiecie i dostosować mieszankę do innych czynników, takich jak gleba i używane pojemniki.

Jak rozmnażać oleandr

Nasiona

Możesz rozmnażać oleandry z nasion, ale ważne jest, aby obchodzić się z nasionami ostrożnie, ponieważ mogą podrażniać skórę. Po okresie kwitnienia zbierz strąki nasion i pozostaw je do wyschnięcia, aby odsłoniły puszyste nasiona. Możesz usunąć te podobne do piór części, pocierając nasiona o ekran, aż uzyskasz brązowe nasiona.

Rozpocznij nasiona w pomieszczeniu, aby zapewnić kiełkowanie, zwłaszcza jeśli mieszkasz w zimnym miejscu. Zasiej je na tacy na nasiona z wilgotnym torfem, a następnie przykryj plastikiem, aby stworzyć wilgotne środowisko. Umieść je pod lampami i utrzymuj wilgotność torfu w razie potrzeby.

Możesz oczekiwać, że nasiona wykiełkują po miesiącu lub trzech, a następnie możesz zdjąć osłonę. Poczekaj, aż na wiosnę minie niebezpieczeństwo mrozu i przesadź na zewnątrz. Sadzonki powinny uformować prawdziwe liście i można je sadzić bezpośrednio na łóżku na zewnątrz lub w większych doniczkach w pomieszczeniu.

Sadzonki

Szybszym sposobem rozmnażania oleandrów jest pobieranie sadzonek łodyg w zdrowych, dojrzałych roślinach. Możesz to zrobić przez cały sezon wegetacyjny i wziąć sekcje zielonego drewna poniżej węzła liścia. 6-calowe cięcie powinno wystarczyć, ale pamiętaj, aby usunąć wszystkie dolne liście, aby uniknąć gnicia, gdy zetkną się z glebą.

Niektórzy ogrodnicy podcinają nawet dolną część, aby zwiększyć powierzchnię i zachęcić do szybszego rozwoju korzeni. Zanurz koniec w hormonie ukorzeniającym i umieść cięcie w garnku z kompostem. Podobnie jak kiełkujące nasiona, można przykryć doniczkę plastikiem, aby obszar był wilgotny i wilgotny.

Możesz przeszczepić sadzonki jesienią, jeśli weźmiesz sadzonki wiosną, lub przeszczepić wiosną, jeśli wykonałeś sadzonki półdrzewne jesienią. Postępuj zgodnie z omawianymi instrukcjami sadzenia oleandrów, aby mieć pewność, że będą się dobrze rozwijać. Co ważniejsze, noś odzież ochronną, aby uniknąć kontaktu z roślinami.

Wniosek

Nie musisz czuć się onieśmielony podczas samodzielnego obchodzenia się z oleandrami i ich uprawy, stosując odpowiednie środki ostrożności i techniki. Po wybraniu metody rozmnażania musisz wiedzieć, jak prawidłowo sadzić oleandry, aby zapewnić im dobry rozwój. Zwykle sadzi się je w pomieszczeniach, a następnie wyrasta wczesną wiosną w pochmurny dzień.

Podczas sadzenia oleandrów wyznacz odpowiednie odstępy i głębokość gleby. Możesz także stawiać i dodawać wzgórza, aby uzyskać wsparcie i źródło wody, aby pomóc im się rozwijać. Utrzymuj rośliny nawodnione bez nadmiernego podlewania i karm je nawozami i materiałami organicznymi, aby przyspieszyć ich wzrost i kwitnienie.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać karczochy w tunelu foliowym?

Tunel foliowy pozwala na uprawianie wielu roślin, których uprawa plenerowa nie byłaby możliwa. Wszystko dzięki osłonie, która tworzy swoisty mikroklimat,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać mini kiwi w tunelu foliowym?

Tunel foliowy to konstrukcja pozwalająca na uprawę roślin, które normalnie byłyby niedostępne. Choć zawsze istnieje możliwość prowadzenia egzotycznej plantacji plenerowo,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zrobić szklarnię? Przewodnik dla początkujących.

Mini szklarnia jest ważnym dodatkiem dla ogrodników, którzy preferują uprawę roślin w ograniczonej przestrzeni. Uprawa w szklarni pomaga przedłużyć sezon…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać pigwy w tunelu foliowym?

Cydonia, inaczej pigwa, to krzew należący do rodziny różowatych. Jej wzrost z reguły kończy się po osiągnięciu 3 metrów, jednak…

Więcej
Bez kategorii

Osłony ogrodowe i magazynowe – folia oraz plandeka

Osłony ogrodowe i magazynowe – folia oraz plandeka – to materiały, które występują stale w ogrodzie. Jesienią, zimą, a także…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać astry? 3 najlepsze sposoby

Astry, to niezwykle popularne kwiaty, kojarzące się często z sielskim wiejskim ogródkiem. Ich kwiaty występujące w całej palecie barw mają…

Więcej