Jak sadzić niecierpka odmiany Sunpatiens | KrosAgro

Jak sadzić niecierpka odmiany Sunpatiens | KrosAgro

Możesz uprościć naukę, jak sadzić sunpatiens do rozmnażania, sadzenia i pielęgnacji. Sunpatiens lub Impatiens x hybrida to piękna roślina jednoroczna, której można używać jako okrywowej i nie tylko. Japońska firma nasienna Sakata opracowała tę hybrydę z tradycyjnego niecierpka i jastrzębia, większego gatunku niecierpka, który dobrze toleruje ciepło.

Ogrodnicy uwielbiają wynikające z tego właściwości sunpatiens, które sprawiają, że rośliny te są warte uprawy. Sunpatiens są odporne w strefach od 10a do 11a i tolerują trudne warunki, co sprawia, że ​​są mało wymagające w utrzymaniu. Jednak możesz uprawiać wysokiej jakości patenty słoneczne i nie doświadczać żadnych wad w ich rozwoju, jeśli używasz szklarni.

Na przykład sadzenie większości roślin w szklarni jest pewnym sposobem, aby pomóc im przetrwać ten trudny okres.

Jak sadzić Sunpatiens dla początkujących

Propagacja

Możesz rozmnażać sunpatiens z nasion lub sadzonek łodyg, ale większość ogrodników woli używać sadzonek. Możesz zapewnić zdrową roślinę rodzicielską dla tych sadzonek, uprawiając sunpatiens w szklarni. Możesz je jednak kupić z zaufanych źródeł, jeśli dopiero zaczynasz.

Sadzonki

Podobnie jak w przypadku rozmnażania sadzonek z innych roślin kwitnących, chcesz używać zdrowych roślin rodzicielskich. Wybierz te, które mają cechy, które chcesz sklonować. W końcu najważniejszą zaletą rozmnażania z sadzonek nad nasionami jest to, że otrzymasz z nimi dokładną kopię rośliny rodzicielskiej.

Wytnij 3-calową, nie kwitnącą łodygę poniżej węzła, pozostawiając dwie na samej łodydze. Możesz promować ukorzenianie, zanurzając koniec w hormonie ukorzeniającym przed włożeniem go do doniczki lub tacy do sadzenia. Pamiętaj, że podłoże powinno być wilgotne, a następnie umieść pojemnik w miejscu nie narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ale nadal jasnym.

Możesz także ukorzenić sadzonki w pojemniku z wodą. Usuń dolne liście cięcia i zanurz je w wodzie, zanurzając kilka pierwszych węzłów. Wymień wodę, aby była czysta, a następnie możesz przenieść sadzonki po ich ukorzenieniu.

Nasiona

Możesz pozwolić niektórym swoim kwiatom zasiać, a następnie zasiać je następnej wiosny. Jednak sunpatiens nie produkują dużo, a cechy wynikającej z nich rośliny nie będą przewidywalne, jak w przypadku sadzonek. Mimo to rozmnażanie sunpatiens z nasion jest opłacalne.

Najlepszym sposobem na wykorzenienie słonecznika z nasion jest pomieszczenie wewnętrzne na sześć do ośmiu tygodni przed ostatnią datą mrozu w twoim stanie. Następnie utwardzaj sadzonki przed przesadzeniem na zewnątrz, aby zapobiec wstrząsom i stresowi.

Sadzenie

Wydział Rolnictwa Systemu Uniwersytetu Arkansas zaleca stosowanie opatrunków przeciwsłonecznych do łóżek i tarasów ze względu na ich wielkość. Przydatną wskazówką, aby uzyskać wysokie rośliny, jest sadzenie ich w odległości 12 cali. Z drugiej strony umieść je dalej w odległości około 2 stóp, a możesz uzyskać krótsze patenty słoneczne.

Chcesz również przygotować dobrze przepuszczalną i wilgotną glebę, spulchniając ją i dodając wolno działający nawóz, aby podeprzeć rośliny przed sadzeniem późną wiosną. W ten sposób sunpatiens przygotowuje się do nadchodzących temperatur. Wybierając lokalizację, wybierz miejsce, które może zapewnić słońce przez ponad pół dnia, najlepiej 6 godzin.

Pamiętaj, że sunpatiens są odporne na słońce, a jeśli zaczynasz od nasion, światło jest niezbędne do kiełkowania. Stany takie jak Floryda, gdzie jest gorąco i wilgotno, stanowią doskonałe miejsce do uprawy słoneczników. Dlatego też na Florydzie można być produktywnym przez cały rok.

Opieka

University of Florida chwali hybrydę sunpatiens, ponieważ są łatwe w uprawie i pielęgnacji. Jednak kładą nacisk na zapotrzebowanie roślin na wodę i zawsze codziennie sprawdzają wilgotność. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której występują fale upałów, powinieneś spodziewać się częstszego podlewania.

W szklarni można utrzymać stałą wilgotność dzięki nawadnianiu kroplowemu. Ta metoda okazała się skuteczna podczas upałów w Mississippi każdego lata. Niedopełnienie zapotrzebowania na wodę przez sunpatiens może powodować więdnięcie.

A co z karmieniem sunpatiens? Te rośliny będą nadal kwitnąć bez nawożenia, ale zawsze możesz je dostarczyć, aby wzmocnić kwitnienie. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz regularnie pączkować nowe kwiaty, zastępując zwiędłe, a nawet rozpuszczalne w wodzie nawozy pomogą przetrwać Twoim słonecznikom przez całe lato.

W porównaniu z innymi roślinami kwitnącymi, istotną zaletą słoneczników jest to, że nie mogą rozwinąć się w nich mączniak rzekomy. Dlatego dbanie o nie i dbanie o środowisko nie jest takie trudne. Mimo to nie zaniedbuj wygodnych warunków wzrostu dla słoneczników, takich jak temperatury od 32 do 117 ° F.

Wniosek

Rośliny hybrydowe mają doskonałe właściwości, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Dlatego warto wiedzieć, jak sadzić sunpatiens, hybrydę niecierpka firmy Sakata, do swojego arsenału ogrodniczego. Zacznij od wyboru metody rozmnażania, naucz się prawidłowego sadzenia i o czym należy pamiętać, dbając o sunpatiens.

Możesz zacząć sunpatiens od nasion lub sadzonek, przy czym ta ostatnia jest wygodniejsza i bardziej niezawodna, jeśli chcesz klonować określone rośliny. Następnie strategicznie posadź Sunpatiens, aby uzyskać idealną wysokość. Miejsce powinno zapewniać słońce, a podlewanie powinno być konsekwentne.

W opiece nad sunpatienami są stosunkowo łatwe i nie są wybredni. Ta hybryda jest odporna na mączniaka rzekomego i może tolerować gorące i wilgotne obszary. Dodatkowo możesz rozważyć uprawę słoneczników w szklarni, jeśli masz trudne warunki w swojej okolicy.

Jak sadzić niecierpka odmiany Sunpatiens | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak farbować storczyki na niebiesko?

Ostatnio w kwiaciarniach i marketach pojawiły się intensywnie niebieskie storczyki, robiąc furorę i równocześnie wprowadzając klientów w prawdziwe zadziwienie. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i podzielić jeżówkę? Uprawa i pielęgnacja jeżówki

Jeżówka to niezwykle atrakcyjna bylina należąca do rodziny astrowatych, wyglądem przypominająca rudbekię, łatwo więc o pomyłkę w klasyfikacji tych dwóch…

Więcej
Tunele foliowe

Ile pomidorów rzymskich można uzyskać z jednej rośliny?

Ile pomidorów rzymskich można uzyskać z pojedynczego krzaczka? Odpowiedź brzmi, że każda roślina może wydać do 200 owoców; ta wspaniała…

Więcej
Tunele foliowe

Komercyjne uprawy w profesjonalnym tunelu foliowym

Profesjonalny tunel foliowy, jak każde narzędzie, można używać jeszcze wydajniej. Oprócz inwestycji w systemy wspomagające, istnieje jeszcze wiele konwencjonalnych metod…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa ogrodu z dziećmi

Ogrodnictwo z dziećmi to prawdziwa przygoda nie tylko tylko dla najmłodszych, ale również dla ich opiekunów. Wspólne pielęgnowanie warzyw i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Przedplon w tunelu foliowym cz. 1

Cieplarnie umożliwiają uprawę warzyw już wczesną wiosną. Rzodkiewka, cebula, pomidory, szczypiorek oraz ogórki to tylko kilka z przedplonów możliwych do zasadzenia…

Więcej