Jak sadzić hibiskusa z gołymi korzeniami | KrosAgro

Jak sadzić hibiskusa z gołymi korzeniami | KrosAgro

Jedno jest pewne, jeśli planujesz nauczyć się sadzić hibiskusa z gołymi korzeniami – nie jest to łatwe w obsłudze; wymaga dużo uwagi, aby rosnąć zdrowo. Musisz wziąć pod uwagę temperaturę, wilgotność, cyrkulację powietrza i wszystkie inne czynniki.

Na szczęście dla Ciebie, ponieważ przygotowaliśmy 16 sposobów sadzenia hibiskusa z gołym korzeniem. Zapewniamy, że wszystkie te procedury dadzą najlepsze wyniki z Twojego zakładu. Więc na co czekasz? Poszukajmy dalej.

16 sposobów sadzenia hibiskusa z gołymi korzeniami

Tak, sadzenie hibiskusa z gołymi korzeniami może zająć dużo czasu, ale z pewnością będzie tego warte. Więc bądź cierpliwy, podążaj za każdym krokiem i ciesz się. Oto kroki, jak sadzić hibiskusa z nagim korzeniem.

# 1 Czas i zalewanie

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy zdobędziesz hibiskus z gołym korzeniem, jest ich doniczkowanie. Zalecamy, aby gleba była mieszanką torfu / kory o pH od 6,0 ​​do 6,5. Po posadzeniu wynieś rośliny na zewnątrz i umieść je w systemie nawadniania kropelkowego.

2 szczypanie

Tę procedurę należy wykonać zaraz po posadzeniu roślin. Uszczypnij 3 do 5 węzłów górnej części rośliny. Po tygodniu zanurz go w całości w 1 ppm uniconazolu – substancji chemicznej, która jest powszechnie stosowana jako opóźniacz, promujący wzrost.

# 3 odstępy

Bez względu na to, jaką masz roślinę, konieczne jest ich dobre rozmieszczenie. Może to nie być problemem, gdy rośliny są jeszcze małe, ale przeludnienie w doniczce nastąpi, gdy zacznie rosnąć.

Przeludnienie sprawia, że ​​hibiskus wygląda nieatrakcyjnie. Rozmieść rośliny odpowiednio, aby uzyskać zaokrąglony wygląd, gdy rośnie.

# 4 Temperatura

Hibiskus to rodzaj rośliny, która woli przebywać pod ciepłem z idealną temperaturą 68 ° F i wyższą. Wszystko, co jest niższe, spowoduje chlorotyczne liście i wolniejszy wzrost. Dlatego najlepiej sadzić je latem, ale regularnie sprawdzaj ich wilgotność i nie dopuść do zbytniego nasłonecznienia.

# 5 Wilgotność

Trudność w pielęgnacji hibiskusa z gołym korzeniem polega na tym, że dobrze rozwija się on w czasie upałów, ale zawsze musi być wilgotny. Zalecamy stosowanie nawadniania kropelkowego w celu łatwego i wydajnego podlewania roślin. Oznaki nadmiernego wysuszenia hibiskusa to żółte liście i pąki.

# 6 Uważaj na szkodniki i choroby

Choroby na gołym korzeniu hibiskusa nie są często problemem, ponieważ dość rzadko można go znaleźć. Przykładami tych rzadkich chorób są grzyby i więdnięcie liści. Jeśli chodzi o szkodniki, regularnie sprawdzaj swoją roślinę pod kątem bobków, mączlików, pająków, roztoczy i chrząszczy japońskich.

# 7 Stosowanie nawozów

Nawozy są niezbędne dla każdej rośliny, dostarczając dodatkowych składników odżywczych, których potrzebują, aby rosnąć szybciej i większych. Przy każdym nawadnianiu podawaj hibiskusowi z gołym korzeniem od 150 do 200 ppm azotu lub możesz również mieszać nawóz o kontrolowanym uwalnianiu podczas doniczkowania rośliny.

# 8 Nie zmuszaj rośliny

Hibiskus zwykle potrzebuje trochę czasu, zanim zaczną kwitnąć. Zmuszenie tego rodzaju rośliny do kwitnienia jest możliwe, ale jest kosztowne i powoduje szkody na dłuższą metę. Naturalne kwitnienie to lepszy sposób, co dzieje się na początku lata.

# 9 Przytnij korzenie, aby pasowały do ​​pojemnika

Hibiskus z nagim korzeniem ma duże systemy korzeniowe, gdy je otrzymujesz po raz pierwszy, które często są zbyt duże dla idealnego pojemnika na 2 galony. Możesz przyciąć korzenie do 3 do 4 cali promienia lub całkowitej średnicy od 6 do 8 cali, aby to naprawić.

Wskazane jest, aby podczas doniczkowania koronę posadzić tak, aby osiadła poniżej powierzchni podłoża.

# 10 Uważaj na chwasty

W okresie wzrostu hibiskusa z gołymi korzeniami chwasty będą pojawiać się dość często. Powszechnie wiadomo, że chwasty nie mogą zbliżać się do twoich roślin, ponieważ kradną przestrzeń i składniki odżywcze dla twojego hibiskusa. Dwa sposoby, aby temu zapobiec, to regularna uprawa gleby lub mulcz w celu powstrzymania kiełkowania chwastów.

# 11 Chroń rośliny przed intensywnymi warunkami atmosferycznymi

Gdy rośliny są świeżo zasadzone i nie osiadły prawidłowo, zapewnij im ochronę przed intensywnym nasłonecznieniem i ekstremalnymi wiatrami. Cyrkulacja powietrza jest dobra dla rośliny, ale nie za bardzo. To samo dotyczy oświetlenia, ponieważ wymaga odpowiedniej ilości światła słonecznego, ale nie za bardzo, aby wysuszyć roślinę.

# 12 Zastosuj dodatkową ściółkę w chłodniejszych porach roku

Nie możemy lekceważyć tych, którzy mieszkają w chłodniejszych regionach, którzy chcą posadzić swój hibiskus z nagim korzeniem. Dlatego mamy dla Ciebie tę radę.

Nałożenie warstwy ściółki o grubości od 1 do 2 cali podczas zimnej jesieni zapewni dodatkową ochronę Twojej roślinie. Gdy nadejdzie wiosna, możesz usunąć ściółkę i pozwolić jej rosnąć jak zwykle.

# 13 Kwiaty trwają tylko jeden dzień

Wielu z was może nie być tego świadomych, ale kwiaty hibiskusa żyją przez jeden dzień, zanim opadną. Ale nie martw się, ponieważ znacznie więcej szybko odrośnie. Chcieliśmy dodać tę wskazówkę, aby nie martwić się, jeśli kwiaty opadną po dniu i sądzić, że mogłeś zrobić coś złego podczas ich uprawy.

# 14 Odrzuć liście

W sezonie jesiennym często zdarzają się silne mrozy, które mogą wpływać na hibiskus z nagim korzeniem. Po mrozie musisz usunąć i odrzucić liście ze swoich roślin.

# 15 Przycinanie

Hibiskus z nagim korzeniem nie wymaga przycinania, ale jeśli chcesz ukształtować swoją roślinę, możesz to zrobić. Zachęcamy do przycinania wczesnym latem, kiedy hibiskus zaczyna rosnąć. Przycinanie pomaga w rozgałęzianiu się rośliny i rozwoju większej liczby łodyg kwiatowych.

# 16 Dziel rośliny, gdy stają się przepełnione

Istnieją tendencje, że twoje rośliny są przepełnione, gdy rosną, nawet jeśli myślałeś, że zostały odpowiednio rozmieszczone. Najlepszym sposobem radzenia sobie z tym problemem jest podzielenie rośliny wczesną wiosną. Po podzieleniu hibiskusa możesz je przesadzić po wyjęciu do innej doniczki.

Wniosek

Hibiskus z nagim korzeniem to roślina najczęściej wykorzystywana do upiększania imprez czy wnętrz domów. Dlatego ludzie, którzy je uprawiają, szczególnie o nie dbają. Wszystkie te 16 sposobów sadzenia hibiskusa z gołymi korzeniami są niezbędne. Zapewniamy, że przestrzeganie ich da Ci najpiękniejszą i najzdrowszą spośród wszystkich.

Jak sadzić hibiskusa z gołymi korzeniami | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Najważniejsze informacje o tym, jak pielęgnować scewolę

Scewola to oryginalna i efektowna roślina kwitnąca, uprawiana głównie ze względu na urokliwe, wachlarzykowate kwiatostany. W Polsce dopiero zyskuje na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Przycinanie roślin w tunelu foliowym

Przycinanie roślin nastręcza początkującym ogrodnikom wiele problemów. Niektórzy zbyt uważnie traktują ten zabieg, obawiając się uszkodzenia plonu i przez to…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły? Uprawa i pielęgnacja kaktusów

Kaktusy to mało wymagające rośliny doniczkowe pochodzące z terenów Ameryki południowej, Afryki, Australii i Azji. Dla wszystkich zabieganych i zapominalskich…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać portulaka z sadzonek. Przewodnik 2-etapowy

Wystarczy wykonać dwa kroki, aby nauczyć się jak wyhodować portulaka z sadzonek. Portulaka to roślina jednoroczna, dlatego co roku wiosną…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać ekologicznie w tunelu foliowym?

Uprawiać ekologicznie w tunelu foliowym to z roku na rok rozwijający się trend żywieniowy. Coraz więcej osób chce być świadoma,…

Więcej