Jak sadzić azalie Encore? Najlepszy przewodnik w 4 krokach

Jak sadzić azalie Encore. Najlepszy przewodnik w 4 krokach 1

Możesz szybko nauczyć się sadzić azalie bisujące w czterech łatwych krokach. Jednak uzyskasz przewagę w zakładaniu tych roślin, jeśli będziesz je rozmnażać w szklarni. Możesz rozpocząć i ukorzenić azalie w pomieszczeniu, a następnie użyć poniższych technik, aby wyhodować je na zewnątrz.

Sama kolekcja bisujących azalii jest obszerna, więc rzeczywiście znajdziesz taką, która pasuje do Twoich wymagań estetycznych i zarządzania. Jednak piękno biseksualnych azalii w porównaniu do innych azalii polega na tym, że znacznie lepiej tolerują warunki, takie jak ekspozycja na słońce. Z należytą starannością od sadzenia po pielęgnację, powinieneś cieszyć się tymi odradzającymi się azaliami przez wiele lat.

Jak sadzić azalie bisujące dla początkujących

Krok # 1. Przygotowanie strony

Podobnie jak w przypadku sadzenia innych roślin, ogrodnik musi najpierw przygotować nową lokalizację przed wprowadzeniem roślin na miejsce. Pamiętaj, że idealnie jest, aby rośliny nie miały czasu oczekiwania na przybycie, ponieważ możesz ryzykować wysuszenie ich korzeni. Więc zanim cokolwiek innego, wykop dół o głębokości około 8 cali i uzupełnij glebę materiałem organicznym.

Poprawi to płodność i drenaż miejsca, aby pomóc w ustanowieniu azalii bisujących. Powinieneś także przetestować glebę na swojej stronie, aby wiedzieć, jakie korekty są konieczne. Na przykład pamiętaj, że azalie bisujące dobrze się rozwijają w kwaśnej glebie.

Na koniec wybierz miejsce, które codziennie otrzymuje około 6 godzin światła słonecznego. Jednak jest to idealne rozwiązanie, aby rośliny otrzymały cień po południu, aby zapobiec ich uszkodzeniu. Następnie przydziel odstępy między azaliami, obliczając ich wymagania na podstawie dojrzałości.

Krok # 2. Usunięcie kontenera

Po przygotowaniu miejsca możesz ostrożnie wyjąć rośliny z pojemnika. Dzieje się tak, ponieważ powszechną praktyką wśród ogrodników jest rozpoczęcie bisowania azalii w szklarni, aby pomóc im rozmnażać się przed rozmnażaniem. Gdy osiągną odpowiedni rozmiar, możesz przesadzić je do ogrodu, pozostawiając minimalne miejsce na błędy.

Zakładanie roślin w szklarni zawsze będzie korzystne, ponieważ uprawiasz je w stabilnym środowisku. Powinno to gwarantować bujne rośliny, które wytrzymają wyzwania na zewnątrz. Możesz łatwo wyjąć biseksualne azalie z pojemnika, stukając w ich doniczki, aby je poluzować.

Upewnij się, że trzymasz podstawę pnia rośliny podczas zsuwania go z doniczki. Następnie sprawdź kulkę korzeniową pod kątem splątania i poluzuj ją palcami. Dzięki temu łatwiej będzie później rozłożyć korzenie w otworze.

Krok # 3. Sadzenie

Najlepszy czas na sadzenie azalii bis jest jesienią. W ten sposób będą zdrowe i wystarczająco dojrzałe, aby zakwitnąć do następnej wiosny. Uprawa ich jest stosunkowo prosta, ponieważ po prostu umieścisz je w otworze ze środkiem rośliny pośrodku.

Sprawdź poziom gleby, ponieważ chcesz, aby kulka korzeniowa znajdowała się nieco powyżej niego. Co więcej, szerokość samego otworu powinna być dwukrotnie większa, aby przewidzieć wzrost azalii bisujących. Po sprawdzeniu tych wymagań wypełnij i wzmocnij obszar wokół rośliny, aby pozostał pionowy i stabilny.

Krok # 4. Konserwacja

Woda i nawozy

Ostatnim krokiem do sadzenia azalii bisiorowych jest utrzymanie ich w celu zapewnienia ich zasiedlenia do następnej wiosny. Silna susza wpłynie na wydajność rośliny, dlatego należy zawsze utrzymywać wilgotność gleby nawet w zimie. Możesz również ściółkować, aby zachować wilgoć i powstrzymać chwasty.

Po ustaleniu podlewaj tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby zapobiec chorobom i infekcjom grzybiczym. Należy również uważać na ściółkowanie z dala od pni, aby uniknąć rozwoju pleśni. A jeśli chodzi o karmienie, możesz nawozić po ostatnich mrozach.

Najlepiej byłoby również nawozić po posadzeniu nawozem rozpuszczalnym w wodzie, aby pomóc roślinom rosnąć. Następnie nawozić co dwa tygodnie przez cały sezon wegetacyjny w ramach konserwacji.

Lokalizacja i przycinanie

Pamiętaj, aby chronić swoje rośliny, jeśli obecny stan jest wyjątkowo wietrzny. Jeśli jesteś w strefach sadzenia od 5 do 6, będziesz musiał zwrócić rośliny do szklarni wiosną, aby chronić je przed klimatem. Być może powinieneś wziąć to pod uwagę podczas sadzenia na zewnątrz i zdecydować się na trzymanie azalii w szklarni przez cały rok.

W przeciwnym razie rośliny będą się dobrze rozwijać i pomyślnie zakwitną w strefach od 6 do 9. Na koniec możesz być ciekawy, czy musisz przycinać azalie bisujące. Rośliny mogą czerpać korzyści z przycinania po każdym okresie kwitnienia, ale może to być również niepotrzebne, w zależności od gęstości liści.

Typowe szkodniki i problemy

Azalie biszkoptowe są podatne na robaki azalii koronkowych i nocne opuchlaki winorośli. Możesz zająć się tymi szkodnikami mydłem owadobójczym, gdy tylko je zauważysz. Pamiętaj, że im szybciej zajmiesz się tymi szkodnikami, tym łatwiej będzie je wykorzenić.

Wniosek

Jeśli chcesz mieć coś wyjątkowego do swojego wiosennego ogrodu, zastanów się nad dodaniem bisiorów do kolekcji Bloom. Możesz szybko nauczyć się sadzić azalie bisujące w czterech łatwych krokach i powinny być gotowe do popisywania się w następnym sezonie.

Najlepszą strategią jest sadzenie roślin w szklarni i przesadzanie ich jesienią w ogrodzie. Zagwarantuje to powstanie i zapobieganie wadom w porównaniu z bezpośrednim rozmnażaniem na zewnątrz. Pamiętaj o idealnych praktykach i wymaganiach dotyczących lokalizacji bisiorów, a nie powinieneś mieć żadnych problemów z ich zdrowiem lub kwitnieniem.

Jak sadzić azalie Encore. Najlepszy przewodnik w 4 krokach 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Dlaczego agrotkanina w tunelu foliowym?

Istotne dla farmerów jest zoptymalizowanie i dopasowanie technologii oraz metod do upraw pod osłonami. Przemyślane rozwiązania sprawią, że obiekt będzie…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale namiotowe pod targi firmowe

Hale namiotowe na targi firmowe to idealne rozwiązanie konstrukcyjne, które pomoże w przeprowadzeniu imprezy. Regularnie firmy decydują się organizować tego…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

7 powodów, by kupić tunel foliowy

Istnieje wiele powodów, aby kupić tunel foliowy. W poniższym artykule wymienimy wyłącznie 7 kluczowych argumentów, dlaczego warto mieć własny namiot…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby cięte słoneczniki jak najdłużej zachowały świeżość?

Słoneczniki, to bardzo popularna roślina z rodziny astrowatych. Wspaniały, pełen optymizmu wygląd słoneczników, sprawia, że są bardzo chętnie uprawiane w…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uratować aloes przed zgnilizną korzeni?

Aloes to sukulent zwany przez starożytnych Egipcjan rośliną nieśmiertelności. Już setki lat temu jego właściwości lecznicze były znane i szeroko…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak często nawozić sukulenty? | Uprawa sukulentów w tunelu hobbystycznym

Jeśli uprawa sukulentów w tunelu foliowym, jest dla Ciebie czymś nowym, prawdopodobnie zastanawiasz się nad ich pielęgnacją, a jednym z…

Więcej