Jak sadzić azalie Encore? Najlepszy przewodnik w 4 krokach

Jak sadzić azalie Encore. Najlepszy przewodnik w 4 krokach 1

Możesz szybko nauczyć się sadzić azalie bisujące w czterech łatwych krokach. Jednak uzyskasz przewagę w zakładaniu tych roślin, jeśli będziesz je rozmnażać w szklarni. Możesz rozpocząć i ukorzenić azalie w pomieszczeniu, a następnie użyć poniższych technik, aby wyhodować je na zewnątrz.

Sama kolekcja bisujących azalii jest obszerna, więc rzeczywiście znajdziesz taką, która pasuje do Twoich wymagań estetycznych i zarządzania. Jednak piękno biseksualnych azalii w porównaniu do innych azalii polega na tym, że znacznie lepiej tolerują warunki, takie jak ekspozycja na słońce. Z należytą starannością od sadzenia po pielęgnację, powinieneś cieszyć się tymi odradzającymi się azaliami przez wiele lat.

Jak sadzić azalie bisujące dla początkujących

Krok # 1. Przygotowanie strony

Podobnie jak w przypadku sadzenia innych roślin, ogrodnik musi najpierw przygotować nową lokalizację przed wprowadzeniem roślin na miejsce. Pamiętaj, że idealnie jest, aby rośliny nie miały czasu oczekiwania na przybycie, ponieważ możesz ryzykować wysuszenie ich korzeni. Więc zanim cokolwiek innego, wykop dół o głębokości około 8 cali i uzupełnij glebę materiałem organicznym.

Poprawi to płodność i drenaż miejsca, aby pomóc w ustanowieniu azalii bisujących. Powinieneś także przetestować glebę na swojej stronie, aby wiedzieć, jakie korekty są konieczne. Na przykład pamiętaj, że azalie bisujące dobrze się rozwijają w kwaśnej glebie.

Na koniec wybierz miejsce, które codziennie otrzymuje około 6 godzin światła słonecznego. Jednak jest to idealne rozwiązanie, aby rośliny otrzymały cień po południu, aby zapobiec ich uszkodzeniu. Następnie przydziel odstępy między azaliami, obliczając ich wymagania na podstawie dojrzałości.

Krok # 2. Usunięcie kontenera

Po przygotowaniu miejsca możesz ostrożnie wyjąć rośliny z pojemnika. Dzieje się tak, ponieważ powszechną praktyką wśród ogrodników jest rozpoczęcie bisowania azalii w szklarni, aby pomóc im rozmnażać się przed rozmnażaniem. Gdy osiągną odpowiedni rozmiar, możesz przesadzić je do ogrodu, pozostawiając minimalne miejsce na błędy.

Zakładanie roślin w szklarni zawsze będzie korzystne, ponieważ uprawiasz je w stabilnym środowisku. Powinno to gwarantować bujne rośliny, które wytrzymają wyzwania na zewnątrz. Możesz łatwo wyjąć biseksualne azalie z pojemnika, stukając w ich doniczki, aby je poluzować.

Upewnij się, że trzymasz podstawę pnia rośliny podczas zsuwania go z doniczki. Następnie sprawdź kulkę korzeniową pod kątem splątania i poluzuj ją palcami. Dzięki temu łatwiej będzie później rozłożyć korzenie w otworze.

Krok # 3. Sadzenie

Najlepszy czas na sadzenie azalii bis jest jesienią. W ten sposób będą zdrowe i wystarczająco dojrzałe, aby zakwitnąć do następnej wiosny. Uprawa ich jest stosunkowo prosta, ponieważ po prostu umieścisz je w otworze ze środkiem rośliny pośrodku.

Sprawdź poziom gleby, ponieważ chcesz, aby kulka korzeniowa znajdowała się nieco powyżej niego. Co więcej, szerokość samego otworu powinna być dwukrotnie większa, aby przewidzieć wzrost azalii bisujących. Po sprawdzeniu tych wymagań wypełnij i wzmocnij obszar wokół rośliny, aby pozostał pionowy i stabilny.

Krok # 4. Konserwacja

Woda i nawozy

Ostatnim krokiem do sadzenia azalii bisiorowych jest utrzymanie ich w celu zapewnienia ich zasiedlenia do następnej wiosny. Silna susza wpłynie na wydajność rośliny, dlatego należy zawsze utrzymywać wilgotność gleby nawet w zimie. Możesz również ściółkować, aby zachować wilgoć i powstrzymać chwasty.

Po ustaleniu podlewaj tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby zapobiec chorobom i infekcjom grzybiczym. Należy również uważać na ściółkowanie z dala od pni, aby uniknąć rozwoju pleśni. A jeśli chodzi o karmienie, możesz nawozić po ostatnich mrozach.

Najlepiej byłoby również nawozić po posadzeniu nawozem rozpuszczalnym w wodzie, aby pomóc roślinom rosnąć. Następnie nawozić co dwa tygodnie przez cały sezon wegetacyjny w ramach konserwacji.

Lokalizacja i przycinanie

Pamiętaj, aby chronić swoje rośliny, jeśli obecny stan jest wyjątkowo wietrzny. Jeśli jesteś w strefach sadzenia od 5 do 6, będziesz musiał zwrócić rośliny do szklarni wiosną, aby chronić je przed klimatem. Być może powinieneś wziąć to pod uwagę podczas sadzenia na zewnątrz i zdecydować się na trzymanie azalii w szklarni przez cały rok.

W przeciwnym razie rośliny będą się dobrze rozwijać i pomyślnie zakwitną w strefach od 6 do 9. Na koniec możesz być ciekawy, czy musisz przycinać azalie bisujące. Rośliny mogą czerpać korzyści z przycinania po każdym okresie kwitnienia, ale może to być również niepotrzebne, w zależności od gęstości liści.

Typowe szkodniki i problemy

Azalie biszkoptowe są podatne na robaki azalii koronkowych i nocne opuchlaki winorośli. Możesz zająć się tymi szkodnikami mydłem owadobójczym, gdy tylko je zauważysz. Pamiętaj, że im szybciej zajmiesz się tymi szkodnikami, tym łatwiej będzie je wykorzenić.

Wniosek

Jeśli chcesz mieć coś wyjątkowego do swojego wiosennego ogrodu, zastanów się nad dodaniem bisiorów do kolekcji Bloom. Możesz szybko nauczyć się sadzić azalie bisujące w czterech łatwych krokach i powinny być gotowe do popisywania się w następnym sezonie.

Najlepszą strategią jest sadzenie roślin w szklarni i przesadzanie ich jesienią w ogrodzie. Zagwarantuje to powstanie i zapobieganie wadom w porównaniu z bezpośrednim rozmnażaniem na zewnątrz. Pamiętaj o idealnych praktykach i wymaganiach dotyczących lokalizacji bisiorów, a nie powinieneś mieć żadnych problemów z ich zdrowiem lub kwitnieniem.

Jak sadzić azalie Encore. Najlepszy przewodnik w 4 krokach 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Dach i ściany hali namiotowej

Dach i ściany hali namiotowej to kluczowe elementy modułowej konstrukcji stalowej. Odpowiadają za bezpieczeństwo i funkcjonalność oraz stabilność obiektu. Dowolność…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zrobić szklarnię? Przewodnik dla początkujących.

Mini szklarnia jest ważnym dodatkiem dla ogrodników, którzy preferują uprawę roślin w ograniczonej przestrzeni. Uprawa w szklarni pomaga przedłużyć sezon…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać żurawiny w tunelu foliowych?

Uprawiać żurawiny w tunelu foliowych to nowość w hodowli pod osłonami. Udane plantacje egzotycznych  owoców i warzyw w namiotach ogrodniczych,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami

Uprawa arbuza pod osłonami jest powodem dla którego wiele z domowych ogrodów zaopatruje się w tunel foliowy. Orzeźwiające oraz słodkie owoce…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi to zbiór wątpliwości jakie pojawiają się najczęściej u klientów Krosagro. W…

Więcej