Jak rozmnażać Wilczomlecz. 2 najlepsze sposoby | KrosAgro

Jak rozmnażać Wilczomlecz. 2 najlepsze sposoby | KrosAgro

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozmnażać koronę cierniową, możesz to zrobić za pomocą nasion lub sadzonek. Korona cierniowa lub Euphorbia milii to ekscytujący soczysty dodatek do ogrodu. Dlatego warto wiedzieć, jak je propagować i zacząć od tego, co uważasz za wygodniejsze.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ta odmiana wilczomlecza już daje Ci przewagę, ponieważ jest ogólnie łatwa do rozmnażania. W przeciwieństwie do innych rodzajów roślin, roślina Christ nie jest podatna na wiele wyzwań związanych z rozmnażaniem. Możesz również zagwarantować założenie, rozpoczynając tę ​​roślinę w szklarni, ponieważ środowisko jest optymalne dla rozwoju młodych roślin.

Jak propagować koronę cierniową dla początkujących

Opcja nr 1. Nasiona

Zapylanie i zbieranie nasion

Pierwsza opcja rozmnażania korony cierniowej pochodzi z nasion. Możesz kupić nasiona, ale jeśli masz już rośliny, możesz je zapylić samodzielnie. Robisz to, przenosząc pyłek z jednego kwiatu na drugi za pomocą cienkiego pędzla.

Korona cierniowa powinna rozwinąć torebkę, na którą poczekasz, aż dojrzeje. Gdy to się stanie, usuń go z rośliny i podziel na arkusz papieru w celu zebrania nasion. Jednak w przeciwieństwie do innych roślin, należy pamiętać, że nasiona roślin Chrystusa nie nadają się do dłuższego przechowywania.

Siew i kiełkowanie

Zamiast tego wysiej nasiona natychmiast na powierzchnię dobrze przepuszczalnego podłoża na płasko. Zasadniczo roślina ta toleruje glebę niskiej jakości, ale można stworzyć początkową mieszankę nasion z gleby, mchu torfowego, piasku i perlitu. Lekko przykryj nasiona piaskiem i utrzymuj wilgoć.

Aby pomóc w kiełkowaniu, przykryj pojemnik plastikiem i umieść w szklarni, gdzie jest jasno, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Wykorzystaj szklarnię na swoją korzyść i utrzymuj temperaturę około 65 do 75 ° F.

Gdy nasiona kiełkują w ciągu dwóch do trzech tygodni, zdejmij osłonę i utrzymuj wilgotność powierzchni. Następnie można przeszczepić na zewnątrz, gdy na koronie cierniowej pojawi się zestaw prawdziwych liści.

Opcja nr 2. Sadzonki

Drugą opcją i chyba najbardziej preferowaną metodą ogrodników jest rozmnażanie korony cierniowej z sadzonek. Jednak przy tej technice należy zachować ostrożność, ponieważ roślina ta ma ostre kolce i lekko toksyczny sok. NC State University zaleca pozostawienie soku do wyschnięcia przed umieszczeniem go w podłożu uprawowym.

Zbieranie i suszenie

Aby bezpiecznie zebrać sadzonki z korony cierniowej, należy zabezpieczyć się grubymi rękawicami. Chcesz także użyć ostrego i wysterylizowanego noża i przeciąć łodygę rośliny około 4 cale do tyłu od jej czubka. Opłucz cięcie i zanurz koniec w proszku korzeniowym.

W ten sposób sok przestaje płynąć, a cięcie można pozostawić do wyschnięcia w ręczniku papierowym. Powodem suszenia kawałka jest zapobieganie jego potencjalnemu gniciu. Wybierz miejsce, które jest ciepłe i suche, a dowiesz się, kiedy cięcie będzie gotowe, jeśli wygląda na pomarszczone.

Sadzenie i pielęgnacja

Cięcie powinno dobrze się rozwijać w szybko drenującej mieszance ziemi doniczkowej i piasku, upewniając się, że jest stabilne w środku doniczki, wzmacniając podłoże wokół niego. Umieść pojemnik w ciepłym i suchym miejscu, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego, i utrzymuj temperaturę w szklarni powyżej 70 ° F, aby zagwarantować założenie. Podobnie jak w przypadku nasion, w razie potrzeby zawsze sprawdzaj podłoże i wodę.

Czy wiesz, że możesz też ukorzenić koronę cierniową, tnąc w wodzie? Rozpocznij cięcie w szklance z około cala wody, aby pochłonąć jej końcówkę. Umieść go w podobnym miejscu co sadzonki doniczkowe i przesadź, gdy rozwiną się korzenie.

Dbanie o koronę cierniową

Korona cierniowa jest ogólnie łatwa w pielęgnacji. Chcesz je podlewać tylko wtedy, gdy gleba jest sucha, zalewając doniczkę i pozwalając wodzie spłynąć pod spodem. Koronę cierniową można podlewać od wiosny do jesieni, a także zimą, jeśli gleba jest sucha na głębokość trzech cali.

Jak karmić koronę cierniową roślin? Przez cały rok płynny nawóz będzie dobrze działał z roślinami korony cierniowej, gdzie karmi się je co dwa tygodnie latem, wiosną i jesienią. Na zimę upewnij się, że robisz to tylko raz w miesiącu z rozcieńczonym nawozem.

Wniosek

Korona cierniowa to jeden z najpiękniejszych i najłatwiejszych w pielęgnacji sukulentów, jakie można mieć w ogrodzie. Nauka rozmnażania korony cierniowej pozwoli Ci zacząć od nasion lub użyć sadzonek do wyhodowania tej wyjątkowej rośliny. Jeśli zdecydujesz się wysiać nasiona, pamiętaj, że są one żywotne tylko przez krótki okres.

Musisz natychmiast użyć nasion i umieścić je w szklarni, aby zagwarantować kiełkowanie. Obejmuje to przykrycie pojemnika w celu utrzymania wilgoci i zapewnienie temperatury w zakresie od 65 do 75 ° F. Z drugiej strony możesz pobrać sadzonki z istniejącej rośliny, biorąc pod uwagę, że jesteś bardzo ostrożny z cierniami i sokiem.

Cięcie traktujesz jak każdą roślinę, ale najpierw pozwól mu wyschnąć przed sadzeniem, aby zmniejszyć ryzyko zgnilizny. Zanurz go w ukorzeniającym proszku hormonalnym i umieść w miejscu jasnym, ale nie otrzymującym bezpośredniego światła słonecznego. Możesz także ukorzenić sadzonki cierniowe w wodzie, ale niezależnie od wybranej metody rozmnażania, szklarnia ułatwia stworzenie optymalnego środowiska do wzrostu.

Jak rozmnażać Wilczomlecz. 2 najlepsze sposoby | KrosAgro
Czy artykuł był pomocny?
0 / 5 0

Your page rank:

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Najnowsze artykuły

Tunele KrosAgro

Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

Tunel foliowy hobbystyczny 7,5 m2

wys: 2m | szer: 2m | dł: 3,75m

863,95 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy jednowegetacyjny 22,5 m2

Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 2,5 m

wys: 2,15m | szer: 3m | dł: 2,50

1 305,62 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
TUNEL FOLIOWY HOBBYSTYCZNY 4 X 8,75 M

TUNEL FOLIOWY HOBBYSTYCZNY 4 X 8,75 M

wys: 2,40m | szer: 4m | dł: 8,75m

3 861,34 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie

Przeczytaj również

Mobilny namiot warsztatowy - Bez kategorii
Bez kategorii

Mobilny namiot warsztatowy

Mobilny namiot warsztatowy to uniwersalna struktura, która umożliwia niewielkim kosztem pozyskanie dodatkowej przestrzeni do pracy ...
Czytaj więcej
Jak uprawiać szpinak w tunelu foliowym? - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać szpinak w tunelu foliowym?

Szpinak to atrakcyjnie wyglądająca roślina o zielonej rozecie liści i smacznym smaku. Jako element sałatek, ...
Czytaj więcej
Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami - Bez kategorii
Bez kategorii

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami

Rękawice ogrodnicze do upraw pod osłonami to rzecz niezbędna dla każdego wielbiciela ogrodnictwa. Coraz więcej ...
Czytaj więcej