Jak rozmnażać przypołudnik? 2 proste sposoby | KrosAgro

Jak rozmnażać przypołudnik na 2 proste sposoby | KrosAgro

Chcesz wiedzieć, jak rozmnażać rośliny lodowe? Rośliny lodowe są odpornymi sukulentami pochodzącymi z Afryki Południowej, dlatego najlepiej rozwijają się w ciepłym i suchym klimacie.

Wiele osób kocha rośliny lodowe ze względu na ich krótkie i kolczaste liście oraz kwiaty kwitnące latem i jesienią. Kwiaty są w różnych kolorach, na przykład jasnopomarańczowym, różowym, fioletowym, białym lub jaskrawoczerwonym.

Jak rozmnażać rośliny lodowe

Rośliny lodowe wyglądają lepiej, gdy są posadzone razem, więc właściciele domów rozmnażają swoje rośliny lodowe i sadzą je obok siebie. Istnieją dwa sposoby rozmnażania tych roślin: nasiona lub sadzonki. Oto jak:

Nasiona

Możesz wyhodować lodowe rośliny z nasion, posypując je dobrze przepuszczalną mieszanką doniczkową. Nie zakrywaj nasion, ponieważ do kiełkowania potrzebują światła. Miejsce umieszczenia nasion zależy od strefy odporności USDA.

Jeśli należysz do stref od 9b do 11, możesz trzymać nasiona na zewnątrz. Z drugiej strony strefy 9a i poniżej powinny trzymać nasiona w środku, ale upewnij się, że zapewniasz im wystarczającą ilość światła.

Sadzonki

Inny sposób rozmnażania roślin lodowych przez sadzonki. Możesz ścinać rośliny wiosną, latem lub jesienią.

Odetnij część łodygi i daj jej czas na zrogowacenie, zanim umieścisz ją w dobrze napowietrzonej glebie. Podlewaj sadzonki tylko wtedy, gdy gleba jest całkowicie sucha.

Podczas cięcia łodyg używaj ostrych nożyc ogrodniczych lub nożyczek. Dodatkowo wysterylizuj swoje nożyce przed cięciem, aby uniknąć rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, które mogą mieć wpływ na twoje rośliny.

Jak dbać o swoje rośliny lodowe

Teraz, gdy wiesz, jak rozmnażać swoje rośliny lodowe, następną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, jak utrzymać je przy życiu i zdrowe. Oto kilka czynników, o których należy pamiętać:

Temperatura

Mimo że są nazywane roślinami lodowymi, rośliny te nie mogą przetrwać w niskich temperaturach. Wolą być sadzone w temperaturach od 25 do 30 stopni Fahrenheita, które zwykle znajdują się w strefach od 9b do 11b.

Jeśli mieszkasz na obszarach o niższych temperaturach, rozważ uprawę roślin w szklarni lub pojemniku. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, pamiętaj, aby zabrać rośliny do środka, gdy temperatura spadnie.

Oświetlenie

Rośliny lodowe uwielbiają światło słoneczne, dlatego najlepiej umieszczać je pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych przez większość dnia. Jeśli nie jest to możliwe, kolejnym najlepszym rozwiązaniem jest półcień. Jeśli hodujesz rośliny lodowe w pomieszczeniu, umieść je w pobliżu jasnego okna, aby wystawić je na działanie promieni słonecznych.

Podlewanie

Podobnie jak inne sukulenty, nie trzeba często podlewać roślin lodowych, ponieważ może to prowadzić do zgnilizny korzeni. Podlewaj rośliny tylko wtedy, gdy gleba jest całkowicie wysuszona. Wbij palec w glebę (około dwóch do trzech cali), aby sprawdzić, czy roślina wymaga podlewania, czy nie.

Kiedy podlewasz rośliny lodowe, upewnij się, że gleba jest całkowicie przemoczona, zanim przestaniesz podlewać. Jeśli sadziłeś rośliny w pojemniku, podlewaj je, aż zobaczysz, jak woda wypływa z doniczki.

Gleba

Ilość wody, którą podajesz swoim roślinom, zależy od używanej gleby. Jak wspomniano, najlepszym wyborem jest dobrze przepuszczalna mieszanka doniczkowa, ponieważ im dłużej woda pozostaje w glebie, a Twoja roślina będzie bardziej podatna na gnicie korzeni.

Możesz zdecydować się na użycie mieszanki ogrodniczej specjalnie przygotowanej dla kaktusów lub sukulentów. Te podłoża ogrodnicze zwykle wysychają szybciej niż zwykła ziemia.

Możesz również stworzyć własną mieszankę ogrodniczą, zwiększając porowatą ziemię. Dodaj mieszaninę piasku i perlitu lub pumeksu.

Dlaczego warto uprawiać rośliny lodowe w mini szklarni?

Uprawa roślin w mini szklarni ma kilka zalet. Tutaj są niektóre z nich:

Chroń swoje rośliny przed szkodnikami i chorobami

Wełnowce i łuski to jedne z powszechnych szkodników, które atakują rośliny lodowe. Jeśli chodzi o choroby, mączniak rzekomy dotyka te rośliny najbardziej. Jeśli hodujesz rośliny lodowe w mini szklarni, zmniejsza to ryzyko zarażenia szkodnikami i infekcji, które mogą pochodzić z sąsiednich roślin.

Idealne dla osób o ograniczonej przestrzeni

Mini szklarnia jest idealna dla osób z ograniczoną przestrzenią ogrodniczą. Małe szklarnie mają standardowy rozmiar sześciu stóp, co pozwala na umieszczenie ich na balkonach, tarasach i podwórkach. Dostępne są również mniejsze, które można nawet umieścić na blatach.

Stwórz mikroklimat dla swoich roślin

Jeśli mieszkasz w chłodniejszych obszarach, możesz użyć szklarni, aby wyhodować rośliny ciepłe, takie jak rośliny lodowe. Dzięki systemom izolacji, wentylacji i ogrzewania możesz stworzyć własny mikroklimat niezależnie od pogody na zewnątrz. Nie musisz czekać na ocieplenie się pogody, aby wyhodować rośliny i inne rośliny.

Chroń swoje rośliny przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi

Śnieg, mróz i lód mogą zabić nawet najbardziej odporne na zimno rośliny. Umieszczenie roślin w mini szklarni chroni je przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Możesz utrzymywać rośliny w zdrowiu w mini szklarni, a gdy pogoda stanie się wystarczająco przyjazna, możesz przesadzić rośliny na zewnątrz.

Ostatnie przemyślenia na temat rozprzestrzeniania się roślin lodowych

Umiejętność rozmnażania roślin lodowych gwarantuje, że będziesz mógł cieszyć się pięknymi i kolorowymi kwiatami przez całe lato i jesień. Pamiętaj o tych wskazówkach, aby móc z powodzeniem rozmnażać i hodować rośliny lodowe.

Jak rozmnażać przypołudnik na 2 proste sposoby | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować azalię: 5 najlepszych metod | Porady od KrosAgro

Początkujący ogrodnicy i hodowcy chcą wiedzieć, jak dbać o azalię. Azalia inaczej różanecznik, rododendron, znana jest również jako „arystokracja ogrodu”,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić storczyk Biała Czapla? Uprawa i pielęgnacja storczyka gruntowego

Habenaria radiata, to niezwykły storczyk, wyróżniający się oryginalnymi kwiatami przypominającymi formą fruwające białe czaple. Ta egzotyczna roślina pochodzi z Japonii,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać zgniliźnie korzeni? | przyczyny i zapobieganie

Zgnilizna korzeni to jedna z najczęstszych chorób, która może dotknąć prawie każdą roślinę. Za przyczynę procesów gnicia odpowiedzialne są patogeny…

Więcej
Tunele foliowe

Skrzynie ogrodnicze w tunelu foliowym

Skrzynie ogrodnicze to wysokie grządki, dzięki którym o wiele łatwiej możemy pielęgnować rośliny pod osłoną. Dzięki takim konstrukcjom możemy urozmaicić…

Więcej
Bez kategorii

Zagospodarowanie upraw pod osłonami

Zagospodarowanie upraw pod osłonami powinno być zaplanowane tak, aby każdy fragment dostępnej przestrzeni przynosił plon. Tunele foliowe, pomimo tego iż…

Więcej
Tunele foliowe

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym

Uprawy pod osłonami w tunelu foliowym to znacznie skuteczniejsze rozwiązanie niż plantacja warzyw, owoców lub ziół na otwartej przestrzeni. Konstrukcja…

Więcej