Jak rozmnażać Kłosowiec? 3 najlepsze sposoby | KrosAgro

Jak rozmnażać Kłosowiec. 3 najlepsze sposoby | KrosAgro

Jeśli interesuje Cię propagowanie agastache, możesz wybrać jedną z trzech metod. Agastache lub hizop ma różne odmiany, które z pewnością ożywi Twój ogród latem i jesienią. A co najważniejsze, możesz rozmnażać tę roślinę z nasion, sadzonek lub podziału.

Być może ta elastyczność w rozmnażaniu zainspirowała wielu ogrodników do podjęcia komercyjnej produkcji agastache. Ale niezależnie od tego, czy rozwijasz się dla zysku, czy dla hobby, pociesz się faktem, że sam wzrost agastache nie jest drobiazgowy. Ci, którzy mają szklarnię, mogą rozpocząć swój ból agastyczny w pomieszczeniu i zagwarantować założenie roślin bez negatywnych skutków zmiennych warunków pogodowych.

Jak skutecznie propagować agastache

Metoda nr 1. Nasiona

Doświadczeni ogrodnicy zalecają rozpoczęcie nasion agastache w szklarni. Zagwarantuje to kiełkowanie i ochronę przed potencjalnie surowym klimatem. Zasiej nasiona w pomieszczeniu na około sześć tygodni przed datą ostatniego przymrozku w Twojej lokalizacji, która może trwać od lutego do marca w przypadku przesadzania w maju.

Rozpoczynanie nasion w pomieszczeniu

Możesz użyć ogólnej mieszanki początkowej nasion, ale upewnij się, że jest wilgotna. Przykryj nasiona tak, jak robisz to podczas sadzenia innych roślin i utrzymuj wilgotność gleby i temperaturę na poziomie 55 ° F. Gdy sadzonki osiągną około 4 cali wysokości, można je przesadzić w maju, w pojemnikach lub w ogrodzie z 12 cali odstępu między każdą rośliną.

Rozpoczynanie nasion na zewnątrz

Jeśli masz pewność co do pogody, możesz również wysiać nasiona bezpośrednio jesienią, ponieważ zimą przechodzą w stan uśpienia. Gdy rośliny rozwiną cztery liście, możesz je rozrzedzić na stopę. Ważne jest, aby chronić rośliny przed ekstremalnymi warunkami i warto zauważyć, że zakwitną później niż przeszczepy, więc mądrze wybierz czas siewu.

Metoda nr 2. Sadzonki

Niektóre rośliny agastache będą rozmnażać się z sadzonek zamiast nasion. Jak możesz założyć, rozpoczęcie agastache z sadzonek lub podziałów da rośliny zgodne z rośliną rodzicielską. Możesz również wziąć je samemu z rośliny, którą lubisz, o ile jest zdrowa, aby wytrzymać proces cięcia.

Zbieranie sadzonek

Zaletą agastache jest to, że można go rozmnażać z sadzonek miękkiego lub półtwardego drewna. Zbierz sadzonki, gdy roślina ma kwitnąć i obfita w nowy wzrost. Przydatna wskazówka jest taka, że ​​jeśli strzelisz pędem, możesz zbierać sadzonki.

Idealne pędy to te o różnych typach liści. Niektóre mogą być dojrzałe, ale niektóre mogą nadal rosnąć. Chcesz pobierać sadzonki blisko korony w różnych częściach rośliny, aby agastache zachował swój wygląd.

Rootowanie

Gdy już masz sadzonki, umieść je w proszku hormonu ukorzeniającego i użyj pożywki startowej do nasion. Utrzymuj wilgotność i temperaturę gleby w zakresie od 68 do 75 ° F, aby zachęcić do ukorzeniania się przez około dziesięć dni. Co więcej, ciepło około 70 do 75 ° F na dnie pojemnika jest optymalne dla rozwoju korzeni.

Metoda nr 3. Podział

Ostatnią metodą rozmnażania agastache jest podział, co jest również przydatne dla utrzymania rośliny. Ogólnie rzecz biorąc, pozwala to ogrodnikom na tworzenie większej liczby roślin z dojrzałego hizopu, które zaczynają wyrastać z jego lokalizacji. Całkiem podobnie jak w przypadku rozmnażania z sadzonek, najlepszy czas na podzielenie agastache jest wtedy, gdy na wiosnę rozwija się nowy wzrost.

Kopanie

Chcesz również podzielić, kiedy temperatura jest niska, aby korzenie nie ulegały stresowi spowodowanemu popołudniowym upałem. Co więcej, podziały zostaną już ustalone, gdy dzień zrobi się gorący, jeśli podzielisz się wcześnie rano. Wykop całą roślinę i zdecyduj, czy chcesz podzielić kępę na pół, jeśli jest zbyt duża.

Rozdzielanie i zakładanie

Gdy już masz kępę, możesz ręcznie podzielić ją na sekcje. Zmierz rozmiar każdej sekcji, tak aby miała wystarczającą liczbę korzeni do założenia. Możesz rozpocząć podziały w szklarni lub bezpośrednio w ogrodzie, o ile miejsce jest jasne, a gleba dobrze przepuszczalna.

Możesz zachęcić do tworzenia podziałów, podlewając je natychmiast po posadzeniu i zapewniając wilgotność gleby do czasu ich wzrostu. Jeśli wyhodowałeś przegrody agastache w pomieszczeniach w pojemnikach, pamiętaj, że wyschną szybciej. Niemniej jednak należy uważać, aby nie przepełnić agastache podczas rozmnażania i po zasiedleniu.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy chcesz uprawiać więcej roślin hizopowych w ogrodzie lub w firmie, możesz skorzystać z szklarni i rozpocząć uprawę w pomieszczeniu, aby zagwarantować produktywność. Nauczenie się, jak rozmnażać agastache, stwarza wiele możliwości rozpoczęcia uprawy od nasion, sadzonek lub podziałów.

Rozpoczynanie nasion agastache w pomieszczeniu sprawi, że rośliny będą kwitły szybciej niż bezpośrednio w ogrodzie. Masz również wyższy wskaźnik kiełkowania, ponieważ warunki wewnętrzne sprzyjają nasionom. Ale jeśli chcesz stworzyć klony swoich ulubionych roślin agastache, możesz również użyć szklarni do rozmnażania sadzonek i podziałów.

Propagujący agastache z sadzonek i podziałów nie różni się od innych roślin. Weź sadzonki lub podziel je, gdy roślina rozwinie nowy wzrost i zapewnij wilgoć, aż się ukorzenią i osiedlą. Zwróć jednak uwagę na typ agastache, który masz, ponieważ może on mieć określone wymagania dotyczące rozprzestrzeniania się.

Jak rozmnażać Kłosowiec. 3 najlepsze sposoby | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Konstrukcja na tunel foliowy

Tunel foliowy, a konkretnie jego stelaż, wykonany jest ze stali. Kiedy elementy metalowej szklarni zostaną ukształtowane, trafiają do ocynkowni, gdzie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa warzyw pod folią

Uprawa warzyw pod folią w obliczu kryzysu jakim jest pandemia, jest jak najbardziej zasadnym rozwiązaniem. Dostęp do własnej żywności, kiedy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przechowywać cebulki frezji? 3 proste kroki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zajmować się bulwami frezji, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, jest to bowiem bardzo…

Więcej
Tunele foliowe

Lekkie tunele foliowe

Lekkie tunele foliowe Stosowane do upraw polowych, przyśpieszają wegetację roślin, wydłużając przy tym produkcję warzyw i owoców. Zaprojektowane przez markę…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże w donicach? 8 prostych wskazówek

Róże mają wiele odmian, a ten artykuł skupia się na tym, jak sadzić w donicach powalająco piękne róże odmiany knock-out….

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej