Jak rozmnażać dzwonki? | Porady od KrosAgro

Jak rozmnażać dzwonki koralowe | Porady od KrosAgro 1

Chcesz wiedzieć, jak rozmnażać dzwonki koralowe? Kwitnące w niezliczonej ilości różnych kolorów niezależnie od pory roku, Heucheras lub popularnie zwane dzwonkami koralowymi najlepiej smakuje, gdy jest ich wiele.

Rozmnażanie to technika ogrodnicza stosowana do rozmnażania roślin. W przypadku niektórych gatunków roślin to jedyny sposób na uzyskanie unikatowych odmian i mieszańców. W przypadku dzwonów koralowych, które szczycą się prawie 300 znanymi typami, proces ten jest często stosowany zarówno przez ogrodników, jak i zwykłych miłośników roślin. Mają tendencję do wzrostu średnio 18 cali wysokości i 18 cali szerokości i mają kolce kwiatowe o wyglądzie dzwonka.

Oprócz różnorodnych odcieni kwiaty mają również wiele odcieni. Ze względu na estetyczny wygląd, dla miłośnika wszystkiego, co piękne, konieczne jest nauczenie się propagowania dzwonów koralowych.

Najlepsze metody propagacji dla dzwonów koralowych

Zanim przejdziemy do różnych sposobów rozmnażania Heucheras, ważne jest, aby najpierw poznać odpowiednie warunki ich uprawy. W przypadku gleby dzwony koralowe preferują żyzną glinę, która jest wilgotna i dobrze przepuszczalna. Włączenie kompostu i zrównoważony nawóz organiczny może pomóc usunąć brud. Pamiętaj, aby umieścić tę roślinę lub jej pojemnik w miejscu z dostępem do częściowego cienia i dobrą cyrkulacją powietrza.

Ponadto należy je nawadniać około 2,5 cm wody tygodniowo, zwłaszcza jeśli temperatura jest wysoka. Aby zapobiec falowaniu dzwonów koralowców podczas zimy, zapewnij warstwę ściółki o grubości około trzech cali.

Ziarno

Zbieranie nasion koralowych dzwonków może być dość trudne, ale jest wykonalne. Jednak pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o tej technice, jest to, że odmian, nawet gatunków, które mogą wyrosnąć z prawdziwych nasion, nie można rozmnażać.

Na przykład Heuchera Americana jest kompatybilna z siewem, podczas gdy jej odmiana Chocolate Veil nie. Dlatego musisz najpierw poznać gatunek i klasyfikację swoich dzwonów koralowych, zanim użyjesz tej metody do ich rozmnażania.

Zacznij od przechowywania nasion w zimnym pojemniku, takim jak lodówka, przez około półtora miesiąca. Następnie zasiej je w miejscu z dostępem do światła i poczekaj na rozpoczęcie kiełkowania. Pamiętaj, aby posypać nasiona cienką warstwą na powierzchni gleby i unikać ich przykrywania.

Możesz także najpierw wykiełkować nasiona w pomieszczeniu, a następnie przesadzić je na zewnątrz, jeśli są wystarczająco dojrzałe. Nie zapomnij o nią dbać tak, jak o każdą inną roślinę, utrzymując jej zdrowy stan, dostatecznie podlewając i nawożąc.

Oddział

Alternatywną metodą rozmnażania dzwonów koralowych jest podział. W przeciwieństwie do poprzedniej, ta technika jest stosunkowo prosta i skuteczna w rozkwicie Twojego ogrodu. W końcu wystarczyłoby podzielić w pełni rozwiniętą roślinę na dwie części.

Można to zrobić na tym samym kwiatku co trzy do czterech lat. Oprócz zwiększenia liczby dzwonów koralowych, podział może również pomóc w utrzymaniu jego zdrowia i wzrostu.

Aby to zrobić, wykop 15 cm od podstawy wokół każdej rośliny, aby zminimalizować ryzyko przypadkowego odcięcia korzeni. Należy je podzielić łopatą lub nożem na kawałki o różnych, ale odpowiednich rozmiarach. Następnie przesadzaj podziały w preferowanych warunkach i poczekaj, aż urosną.

Sadzonki pączków liści

Wbrew nazwie, ta metoda rozmnażania przywiązuje większą wagę do łodygi niż liści. W końcu pąki wzrostu, w których rosną liście, znajdują się tylko tam.

Jeśli chodzi o dzwonki koralowe, sadzonki pąków liściowych można wykonywać o każdej porze roku, ale jest to bardziej preferowane wiosną. Dzieje się tak, aby roślina macierzysta mogła się jeszcze zregenerować, zanim temperatura spadnie w zimie.

Najpierw wytnij 4-calowy odcinek łodygi o średnicy ćwierć cala. Następnie usuń połowę liści i delikatnie zanurz spód części w podłożu ukorzeniającym. Następnie przejdź do jego środkowej żyły i przeciąć ją przez łodygę.

Następnie połóż liść na powierzchni obszaru sadzenia i wsuń odcięty koniec do hormonu. Zwilżaj sadzonki łodygi dwa razy dziennie, ponieważ muszą pozostać wilgotne, ale nie przesadzaj, ponieważ może to doprowadzić do gnicia.

Upewnij się, że dobrze o nią dbasz, monitorując jej stan, aż uformują się korzenie. Do tego czasu można już usunąć pokrycia.

U podstawy liścia powinieneś widzieć nowe rośliny, które zaczynają się formować po dziesięciu dniach. Ostatnim krokiem jest usunięcie ich od rodzica i przeszczepienie ich do poszczególnych przestrzeni lub pojemników.

Dlaczego warto uprawiać Coral Bells w szklarni półprofesjonalnej?

Uprawa dzwonków koralowych w szklarni semi pro to świetna opcja dla ogrodników, którzy chcą chronić swoje rośliny przed szkodnikami, chorobami i nieprzewidywalną pogodą.

Półprofesjonalna szklarnia zapewnia bezpieczną przestrzeń dla dzwonów koralowych. Zmniejsza ryzyko mszyc, robaków kapustnych, przędziorków i innych szkodników, które mogą jeść i uszkadzać rośliny. Chroni również rośliny przed chorobami i infekcjami, które dotknęły sąsiednie rośliny. Wreszcie szklarnia półprofesjonalna chroni rośliny przed złymi zmianami pogody, które mogą je uszkodzić.

Ostatnie przemyślenia na temat rozprzestrzeniania koralowych dzwonów

Heucheras to piękne kwiaty, które mogą ozdobić każdą przestrzeń. Wiedza o tym, jak rozmnażać dzwonki koralowe, pozwala wyhodować kilka z tych kwiatów, dodając koloru w ogrodzie, w pomieszczeniach i nie tylko.

Jak rozmnażać dzwonki koralowe | Porady od KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować fiołki afrykańskie?

Fiołek afrykański to wyjątkowo wdzięczna roślina, ciesząca przez cały rok swoimi fioletowymi, niebieskimi, różowymi, białymi lub wielokolorowymi kwiatami. Niewielkie rozmiary…

Więcej
Tunele foliowe

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego?

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego? Przyciągnięcie tych zapylaczy ma kluczowe znaczenie dla udanej plantacji. Dlatego warto postarać się, aby…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać chryzantemy w tunelu foliowym?

Chryzantemy to popularne kwiaty cenione za to, że kwitną od jesieni do pierwszych mrozów. Oprócz długiego okresu kwitnienia charakteryzują się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać draceny?

Najważniejsze we właściwym rozpoznaniu zapotrzebowań i wymagań rośliny, jest zrozumienie, z jakich warunków klimatycznych pochodzi. Dotyczy to także sposobu, częstotliwości…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zrobić szklarnię? Przewodnik dla początkujących.

Mini szklarnia jest ważnym dodatkiem dla ogrodników, którzy preferują uprawę roślin w ograniczonej przestrzeni. Uprawa w szklarni pomaga przedłużyć sezon…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Sadzenie roślin w szklarni i tunelu foliowym

Przesadzanie sadzonek do tunelu jest procesem niezbędnym do optymalnego wzrostu roślin. Odpowiednie warunki pozwalają roślinom w pełni uformować się, zapewniając…

Więcej