Jak rozmnażać chiński Evergreen. 2 najlepsze sposoby

Jak rozmnażać chiński Evergreen. 2 najlepsze sposoby 1

Ci, którzy chcą się nauczyć, jak rozmnażać chiński wiecznie zielony, mają do wyboru dwie metody. Ta roślina nie tylko tworzy przyciągającą wzrok roślinę doniczkową, ale rozpoczęcie jej od sadzonek lub podziałów jest również łatwe do zrobienia. Pamiętaj jednak, że najlepiej sprawdzają się, gdy hodujesz je w pomieszczeniu, więc rozważ rozpoczęcie ich w szklarni, aby przyspieszyć zakładanie.

Zakładanie i uprawianie roślin w szklarni jest korzystne dla wszystkich gatunków roślin, ponieważ można kontrolować warunki wewnętrzne. Pamiętaj, że niezależnie od wybranej techniki rozmnażania, jest to wrażliwa faza wzrostu, a rośliny będą z łatwością walczyć w ekstremalnych i zmiennych warunkach. W tym artykule omówimy, w jaki sposób można z powodzeniem rozmnażać chińskie rośliny zimozielone i później dbać o rośliny.

Kompleksowy przewodnik dotyczący propagowania chińskiego Evergreen

Sadzonki

Krok # 1. Wybór i przygotowanie cięcia

Możesz wyhodować chińską roślinę zimozieloną z sadzonek łodyg, a metoda nie różni się od tej w przypadku innych roślin. Wybierz zdrową roślinę rodzicielską i weź 5-calowy odcinek poniżej węzła liścia. Powinien być wolny od chorób i uszkodzeń oraz upewnić się, że używasz ostrego i sterylnego narzędzia.

Pamiętaj, że roślina rodzicielska powinna być zdrowa, aby nie stresowała się po cięciu. Co więcej, doświadczeni ogrodnicy zalecają rozmnażanie się w środku lata, aby zachęcić do szybszego zakładania. Należy jednak pamiętać o ekstremalnych temperaturach, aby uniknąć stresu dla roślin.

Krok # 2. Rootowanie i konserwacja

Gdy masz już sadzonki, przygotuj je do ukorzenienia, usuwając liście w ich dolnej części. Możesz spodziewać się rozwoju korzeni w ciągu trzech tygodni, ale możesz również zanurzyć sadzonki w hormonie ukorzeniającym, aby przyspieszyć ten proces. Następnie przyklej cięcie w wilgotnej ziemi doniczkowej lub słoiku z czystą wodą jako medium.

Chcesz zachować wilgotne środowisko dla sadzonek i możesz to zrobić, zakrywając pojemniki przezroczystym plastikiem. Jeśli ukorzenisz się w glebie, zawsze chcesz sprawdzić wilgotność, która jest kluczowa dla ukorzenienia. Gdy zauważysz korzenie, możesz zdjąć osłonę.

Oddział

Drugą metodą rozmnażania chińskiego wiecznie zielonego jest podział. Być może musisz wybrać tę metodę, jeśli masz starsze rośliny i chcesz zapobiec przeludnieniu. Pamiętaj, że chiński zimozielony będzie wymagał przesadzenia, gdy korzenie wypełnią pojemnik.

Krok # 1. Usuwanie i przesuwanie

Proces dzielenia chińskich wiecznie zielonych roślin jest prosty. Delikatnie wyjmij roślinę z pojemnika i uważaj, aby nie uszkodzić kuli korzeniowej. Następnie ręcznie podzielisz go na sekcje i przesadzisz w nowych pojemnikach z tym samym rodzajem podłoża glebowego, z którego pochodzą.

Krok # 2. Konserwacja

Dzielenie i przesadzanie Chinse evergreen jest idealne wiosną lub latem, aby pomóc im lepiej się osiedlić. Nie musisz tworzyć wielu sekcji, ponieważ często kończą się tylko dwiema roślinami z jednej dojrzałej rośliny. Po przesadzeniu chcesz również zapewnić wilgotność gleby, aby rośliny mogły się zregenerować.

W trosce o chiński Evergreen

Lokalizacja

Jednym z powodów, dla których ogrodnicy kochają chińskie rośliny zimozielone, jest ich tolerancja w warunkach słabego oświetlenia. Idealna lokalizacja tej rośliny to miejsce o umiarkowanym oświetleniu, a bezpośrednie światło słoneczne może uszkodzić rośliny zimozielone. Możesz dodać słabe oświetlenie otoczenia, jeśli hodujesz w szklarni, ale możesz też umieścić rośliny w zacienionym miejscu, jeśli uprawiasz na zewnątrz.

Najlepsza temperatura dla chińskich roślin zimozielonych to około 77 ° F, ale powinny też być w porządku w chłodnym miejscu. Mimo to staraj się zapewnić wilgotne środowisko i zwracaj uwagę na lokalizację swoich roślin, ponieważ suchość może wpływać na ich zdrowie i wzrost. Mając to na uwadze, podłoże, które zatrzymuje wilgoć i dobrze odprowadza wodę, byłoby doskonałe dla chińskiej rośliny zimozielonej.

Możesz stworzyć mieszankę używając ziemi doniczkowej, piasku i perlitu i wybrać doniczkę z jednym otworem drenażowym. Umieść pojemnik na tacy, aby zapobiec gromadzeniu się wody, które może powodować gnicie korzeni. A jeśli uprawiasz rośliny w domu, pamiętaj o wentylatorach, które mogą je wysuszyć.

Podlewanie

Chińskie rośliny zimozielone mogą przechowywać wilgoć, ale podlewanie przyniesie im korzyści. Pamiętaj, że dobrze się rozwijają w wilgotnej glebie i wilgotnym środowisku. Jednak nigdy nie należy nadmiernie podlewać roślin i pozostawiać ich w stojącej wodzie, ponieważ może to prowadzić do szkodników i zgnilizny korzeni.

Pozostaw pożywkę do całkowitego wyschnięcia przed podlaniem i pozwól wodzie spłynąć, gdy to zrobisz. Musisz także pamiętać o klimacie i warunkach w danej lokalizacji, aby odpowiednio dostosować tę praktykę. Niemniej jednak nie panikuj, jeśli zapomnisz podlać chińskie warzywa wiecznie zielone.

Karmienie

Ponieważ chińskie rośliny zimozielone rosną wolno, warto je wzmocnić nawozem. Możesz je karmić rozpuszczalnym w wodzie nawozem dwa razy w roku w ramach pielęgnacji każdej wiosny lub lata. Powinna wystarczyć uniwersalna pasza dla roślin doniczkowych.

Przycinanie

Czy chińskie rośliny wiecznie zielone wymagają przycinania? Ta praktyka nie jest konieczna, ale przycinanie roślin jest bezpieczne. Odcinając liście, możesz manipulować kierunkiem wzrostu roślin.

Stworzy to bardziej poziomy i krzaczasty wygląd zamiast kształtu przypominającego drzewo na chińskim wiecznie zielonym.

Wniosek

Kiedy myślisz o roślinach doniczkowych, być może przychodzi na myśl chiński wiecznie zielony. A dobrą wiadomością jest to, że możesz szybko nauczyć się rozmnażania chińskiego wiecznie zielonego za pomocą sadzonek i dzielenia bez wielu wad. Możesz rozmnażać się latem i użyć szklarni, aby stworzyć cień i wilgotne środowisko.

Następnie utrzymuj rośliny, zapewniając wilgotność gleby i od czasu do czasu je karm, aby pobudzić wzrost. Możesz także przyciąć rośliny, aby uzyskać bardziej krzaczasty wygląd.

Jak rozmnażać chiński Evergreen. 2 najlepsze sposoby 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Hortiterapia w tunelu foliowym

Hortiterapia w tunelu foliowym to sposób na redukcję stresu i poprawę nastroju. Jest to rodzaj terapii ogrodniczej, zajmującej się korelacją…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Garaż dla jachtów

Co roku nadchodzi dzień, w którym sezon sportów wodnych zbliża się ku końcowi. Zanim nadejdzie pierwszy mróz, mamy czas, aby…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać gniciu korzeni w hydroponice? 3 użyteczne wskazówki

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, który szuka sposobów na doskonalenie swoich umiejętności, chciałbyś dowiedzieć się, jak zapobiegać gniciu korzeni w uprawach…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory? 5 przydatnych wskazówek

Chociaż uczenie się, jak hodować pomidory wymaga czasu, to każdy ogrodnik z ogródkiem przydomowym lub szklarnią powie Ci, że jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo szklarniowe w mieście

Miejskie ogrodnictwo szklarniowe i tunelowe samo w sobie nie jest niczym nowym. W przeszłości małe ogródki były integralną częścią miast,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać Kalanchoe i inne wskazówki dotyczące jej uprawy

Kalanchoe to sukulent z rodziny gruboszowatych, którego ojczyzną jest Afryka, a dokładniej Madagaskar. Występuje w wielu odmianach, niektóre z nich…

Więcej