Jak rozmnażać chiński Evergreen. 2 najlepsze sposoby

Jak rozmnażać chiński Evergreen. 2 najlepsze sposoby 1

Ci, którzy chcą się nauczyć, jak rozmnażać chiński wiecznie zielony, mają do wyboru dwie metody. Ta roślina nie tylko tworzy przyciągającą wzrok roślinę doniczkową, ale rozpoczęcie jej od sadzonek lub podziałów jest również łatwe do zrobienia. Pamiętaj jednak, że najlepiej sprawdzają się, gdy hodujesz je w pomieszczeniu, więc rozważ rozpoczęcie ich w szklarni, aby przyspieszyć zakładanie.

Zakładanie i uprawianie roślin w szklarni jest korzystne dla wszystkich gatunków roślin, ponieważ można kontrolować warunki wewnętrzne. Pamiętaj, że niezależnie od wybranej techniki rozmnażania, jest to wrażliwa faza wzrostu, a rośliny będą z łatwością walczyć w ekstremalnych i zmiennych warunkach. W tym artykule omówimy, w jaki sposób można z powodzeniem rozmnażać chińskie rośliny zimozielone i później dbać o rośliny.

Kompleksowy przewodnik dotyczący propagowania chińskiego Evergreen

Sadzonki

Krok # 1. Wybór i przygotowanie cięcia

Możesz wyhodować chińską roślinę zimozieloną z sadzonek łodyg, a metoda nie różni się od tej w przypadku innych roślin. Wybierz zdrową roślinę rodzicielską i weź 5-calowy odcinek poniżej węzła liścia. Powinien być wolny od chorób i uszkodzeń oraz upewnić się, że używasz ostrego i sterylnego narzędzia.

Pamiętaj, że roślina rodzicielska powinna być zdrowa, aby nie stresowała się po cięciu. Co więcej, doświadczeni ogrodnicy zalecają rozmnażanie się w środku lata, aby zachęcić do szybszego zakładania. Należy jednak pamiętać o ekstremalnych temperaturach, aby uniknąć stresu dla roślin.

Krok # 2. Rootowanie i konserwacja

Gdy masz już sadzonki, przygotuj je do ukorzenienia, usuwając liście w ich dolnej części. Możesz spodziewać się rozwoju korzeni w ciągu trzech tygodni, ale możesz również zanurzyć sadzonki w hormonie ukorzeniającym, aby przyspieszyć ten proces. Następnie przyklej cięcie w wilgotnej ziemi doniczkowej lub słoiku z czystą wodą jako medium.

Chcesz zachować wilgotne środowisko dla sadzonek i możesz to zrobić, zakrywając pojemniki przezroczystym plastikiem. Jeśli ukorzenisz się w glebie, zawsze chcesz sprawdzić wilgotność, która jest kluczowa dla ukorzenienia. Gdy zauważysz korzenie, możesz zdjąć osłonę.

Oddział

Drugą metodą rozmnażania chińskiego wiecznie zielonego jest podział. Być może musisz wybrać tę metodę, jeśli masz starsze rośliny i chcesz zapobiec przeludnieniu. Pamiętaj, że chiński zimozielony będzie wymagał przesadzenia, gdy korzenie wypełnią pojemnik.

Krok # 1. Usuwanie i przesuwanie

Proces dzielenia chińskich wiecznie zielonych roślin jest prosty. Delikatnie wyjmij roślinę z pojemnika i uważaj, aby nie uszkodzić kuli korzeniowej. Następnie ręcznie podzielisz go na sekcje i przesadzisz w nowych pojemnikach z tym samym rodzajem podłoża glebowego, z którego pochodzą.

Krok # 2. Konserwacja

Dzielenie i przesadzanie Chinse evergreen jest idealne wiosną lub latem, aby pomóc im lepiej się osiedlić. Nie musisz tworzyć wielu sekcji, ponieważ często kończą się tylko dwiema roślinami z jednej dojrzałej rośliny. Po przesadzeniu chcesz również zapewnić wilgotność gleby, aby rośliny mogły się zregenerować.

W trosce o chiński Evergreen

Lokalizacja

Jednym z powodów, dla których ogrodnicy kochają chińskie rośliny zimozielone, jest ich tolerancja w warunkach słabego oświetlenia. Idealna lokalizacja tej rośliny to miejsce o umiarkowanym oświetleniu, a bezpośrednie światło słoneczne może uszkodzić rośliny zimozielone. Możesz dodać słabe oświetlenie otoczenia, jeśli hodujesz w szklarni, ale możesz też umieścić rośliny w zacienionym miejscu, jeśli uprawiasz na zewnątrz.

Najlepsza temperatura dla chińskich roślin zimozielonych to około 77 ° F, ale powinny też być w porządku w chłodnym miejscu. Mimo to staraj się zapewnić wilgotne środowisko i zwracaj uwagę na lokalizację swoich roślin, ponieważ suchość może wpływać na ich zdrowie i wzrost. Mając to na uwadze, podłoże, które zatrzymuje wilgoć i dobrze odprowadza wodę, byłoby doskonałe dla chińskiej rośliny zimozielonej.

Możesz stworzyć mieszankę używając ziemi doniczkowej, piasku i perlitu i wybrać doniczkę z jednym otworem drenażowym. Umieść pojemnik na tacy, aby zapobiec gromadzeniu się wody, które może powodować gnicie korzeni. A jeśli uprawiasz rośliny w domu, pamiętaj o wentylatorach, które mogą je wysuszyć.

Podlewanie

Chińskie rośliny zimozielone mogą przechowywać wilgoć, ale podlewanie przyniesie im korzyści. Pamiętaj, że dobrze się rozwijają w wilgotnej glebie i wilgotnym środowisku. Jednak nigdy nie należy nadmiernie podlewać roślin i pozostawiać ich w stojącej wodzie, ponieważ może to prowadzić do szkodników i zgnilizny korzeni.

Pozostaw pożywkę do całkowitego wyschnięcia przed podlaniem i pozwól wodzie spłynąć, gdy to zrobisz. Musisz także pamiętać o klimacie i warunkach w danej lokalizacji, aby odpowiednio dostosować tę praktykę. Niemniej jednak nie panikuj, jeśli zapomnisz podlać chińskie warzywa wiecznie zielone.

Karmienie

Ponieważ chińskie rośliny zimozielone rosną wolno, warto je wzmocnić nawozem. Możesz je karmić rozpuszczalnym w wodzie nawozem dwa razy w roku w ramach pielęgnacji każdej wiosny lub lata. Powinna wystarczyć uniwersalna pasza dla roślin doniczkowych.

Przycinanie

Czy chińskie rośliny wiecznie zielone wymagają przycinania? Ta praktyka nie jest konieczna, ale przycinanie roślin jest bezpieczne. Odcinając liście, możesz manipulować kierunkiem wzrostu roślin.

Stworzy to bardziej poziomy i krzaczasty wygląd zamiast kształtu przypominającego drzewo na chińskim wiecznie zielonym.

Wniosek

Kiedy myślisz o roślinach doniczkowych, być może przychodzi na myśl chiński wiecznie zielony. A dobrą wiadomością jest to, że możesz szybko nauczyć się rozmnażania chińskiego wiecznie zielonego za pomocą sadzonek i dzielenia bez wielu wad. Możesz rozmnażać się latem i użyć szklarni, aby stworzyć cień i wilgotne środowisko.

Następnie utrzymuj rośliny, zapewniając wilgotność gleby i od czasu do czasu je karm, aby pobudzić wzrost. Możesz także przyciąć rośliny, aby uzyskać bardziej krzaczasty wygląd.

Jak rozmnażać chiński Evergreen. 2 najlepsze sposoby 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe od A do Z

Najlepszy sposób na uprawę fasoli w doniczkach w tunelu

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób uprawy fasoli w doniczkach w małej szklarni, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie….

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Najlepsze metody zapylania roślin w tunelach

Uprawa roślin w tunelach foliowych i szklarniach niesie za sobą wiele korzyści i staje się coraz bardziej popularna. Zmiany klimatyczne,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby cięte słoneczniki jak najdłużej zachowały świeżość?

Słoneczniki, to bardzo popularna roślina z rodziny astrowatych. Wspaniały, pełen optymizmu wygląd słoneczników, sprawia, że są bardzo chętnie uprawiane w…

Więcej
Poradniki ogrodnicze

Jak uprawiać rabarbar pod osłonami?

Rabarbar to roślina wieloletnia, która przy odpowiedniej pielęgnacji jest w stanie rozwijać się nawet przez 15 lat! Najsmaczniejszą częścią tej…

Więcej
Tunele foliowe

Jak dużo światła potrzeba pomidorom w tunelu lub szklarni

Ogrodnicy muszą wiedzieć, ile światła zużywa się przy uprawie pomidorów w komercyjnej szklarni. Według szacunkowych obliczeń wynosi to około 60…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak ścinać i dbać o słoneczniki? 10 łatwych kroków

Zastanawiasz się, jak dbać o cięte słoneczniki? Jeśli planujesz stworzyć długotrwały bukiet słonecznika, dziś jest Twój szczęśliwy dzień. Słonecznik to…

Więcej