Jak rozmnażać Calibrachoa? | Porady dla początkujących

Jak rozmnażać Calibrachoa | Porady dla początkujących

Istnieją dwa sposoby rozmnażania kalibro-cięcia i sadzenia nasion. Może się to wydawać proste, ale wymaga wielu zasobów, czasu i wysiłku. Więc na twoim miejscu powinieneś rozwinąć swoją cierpliwość, zwłaszcza jeśli jesteś podekscytowany rozmnażaniem własnego kalibrachoa.

W tym artykule uzyskasz krótkie zrozumienie rośliny i kilka wskazówek, jak rozmnażać kalibrachoa. Jeśli potrafisz prawidłowo wykonać te procesy, na pewno będziesz mieć większe kwiaty i więcej nasion.

Po prostu czytaj dalej i ciesz się!

Co to jest Calibrachoa?

Calibrachoa to rodzaj rośliny o kwiatach, które wyglądają jak małe petunie. Ma kilka łodyg rozrzuconych na ziemi. Chociaż zwykle rośnie wiosną i zimą, może żyć cały rok.

Ten rodzaj kwiatów jest widoczny w krajach o zimnym klimacie. Średnia wysokość tej rośliny to cztery cale. Rzeczywiście, wielu ogrodników ma obecnie ochotę uprawiać ten kwiat.

Jeśli jesteś jednym z nich i masz trudności w jej propagowaniu, nie przestawaj czytać. Poniższe kroki są gwarantowane skuteczne i nieskomplikowane w zakresie rozmnażania kalibrozy.

Propagowanie Calibrachoa przy użyciu metody cięcia

Czy jesteś gotowy, aby wyhodować własne Calibrachoa? Jeśli tak, zacznijmy od tego, jak rozmnażać kalibrachoa metodą cięcia:

# 1 Użyj noża uniwersalnego, aby zapewnić proste cięcie

Zacznij od wycięcia 15 cm od głównej łodygi. Jeśli chodzi o pozostałą część, należy wyciąć wszystkie liście z łodygi. Sadzonki są zwykle wyrzucane rano. Ten proces jest wykonywany tak, aby odrodził się z większą liczbą liści i bardziej atrakcyjnymi kwiatami.

# 2 Przygotuj bezglebowe podłoże do doniczek

Musisz wydobyć organiczne materiały w doniczce zamiast ziemi. Czemu? Ponieważ na pewno będzie zdrowsze; chroni rośliny przed niepożądanymi szkodnikami i zapobiega chorobom. Nie wspominając o tym, że dobrze drenuje i nie pozwala na zawilgocenie stóp. W tym miejscu wkładasz odcięte końce.

# 3 Zamgławianie to właściwy sposób podlewania roślin

Woda powinna być kontrolowana i regulowana. Dlatego radzimy używać butelek z rozpylaczem.

Zwilżając glebę, upewnij się, że używasz wody, która nie była impregnowana minerałami, aby uniknąć soli mineralnych. Jeśli roślina jest nadmiernie wilgotna, łodyga może zgnić, dlatego lepiej jest używać małych pojemników, aby umożliwić odparowanie nadmiaru wody.

# 4 Zawsze pamiętaj o czynnikach, które mogą powodować więdnięcie sadzonek

Gdy zaczniesz widzieć oznaki więdnięcia, natychmiast poznaj przyczynę. Może to być spowodowane zbyt dużym zaparowaniem, zbyt dużym upałem lub niedożywieniem.

# 5 Umieść pojemnik w chłodniejszym miejscu

Wiedząc, że roślina ta jest zwykle uprawiana wiosną i zimą, łatwo jest na nią wpływać, gdy temperatura wzrasta. Dlatego należy upewnić się, że umieściłeś pojemnik na miejscu o średniej temperaturze 21 stopni Celsjusza lub 70 stopni Fahrenheita.

# 6 Poczekaj kilka dni, aby w końcu zobaczyć wspaniałe wyniki

Aby utrzymać wzrost rośliny, możesz użyć nawozów. Tylko upewnij się, że podałeś odpowiednią i potrzebną kwotę. W ten sposób zwiększy się również liczba liści.

# 7 Obserwuj swoje kalibrachoa w miarę upływu dni

Sprawdź, czy liście żółkną. To znak, że twoja roślina jest niedożywiona i brakuje jej żelaza. Jeśli tak się stanie, natychmiast go wylecz, aby zapobiec zakażeniu. Możesz uniknąć niedoboru żelaza, umieszczając je w miejscu o zrównoważonej temperaturze.

# 8 Ostre i częste cięcie może pomóc w osiągnięciu lepszych wyników

Zachęcamy do częstszego robienia tego, aby zobaczyć większe krzewy i dużo kwiatów.

# 9 Przenieś do stałego pojemnika, gdy dojrzeje

Jeśli łodyga już stwardniała, kwiaty zaczynają kwitnąć, a liście zaczynają rosnąć, można ją przenieść do stałego pojemnika. Upewnij się, że weźmiesz pod uwagę umiarkowany i dostęp do światła słonecznego.

Rozmnażanie Calibrachoa przy użyciu nasion

Z drugiej strony uprawa go z nasion jest znacznie bardziej skomplikowana niż rozmnażanie przez cięcie. Ale ten proces jest przeznaczony dla ogrodników, którzy dopiero rozpoczynają pracę z kalibracjami.

Propagacja jest również szybka, a wyniki są również niesamowite. Oto kroki, o których powinieneś pamiętać, jak rozmnażać kalibrachoa za pomocą nasion.

# 1 Siej cienko nasiona

Przygotuj formułę siedzenia, w której zamierzasz wycisnąć nasiona. Pamiętaj, aby umieścić go w miejscu, w którym bezpośrednio uderza słońce, ponieważ nasiona są zależne od naturalnego światła. Rozpuścić powłokę, regularnie ją rozpylając.

# 2 Wybierz dobrą i zdrową duszę

Ponownie Calibrachoas są wrażliwe na temperaturę, więc gleba musi utrzymywać temperaturę 70-75 stopni Fahrenheita.

# 3 Zapewnij dostęp do światła słonecznego

Po 10-14 dniach Twoja roślina już zaczyna kwitnąć. W tym czasie zawsze upewnij się, że Twoja roślina ma dostęp do światła słonecznego. Powinieneś także regularnie spryskiwać i utrzymywać odpowiednią i zrównoważoną temperaturę.

# 4 Używaj sztucznego światła

Na tym etapie możesz już korzystać ze sztucznego światła. W miarę rozkwitu potrzebuje więcej energii, aby wspierać swój wzrost. Możesz użyć świetlówek. Pomaga zapobiegać zamarzaniu, szczególnie w zimne noce. Być może wystarczy osiem do szesnastu godzin ekspozycji na sztuczne światło, podczas gdy 24 godziny to za dużo i niebezpiecznie.

# 5 Reguluj ilość używanego nawozu

Umieść tylko potrzebną kwotę. Jeśli jego łodyga jest już twarda, możesz przenieść ją z pokoju dziecinnego do stałego pojemnika. Zadbaj o jej bezpieczeństwo w nowym miejscu.

Wniosek

Otóż ​​to; jak rozmnażać kalibrachoas, to albo przez wycinanie, albo sadzenie nasion. Zawsze wybieraj proces, który uważasz, że możesz zrobić bardziej efektywnie. Nie zapomnij o czynnikach, które wpływają na jego wzrost.

Przekazywanie wiedzy jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. Mam nadzieję, że zastosujesz do swojego ogrodu kroki i sugestie z tego artykułu. Dziękuje za przeczytanie!

Jak rozmnażać Calibrachoa | Porady dla początkujących

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Hale modułowe dla biznesu

Hale modułowe dla biznesu to popularna inwestycja w przedsiębiorstwach które magazynują i garażują towary a także półfabrykaty. Sprawdzają się również…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać boczniaki pod osłonami?

Boczniak to jeden z grzybów uprawianych w tunelach foliowych. Hodowle boczniaków zajmują obecnie drugie miejsce w produkcji grzybów. Przygotowania do rozpoczęcia uprawy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać kaladium? Uprawa i pielęgnacja kaladium

Kaladium to niezwykle efektowna, egzotyczna roślina należąca do rodziny obrazkowatych. Pochodzi z wilgotnych lasów tropikalnych, naturalnie występując na obszarze Argentyny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej
Bez kategorii

Zagospodarowanie upraw pod osłonami

Zagospodarowanie upraw pod osłonami powinno być zaplanowane tak, aby każdy fragment dostępnej przestrzeni przynosił plon. Tunele foliowe, pomimo tego iż…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Konstrukcje stalowe z kratownicą

Konstrukcje stalowe z wyposaża się w kratownicę, aby ustabilizować i wzmocnić strukturę, aby jeszcze lepiej znosiła warunki atmosferyczne na nią…

Więcej