Jak przygotować petunie szklarniowe do sadzenia? | KrosAgro

Jak przygotować petunie szklarniowe do sadzenia | KrosAgro

Petunie to piękne rośliny, ale przygotowanie petunii szklarniowej do sadzenia wymaga pasji i zaangażowania. Pięknie uprawiane petunie zrewolucjonizowały sposób uprawiania produktów ogrodniczych, ponieważ mają różne kształty i rozmiary.

W jaki sposób można zapewnić, że będą uprawiać te krótkie i wegetatywne rośliny, które uwielbiają rynki? Odpowiedzią jest starannie zaplanowany program i porady dotyczące produktu, na które należy zwrócić uwagę.

The Greenhouse Petunia: przegląd

W szklarni petunie otrzymują nowe miejsce na pobyt. Pochodząca z ziem południowoamerykańskich petunia odnosi się do rodzaju 20 gatunków roślin kwitnących o fascynującej historii słownej. Słynny kwiat pochodzi z francuskiej odmiany „petun”, co oznacza „tytoń”.

Ta roślina ozdobna charakteryzuje się żywymi kwiatami w kształcie trąbek, dzięki czemu latem jest idealna do skrzynek okiennych i klombów. Przeważnie jednoroczne zioła, gatunki te mają bezszypułkowe liście i są owalne. Mają również kwiaty w kształcie lejków, składające się z pięciu częściowo połączonych lub w pełni połączonych płatków, z pięcioma działkami o zielonych odcieniach.

Jak uprawiać petunie

Łatwiej powiedzieć niż zrobić o wzroście i opiece nad petuniami, a są pewne kroki, które być może będziesz musiał wykonać.

Sadzenie petunii

Aby sadzić petunie, zwykle wymagają pełnego słońca, lub mogą stać się wrzecionowate w ogrodzie. Te zioła nie kwitną w cieniu i są znane ze swojej wszechstronności; rosną na różnych glebach. Należy jednak pamiętać, że gleba z petunią musi dobrze spływać i nie może pozostawać mokra.

Petunie można również wyhodować z nasion, ale łatwiej byłoby je mieć bezpośrednio z przeszczepów petunii. Jeśli chcesz uprawiać na bazie nasion, zacznij od uprawy w pomieszczeniu około dziesięciu tygodni przed umieszczeniem ich na zewnątrz. Ich nasiona są zwykle bardzo małe i wymagają dużo światła do kiełkowania.

Konieczne jest ich podlewanie, a gdy rośliny te wyrosną z trzech liści, można zacząć je uprawiać na zewnątrz. Zdecydowanie zaleca się kupowanie młodszych roślin ze szkółki petunii, która często oferuje zioła w mieszkaniach. Znajdź te, które są zwarte i krótkie, nie długonogie i nie kwitną, ponieważ mają tendencję do szybszego osiadania.

Możesz również zdecydować się na uprawę petunii, gdy ostatniej wiosny wystąpią przymrozki w miejscu osłoniętym od wiatru. Utrzymuj to dobrze podlewane. Zalecany odstęp to jedna stopa od siebie dla petunii. Dla ogrodników, którzy sadzą je w pojemnikach, przygotuj bezglebową mieszankę.

Opieka nad petuniami

W trosce o petunie musisz zapewnić im odpowiednią ilość ciepła, dzięki czemu nie będziesz musiał ich regularnie podlewać. Cotygodniowe podlewanie petunii jest wystarczające, chyba że na Twoim obszarze panuje susza.

Praktyczna zasada: petunie, które się rozprzestrzeniają, i te w pojemnikach to warianty, które wymagają częstszego podlewania. Musisz także być w stanie co miesiąc nawozić petunie odpowiednim nawozem wspomagającym prawidłowy wzrost i kwitnienie.

W środku lata rośliny mogą stać się długonogie, dzięki czemu mogą wytwarzać zakwity na bezlistnych końcach łodyg. Aby zachować czystość i kwitnienie, zacznij przycinać pędy petunii do około połowy długości. Takie postępowanie zachęca do większego kwitnienia i rozgałęziania.

Gdy skończysz przycinanie, nadszedł czas, aby podlać i zapłodnić petunie. To pobudzi nowe kwiaty i wzrost. Na początku te rośliny mogą być postrzępione, ale zauważysz więcej zakwitów.

Starsze rośliny petunii są mocno przycinane, aby zwiększyć wigor, zwłaszcza w chłodniejszym klimacie, ale pozostałe liście pozostają nienaruszone. Możesz także dodawać ścinki do stosu kompostu w celu recyklingu. Powiedziawszy to, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przygotować petunie szklarniowe do sadzenia.

Jak przygotować szklarnię do sadzenia?

Przygotowanie petunii szklarniowej do sadzenia wymaga znajomości faktów. Przygotowanie szklarni jest tak samo ważne, jak sadzenie petunii. Po pierwsze, oczyść szklarnię przed sadzeniem sadzonki. Konieczne jest usunięcie żółtych liści i martwych bytów. Drugi to czyszczenie szklarni, upewniając się, że jest wolna od brudu i kurzu. Rozważ umycie chodników, półek, ramy i nie tylko.

Następnie nadszedł czas, aby przygotować glebę do sadzenia w szklarni. W zależności od tego, jak uprawiasz rośliny, są chwile, kiedy musisz również zmienić glebę. Kolejne kroki obejmują sprawdzenie systemu nawadniania, rozwiązywanie wszelkich istotnych problemów, czyszczenie szklarni za pomocą systemu zlewni, sprawdzenie pąków wodnych, ponowna ocena otworów wentylacyjnych i zacienienie szklarni.

Na koniec należy rozważyć instalację elektryczności i ogrzewanie szklarni. Jeśli weźmiesz pod uwagę te wskazówki, wszystko będzie dobrze i idealnie.

Jak przygotowujesz glebę dla petunii?

Wiesz, że przygotowanie szklarni wymaga przygotowania gleby. Petunie potrzebują żyznej gleby zawierającej co najmniej 25% materii organicznej. Nie używaj gleby, która jest zbyt gęsta, ponieważ jest mokra i ma tendencję do gnicia.

Aby przygotować glebę, upewnij się, że wkopujesz się w ziemię, aby była luźna i piękna. Gleba musi być zapłodniona, aby przygotować się na te petunie. Jeśli robisz to w ogrodzie, pamiętaj o dobrym kondycjonowaniu gleby materią organiczną. Rozłóż to około trzech cali grubości.

Czy petunie lubią fusy z kawy?

Wśród interesujących punktów dyskusji na temat petunii jest ich korelacja z fusami kawy. Są ogrodnicy, którzy zrzucają swoje stare fusy po kawie na petunie, dzięki czemu otrzymujesz doskonały nawóz! Rozpocznij od wsypania fusów z kawy do dzbanka i codziennie używaj roztworu do różnych pojemników. W ten sposób przygotowujesz petunie szklarniowe do sadzenia w szklarni.

Jak przygotować petunie szklarniowe do sadzenia | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować azalię: 5 najlepszych metod | Porady od KrosAgro

Początkujący ogrodnicy i hodowcy chcą wiedzieć, jak dbać o azalię. Azalia inaczej różanecznik, rododendron, znana jest również jako „arystokracja ogrodu”,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się mączlików?

Więc, jak pozbyć się mączlików? Jeśli jesteś jedną z niezliczonych osób, które są początkujące w ogrodnictwie, to powinno to być…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób kupić rośliny przez internet?

Internet to miejsce, w którym w łatwy sposób można znaleźć wszystkie dobra potrzebne zarówno początkującemu jak i doświadczonemu ogrodnikowi. Szeroka…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Problemy w uprawie pod osłonami

Wraz z końcem sierpnia kiedy wielu ogrodników  kończy sezon wegetacyjny, zaczyna rozmyślać nad następnym tunelem foliowym. Zbliża się również moment…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Folia na tunel foliowy

Większość osób zdecydowanych na zakup tunelu foliowego zastanawia się głównie nad materiałem, z którego wykonana jest jego konstrukcja. Najczęściej jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym są niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?

Tunele foliowe tworzą odpowiednie warunki środowiskowe do wzrostu roślin. Czym są w takim razie niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?…

Więcej