Jak przycinać wilczomlecze? Przewodnik 2 prostych krokach

Jak przycinać wilczomleczę. Przewodnik 2 prostych krokach 1

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przycinać wilczomleczę, możesz uprościć to do dwóch łatwych kroków. Dla niektórych ogrodników może być szokujące odkrycie, że rośliny wilczomleczów odniosłyby korzyści z przycinania, ale jest to praktyka, która może je odmłodzić i zachęcić do kwitnienia. Chociaż euforbia jest łatwa w uprawie i utrzymaniu, zawsze zapewnia idealne techniki i stabilne warunki, aby była szczęśliwa.

Szklarnia jest również doskonałym miejscem do uprawy wilczomlecza, zwłaszcza jeśli w okolicy panują surowe zimy. Wilczomlecz można rozmnażać przez nasiona lub sadzonki, ale zdrowe rośliny rodzicielskie mają kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. W tym artykule omówimy przycinanie i kilka wskazówek, jak dbać o euforbię, aby je osiągnąć.

Jak przycinać wilczomleczę dla początkujących

Przede wszystkim chcesz podzielić swoje rośliny euforbii na dwie grupy. Możesz mieć te z łodygami nad ziemią przez cały rok lub te z sezonowymi gałęziami nad ziemią. Należy jednak pamiętać, że przez cały rok występują również rośliny drzewiaste i można je przycinać, aby zachować swój kształt o każdej porze roku.

Znaczenie tej klasyfikacji jest takie, że te, które mają łodygi nad ziemią przez cały rok, nie wymagają cięcia jesienią. Ryzykujesz, że nie zakwitniesz następnej wiosny, więc zamiast tego najlepiej ścinać martwe gałęzie z zimy wczesną wiosną. Z drugiej strony, druga grupa wilczomleczów wymaga przycinania do korony, ponieważ jesienią przechodzą w stan uśpienia.

Krok # 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem w przycinaniu wilczomlecza jest przygotowanie zarówno narzędzi, jak i roślin. Przycinanie każdej rośliny może stanowić okazję do chorób, szkodników i innych problemów, jeśli przez cały czas nie stosujesz odpowiednich warunków sanitarnych i staranności. Pamiętaj, aby przed ścinaniem roślin wyczyścić i zdezynfekować narzędzia, których będziesz używać.

Chcesz również sprawdzić samą roślinę pod kątem oznak chorób i infekcji. W ten sposób możesz uniknąć zakażenia i rozprzestrzeniania się szkodników lub warunków podczas ich przycinania. Okres wegetacji to doskonały czas, aby zbadać rośliny wilczomlecza pod kątem martwych lub uszkodzonych liści.

Krok # 2. Cięcie

Po zabezpieczeniu narzędzi do przycinania i roślin możesz przystąpić do przycinania. Idealny czas na przycinanie wilczomlecza jest zarówno po okresie kwitnienia. Usunięcie przekwitłych kwiatów na roślinach może przedłużyć okres kwitnienia i zachęcić do kolejnego cyklu kwitnienia w obu grupach wilczomlecza.

Doświadczeni ogrodnicy również ścinają wilczomlecze na ziemię jesienią przed pierwszymi przymrozkami. Dzięki temu wzrost w przyszłym roku będzie zdrowszy i bardziej energiczny. Poczekaj, aż roślina zużyje wszystkie pędy i przetnij je pod kątem 45 stopni.

Dbanie o rośliny wilczomlecza

Lokalizacja

Można założyć, że najlepszym miejscem do uprawy i utrzymania wilczomlecza jest miejsce, w którym panuje pełne słońce. Fantastyczną rzeczą w przypadku tych roślin jest to, że znoszą nawet trudne warunki. Jednak nadal chcesz używać dobrze przepuszczalnej gleby, mimo że mogą przetrwać suszę, aby zapewnić zdrowe kwitnienie.

Możesz także uprawiać rośliny w pomieszczeniu, jeśli klimat na zewnątrz jest zbyt zimny. Euforbie powinny dobrze się rozwijać w doniczkach, ale upewnij się, że używasz co najmniej 3-calowych doniczek, aby zapewnić odpowiednią przestrzeń. A co z idealnymi temperaturami dla wilczomlecza?

Musisz sprawdzić rodzaj wilczomlecza, który uprawiasz, aby poznać najlepszy zakres temperatur. Na przykład niektóre rośliny mogą rozwijać się w temperaturze od 50 do 55 ° F, ale niektóre najlepiej radzą sobie w warunkach od 55 do 60 ° F. Jeśli twoje środowisko jest niestabilne, być może lepiej jest trzymać je w szklarni.

Woda i nawozy

Jak wspomniano wcześniej, wilczomlecz znosi suszę. Jednak wilgotność gleby jest niezbędna do utrzymania zdrowych roślin i zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób. Należy pamiętać o swoich praktykach związanych z podlewaniem, aby nie ryzykować chorób grzybiczych, takich jak mączniak prawdziwy.

Pamiętaj, że podlewanie musisz również dostosować w zależności od klimatu. Twoje rośliny nie powinny mieć tej samej częstotliwości i ilości wody wiosną i zimą. Co więcej, musisz podlewać wieczorem w ciepłe dni i przystosować się do podlewania rano w zimie.

Podlewaj rośliny, celując w ich spód i nie trzymaj ich w rozmoczonej glebie. Możesz także chronić wilgotność gleby i zapobiegać chwastom poprzez ściółkowanie. Z drugiej strony rośliny wilczomlecza nie wymagają nawozów, aby dobrze działać.

Możesz nadal karmić nawozami rozpuszczalnymi w wodzie, jeśli zauważysz żółknięcie liści lub zapewnij zbilansowaną paszę w okresie wegetacji jako konserwację.

Czy musisz przesadzić Euphorbia?

Inną niezwykłą cechą roślin wilczomlecza jest to, że nie trzeba ich przesadzać co roku, w przeciwieństwie do innych gatunków. Jednak zawsze monitoruj swoje rośliny, jeśli zarastają pojemnik. Możesz to zrobić na początku sezonu wegetacyjnego wczesną wiosną, a po tygodniu podlewać, aby pomóc im odzyskać siły.

Wniosek

Wilczomlecz jest jedną z najlepszych roślin do uprawy, jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem. Ich pielęgnacja nie jest wymagająca, ale musisz nauczyć się przycinać wilczomleczę zgodnie z ich typem. Pamiętaj, że będziesz musiał wyciąć tylko te, które uśpią się jesienią, ale wszystkie rośliny wilczomleczu skorzystają na martwym grocie.

Co więcej, chcesz zapewnić idealne warunki i praktyki, aby Twoje rośliny były zdrowe i kwitnące. Skorzystają na ciepłym środowisku, odpowiedniej wilgotności gleby i okazjonalnym żerowaniu, jak inne łatwe w utrzymaniu rośliny. Ogólnie rzecz biorąc, rodzaj wilczomlecza będzie dyktował konkretne zmiany, jakie wprowadzisz.

Jak przycinać wilczomleczę. Przewodnik 2 prostych krokach 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Osłony ogrodowe i magazynowe – folia oraz plandeka

Osłony ogrodowe i magazynowe – folia oraz plandeka – to materiały, które występują stale w ogrodzie. Jesienią, zimą, a także…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa tulipanów w doniczkach

Tulipany, to najpopularniejsze rośliny cebulowe i prawdziwy symbol wiosny. Większość z nas widok tych pięknych kwiatów nastraja radością i optymizmem….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wieszać materiały cieniujące w szklarni hobbystycznej?

W uprawie szklarniowej istnieją różne scenariusze i doskonałe rozwiązania problemów, które każdy ogrodnik powinien poznać. Dzisiaj zadamy pytanie, jak radzić…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa do kruszywa

Hala namiotowa do kruszywa wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, pozwala na bezpieczne przechowywanie materiałów sypkich. Bez utraty ich właściwości co…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa fasoli szparagowej pod osłonami

Czy jest ktoś, kto potrafi wyobrazić sobie polski ogródek, bez fasolki szparagowej? Na to pytanie nie można odpowiedzieć twierdząco, wszak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać truskawki w rurach PCV?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uprawiać truskawki rurach, opiszemy to, upraszczając ten proces do kilku kroków. Wcześniejsze zaplanowanie uprawy, wsparcie…

Więcej