Jak przycinać słonecznik? | Poradnik dla początkujących

Jak przycinać słonecznik | Poradnik dla początkujących

Istnieje kilka kroków dotyczących przycinania słonecznika; są tak proste, jak sterylizacja, eliminacja, kształtowanie i podlewanie.

Cóż, wciąż trwa pora kwitnienia; daleko nam do ucieczki od letniego szaleństwa. Przypuszczam, że około wiosny większość z was zobaczy kwitnące kwiaty. Kto by zapomniał o słonecznikach z listy? Założę się, że nikt tego nie zrobił.

To cudowne dla oczu, kiedy widzą rozkwit słoneczników pękających wspaniałymi płatkami. Malowniczy widok daje ukojenie i wyciszenie. To było jak sceny z filmów, niekończąca się dolina romantycznej atmosfery. Ale w prawdziwym życiu ogrodnicy i kwiaciarnie zachowują estetyczny wygląd kwiatów.

Jeśli jesteś nowicjuszem w dziedzinie sadzenia, ten artykuł może pomóc Ci przycinać słonecznik. Przestań się martwić przycinaniem słonecznika; podczas czytania przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Rodzaj słoneczników do przycięcia

Słoneczniki różnią się również stylem, kolorem, teksturą i strukturą. Istnieją dwa rodzaje słoneczników, które możemy zobaczyć w ogrodach; słonecznik wieloletni i roczny. Lepiej jest znać swój wybór rośliny.

Słoneczniki roczne to rodzaj słonecznika, który kwitnie raz w roku i nie wymaga przycinania. Natomiast słoneczniki wieloletnie wymagają przycinania, ponieważ rosną w grupach.

Pamiętaj o wyborze słonecznika, ponieważ nie jest on przeznaczony tylko do ekspozycji, ale również należy się nim zająć. Więc idź dalej i przetraw pomysły, które mogą pomóc ci zostać doskonałą matką lub ojcem roślin.

Przycinanie słoneczników

W tym obszarze nauczymy Cię właściwych sposobów przycinania słonecznika. Zacznijmy teraz!

# 1 Sterylizacja sprzętu do przycinania

Odkażanie i dezynfekcja sprzętu do przycinania zapobiegnie zanieczyszczeniu potrzebnych narzędzi przez bakterie i mikroorganizmy. Zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii na inne rośliny.

Możesz użyć nożyc do żywopłotu lub ostrych ręcznych sekatorów bocznikowych jako narzędzi do przycinania słonecznika.

 

# 2 Eliminacja niezdrowych części rośliny

Na tym etapie przycinasz chore, uszkodzone i wysuszone części rośliny. Usunięcie zbędnych szczegółów przed przycinaniem może przyspieszyć i ułatwić zadanie.

Po uszkodzeniu części nie łącz go z pojemnikiem na kompost na słoneczniki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się skażonych części. Lepiej się spalić lub zabrać ze śmieciarką.

# 3 Przycinanie słoneczników do kształtu

Zawsze jest lepiej, gdy we wszystkim, co robisz, jest styl i kreatywność. Twoje rzemiosło będzie bardziej atrakcyjne, gdy włożone z wysiłkiem.

Tak więc po przycięciu uszkodzonych części wieloletniego słonecznika przycinaj go, aby nadać mu kształt. Przycinając rośliny do pożądanych kształtów lub stylu, ujawniłby się nowy wygląd.

# 4 Podlewanie roślin po przycięciu

Rośliny również doświadczają stresu po przemianie. Zresztą potrzebują regularnej dawki wody, aby zmniejszyć ciśnienie. Wlej wodę w górnej części, aby namoczyć suchą powierzchnię słonecznika, dzięki czemu będzie wchłaniał składniki odżywcze.

Kiedy przycinać słoneczniki

Słoneczniki są naturalnie promieniem słońca, ponieważ rozświetlają Twój dzień w każdym nastroju. Ich jasne, słoneczne płatki i czekoladowy środek przyciągają wzrok i przyciągają wzrok. Gdy zobaczysz te kwiaty po drodze, zawsze poczujesz się jak lato. Czy mam rację?

Ale kiedy jest najlepszy czas na przycinanie słonecznika?

# 1 Krój rośliny dwa razy w roku

Późną wiosną lub prawie latem, przekrój wieloletnie słoneczniki o połowę mniejsze od ich pierwotnego wyglądu. Przycinanie słonecznika to dobry pomysł. Następnie ponownie zminimalizuj wielkość słonecznika przez kilka tygodni.

 

# 2 Utrzymuj ciepły klimat

Około czerwca ogrodnicy z cieplejszych temperatur zwykle przycinają słoneczniki, zmniejszając dwie trzecie ich pierwotnej długości.

W cieplejszym klimacie słoneczniki mogą łatwo się rozwijać dzięki swoim rozmiarom, które można kontrolować dzięki przycinaniu.

 

# 4 Nie przycinaj po pojawieniu się pierwszych zakwitów

Zwykle słonecznik wieloletni zakwita latem, między jego średnim a późnym okresem. Producenci słonecznika powinni zawsze od czasu do czasu czuwać nad swoimi roślinami. Przycinanie ich po utworzeniu pąków nie jest dobre.

Jednak odmiana kwitnących późnym latem ma inny sposób przycinania niż inne odmiany. Odmiany kwitnące późnym latem należy przycinać, gdy osiągają wysokość od półtora do dwóch stóp. Zakwitną po tygodniach regeneracji po skaleczeniach.

 

# 5 Przycinanie najwyższych odmian w czerwcu lub lipcu

W czerwcu lub lipcu niektóre odmiany słoneczników, takie jak słoneczniki meksykańskie lub „Tithonia diversifolia” i słoneczniki Maximilian lub „Helianthus maximiliani”, wymagają przycięcia. Musisz zmniejszyć ich rozmiary; nowa, łatwa do opanowania wysokość 4 stóp wystarczy.

Maksymilian słonecznik może przetrwać w miesiącach zimowych. Jej nasiona służą jako pokarm dla ptaków. Ale wtedy wysokie słoneczniki należy ściąć na nadejście wczesnej wiosny.

# 6 Pamiętaj, że roczne słoneczniki nie zakwitną ponownie

Niektórzy plantatorzy usuwają ten rodzaj słonecznika; dzieje się tak, ponieważ nie mogą zakwitnąć i wyprodukować kolejnej partii. Można je przyciąć, gdy zaczną brązowieć i wyschną liście i łodygę.

 

Wniosek

Ostateczna akcja będzie Twoja. Mam nadzieję, że zastosujesz kroki i pomysły, które właśnie Ci udostępniliśmy. Wymienione powyżej rzeczy poprawią Twój potencjał i wzmocnią siłę Twojego zielonego kciuka. Przycinanie słoneczników może wydawać się ekscytujące, ale zawsze pamiętaj, aby pracować ze szczęśliwym sercem.

Zbierzesz to, co zasiejesz!

Jak przycinać słonecznik | Poradnik dla początkujących

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Pleśń na podłożu w tunelu foliowym

Pleśń na ziemi w tunelu foliowym to zjawisko które może zdarzyć się nawet doświadczonym ogrodnikom. Częstym powodem jest słabej jakości…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jaki wybrać stelaż na tunel foliowy?

Konstrukcja tunelu foliowego w głównej mierze składa się ze stelażu, od którego zależy wytrzymałość namiotu oraz jego izolacja. Poszczególne elementy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać szpinak w tunelu foliowym?

Szpinak to atrakcyjnie wyglądająca roślina o zielonej rozecie liści i smacznym smaku. Jako element sałatek, cześć dekoracji dań oraz pożywny…

Więcej
Bez kategorii

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami?

Jak przyspieszyć zbiory z upraw pod osłonami? Nagłe zmiany pogody, przymrozki, opady śniegu a także chłodny wiatr sprawiają że uprawianie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak mierzyć wzrost roślin na 3 proste sposoby

  Czy jesteś jednym z niezliczonych osób, które pragną dowiedzieć się, jak dokonać pomiaru wzrostu roślin? Jeśli tak, to z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować Kaktusa wielkanocnego?

Ripsalidopsis powszechnie znany jako kaktus wielkanocny, to efektowna roślina, pochodząca z brazylijskich dżungli, która swa nazwę zawdzięcza porze, w jakiej…

Więcej