Jak przycinać róże rabatowe. 2 techniki do opanowania

Jeśli opanujesz dwie techniki, możesz nauczyć się przycinania róż dywanowych. Pamiętaj, że pielęgnacja tych zmielonych róż wymaga praktyk zapewniających, że będą kwitnąć zdrowo i odmłodzić lepszy wzrost. Włącz te techniki do pielęgnacji i pielęgnacji róż, aby zapewnić ogrodnikom dywan zazdrości.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​zmielone róże są zasadniczo łatwe w utrzymaniu. Jednak może być przydatna wskazówka, aby trzymać te róże w pomieszczeniu, jeśli klimat jest trudny, aby zapobiec stresowi dla roślin podczas ich przycinania. W tym artykule dowiesz się, jak najlepiej wykorzystać te rośliny i jak sprawić, by wyglądały jak najlepiej.

Obszerny przewodnik po przycinaniu róż dywanowych

Technika nr 1. Cofanie

Pierwszą techniką przycinania róż dywanowych jest ich przycinanie. Można myśleć o tej praktyce jako o cięższym sposobie przycinania róż dywanowych. Najlepiej zrobić to pod koniec jesieni lub na początku wiosny.

Optymalnym rozwiązaniem jest przycinanie róż dywanowych, gdy nowy wzrost ustał po jesieni lub zanim rozwiną się nowy wzrost na początku wiosny. Możesz przyciąć rośliny za pomocą nożyc do żywopłotu, tak aby osiągały wysokość stopy lub 8 cali ziemi, jeśli zarosły na tym obszarze. Niektórzy ogrodnicy odcinają również górne dwie trzecie i zdrowe pędy o jedną trzecią, aby szybko pomóc roślinie odmłodzić się.

Ogólnie rzecz biorąc, nie bój się ścinać swoich roślin, ponieważ powinny szybko się zregenerować. Czasami przycinanie nie wystarcza, aby poradzić sobie z przerośniętymi roślinami, dlatego konieczne jest przycinanie. Co więcej, te rosnące w szklarni są narażone na niskie ryzyko stresu dla róż, ponieważ i tak warunki są stabilne.

Technika nr 2. Przycinanie

Drugą praktyką przycinania róż dywanowych jest ich lekkie przycinanie. Ma to zastosowanie, jeśli chcesz zarządzać ich rozmiarem i kształtem. Idealnie byłoby, gdybyś zrobił to, gdy zobaczysz nowy wzrost na początku roku i odetniesz pędy w górę, aby uzyskać określony kształt.

Możesz również przycinać róże dywanowe przez cały sezon wegetacyjny, aby wyglądały schludnie. Używając ostrych i sterylnych nożyc, przytnij pęd z powrotem do głównej łodygi i usuń dziko wyglądające i zaniedbane łodygi. Jest to również doskonała okazja do usunięcia martwych i chorych łodyg, które się rozwiną.

Latem można przycinać po okresie kwitnienia, usuwając zarastające pędy boczne. Przyciąć je z powrotem do dwóch pąków, aby upewnić się, że roślina nie będzie zbyt duża na swoją przestrzeń. Niektórzy ogrodnicy przycinają nawet całą roślinę, a nie tylko niektóre jej części.

Czy powinienem zrobić róże z dywanu?

Można przypuszczać, że martwica pomoże różom dywanowym w tworzeniu nowych zakwitów lub wydłużeniu okresu kwitnienia, podobnie jak większość roślin kwitnących. Jednak róże dywanowe nie wymagają usuwania ich zużytych kwiatów, ponieważ większość odmian i tak zakwitnie bez problemów. Niektórzy ogrodnicy mogą usuwać wyblakłe kwiaty ze względów estetycznych.

W przeciwnym razie martwe róże dywanowe mogą sprawić, że będą podatne na uszkodzenia. Ta praktyka zapobiega ich mechanizmom zalecanym do uśpienia. Jest to szczególnie ważne w regionach, w których panują prawdziwe zimy, więc unikaj śmiertelnego ataku jesienią.

Uprawa i pielęgnacja róż dywanowych

Gdzie się rozwijać

Warto zauważyć, że róże dywanowe nie będą zachowywać się tak jak inne rośliny okrywowe, takie jak barwinka i bluszcz. Tworzą jednak doskonałe obramowania ścieżek, nisko rosnące pasemka na łóżkach, akcenty na pojemniki i osłony stoków, ponieważ nie przeszkadzają na wysokości i dobrze się rozprzestrzeniają.

Jak się rozwijać

Ogrodnicy często otrzymują rośliny z gołymi korzeniami jesienią i zimą, a następnie uprawiają je w dzień bez mrozu lub w szklarni. Możesz traktować to jak sadzenie innych roślin, w których dziura powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić korzenie. Popraw trochę materii organicznej w glebie i wodzie, aby przyspieszyć zakładanie.

Możesz również rozmnażać róże okrywowe, ścinając łodygę wiosną lub jesienią ze zdrowej, dojrzałej rośliny. Te kawałki będą dobrze rosły w doniczkach lub możesz je również umieścić bezpośrednio w ziemi. Dobra wiadomość jest taka, że ​​róże dywanowe mają dobrze się rozwijać nawet w trudnych warunkach, dzięki czemu są łatwe w uprawie nawet dla początkujących ogrodników.

Jak dbać

Jak już wspomniano, róże dywanowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu i uprawie. Nie są też wymagający, jeśli chodzi o potrzeby opiekuńcze. Nie zawsze musisz je karmić ani martwić, aby zapewnić Ci zdrowe i piękne kwiaty.

Wniosek

Róże dywanowe są stosunkowo mało wymagające w utrzymaniu, ale jest jedna praktyka, której nie wolno odrzucać. Musisz nauczyć się przycinania róż dywanowych, aby zapobiec zarastaniu ich okolicy, zachować schludny wygląd i pomóc im się odmłodzić. Polega to na przycinaniu ich jesienią lub wiosną lub przycinaniu zaniedbanych części lub zarastających pędów bocznych.

Nie musisz jednak martwić tych roślin, ponieważ spowoduje to, że roślina będzie miała problemy z przejściem w stan uśpienia w zimie. Niektórzy ogrodnicy nadal decydują się na usuwanie wyblakłych kwiatów ze względów estetycznych, ale ci, którzy mieszkają w regionach z prawdziwymi zimami, powinni powstrzymać się od tej praktyki. Co więcej, rozważ uprawianie róż w szklarni, aby nie stresować się, a także wykonywać pomocne praktyki, takie jak przycinanie jako konserwacja.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Ekologiczne uprawy roślin pod osłonami

Ekologiczne uprawy roślin pod osłonami to z jednej strony stworzenie optymalnych warunków do rozwoju roślin, z drugiej natomiast to także…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać nasiona begonii? Poradnik w dwóch krokach

Wystarczy wykonać tylko dwa kroki, aby dowiedzieć się, jak uzyskać nasiona begonii. Będzie to przydatna umiejętność, którą należy posiadać podczas…

Więcej
Hodowla zwierząt

Kurnik w hali namiotowej

Kurnik w hali namiotowej to znacznie tańsza konstrukcja niż murowany lub stalowy obiekt. Łatwiej w nim utrzymać czystość, wentylacja sprawdza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Aglonemę? Uprawa i pielęgnacja aglonemy

Aglonema (Aglaonema commutatum) to efektowna roślina, należąca do rodziny obrazkowatych. Jest ona jedną z tych egzotycznych piękności, które cenione są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | Uprawa i pielęgnacja fuksji

Fuksja to uznawana za jedną z najpiękniejszych z istniejących, roślin kwiatowych. W zdumienie i zachwyt wprawiają jej podobne do spódniczki…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły? Uprawa i pielęgnacja kaktusów

Kaktusy to mało wymagające rośliny doniczkowe pochodzące z terenów Ameryki południowej, Afryki, Australii i Azji. Dla wszystkich zabieganych i zapominalskich…

Więcej