Jak przycinać poinsecję: 3 proste wskazówki | KrosAgro

Musisz nauczyć się przycinać poinsecję, jeśli chcesz, aby gwiazdy bożonarodzeniowe dodały piękna Twojemu ogrodowi.

Jeśli jest jedna roślina ozdobna, którą zwykle widuje się w domach podczas ferii zimowych, byłaby to poinsecja. Jego liście przypominające płatki, zwane przylistkami, są często zabarwione na jaskrawoczerwony kolor, dzięki czemu roślina jest idealna na te święta.

Jednak gwiazdy betlejemskie rosną nie tylko zimą. Wraz z odpowiednimi praktykami pielęgnacyjnymi i technikami przycinania, można cieszyć się jego rozkwitającymi kwiatami, aż do nadchodzącego sezonu.

Właściwy sposób przycinania poinsecji

Przycinanie jest bardziej istotne w przypadku gwiazd betlejemskich, niż mogłoby się wydawać. Chociaż utrzymanie struktury jest jednym z jej celów, jest również wymagane, gdy przylistki zaczynają więdnąć. Jeśli nie przycniesz swoich gwiazd betlejemskich, nie przetrwają długo.

Uwagi na temat przycinania poinsecji

Jeśli masz wątpliwości, kiedy należy rozpocząć przycinanie roślin, wystarczy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Spójrz na te wskazówki:

Wskazówka nr 1: przycinaj gwiazdy betlejemskie, gdy sezon dobiega końca

Należy pamiętać, że gwiazdy betlejemskie należy przycinać pod koniec sezonu. W tym czasie byłby marzec, a twoje gwiazdy betlejemskie do tego czasu w pełni zakwitną.

Porada 2: każda łodyga rośliny musi zostać przycięta

Przycinanie powinno odbywać się na każdej łodydze rośliny. Najpierw musisz przyciąć liście na tyle, aby zostawić około trzech lub czterech osobno. Następnie użyj nożyc, aby przyciąć każdy z łodyg do dwóch razy krótszych niż ich poprzednie długości.

Wskazówka nr 3: Przycinaj poinsecję latem

Jeśli twoje gwiazdy betlejemskie przetrwają wiosnę, prawdopodobnie będą miały około czterech do sześciu cali długości, gdy nadejdzie lato. Dlatego nadszedł czas, aby ponownie je przyciąć, indywidualnie przycinając końcówki o pół cala.

Przylistki najprawdopodobniej więdną w dowolnym momencie w okresie wegetacji. Nie oznacza to, że roślina już umiera, chociaż tak by się stało, gdybyś nie przyciął uszkodzonych części.

Co zrobić po przycięciu poinsecji?

Po przycięciu zawsze upewnij się, że zaspokajasz potrzeby swoich gwiazd betlejemskich. Umieść doniczki lub posadź je w miejscu z dużym dostępem do naturalnego światła słonecznego i utrzymuj temperaturę około 65 stopni F.

Nie rezygnuj z regularnego podlewania, ponieważ odwodnienie może być dla nich śmiertelne, podobnie jak w przypadku większości roślin. Możesz również włączyć nawozy do ich potrzeb, które mogą pomóc poprawić ich ogólny stan zdrowia i wydłużyć żywotność.

Największe korzyści z uprawy roślin w szklarni

Miłośnicy zieleni, którzy zdecydowali się przenieść swoje doświadczenie i umiejętności ogrodnicze na wyższy poziom, odważą się spróbować swoich sił w ogrodnictwie szklarniowym. Chociaż założenie własnego hobby, półprofesjonalnej lub mini szklarni może być dużą inwestycją, nie pożałujesz. Oto niektóre z wielu wspaniałych zalet ogrodnictwa szklarniowego:

Chroni twoje rośliny przed skutkami złej pogody

W trudnych warunkach pogodowych bardzo łatwo może być nieodwracalne uszkodzenie delikatnych roślin. Podczas gdy inni tradycyjni ogrodnicy zewnętrzni próbują opracować awaryjne przygotowania, aby chronić swoje rośliny przed silnymi wiatrami, ulewnymi deszczami i śniegiem, możesz być pewien, że Twoja szklarnia zapewnia roślinom niezbędną ochronę przed żywiołami.

Powstrzymuje destrukcyjne błędy i inne stworzenia

Jeśli martwisz się ciągłym zagrożeniem ze strony szkodników i robactwa, z przyjemnością dowiesz się, że szklarnia może również służyć jako skuteczna bariera przed niszczycielskimi owadami i zwierzętami, które mogą potencjalnie zmarnować cały Twój wysiłek ogrodniczy. Podczas gdy usuwasz złe owady i stworzenia, możesz umieścić je w szklarni, aby wspomóc wzrost i zdrowie roślin.

Możesz dostosować warunki wzrostu swoich roślin

Jednym z najlepszych sposobów uprawy roślin w jakimkolwiek typie szklarni jest fakt, że zamknięta konstrukcja pozwala kontrolować warunki wzrostu roślin. Mogą to być poziomy temperatury, wilgotności i światła. Dopóki rozumiesz specyficzne potrzeby swoich ulubionych warzyw, owoców, ziół i kwiatów, możesz być pewien, że będziesz w stanie zapewnić im najlepsze warunki wzrostu.

Będziesz mógł uprawiać własne jedzenie

Uprawiając własną żywność, wydasz mniej na zakupy spożywcze. Co więcej, Ty i Twoja rodzina będziecie mogli cieszyć się jedzeniem wyhodowanym bez użycia toksycznych chemikaliów i pestycydów.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę

Chroń się, zakładając przez cały czas rękawice ogrodnicze. Zachęcamy również do zakładania długich rękawów podczas przycinania gwiazd betlejemskich, ponieważ ich sok może powodować reakcje na skórze.

Nie zapomnij wyczyścić narzędzi, takich jak nożyce. Brak dezynfekcji może prowadzić do rozprzestrzeniania się chorób między roślinami.

W końcu umiejętność przycinania poinsecji nie jest jedynym krokiem, który musisz wykonać, jeśli chcesz, aby nadal kwitła i ożywiła Twój dom podczas wesołych wakacji. Należy zadbać również o jego potrzeby.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak podlewać orchidee rosnące w mchu torfowca?

Od dłuższego czasu moda, na uprawianie storczyków nie mija. W kwiaciarniach i marketach pojawiają się coraz to inne olśniewająco piękne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym są niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?

Tunele foliowe tworzą odpowiednie warunki środowiskowe do wzrostu roślin. Czym są w takim razie niewielkie grzyby rosnące w tunelu foliowym?…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale rolnicze – dlaczego konstrukcja stalowa?

Wśród całej gamy konstrukcji stalowych projektowanych i wytwarzanych przez markę Krosagro znajdują się między innymi hale rolnicze. Konstrukcja hal rolniczych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozmnażanie storczyków, najlepsze sposoby

Storczyki to niezwykłe rośliny o zjawiskowym uroku i egzotycznej urodzie, w ostatnich latach szturmem podbiły serca wielu Polaków, stając się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać borówki w tunelu foliowym?

Uprawa borówki w tunelu foliowych jest dla wielu plantatorów dochodowym interesem. Cena oraz optymistyczne prognozy rynkowe korzystnie wpływają na powstawanie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać i przechowywać nasiona niecierpka

Czy zastanawiasz się, jak przechować nasiona niecierpków? Przyciągające wzrok, jaskrawo kolorowe kwiaty na tle pięknych, ciemnozielonych, błyszczących  liści sprawiają, że…

Więcej