Jak przycinać persymony? 6 praktycznych wskazówek | KrosAgro

Jak przycinać persymony: 6 praktycznych wskazówek | KrosAgro

Zastanawiasz się, jak przyciąć persymony? Pyszne owoce i piękne drzewa są powodem, dla którego wielu ludzi interesuje się uprawą persimmon na swoich podwórkach.

Persymony są znane ze swojego słodkiego i miodowego smaku i można je jeść na świeżo, suszone lub jako składnik wielu deserów na całym świecie. Konieczne jest nauczenie się, jak skutecznie przycinać persymony, aby uzyskać mocną ramę dla drzewa.

Przycinanie to praktyka polegająca na odcinaniu słabych, niezdrowych lub martwych konarów drzewa. Głównym celem przycinania jest poprawa jego kształtu, przyspieszenie wzrostu oraz zmniejszenie niebezpieczeństwa rozprzestrzeniania się chorób. Utrzymuje również zdrowe drzewa i wspomaga produkcję owoców.

Prune Persimmons: praktyczne wskazówki

Przycinanie Persymonów powinno odbywać się przynajmniej raz w roku w okresie zimowym. Dzieje się tak, ponieważ w tych czasach sok jest normalnie uśpiony. Upewnij się, że usunąłeś nadmiar wzrostu, martwe lub źle ułożone drewno i niechciane gałęzie.

Oto kilka prostych wskazówek, jak skutecznie przycinać Persymony:

Wskazówka nr 1. Wybierz odpowiedni moment

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni moment na przycinanie Persymonów, ponieważ będzie to miało duży wpływ na drzewo. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przycinaj persymony wczesną wiosną lub późną zimą, gdy są w stanie uśpienia. Pomoże to chronić zdolność drzewa do owocowania.

Ważne jest również, aby przycinać gałęzie persymony w okresie owocowania, ponieważ może to zachęcić do produkcji większej liczby owoców. Idealnie przycinanie powinno odbywać się co roku, aby usunąć nowy wzrost i wierzchołki gałęzi.

Wskazówka nr 2. Wyostrz i wyczyść swoje narzędzia

Ważne jest, aby zebrać odpowiednie narzędzia do przycinania. Potrzebne narzędzia to nożyce boczne i sekatory do gałęzi. Są one zwykle dostępne w sklepach z artykułami ogrodniczymi i online.

Podczas ostrzenia odpowiednich narzędzi ważne jest, aby zachować ostrożność, aby uniknąć obrażeń. Upewnij się, że narzędzia są równomiernie naostrzone, aby gałęzie były równo przycięte, a tkanki roślin nie zostały uszkodzone. Upewnij się, że używasz czystych narzędzi, aby uniknąć zakażenia przez patogeny delikatnych tkanek drzewa.

Porada nr 3. Pełne przycinanie korekcyjne & amp; przycinanie

Przycinanie korekcyjne to proces usuwania obumierających gałęzi. Usunięcie ciężaru własnego pomoże zadbać o kształt drzewa. Ważne jest również, aby skupić się na pozostałej części drzewa, przycinając długość każdej gałęzi o jedną trzecią, co pomoże we wzroście drzewa Persimmon.

Podczas przycinania pamiętaj, aby pracować również na zatłoczonych gałęziach drzew Persimmon. Przepełnione korony będą blokować światło słoneczne, utrudniając w ten sposób wzrost drzewa. Od czasu do czasu przycinaj drzewo, aby zachować jego ładny kształt.

Wskazówka nr 4. Trenuj swoje persymony

Trenuj swoje drzewo, aby rosło w pożądanym kształcie. Jego wzrost można podyktować we właściwym kierunku. Lepiej jest poświęcić trochę czasu na poznanie systemów wzrostu, aby wyszkolić persymony.

Jednym ze sposobów jest użycie kraty ramy do podparcia i wytrenowania niektórych gałęzi. Zasadź persymonę około sześciu do dziesięciu cali od ogrodzenia. Możesz również użyć centralnego lidera do treningu, ale w takiej sytuacji drzewo może urosnąć wyżej niż oczekiwano.

Wskazówka nr 5. Wybierz odpowiednie środowisko

Drzewa persymony najlepiej rosną w miejscach opuszczonych. Oznacza to, że w pobliżu nie powinno rosnąć żadna inna roślina, ponieważ spowoduje to konkurencję o składniki odżywcze. Ten rodzaj drzewa potrzebuje wszystkich składników odżywczych, jakie może uzyskać, aby produkować świeże, obfite owoce.

Persymony to roślina zimowa i najlepiej rośnie w niższych temperaturach. Toleruje temperatury poniżej -25 ℉.

Wskazówka nr 6. Użyj nawozów

Zdrowa gleba determinuje wzrost drzewa i jego owoców, dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu karmić glebę zrównoważonymi nawozami (10-10-10). Możesz zrobić to w domu lub kupić w lokalnym przedszkolu lub supermarkecie.

Uprawa persymonów w szklarni semi-pro

Przycinanie persymonów może być trudne bez odpowiedniego środowiska i narzędzi. Ale w szklarniach semi pro pielęgnacja drzew persimmon będzie znacznie wygodniejsza ze względu na ogólny stan środowiska. Oprócz tego, oto dwie największe korzyści wynikające z używania szklarni semi pro do uprawy drzew persimmon:

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Jedną z największych zalet posiadania szklarni semi pro jest ochrona delikatnych drzewek persimmon przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Niezależnie od tego, czy nadchodzą silne wiatry, czy zbliżają się ulewne deszcze, umieszczenie drzewek w szklarni semi pro ochroni je przed niebezpieczeństwami powodzi.

Ochrona przed szkodnikami

Dzięki zadaszeniu, jakie zapewniają szklarnie semi pro, będziesz mieć pewność, że Twoja młoda roślina persimmon będzie chroniona przed szkodnikami i chorobami. Dzięki szklarni semi pro pokrytej włóknem szklanym lub wytrzymałą folią z tworzywa sztucznego mniejsze szkodniki będą mogły przeniknąć przez obudowę.

Jak przycinać persymony: ostatnie słowa

Przycinanie Persymonów jest ważne i ważne. Przy odpowiednich narzędziach, informacjach i chęci zbiór owoców byłby nagrodą. Łatwe i praktyczne sposoby przycinania Persymonów to droga do zrobienia.

Ważne jest, aby nauczyć się przycinać persymony, ponieważ pomoże to we wzroście drzewa. Będzie estetyczny, a przycięte owoce będą znacznie smaczniejsze.

Jak przycinać persymony: 6 praktycznych wskazówek | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Hale modułowe dla biznesu

Hale modułowe dla biznesu to popularna inwestycja w przedsiębiorstwach które magazynują i garażują towary a także półfabrykaty. Sprawdzają się również…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać skorzonery w tunelu foliowym?

Skorzonera na nowo odzyskuje swoją popularność. Niegdyś często pojawiała się na domowych talerzach, niestety przez to, że czasy się zmieniły,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać borówki w tunelu foliowym?

Uprawa borówki w tunelu foliowych jest dla wielu plantatorów dochodowym interesem. Cena oraz optymistyczne prognozy rynkowe korzystnie wpływają na powstawanie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przechowywać cebulki frezji? 3 proste kroki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zajmować się bulwami frezji, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, jest to bowiem bardzo…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozmnażanie storczyków, najlepsze sposoby

Storczyki to niezwykłe rośliny o zjawiskowym uroku i egzotycznej urodzie, w ostatnich latach szturmem podbiły serca wielu Polaków, stając się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co ile sadzić ogórki w gruncie, tunelu i szklarni? | Rozstaw ogórków pod osłonami

Ważne jest, aby wiedzieć, ile roślin ogórka przypada na stopę kwadratową, czyli dwa. Właściwe rozmieszczenie, niezależnie od uprawy, ma kluczowe…

Więcej