Jak przycinać lantanę? 5 prostych wskazówek | KrosAgro

Jak przycinać lantanę: 5 prostych wskazówek | KrosAgro

Świadomość tego, kiedy i jak przycinać Lantanę, jest tak samo ważna, jak umiejętność jej uprawy. Jeśli chcesz, aby dobrze się rozwijał, musisz zapewnić to, czego potrzebuje.

Jeśli widzieliście już wcześniej jaskrawo kwitnące lantany w czyimś ogrodzie, to rozumiecie, dlaczego warto je sadzić. Charakteryzują się skupiskami różnobarwnych, drobnych kwiatów, co sprawia, że ​​są przyjemne dla oczu.

Na szczęście Lantany to kwitnące rośliny o niskich kosztach utrzymania. Oznacza to, że rozwój i zaspokajanie ich potrzeb nie jest tak wymagające. Jednym z najważniejszych kroków w opiece nad Lantanami jest ich przycinanie, a to również nie jest trudne.

Należy pamiętać, że Lantany to krzewy, które są zwykle średniej wielkości. Jednak w zależności od tego, jaki to rodzaj, może być wyższy lub szerszy niż zwykle. Wymaga przycinania, nie tylko ze względów wizualnych, ale także ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Najważniejsze punkty do zapamiętania dotyczące przycinania lantany

Ponieważ Lantana może szybko rosnąć i kwitnąć, jej łodygi nie byłyby w stanie długo wytrzymać wagi. Dlatego przycięcie go do normalnego rozmiaru jest niezbędne dla jego żywotności.

Przycinając swoją lantanę, możesz dać jej chwilową chwilę wytchnienia po tym, jak kwitła nieprzerwanie nawet przez osiem miesięcy. Ta przerwa zachęca do nowego wzrostu, na którym kwiaty zaczną formować się po ponownym okresie wegetacji. Oto kilka najważniejszych wskazówek, o których należy pamiętać podczas przycinania ulubionych kwiatów:

Wskazówka nr 1: nie przycinaj ich jesienią i szczytem zimy

Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o Lantanach, to fakt, że są one wyjątkowo wrażliwe na zimno i wilgoć. Dlatego nie należy ich przycinać jesienią i szczytem zimy, ale pod koniec sezonu mroźnego lub wczesną wiosną.

Wskazówka nr 2: Wytnij je we właściwy sposób

Podczas pierwszego przycinania odetnij około sześciu cali rośliny w odległości około jednej stopy od podstawy. Z drugiej strony, jeśli twoim celem jest kontrolowanie jego tendencji do zarastania, możesz przyciąć go z powrotem do nie więcej niż jednej trzeciej jego normalnej wysokości.

Tymczasem, jeśli chcesz zachęcić do nowego wzrostu w celu szybszego kwitnienia, najlepszym rozwiązaniem jest przycinanie. W przeciwieństwie do poprzednich metod przycinania, nie musisz ścinać tak dużej części rośliny. Powinien wystarczyć przynajmniej jeden do maksymalnie trzech cali.

Wskazówka nr 3: posadź Lantanę na dobrze przepuszczalnej glebie

Oprócz przycinania możesz również pomóc swojej Lantanie w kwitnieniu, sadząc ją w glebie, która dobrze drenuje. Obszar powinien być wystawiony na działanie słońca, ale z dala od ostrego popołudniowego upału.

Porada 4: Podlewaj raz lub dwa razy w tygodniu

Chociaż nie jest tak wrażliwa na brak wody, odrobina wilgoci jest korzystna dla lepszego kwitnienia. Jednak nie należy go zbytnio tłumić. W rzeczywistości podlewanie go raz lub dwa razy w tygodniu jest zwykle wystarczające.

Wskazówka nr 5: karm go lekkimi i naturalnymi nawozami

Po przestrzeganiu właściwych sposobów przycinania Lantany, zachęcamy również do stosowania lekkich i naturalnych nawozów. Najlepiej zrobić to we wczesnych dniach wiosny, aby poprawić zdrowie rośliny i przyspieszyć jej kwitnienie po zimie.

Czy ogrodnictwo szklarniowe ma sens?

Jeśli jesteś kimś, kto chce zmaksymalizować swoją zdolność do uprawy ulubionych warzyw, owoców, roślin ozdobnych i ziół, powinieneś spróbować ogrodnictwa szklarniowego. Oprócz tego, że szklarnia może zapewnić Twoim roślinom potrzebną ochronę przed trudnymi warunkami pogodowymi i ciągłym zagrożeniem ze strony szkodników i niszczycielskich zwierząt, pozwala ona stworzyć idealne środowisko, które może zachęcić Twoje rośliny do dobrego rozwoju.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z najlepszych korzyści płynących z uprawy cennych roślin w szklarni hobbystycznej, półprofesjonalnej lub mini:

Chroni Twoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi

Złe warunki pogodowe, takie jak burze piaskowe, zamiecie śnieżne, silne wiatry i ulewne deszcze, mogą spowodować znaczne uszkodzenia roślin. Ponieważ Twoja szklarnia może zapewnić dodatkową warstwę ochrony przed żywiołami, możesz być pewien, że Twoje rośliny pozostaną bezpieczne pomimo ciągle zmieniających się warunków pogodowych.

Chroni przed szkodnikami i drapieżnikami, a pożyteczne owady przed wejściem

Ustawienie własnej szklarni oznacza ustanowienie bariery między cennymi roślinami a niszczycielskimi owadami i robactwem, które mogą je zniszczyć. I odwrotnie, możesz również wprowadzić pożyteczne owady do ogrodu w domu, aby mogły promować zdrowy wzrost roślin.

Będziesz mógł stworzyć najlepsze środowisko dla swoich roślin

Hodowanie ulubionych roślin w zamkniętej przestrzeni daje pełną kontrolę nad warunkami środowiskowymi, którym je poddajesz. Ogrodnictwo szklarniowe pozwala manipulować temperaturą, wilgotnością, wentylacją i światłem, które zapewnią dobre warunki dla roślin.

Na wynos

Nauka przycinania Lantany jest niezwykle ważna dla każdego, kto chce cieszyć się jej pełnymi kwiatami przez dłuższy czas. Jeśli jednak chcesz mieć najlepsze doświadczenia ogrodnicze, jakie możesz mieć, spróbuj swoich sił w ogrodnictwie szklarniowym.

Jak przycinać lantanę: 5 prostych wskazówek | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa ogórków w tunelu foliowym

Uprawa ogórka w tunelach foliowych jest banalnie prosta, o ile zapamiętamy kilka ważnych informacji. Roślina sadzona w cieplarniach przydomowych, jest atrakcyjna dla…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować dereń z nasion? Uprawa i pielęgnacja derenia

Dereń to rodzaj niezwykłych roślin, skupiających  około 40 gatunków krzewów, krzewinek i małych drzewek. Kwitną one na przełomie lutego i…

Więcej
Bez kategorii

Inspekt w mini tunelu foliowym

Inspekt w mini tunelu foliowym przyspiesza zbiór warzyw i ziół o kilka tygodni. Można w nim rozwijać sadzonki, a także…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

7 powodów, by kupić tunel foliowy

Istnieje wiele powodów, aby kupić tunel foliowy. W poniższym artykule wymienimy wyłącznie 7 kluczowych argumentów, dlaczego warto mieć własny namiot…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać goździki: przewodnik w 4 krokach

Czy zastanawiałeś się, jak prawidłowo przycinać goździki ? Ten artykuł nie tylko pokaże Ci krok po kroku jak przycinać goździki,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej