Jak przycinać lantanę? 5 prostych wskazówek | KrosAgro

Jak przycinać lantanę: 5 prostych wskazówek | KrosAgro

Świadomość tego, kiedy i jak przycinać Lantanę, jest tak samo ważna, jak umiejętność jej uprawy. Jeśli chcesz, aby dobrze się rozwijał, musisz zapewnić to, czego potrzebuje.

Jeśli widzieliście już wcześniej jaskrawo kwitnące lantany w czyimś ogrodzie, to rozumiecie, dlaczego warto je sadzić. Charakteryzują się skupiskami różnobarwnych, drobnych kwiatów, co sprawia, że ​​są przyjemne dla oczu.

Na szczęście Lantany to kwitnące rośliny o niskich kosztach utrzymania. Oznacza to, że rozwój i zaspokajanie ich potrzeb nie jest tak wymagające. Jednym z najważniejszych kroków w opiece nad Lantanami jest ich przycinanie, a to również nie jest trudne.

Należy pamiętać, że Lantany to krzewy, które są zwykle średniej wielkości. Jednak w zależności od tego, jaki to rodzaj, może być wyższy lub szerszy niż zwykle. Wymaga przycinania, nie tylko ze względów wizualnych, ale także ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Najważniejsze punkty do zapamiętania dotyczące przycinania lantany

Ponieważ Lantana może szybko rosnąć i kwitnąć, jej łodygi nie byłyby w stanie długo wytrzymać wagi. Dlatego przycięcie go do normalnego rozmiaru jest niezbędne dla jego żywotności.

Przycinając swoją lantanę, możesz dać jej chwilową chwilę wytchnienia po tym, jak kwitła nieprzerwanie nawet przez osiem miesięcy. Ta przerwa zachęca do nowego wzrostu, na którym kwiaty zaczną formować się po ponownym okresie wegetacji. Oto kilka najważniejszych wskazówek, o których należy pamiętać podczas przycinania ulubionych kwiatów:

Wskazówka nr 1: nie przycinaj ich jesienią i szczytem zimy

Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o Lantanach, to fakt, że są one wyjątkowo wrażliwe na zimno i wilgoć. Dlatego nie należy ich przycinać jesienią i szczytem zimy, ale pod koniec sezonu mroźnego lub wczesną wiosną.

Wskazówka nr 2: Wytnij je we właściwy sposób

Podczas pierwszego przycinania odetnij około sześciu cali rośliny w odległości około jednej stopy od podstawy. Z drugiej strony, jeśli twoim celem jest kontrolowanie jego tendencji do zarastania, możesz przyciąć go z powrotem do nie więcej niż jednej trzeciej jego normalnej wysokości.

Tymczasem, jeśli chcesz zachęcić do nowego wzrostu w celu szybszego kwitnienia, najlepszym rozwiązaniem jest przycinanie. W przeciwieństwie do poprzednich metod przycinania, nie musisz ścinać tak dużej części rośliny. Powinien wystarczyć przynajmniej jeden do maksymalnie trzech cali.

Wskazówka nr 3: posadź Lantanę na dobrze przepuszczalnej glebie

Oprócz przycinania możesz również pomóc swojej Lantanie w kwitnieniu, sadząc ją w glebie, która dobrze drenuje. Obszar powinien być wystawiony na działanie słońca, ale z dala od ostrego popołudniowego upału.

Porada 4: Podlewaj raz lub dwa razy w tygodniu

Chociaż nie jest tak wrażliwa na brak wody, odrobina wilgoci jest korzystna dla lepszego kwitnienia. Jednak nie należy go zbytnio tłumić. W rzeczywistości podlewanie go raz lub dwa razy w tygodniu jest zwykle wystarczające.

Wskazówka nr 5: karm go lekkimi i naturalnymi nawozami

Po przestrzeganiu właściwych sposobów przycinania Lantany, zachęcamy również do stosowania lekkich i naturalnych nawozów. Najlepiej zrobić to we wczesnych dniach wiosny, aby poprawić zdrowie rośliny i przyspieszyć jej kwitnienie po zimie.

Czy ogrodnictwo szklarniowe ma sens?

Jeśli jesteś kimś, kto chce zmaksymalizować swoją zdolność do uprawy ulubionych warzyw, owoców, roślin ozdobnych i ziół, powinieneś spróbować ogrodnictwa szklarniowego. Oprócz tego, że szklarnia może zapewnić Twoim roślinom potrzebną ochronę przed trudnymi warunkami pogodowymi i ciągłym zagrożeniem ze strony szkodników i niszczycielskich zwierząt, pozwala ona stworzyć idealne środowisko, które może zachęcić Twoje rośliny do dobrego rozwoju.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z najlepszych korzyści płynących z uprawy cennych roślin w szklarni hobbystycznej, półprofesjonalnej lub mini:

Chroni Twoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi

Złe warunki pogodowe, takie jak burze piaskowe, zamiecie śnieżne, silne wiatry i ulewne deszcze, mogą spowodować znaczne uszkodzenia roślin. Ponieważ Twoja szklarnia może zapewnić dodatkową warstwę ochrony przed żywiołami, możesz być pewien, że Twoje rośliny pozostaną bezpieczne pomimo ciągle zmieniających się warunków pogodowych.

Chroni przed szkodnikami i drapieżnikami, a pożyteczne owady przed wejściem

Ustawienie własnej szklarni oznacza ustanowienie bariery między cennymi roślinami a niszczycielskimi owadami i robactwem, które mogą je zniszczyć. I odwrotnie, możesz również wprowadzić pożyteczne owady do ogrodu w domu, aby mogły promować zdrowy wzrost roślin.

Będziesz mógł stworzyć najlepsze środowisko dla swoich roślin

Hodowanie ulubionych roślin w zamkniętej przestrzeni daje pełną kontrolę nad warunkami środowiskowymi, którym je poddajesz. Ogrodnictwo szklarniowe pozwala manipulować temperaturą, wilgotnością, wentylacją i światłem, które zapewnią dobre warunki dla roślin.

Na wynos

Nauka przycinania Lantany jest niezwykle ważna dla każdego, kto chce cieszyć się jej pełnymi kwiatami przez dłuższy czas. Jeśli jednak chcesz mieć najlepsze doświadczenia ogrodnicze, jakie możesz mieć, spróbuj swoich sił w ogrodnictwie szklarniowym.

Jak przycinać lantanę: 5 prostych wskazówek | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Zastosowanie tuneli foliowych

Tunel foliowy to nic innego jak konstrukcja łukowa, która oprócz funkcji ogrodniczej może pełnić inną rolę. Uniwersalna modułowa struktura pozwala…

Więcej
Hodowla zwierząt

Główne cele hodowli drobiu

W fermie drobiu hodowane są ptaki udomowione. Drób obejmuje kury, indyka, kaczki i gęsi. Kurczaki są najczęstszym ptakiem hodowanym zarówno…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać zioła pod tunelu?

Ziołowe ogródki w tunelach ogrodniczych wracają do łask. Od wieków człowiek używała ziół nie tylko jako przypraw, lecz także jako leków na…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego mini tunel foliowy do ochrony roślin?

Zaprojektowany przez markę Krosagro mini tunel foliowe to konstrukcja, która pozwala na wytworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków rozwoju roślin na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo można przechowywać cebulki tulipanów?

Może któremuś z Was zdarzyło się zapomnieć w porę zasadzić cebulki tulipanów i teraz zastanawia się, czy jeszcze może je…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać pelargonie? 3 najlepsze metody

Pelargonia to rodzaj rośliny z rodziny bodziszkowatych, licząca sobie około 250 odmian. Różnią się formą, kształtem liści oraz wielkością kwiatów,…

Więcej