Jak przycinać floks? Najlepszy sposób | Porady od KrosAgro

Jak przycinać floks. Najlepszy sposób | Porady od KrosAgro

Umiejętność przycinania floksa jest tak prosta, jak znajomość praktyk na lato i zimę. Oprócz martwicy, przycinanie jest kolejną techniką konserwacji, którą musisz wykonać, aby floks zachęcał do kwitnienia i przedłużył go. Co więcej, możesz zauważyć różnicę w rosnącym floksie w szklarni, ponieważ nie doświadczają one zmiennych warunków.

Pamiętaj, że floksy najlepiej rosną w strefach od 4 do 8, co daje wyobrażenie o tym, gdzie najlepiej by się rozwijały. Floks to również duża grupa bylin, więc wybierz te, które najlepiej będą się rozwijać w Twoim regionie. W przeciwnym razie roślina jest stosunkowo łatwa w uprawie i utrzymaniu.

Jak skutecznie przyciąć floks

Przycinanie floksów nie musi być skomplikowane, o ile masz odpowiedni czas. Ogólnie rzecz biorąc, możesz przycinać floks latem i zimą w ramach konserwacji. Pamiętaj jednak, że istnieją różne rodzaje floksów, więc może być konieczne wykonanie dodatkowych praktyk.

Ogólnie rzecz biorąc, floks przycinający nie tylko powstrzyma rośliny przed zarastaniem i nieporządnym wyglądem. Zapobieganie przeludnieniu pozwoli również uniknąć chorób, takich jak mączniak prawdziwy z powodu słabej cyrkulacji powietrza. Co więcej, możesz zapobiec rozprzestrzenianiu się grzybów, jeśli zawsze będziesz odcinać łodygi po kwitnieniu.

Przycinanie latem

Floks kwitnie latem i w tym okresie można przycinać łodygi kwitnące. Możesz to również zrobić raz w miesiącu, aby wydłużyć okres kwitnienia i zachęcić do kwitnienia. Przydatnym sygnałem do przycinania martwych kwiatów i przycinania łodyg jest obumarcie ponad połowy kwiatów rośliny.

Jeśli chodzi o konserwację, możesz również przycinać latem, kiedy twój floks przerósł swoją przestrzeń. Pamiętaj, że zwyczaj pełzania niektórych gatunków floksów będzie wymagał przycinania ich, aby utrzymać je na swoim obszarze i na pożądanej wysokości. Możesz to zrobić od wiosny do lata, gdy rosną.

Zimowe przycinanie

Poza latem zima to także kolejny doskonały czas na przycinanie floksów. W szczególności możesz utrzymać pełzającego floksa późną zimą, aby nie zarastał maty. Możesz przyciąć ich krawędzie, aby zachować szerokość.

Co więcej, chcesz usunąć stare nie kwitnące łodygi swojego floksa późną zimą. Zobaczysz te zdrewniałe łodygi w środku rośliny i możesz je ściąć u podstawy. Nie martw się utratą tej starej części floksa, ponieważ ta technika odmłodzi roślinę latem dzięki nowym łodygom kwitnącym.

Przycinanie jest również częścią zimowej pielęgnacji. Chcesz przyciąć roślinę, aż znajdzie się nad ziemią po pierwszym mrozie. Możesz również wykorzystać to jako okazję do usunięcia części z mączniakiem prawdziwym.

Troska i utrzymanie Phlox

Być może już wiesz, że floks wymaga regularnego podlewania, szczególnie latem. Utrzymywanie wilgoci w glebie jest niezbędne dla ich zdrowia, więc możesz ściółkować obszar, aby oszczędzać wodę. Jednak nie trzymaj roślin w stojącej wodzie, która może sprzyjać chorobom.

Jak nawozisz floks? Będziesz nawozić w czasie sadzenia, a także możesz lekko karmić rośliny przed sezonem kwitnienia. Niektórzy ogrodnicy nawet powtarzają karmienie po zaniknięciu kwiatów, aby zachęcić do ponownego kwitnienia.

Możesz również użyć szklarni do utrzymania floksa i użyć lekko zasadowej, dobrze przepuszczalnej gleby. Możesz zachęcić do zdrowego kwitnienia, umieszczając rośliny w miejscu, które jest narażone na pełne słońce lub światło przez około 6 godzin dziennie. Środowisko nie musi być zimne, ponieważ niektóre gatunki floksów tolerują suchość i wilgoć.

Jaka jest różnica między wysokim floksem a pełzającym floksem?

Badając przycinanie i pielęgnację floksa, możesz się pomylić, jeśli nie znasz różnic między floksem wysokim a floksem pełzającym. Możesz łatwo zrozumieć oba, pamiętając, że floks wysoki jest również floksem ogrodowym, co oznacza, że ​​nie przytulają się do ziemi jak floks pełzający. Z drugiej strony, pełzający floks ma liście przypominające igły i ma być okrywą ziemi i pozostaje zielony przez całą zimę.

Ogólnie rzecz biorąc, wysoki floks może działać jako część bylin, które pokazujesz w ogrodzie ze względu na ich wysokość. Floks pełzający ma na celu dodanie tekstury lub koloru blisko podłoża, ponieważ ich rozmiar nie przeszkadza. Ale niezależnie od tego, który floks rośnie, przycinanie i pielęgnacja floksa są obowiązkowe dla zdrowych kwiatów i schludnego wyglądu.

Wniosek

Gatunki floksów są jednymi z najlepszych roślin do uprawy, jeśli nie chcesz wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś nadal nauczył się, jak prawidłowo przycinać floks, aby nie zarastał i nie był przepełniony. Co więcej, regularne przycinanie odmłodziło roślinę, a nawet zachęciło do kwitnienia lub przedłużyło samą porę roku.

Floks można przycinać latem i zimą. Przycinanie latem przedłuży i pobudzi kwitnienie Twoich roślin. Z kolei przycinanie zimą może być okazją do usunięcia martwych części rośliny lub potencjalnie zakażonych mączniakiem prawdziwym. Wreszcie, możesz utrzymać wilgotność gleby i nawozić w idealnym środowisku, aby Twoje rośliny floksów były szczęśliwe i kwitły bez problemów.

Szklarnia jest doskonałą opcją do uprawy floksów, zwłaszcza jeśli klimat w Twoim regionie jest zmienny. Najlepiej byłoby również określić rodzaj floksa, który musisz dostosować do ich warunków i wymaganych praktyk konserwacyjnych. Zacznij od poznania różnicy między wysokim floksem a pełzającym floksem i przeprowadź odpowiednie badania.

Jak przycinać floks. Najlepszy sposób | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja gleby w tunelu foliowym cz. 2

Zakażenie podłoża dotyczy również roślin rosnących w tunelach ogrodniczych. Jest to zagrożenie powodujące poważne straty w uprawach pod osłonami. Patogeny roślin zasiedlające…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać dziurawiec? Uprawa i pielęgnacja dziurawca

Gdy mowa o dziurawcu, od razu większości ludzi nasuwa się skojarzenie z jego walorami prozdrowotnymi, stosowanymi od dawien dawna w…

Więcej
Tunele foliowe

Jak korzystać z tunelu foliowego? – poradnik dla początkujących

Szklarnia jest konstrukcją  wykonaną głównie z transparentnego materiału, takiego jak szkło. Wewnątrz uprawia się rośliny wymagające regulowanych warunków klimatycznych. Konstrukcje…

Więcej
Bez kategorii

Komercyjny tunel foliowy dla plantatorów

Komercyjny tunel foliowy dla plantatorów to tańsze od szklarni rozwiązanie na całoroczną uprawę pod osłonami. Do niedawno istniało przekonanie, że…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać nasiona begonii? Poradnik w dwóch krokach

Wystarczy wykonać tylko dwa kroki, aby dowiedzieć się, jak uzyskać nasiona begonii. Będzie to przydatna umiejętność, którą należy posiadać podczas…

Więcej
Hodowla zwierząt

Czy warto hodować ślimaków w tunelu foliowym?

Hodować ślimaków w tunelu foliowym zyskuje w Polsce popularność, a zapotrzebowanie na skorupiaki z sezonu na sezon rośnie. W tym…

Więcej