Jak przycinać floks? Najlepszy sposób | Porady od KrosAgro

Jak przycinać floks. Najlepszy sposób | Porady od KrosAgro

Umiejętność przycinania floksa jest tak prosta, jak znajomość praktyk na lato i zimę. Oprócz martwicy, przycinanie jest kolejną techniką konserwacji, którą musisz wykonać, aby floks zachęcał do kwitnienia i przedłużył go. Co więcej, możesz zauważyć różnicę w rosnącym floksie w szklarni, ponieważ nie doświadczają one zmiennych warunków.

Pamiętaj, że floksy najlepiej rosną w strefach od 4 do 8, co daje wyobrażenie o tym, gdzie najlepiej by się rozwijały. Floks to również duża grupa bylin, więc wybierz te, które najlepiej będą się rozwijać w Twoim regionie. W przeciwnym razie roślina jest stosunkowo łatwa w uprawie i utrzymaniu.

Jak skutecznie przyciąć floks

Przycinanie floksów nie musi być skomplikowane, o ile masz odpowiedni czas. Ogólnie rzecz biorąc, możesz przycinać floks latem i zimą w ramach konserwacji. Pamiętaj jednak, że istnieją różne rodzaje floksów, więc może być konieczne wykonanie dodatkowych praktyk.

Ogólnie rzecz biorąc, floks przycinający nie tylko powstrzyma rośliny przed zarastaniem i nieporządnym wyglądem. Zapobieganie przeludnieniu pozwoli również uniknąć chorób, takich jak mączniak prawdziwy z powodu słabej cyrkulacji powietrza. Co więcej, możesz zapobiec rozprzestrzenianiu się grzybów, jeśli zawsze będziesz odcinać łodygi po kwitnieniu.

Przycinanie latem

Floks kwitnie latem i w tym okresie można przycinać łodygi kwitnące. Możesz to również zrobić raz w miesiącu, aby wydłużyć okres kwitnienia i zachęcić do kwitnienia. Przydatnym sygnałem do przycinania martwych kwiatów i przycinania łodyg jest obumarcie ponad połowy kwiatów rośliny.

Jeśli chodzi o konserwację, możesz również przycinać latem, kiedy twój floks przerósł swoją przestrzeń. Pamiętaj, że zwyczaj pełzania niektórych gatunków floksów będzie wymagał przycinania ich, aby utrzymać je na swoim obszarze i na pożądanej wysokości. Możesz to zrobić od wiosny do lata, gdy rosną.

Zimowe przycinanie

Poza latem zima to także kolejny doskonały czas na przycinanie floksów. W szczególności możesz utrzymać pełzającego floksa późną zimą, aby nie zarastał maty. Możesz przyciąć ich krawędzie, aby zachować szerokość.

Co więcej, chcesz usunąć stare nie kwitnące łodygi swojego floksa późną zimą. Zobaczysz te zdrewniałe łodygi w środku rośliny i możesz je ściąć u podstawy. Nie martw się utratą tej starej części floksa, ponieważ ta technika odmłodzi roślinę latem dzięki nowym łodygom kwitnącym.

Przycinanie jest również częścią zimowej pielęgnacji. Chcesz przyciąć roślinę, aż znajdzie się nad ziemią po pierwszym mrozie. Możesz również wykorzystać to jako okazję do usunięcia części z mączniakiem prawdziwym.

Troska i utrzymanie Phlox

Być może już wiesz, że floks wymaga regularnego podlewania, szczególnie latem. Utrzymywanie wilgoci w glebie jest niezbędne dla ich zdrowia, więc możesz ściółkować obszar, aby oszczędzać wodę. Jednak nie trzymaj roślin w stojącej wodzie, która może sprzyjać chorobom.

Jak nawozisz floks? Będziesz nawozić w czasie sadzenia, a także możesz lekko karmić rośliny przed sezonem kwitnienia. Niektórzy ogrodnicy nawet powtarzają karmienie po zaniknięciu kwiatów, aby zachęcić do ponownego kwitnienia.

Możesz również użyć szklarni do utrzymania floksa i użyć lekko zasadowej, dobrze przepuszczalnej gleby. Możesz zachęcić do zdrowego kwitnienia, umieszczając rośliny w miejscu, które jest narażone na pełne słońce lub światło przez około 6 godzin dziennie. Środowisko nie musi być zimne, ponieważ niektóre gatunki floksów tolerują suchość i wilgoć.

Jaka jest różnica między wysokim floksem a pełzającym floksem?

Badając przycinanie i pielęgnację floksa, możesz się pomylić, jeśli nie znasz różnic między floksem wysokim a floksem pełzającym. Możesz łatwo zrozumieć oba, pamiętając, że floks wysoki jest również floksem ogrodowym, co oznacza, że ​​nie przytulają się do ziemi jak floks pełzający. Z drugiej strony, pełzający floks ma liście przypominające igły i ma być okrywą ziemi i pozostaje zielony przez całą zimę.

Ogólnie rzecz biorąc, wysoki floks może działać jako część bylin, które pokazujesz w ogrodzie ze względu na ich wysokość. Floks pełzający ma na celu dodanie tekstury lub koloru blisko podłoża, ponieważ ich rozmiar nie przeszkadza. Ale niezależnie od tego, który floks rośnie, przycinanie i pielęgnacja floksa są obowiązkowe dla zdrowych kwiatów i schludnego wyglądu.

Wniosek

Gatunki floksów są jednymi z najlepszych roślin do uprawy, jeśli nie chcesz wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś nadal nauczył się, jak prawidłowo przycinać floks, aby nie zarastał i nie był przepełniony. Co więcej, regularne przycinanie odmłodziło roślinę, a nawet zachęciło do kwitnienia lub przedłużyło samą porę roku.

Floks można przycinać latem i zimą. Przycinanie latem przedłuży i pobudzi kwitnienie Twoich roślin. Z kolei przycinanie zimą może być okazją do usunięcia martwych części rośliny lub potencjalnie zakażonych mączniakiem prawdziwym. Wreszcie, możesz utrzymać wilgotność gleby i nawozić w idealnym środowisku, aby Twoje rośliny floksów były szczęśliwe i kwitły bez problemów.

Szklarnia jest doskonałą opcją do uprawy floksów, zwłaszcza jeśli klimat w Twoim regionie jest zmienny. Najlepiej byłoby również określić rodzaj floksa, który musisz dostosować do ich warunków i wymaganych praktyk konserwacyjnych. Zacznij od poznania różnicy między wysokim floksem a pełzającym floksem i przeprowadź odpowiednie badania.

Jak przycinać floks. Najlepszy sposób | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jaki model szklarni wybrać i gdzie ją kupić?

Jak wspominaliśmy na naszym poprzednim blogu, zanim zaczniesz rozwijać się jako ogrodnik, potrzebujesz odpowiedniego narzędzia. Takim właśnie optymalnym rozwiązaniem  jest…

Więcej
Tunele foliowe

Co to jest tunel foliowy?

Choć zabrzmi to bardzo śmiało, tunel foliowy to jedno z lepszych narzędzi ogrodniczych, które może mieć ogrodnik. Główną zaletą cieplarni…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać penstemony? | Pielęgnacja i uprawa penstemonu

Penstemon to bylina z rodziny trędownikowatych, mało popularna w Polsce, jednak w ostatnim czasie coraz częściej gości na rodzimych rabatach….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać niecierpka? Uprawa i pielęgnacja niecierpków

Niecierpek to niezwykle efektowna roślina kwitnąca pochodząca z terenów Indii oraz Afryki, która swą nazwę zawdzięcza pewnej rzadko spotykanej właściwości….

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu?

Może zastanawiasz się jakie korzyści płyną z uprawy roślin w szklarni lub tunelu i czy jest ich dużo? W ostatnim…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa do kruszywa

Hala namiotowa do kruszywa wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, pozwala na bezpieczne przechowywanie materiałów sypkich. Bez utraty ich właściwości co…

Więcej