Jak przyciąć werbenę? Podstawowe informacje | KrosAgro

Jak przyciąć werbenę: podstawowe informacje | KrosAgro

Rośliny werbeny są wspaniałym dodatkiem do każdego ogrodu, dlatego nic dziwnego, dlaczego wielu ogrodników chce wiedzieć, jak przycinać werbenę. Te rośliny nie wymagają dużo przycinania w porównaniu do innych ziół i bylin, ale trzeba je przycinać od czasu do czasu. To promuje nowy rozkwit i sprawia, że ​​twoja werbena wygląda ładnie i schludnie.

Przycinanie odbywa się zwykle, gdy zaczyna się wiosna. Latem możesz dalej przycinać werbenę, aby zakwitło więcej kwiatów. Usuń martwe kwiaty i główki nasion w okresie jesiennym. Pamiętaj, że nadmierne przycinanie może spowolnić wzrost twoich werben.

Zanim przejdziemy do podstaw przycinania werbeny, ważne jest, aby wiedzieć, co to jest i czego potrzebuje, aby przetrwać.

Uprawa roślin werbeny

Większość ludzi zna krótsze warianty werbeny, które występują w odcieniach fioletu, czerwieni, błękitu i różu. Verbeny wyglądają pięknie, gdy są umieszczone obok innych jednorocznych. Jeśli umieścisz je w swoim ogrodzie, motyle, pszczoły, kolibry i inne zapylacze staną się stałymi gośćmi.

Werbena jest używana głównie jako roślina rozsypująca w doniczkach, ale z pewnością może ożywić każdą przestrzeń – wewnątrz lub na zewnątrz. Jednym z najlepszych sposobów na upiększenie szklarni lub ogrodu jest posadzenie werbeny z zakurzonymi młynarką i czerwono-pomarańczowymi nagietkami. Choć te kolory są idealne na sezon letni, jesienią nadal będą piękne.

Dbanie o rośliny werbeny

Rośliny werbeny są łatwe w uprawie; potrzebują dobrze przepuszczalnej gleby (jakość gleby nie ma znaczenia), sześciu godzin pod słońcem i jednego cala podlewania co tydzień. Te wymagania są wspólne dla jednorocznych, ale w przeciwieństwie do innych odpornych roślin, werbena nie radzi sobie dobrze, jeśli nie jesteś konsekwentny w swojej opiece. Jeśli twoja werbena przechodzi kilka tygodni bez regularnej uwagi, twoje rośliny mogą rosnąć bez kwiatów, a liście będą wyglądać nieatrakcyjnie.

Uprawa werbeny bezpośrednio w ziemi będzie wymagała mniej uwagi i uwagi, ponieważ korzenie mogą dobrze wrastać w ziemię i rozwiązać ich problemy. Z drugiej strony werbeny hodowane w pojemnikach wymagają częstszej pielęgnacji, ponieważ znajdują się w odizolowanym środowisku.

2 sposoby przycinania roślin werbeny

Istnieją dwa sposoby przycinania roślin werbeny, w zależności od tego, czy są to rośliny jednoroczne, czy byliny.

Roczna werbena

W przypadku werben jednorocznych można je regularnie przycinać przez cały sezon wegetacyjny, aby promować nowy wzrost i kwiaty. Jeśli nie masz pewności, kiedy przycinać rośliny, zrób to, gdy werbena przerzedza się, słabnie lub całkowicie przestała kwitnąć.

Użyj ostrych nożyczek lub nożyc ogrodniczych i przytnij je około ¼ ich gałęzi i łodyg. Zastosuj nawóz do kwiatów po przycięciu i postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie produktu.

Werbena wieloletnia

Byliny kwitną w chłodniejszym klimacie, gdzie temperatury spadają poniżej zera. Po zakończeniu zimy przycinaj rośliny werbeny ostrymi nożyczkami lub nożycami ogrodniczymi i usuwaj zwiędłe lub martwe rośliny. Podobnie jak w przypadku jednorocznych, zastosuj nawóz do kwiatów zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na etykiecie.

Po zakwitnięciu wiosennych kwiatów możesz każdego lata przycinać werbeny dwa do trzech razy. Odetnij je o około ¼ ich długości, aby zachęcić do nowego wzrostu i kwitnienia. Możesz również zastosować nawóz do kwiatów, jeśli twoje rośliny wyglądają na obwisłe i słabe.

Należy pamiętać, że wieloletnia werbena będzie potrzebować tylko lekkiego przycięcia w sezonie jesiennym. Może to jednak opóźnić spoczynek i zmniejszyć odporność rośliny. Najlepszy czas na przycinanie werbeny wieloletniej to 45 dni przed datą pierwszych przymrozków na Twoim obszarze.

Powody, dla których warto rozważyć uprawę roślin w szklarni hobbystycznej

Istnieje kilka powodów, dla których warto uprawiać rośliny w szklarni hobbystycznej. Oto niektóre z zalet ogrodnictwa szklarniowego:

Ochrona przed szkodliwymi owadami

Mszyce żółciowe, liściaste, mszyce, roztocza, gąsienice, łuski, mączliki i mączliki to jedne z najczęściej występujących owadów, które mogą atakować werbeny. Jeśli już zauważysz infestację, użyj mydła owadobójczego i nałóż na dotknięty obszar. Trzymanie ich w szklarni zmniejsza szanse na przyciągnięcie szkodliwych szkodników, które mogą uszkodzić twoje rośliny.

Więcej miejsca do sadzenia

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby posadzić werbeny lub inne rośliny, możesz zamiast tego użyć mini szklarni. Możesz umieścić małe szklarnie na balkonie, tarasie, patio, a nawet na blatach. Mimo że są małe, działają tak jak zwykła szklarnia.

Stwórz mikroklimat

Możesz sadzić rośliny i kwiaty w mini szklarni niezależnie od pogody na zewnątrz. Możesz użyć oświetlenia do uprawy, systemów ogrzewania i chłodzenia lub naturalnych grzejników / chłodnic, aby stworzyć idealne środowisko do uprawy w szklarni.

Ochrona przed złą pogodą

Ulewny deszcz, silne wiatry, susza i nieprzewidywalna pogoda mogą w jednej chwili uszkodzić Twój ogród. Trzymanie ich w szklarni chroni je przed nieregularnymi zmianami pogody. Gdy pogoda się ociepli i zacznie się wiosna, możesz przesadzić je do swojego ogrodu, jeśli chcesz.

Najważniejsze informacje o przycinaniu werbeny

Teraz, gdy wiesz, jak przycinać werbenę, pamiętaj i postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami. Wiedza o tym, jak uprawiać i pielęgnować rośliny werbeny, pozwala cieszyć się pięknymi kwiatami przez długie lata.

Jak przyciąć werbenę: podstawowe informacje | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Hale namiotowe pod targi firmowe

Hale namiotowe na targi firmowe to idealne rozwiązanie konstrukcyjne, które pomoże w przeprowadzeniu imprezy. Regularnie firmy decydują się organizować tego…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać bób pod osłonami?

Bób to jedna z najstarszych rośliny uprawnych. Prapoczątki bobu sięgają już dawnych cywilizacji, czyli czasów, kiedy rolnictwo dopiero się rozwijało….

Więcej
Tunele foliowe

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami jest niezbędnym wyposażeniem każdego hobbystycznego i profesjonalnego tunelu foliowego. Jego szerokie zastosowania sprawia że…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Całoroczny namiot mobilny

Namioty magazynowe ze względu na swoją uniwersalność znajdują swoją funkcję w firmach z wielu branż i sprawdzają się w różnych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym jest biały osad na powierzchni ziemi w tunelu foliowym?

Czym jest biały nalot utrzymujący się na ziemi ogrodniczej w mojej szklarni? W szklarni lub też tunelu może czekać Cię…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać jaskra? Uprawa i pielęgnacja jaskra azjatyckiego

Jaskry to popularne rośliny porastające tereny łąk, lasów i gór, istnieje aż 400 gatunków, które rosną dziko, ubarwiając krajobraz swoimi…

Więcej