Jak przyciąć szałwię. Kompletny przewodnik dla początkujących

Jakprzyciąć szałwię. Kompletny przewodnik dla początkujących 1

Aby wiedzieć, jak skutecznie ograniczać szałwie, musisz pogrupować swoje rośliny. Określ, jakiego rodzaju gatunki szałwii musisz znać właściwą metodę ich odcinania. Pamiętaj, że salwie to zróżnicowana grupa roślin, a określenie ich rodzaju ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego ich utrzymania.

Każdy ogrodnik musi wiedzieć, jak ścinać i ślepych pędów, ale ich utrzymanie nie kończy się na przycinaniu. Musisz także trzymać salwie w miejscu, które naśladuje ich naturalne środowisko. Jeśli w Twoim regionie panuje trudny klimat, wyhoduj łuski w szklarni, aby zapewnić zdrowe i pełne wigoru rośliny.

Jak przycinać wszystkie rodzaje roślin szałwii dla początkujących

Salwy liściaste

Pierwsza grupa pałeczek to gatunek liściasty i można je rozróżnić, posiadając nowy wzrost u podstawy, aby zastąpić martwy wzrost. W porównaniu z innymi salwami te rośliny zamarzną lub umrą zimą, co oznacza, że ​​należy je przycinać wiosną.

W ten sposób pozwolisz staremu wzrostowi chronić nowe, gdy nadejdą ujemne temperatury. Metoda przycinania łusek liściastych jest prawdopodobnie najłatwiejsza w porównaniu z innymi grupami. Pamiętaj tylko, aby je przyciąć, zanim łodygi zarośnie i będą wyglądać niechlujnie, gdy martwe łodygi skręcają się ze sobą.

Przycinanie pędów liściastych to nie tylko zapobieganie bólom oczu, ale także dynamiczny rozwój nowego wzrostu, ponieważ żadne łodygi nie blokują im światła i powietrza. Możesz również przyciąć gałęzie do ziemi po okresie kwitnienia, aby uzyskać więcej kwiatów. Przycinanie ich do ziemi jest niepotrzebne, ale lepiej wyglądające kwiaty znajdziesz, jeśli przycinasz je dla odmłodzenia.

Woody salvias

Kolejną grupą salvii są rośliny zielne o zdrewniałych łodygach. W porównaniu z salwami liściastymi, te krzewiaste salwie radzą sobie najlepiej, gdy przycina się je po kwitnieniu. Jednak nie musisz ścinać ich na ziemię jako pierwsza grupa.

Czasami szczypanie wystarczy, o ile osiągniesz pierwszy zestaw liści na łodydze. Nie chcesz ich ścinać do ziemi, ponieważ tym roślinom trudno będzie odrosnąć. A ponieważ mają wydłużony sezon wegetacyjny, można je mocno przycinać późną jesienią lub wczesną zimą.

Niektórzy ogrodnicy zamiast tego wykonują lekkie przycinanie późną wiosną lub w połowie lata. Lekkie przycinanie najlepiej nadaje się do kształtowania zdrewniałych salw, a także do usuwania martwego porostu z zimy. Wycinając te salwie, mając na uwadze te wskazówki, nie powinieneś mieć problemów z drzewami, które nie kwitną zdrowo.

Skrzydła tworzące rozety

Ostatnią grupę salvias stanowią wiecznie zielone rośliny zielne tworzące rozety. Te salwie kwitną przez długi czas, a ich łodygi tworzą więcej liści i kwiatów niż inne typy. Najlepszy czas na ich odcięcie to jesień.

Chcesz przyciąć salwę tworzącą rozety do ziemi, aby pomóc jej się odmłodzić. Jeśli zauważysz martwe liście, również je usuń.

Jak poprawnie wykonać Deadhead Salvias

Po zgrupowaniu salvii musisz również znać kilka technik samego martwego gromu. Tnij salwę, gdy nie jest upalnie, najlepiej wcześnie rano, aby uniknąć stresu dla roślin. Rozpocznij przycinanie środkowej łodygi, która zakończyła kwitnienie.

Możesz również sprawdzić te z boku, jeśli mają wyblakłe kwiaty. Możesz zabić salwę, gdy widzisz zużyte łodygi, ale uważaj, aby nie przecinać tych, które dopiero tworzą pąki. Możesz także wzmocnić swoje rośliny, nawożąc je w okresie wegetacji, jeśli kwiaty są rozczarowujące.

Jak dbać o Salviasa

Utrzymywanie salvii nie ogranicza się do ich wycinania i niszczenia. Ważne jest również, aby znać ich idealne warunki i praktyki, aby zapewnić zdrowe rośliny i kwitnienie. I chociaż te rośliny nie są wrażliwe na wyzwania i problemy, pamiętaj, że ekstremalne warunki lub niewłaściwe praktyki mogą nadal powodować wady.

Lokalizacja

Pamiętaj, że salwie są najlepsze dla stref wzrostu od 5 do 10, w zależności od rodzaju. Daje to wyobrażenie o preferowanej lokalizacji wzrostu tych roślin, więc musisz zapewnić im najlepsze środowisko. Jeśli w Twoim obszarze występują wahania temperatury lub ekstremalne warunki klimatyczne, najlepiej uprawiać salwę w szklarni.

Salvias najlepiej będzie się rozwijać tam, gdzie jest pełne słońce i żyzna, dobrze przepuszczalna gleba. Najlepiej byłoby przetestować grunt na miejscu i wprowadzić niezbędne poprawki poprawiające jego jakość. A według Uniwersytetu Białostockiego nigdy nie trzymaj salw w miejscu niższym niż 50 ° F.

Nawozy i woda

W porównaniu z innymi roślinami salwie nie wymagają karmienia. Jednak każdej wiosny można mulczować i kompostować rośliny, aby poprawić zatrzymywanie wilgoci w okolicy i powstrzymać chwasty. Salvias również skorzysta na utrzymaniu wilgoci w glebie, ale pamiętaj, aby nie nadmiernie podlewać roślin, ponieważ może to spowodować gnicie.

Wniosek

Utrzymanie salvias ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ładnego wyglądu ich liści, a także zachęca roślinę do produkowania większej liczby zakwitów. Jednak, jak prawidłowo ograniczać szałwię, możesz się tylko nauczyć, jeśli możesz podzielić swoje rośliny na trzy grupy. Są to gatunki liściaste, zdrewniałe i tworzące rozety, które różnią się technikami przycinania.

Możesz przyciąć salwę liściastą do ziemi, aby zachęcić do zdrowego kwitnienia. Z drugiej strony, chcesz przyciąć swoje zdrewniałe łodygi późną jesienią i wczesną zimą, aby zapobiec zarastaniu zdrewniałych łodyg. I wreszcie, jesienią brodawki tworzące rozety skorzystają na cięciu.

Jakprzyciąć szałwię. Kompletny przewodnik dla początkujących 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej
Tunele foliowe

Jak korzystać z tunelu foliowego? – poradnik dla początkujących

Szklarnia jest konstrukcją  wykonaną głównie z transparentnego materiału, takiego jak szkło. Wewnątrz uprawia się rośliny wymagające regulowanych warunków klimatycznych. Konstrukcje…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże rabatowe? Pielęgnacja i wymagania róż rabatowych

Dla każdego konesera pięknych kwiatów róża to prawdziwy symbol piękna i nie można jej zastąpić żadną inną rośliną. Do wyboru…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa truskawek w tunelu foliowym

Fenomen truskawek jest znany każdemu z nas – jest to w końcu najsmaczniejszy i najbardziej popularny sezonowy owoc. Gdy tylko…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa do kruszywa

Hala namiotowa do kruszywa wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, pozwala na bezpieczne przechowywanie materiałów sypkich. Bez utraty ich właściwości co…

Więcej
Tunele foliowe

Konstrukcja na tunel foliowy

Tunel foliowy, a konkretnie jego stelaż, wykonany jest ze stali. Kiedy elementy metalowej szklarni zostaną ukształtowane, trafiają do ocynkowni, gdzie…

Więcej