Jak przycinać petunie? Najlepszy przewodnik | KrosAgro

Jak przyciąć petunie. Najlepszy przewodnik | KrosAgro

Możesz łatwo nauczyć się przycinania petunii, ale ważne jest, aby wiedzieć, co wziąć pod uwagę, kiedy przycinać petunie i dlaczego powinniśmy przycinać petunie. Przycinanie, usuwanie wyblakłych kwiatów lub martwica to praktyki, które powinny zapewnić Twoim roślinom zdrowe i piękne kwitnienie. Nie oznacza to jednak, że Twoje rośliny będą wymagały intensywnej konserwacji; pamiętaj, że niektóre petunie również oczyszczają się samoczynnie.

Możesz także uprawiać petunie w szklarni, aby ułatwić konserwację. W porównaniu do posiadania petunii na zewnątrz, możesz trzymać je w stabilnym środowisku i uniknąć potencjalnych problemów. Co więcej, ogrodnicy mogą uznać za wygodniejsze przycinanie petunii w szklarni, ponieważ łatwiej jest monitorować rośliny w pomieszczeniu.

Jak przycinać petunie: trzy pytania do zadania

Procedura przycinania petunii jest prosta. W czasie sadzenia odetniesz końcówki dwa cale nad zestawami liści. Możesz również uszczypnąć końcówki ręką, a to da ten sam efekt, który zachęci do rozgałęziania się roślin.

Ale poza tym w czasie sadzenia, przycinanie i szczypanie petunii jest również możliwe raz w miesiącu, pamiętając o pozostawieniu zestawu lub dwóch liści. Niektórzy ogrodnicy obcinają total całkowitej długości łodyg w ramach czynności pielęgnacyjnych, ponieważ petunie mogą być długonogie i mieć problemy z wzrostem. Kiedy ścinasz te długonogi i nieproduktywne łodygi, możesz pomóc swoim roślinom skupić energię na tworzeniu nowego wzrostu.

Według University of Vermont należy również pamiętać, że niektóre odmiany nie wymagają ponownego kwitnienia. Nowsze, mniejsze petunie na rynku mogą upuszczać własne kwiaty, więc nie musisz ich martwić, aby kontynuować kwitnienie. Z drugiej strony, większe i podwójne typy petunii będą wymagały martwego łba ze względu na przedłużone kwitnienie i ze względów estetycznych.

Pytanie nr 1. Co wziąć pod uwagę podczas przycinania petunii?

Jak wspomniano wcześniej, musisz sprawdzić posiadaną odmianę, jeśli będzie wymagać przycinania. Ogólnie rzecz biorąc, mniejsze petunie nie wymagają przycinania w porównaniu do większych roślin. Dlatego rozprzestrzenianie petunii nie będzie wymagało przycinania, ponieważ zamierzasz mieć je nad krajobrazem lub rozlać na donice, ale odmiany kopców i Grandiflora wymagają przycinania, aby wyglądały lepiej i kwitły.

Jednak może się okazać, że Twoja roślina odniesie większe korzyści, jeśli przycinasz długonogie i przerośnięte łodygi, niezależnie od odmiany. Jak w przypadku każdej innej rośliny, zarastanie nie tylko będzie źle wyglądać wizualnie, ale także sprawi, że produkcja kwiatów będzie niezadowalająca. Zauważysz, że dzięki przycinaniu i ścinaniu petunie twoje petunie będą bardziej produktywne.

Pytanie nr 2. Kiedy przycinać petunie?

Ogólnie rzecz biorąc, możesz uszczypnąć w czasie sadzenia, aby pobudzić wzrost, a samo przycinanie jest możliwe w środku lata. W ten sposób nie usuniesz żadnych potencjalnych nowych zakwitów. Ale jaka jest różnica między przycinaniem mniejszym a drastycznym?

Intensywne przycinanie jest konieczne, jeśli zauważysz, że rośliny mają problemy z kwitnieniem, szczególnie w okresie wegetacji. Z drugiej strony drobne przycinanie jest opcją dla ogrodnika po zasiedleniu rośliny. Możesz ocenić, czy rośliny wymagają przycinania lub szczypania, czy ma to pomóc w produkcji kwiatów, czy zachować zwarty kształt.

Intensywne przycinanie może polegać na usunięciu dwóch trzecich z długonogich łodyg i powtórzeniu go po tygodniu. Sprawdzisz, czy roślina wytwarza nowe kwiaty po przycięciu i czy rośnie więcej łodyg i liści. Niektórzy ogrodnicy również cofają się pod koniec sezonu wegetacyjnego, ale należy pamiętać, aby zostawić trochę nowego wzrostu na gałęziach.

Pytanie nr 3. Po co przycinać petunie?

Przycinanie petunii to przydatne rozwiązanie dla roślin, które są nieproduktywne. Co więcej, pomaga w utrzymaniu zdrowia i krzaczastego wyglądu petunii. Będziesz także musiał obalić niektóre odmiany, ponieważ same nie mogą upuścić wyblakłych kwiatów.

Większość ogrodników przycina petunie, gdy tylko je posadzą, aby zachęcić do kwitnienia. Nie musi to być jeszcze intensywne, ponieważ cotygodniowe usuwanie niektórych łodyg jest praktyczne. Obcięcie połowy co najmniej czterech łodyg nowych petunii będzie sprzyjać kwitnieniu.

Wskazówki dotyczące konserwacji petunii

Oprócz przycinania i ścinania głów, kolejną dobrą praktyką, aby zapobiec nieproduktywności petunii lub rozwojowi długonogiego wzrostu, jest dobre podlewanie. Co więcej, idealne środowisko dla nich odgrywa znaczącą rolę w ich ogólnym zdrowiu. Obejmuje to odpowiednie oświetlenie, odstępy, temperatury i regularne kontrole pod kątem potencjalnych chorób.

Do karmienia dobrze nadaje się zbilansowany nawóz w przypadku petunii. W zależności od odmiany, Twoje rośliny mogą chcieć karmić się co tydzień lub używać nawozu o opóźnionym uwalnianiu. Głównym punktem wyjścia jest zawsze sprawdzenie konkretnej odmiany lub odmiany petunii i dostosowanie swoich praktyk do jej potrzeb.

Wniosek

Dzięki wielu odmianom petunii rzeczywiście znajdziesz idealne dopasowanie do swojego ogrodu. Aby jednak wyglądały jak najlepiej i pozostały zdrowe, musisz nauczyć się przycinać petunie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie ma praktyk specyficznych dla roślin dla petunii.

Niektóre odmiany potrafią się nawet oczyścić. Jednak ścinanie długonogich i nieproduktywnych gałęzi, usuwanie wyblakłych kwiatów i szczypanie jest nie tylko korzystne dla estetyki. Pomagają również roślinie wytwarzać więcej kwiatów i zachować zdrowie.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz szczypać i przycinać petunie raz w miesiącu. Jednak nacisk jest konieczny, aby najpierw zrozumieć trzy pytania. Określ, co wziąć pod uwagę, kiedy przycinać i dlaczego przycinać petunie, aby stworzyć idealną praktykę przycinania dla swoich roślin.

Jak przyciąć petunie. Najlepszy przewodnik | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać agrest w tunelu foliowym?

Wielu osobom drobne kwaśne owoce agrestu kojarzą się z dzieciństwem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jeszcze kilka lat…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować gomfrenę? Uprawa i pielęgnacja gomfreny kulistej

Gomfrena kulista (Gomphrena globosa) inaczej zwana wiecznikiem kulistym, to jednoroczna roślina, pochodząca z międzyzwrotnikowych, suchych terenów Ameryki Środkowej i Południowej,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać goji pod osłonami?

Tunel foliowy sprawdza się w uprawie każdego typu roślin, nawet tych orientalnych. Stworzenie odpowiednich warunków do ich rozwoju możliwe jest…

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo kwitną bromelie? Porady dotyczące pielęgnacji

Znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak długo kwitną bromelie, może być trudne, biorąc pod uwagę, że jest to duża rodzina roślin….

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale logistyczne – cena oraz projekt

Branża transportowa to działalność, która prężnie rozwija się na całym świecie. Wraz z otwarciem granic, coraz lepszą infrastrukturą drogową oraz…

Więcej