Jak przesadzać czarnooką Susan.Przewodnik w 3 krokach

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przeszczepiać susany o czarnych oczach, będziesz zadowolony, że wystarczy wykonać trzy kroki. Pamiętaj, że zawsze będzie to przydatna umiejętność, niezależnie od tego, czy chcesz rozmnażać susany o czarnych oczach, czy też zamierzasz przenieść te, które zacząłeś, do pomieszczeń. W końcu lepiej jest uprawiać rośliny w szklarni, aby później przeszczepić je na zewnątrz w niektórych regionach.

Ponieważ susany czarnookie są bylinami krótkotrwałymi, musisz wiedzieć, jak je prawidłowo przeszczepić. Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami, możesz łatwo zapobiec szokowi związanemu z przeszczepem i upewnić się, że rośliny będą się dobrze rozwijać po ich ponownym zasadzeniu. Ten artykuł zawiera również dodatkowe wskazówki dotyczące pielęgnacji i utrzymania czarnookich susans.

Przeszczepianie czarnookich Susanów dla początkujących

Krok # 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem w przesadzaniu susans czarnookich jest przygotowanie rośliny i miejsca. W ten sposób minimalizujesz ryzyko wstrząsu przeszczepowego. Najlepszy czas na przesadzanie tych roślin to wiosna, tuż przed rozwinięciem nowego wzrostu.

Przesadzanie w tym okresie jest optymalne, ponieważ będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby założyć korzenie przed upałem lata. Niektórzy ogrodnicy również przeszczepiają jesienią, ale jest to bezpieczne tylko wtedy, gdy masz szklarnię. Nie chcesz ryzykować uszkodzenia korzeni zimą na zewnątrz.

Wybierz chłodny i pochmurny dzień, aby uniknąć stresu dla roślin i przygotuj również miejsce. Rozluźnij ziemię i dodaj trochę kompostu, aby poprawić jego strukturę przed sadzeniem. Dobra wiadomość jest taka, że ​​susany o czarnych oczach nie są wybredne w przypadku ekspozycji na słońce, więc nie jesteś ograniczony w wyborze samego obszaru.

Krok # 2. Kopanie i ponowne sadzenie

Gdy roślina i miejsce będą gotowe, możesz wykopać roślinę do przesadzenia. Zacznij kopać wokół czarnookiej Susan, aby ułatwić podnoszenie. Wyznacz odległość 10 cali od rośliny, aby uniknąć uderzenia w korzenie.

Delikatnie wyjmij roślinę z gleby i powinieneś być w stanie uzyskać masę korzeni z nienaruszoną ziemią. Najlepiej byłoby, gdybyś przed podniesieniem rośliny wykopał dziurę również w nowym miejscu. W ten sposób nie ryzykujesz wysuszenia korzeni podczas oczekiwania.

Nowy obszar powinien być wystarczająco duży, aby antycypować korzenie. Umieść roślinę na środku dołka tak, aby górna część masy gleby znajdowała się na tym samym poziomie co ziemia. Wypełnij otwór, aby ustabilizować przeszczep, upewniając się, że nie ma kieszeni powietrznych.

Krok # 3. Konserwacja

Ostatnim krokiem do przesadzania susans czarnookich jest konserwacja. Najlepszym sposobem na zadomowienie się i uniknięcie szoku związanego z przeszczepem jest dobre podlewanie rośliny. Po posadzeniu i utrzymaniu wilgoci w glebie należy nasączyć glebę, tak aby jej górne dwa cale nie wyschły.

Uważaj jednak, aby nie nadmiernie podlewać przeszczepów, ponieważ może to również sprzyjać gniciu korzeni. Możesz także karmić wiosną, aby wzmocnić swoje czarne oczy susans dwa miesiące po ich ponownym zasadzeniu. Zrównoważony i rozcieńczony płynny nawóz powinien wystarczyć, ale pamiętaj o instrukcjach na etykiecie, aby uniknąć przypalenia korzeni i liści.

Przesadzanie w szklarni może być korzystniejsze w niektórych regionach, jeśli klimat jest zbyt ekstremalny. Pamiętaj, że ekstremalne temperatury są szkodliwe dla powrotu do zdrowia po przeszczepie. Dlatego możesz również ściółkować rośliny w ramach konserwacji, jeśli znajdują się na zewnątrz.

Sadzenie czarnookich Susans

Aby mieć pewność, że nowo przeszczepione susany o czarnych oczach będą się dobrze rozwijać, chcesz zaświadczyć, że podczas sadzenia przejdą optymalne warunki i praktyki. Na przykład Uniwersytet Warszawski zaleca posiadanie czarnookich susanów w słonecznym miejscu. Samo miejsce będzie również idealne, jeśli będzie żyzne i dobrze drenujące, aby pomóc twoim przeszczepom szybciej się ustabilizować.

Możesz regularnie sprawdzać glebę, aby wiedzieć, czy potrzebują podlewania, a następnie nawozić rośliny na początku sezonu wegetacyjnego. Możesz nawet zabić swoje czarnookie susany, aby przedłużyć okres kwitnienia. A jeśli chcesz ponownie kwitnąć pod koniec jesieni, możesz je przyciąć po pierwszym kwitnieniu.

Powszechnym problemom u susans czarnookich na ogół łatwo jest zapobiec w idealnych warunkach wzrostu i zarządzania. Możesz uniknąć rozwoju mączniaka prawdziwego, rdzy i plam na liściach na swoich roślinach, prawidłowo podlewając i utrzymując stabilne warunki w środowisku. Czystość i regularne kontrole powinny również powstrzymać szkodniki, takie jak mszyce, a twoje susans o czarnookich oczach powinny być chronione przed poważnymi infestacjami.

Wniosek

Jedną z najważniejszych umiejętności, których musi nauczyć się każdy ogrodnik, jest przesadzanie, nawet w przypadku roślin o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych, takich jak susans czarnooki. Możesz uprościć ten proces i nauczyć się przeszczepiać susany o czarnych oczach w trzech prostych krokach i nie musisz się obawiać szoku związanego z przeszczepem.

Przygotuj miejsce wcześniej, aby uniknąć wysuszenia przeszczepów. Wykopuj rośliny wiosną, aby zapobiec wyzwaniom związanym z upałem latem lub mrozem zimą. W ten sposób Twoje rośliny mają silne korzenie.

Kopnij wokół rośliny, aby ułatwić podnoszenie i umieść je w nowym miejscu. Dobrze podlej glebę i zapobiegaj wysychaniu obszaru w ramach konserwacji. Możesz również zapłodnić dwa miesiące po przeszczepieniu susans czarnookich i gotowe.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zimować rośliny jednoroczne? Dwa sprawdzone sposoby

Mianem roślin jednorocznych, inaczej zwanych terofitami, określamy gatunki, które odbywają cykl życiowy w trakcie jednego sezonu, najczęściej od wiosny do…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa warzyw pod folią

Uprawa warzyw pod folią w obliczu kryzysu jakim jest pandemia, jest jak najbardziej zasadnym rozwiązaniem. Dostęp do własnej żywności, kiedy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić lilię wielkanocną | Poradnik dla początkujących

Lilia zwana wielkanocną pochodzi przypuszczalnie ze skrzyżowania lilii białej i lilii królewskiej. Krajem, z którego się wywodzi, jest Japonia, dopiero…

Więcej
Bez kategorii

Pleśń na podłożu w tunelu foliowym

Pleśń na ziemi w tunelu foliowym to zjawisko które może zdarzyć się nawet doświadczonym ogrodnikom. Częstym powodem jest słabej jakości…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo stóp kwadratowych – jak gęsto sadzić ogórki?

Ogrodnictwo stóp kwadratowych jest metoda opracowaną przez Mela Bartholomewa polegającą na takim podzieleniu powierzchni uprawy, aby wydzielić niewielkie kwadratowe sekcje,…

Więcej