Jak przesadzać czarnooką Susan.Przewodnik w 3 krokach

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przeszczepiać susany o czarnych oczach, będziesz zadowolony, że wystarczy wykonać trzy kroki. Pamiętaj, że zawsze będzie to przydatna umiejętność, niezależnie od tego, czy chcesz rozmnażać susany o czarnych oczach, czy też zamierzasz przenieść te, które zacząłeś, do pomieszczeń. W końcu lepiej jest uprawiać rośliny w szklarni, aby później przeszczepić je na zewnątrz w niektórych regionach.

Ponieważ susany czarnookie są bylinami krótkotrwałymi, musisz wiedzieć, jak je prawidłowo przeszczepić. Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami, możesz łatwo zapobiec szokowi związanemu z przeszczepem i upewnić się, że rośliny będą się dobrze rozwijać po ich ponownym zasadzeniu. Ten artykuł zawiera również dodatkowe wskazówki dotyczące pielęgnacji i utrzymania czarnookich susans.

Przeszczepianie czarnookich Susanów dla początkujących

Krok # 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem w przesadzaniu susans czarnookich jest przygotowanie rośliny i miejsca. W ten sposób minimalizujesz ryzyko wstrząsu przeszczepowego. Najlepszy czas na przesadzanie tych roślin to wiosna, tuż przed rozwinięciem nowego wzrostu.

Przesadzanie w tym okresie jest optymalne, ponieważ będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby założyć korzenie przed upałem lata. Niektórzy ogrodnicy również przeszczepiają jesienią, ale jest to bezpieczne tylko wtedy, gdy masz szklarnię. Nie chcesz ryzykować uszkodzenia korzeni zimą na zewnątrz.

Wybierz chłodny i pochmurny dzień, aby uniknąć stresu dla roślin i przygotuj również miejsce. Rozluźnij ziemię i dodaj trochę kompostu, aby poprawić jego strukturę przed sadzeniem. Dobra wiadomość jest taka, że ​​susany o czarnych oczach nie są wybredne w przypadku ekspozycji na słońce, więc nie jesteś ograniczony w wyborze samego obszaru.

Krok # 2. Kopanie i ponowne sadzenie

Gdy roślina i miejsce będą gotowe, możesz wykopać roślinę do przesadzenia. Zacznij kopać wokół czarnookiej Susan, aby ułatwić podnoszenie. Wyznacz odległość 10 cali od rośliny, aby uniknąć uderzenia w korzenie.

Delikatnie wyjmij roślinę z gleby i powinieneś być w stanie uzyskać masę korzeni z nienaruszoną ziemią. Najlepiej byłoby, gdybyś przed podniesieniem rośliny wykopał dziurę również w nowym miejscu. W ten sposób nie ryzykujesz wysuszenia korzeni podczas oczekiwania.

Nowy obszar powinien być wystarczająco duży, aby antycypować korzenie. Umieść roślinę na środku dołka tak, aby górna część masy gleby znajdowała się na tym samym poziomie co ziemia. Wypełnij otwór, aby ustabilizować przeszczep, upewniając się, że nie ma kieszeni powietrznych.

Krok # 3. Konserwacja

Ostatnim krokiem do przesadzania susans czarnookich jest konserwacja. Najlepszym sposobem na zadomowienie się i uniknięcie szoku związanego z przeszczepem jest dobre podlewanie rośliny. Po posadzeniu i utrzymaniu wilgoci w glebie należy nasączyć glebę, tak aby jej górne dwa cale nie wyschły.

Uważaj jednak, aby nie nadmiernie podlewać przeszczepów, ponieważ może to również sprzyjać gniciu korzeni. Możesz także karmić wiosną, aby wzmocnić swoje czarne oczy susans dwa miesiące po ich ponownym zasadzeniu. Zrównoważony i rozcieńczony płynny nawóz powinien wystarczyć, ale pamiętaj o instrukcjach na etykiecie, aby uniknąć przypalenia korzeni i liści.

Przesadzanie w szklarni może być korzystniejsze w niektórych regionach, jeśli klimat jest zbyt ekstremalny. Pamiętaj, że ekstremalne temperatury są szkodliwe dla powrotu do zdrowia po przeszczepie. Dlatego możesz również ściółkować rośliny w ramach konserwacji, jeśli znajdują się na zewnątrz.

Sadzenie czarnookich Susans

Aby mieć pewność, że nowo przeszczepione susany o czarnych oczach będą się dobrze rozwijać, chcesz zaświadczyć, że podczas sadzenia przejdą optymalne warunki i praktyki. Na przykład Uniwersytet Warszawski zaleca posiadanie czarnookich susanów w słonecznym miejscu. Samo miejsce będzie również idealne, jeśli będzie żyzne i dobrze drenujące, aby pomóc twoim przeszczepom szybciej się ustabilizować.

Możesz regularnie sprawdzać glebę, aby wiedzieć, czy potrzebują podlewania, a następnie nawozić rośliny na początku sezonu wegetacyjnego. Możesz nawet zabić swoje czarnookie susany, aby przedłużyć okres kwitnienia. A jeśli chcesz ponownie kwitnąć pod koniec jesieni, możesz je przyciąć po pierwszym kwitnieniu.

Powszechnym problemom u susans czarnookich na ogół łatwo jest zapobiec w idealnych warunkach wzrostu i zarządzania. Możesz uniknąć rozwoju mączniaka prawdziwego, rdzy i plam na liściach na swoich roślinach, prawidłowo podlewając i utrzymując stabilne warunki w środowisku. Czystość i regularne kontrole powinny również powstrzymać szkodniki, takie jak mszyce, a twoje susans o czarnookich oczach powinny być chronione przed poważnymi infestacjami.

Wniosek

Jedną z najważniejszych umiejętności, których musi nauczyć się każdy ogrodnik, jest przesadzanie, nawet w przypadku roślin o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych, takich jak susans czarnooki. Możesz uprościć ten proces i nauczyć się przeszczepiać susany o czarnych oczach w trzech prostych krokach i nie musisz się obawiać szoku związanego z przeszczepem.

Przygotuj miejsce wcześniej, aby uniknąć wysuszenia przeszczepów. Wykopuj rośliny wiosną, aby zapobiec wyzwaniom związanym z upałem latem lub mrozem zimą. W ten sposób Twoje rośliny mają silne korzenie.

Kopnij wokół rośliny, aby ułatwić podnoszenie i umieść je w nowym miejscu. Dobrze podlej glebę i zapobiegaj wysychaniu obszaru w ramach konserwacji. Możesz również zapłodnić dwa miesiące po przeszczepieniu susans czarnookich i gotowe.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Tunel foliowy podczas upałów

Mijający sierpień wskazuje na powolny koniec lata, choć na zewnątrz utrzymują się wysokie temperatury to czasu na uprawę jest coraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać tawułkę? Uprawa i pielęgnacja tawułki

Jeśli jak wielu ogrodników szukasz rośliny, która ozdobiłaby półcieniste lub zacienione zakątki Twojego ogrodu, koniecznie zdecyduj się na zasadzenie tawułki….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym

Warzywa psiankowate pod osłonami w tunelu foliowym to jedne z najczęściej pojawiających się w cieplarni gatunków. To rośliny ciepłolubne, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Kroton? Rozmnażanie przez sadzonki i odkłady powietrzne

Codiaeum variegatum to grecka nazwa niezwykłej tropikalnej rośliny, niemającej sobie równych, jeśli chodzi o niezwykłe kształty i wybarwienie liści. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wełnowców na storczykach?: 3 proste metody

Wełnowce to jedne z najczęściej atakujących storczyki szkodników, potrafią one naprawdę solidnie dokuczyć. Te owalne, różowawe owady, rozpoznasz po tym,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać rosyjską szałwię? Perowskia łobodolistna-uprawa i pielęgnacja

Periowska łobodolistna to inna nazwa rosyjskiej szałwii, pięknej, podobnej do lawendy rośliny obsypanej małymi, niebieskimi lub fioletowymi kwiatkami. Osiąga około…

Więcej