Jak przechowywać niezasadzone cebulki tulipanów | KrosAgro

Jak przechowywać niezasadzone cebulki tulipanów | KrosAgro 1

Zastanawiasz się, jak przechowywać niezasadzone cebulki tulipanów? Te jasne rośliny wprowadzają magiczne wrażenie do każdego wiosennego ogrodu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tulipanach.

Bliższe spojrzenie na tulipany

Tulipany mają ponad 150 gatunków i 3000 odmian. Ponadto istnieje około 75 dzikich gatunków tulipanów. Tulipany są popularne ze względu na jasne kolory i symetryczny kształt. Występują w wielu różnych kolorach, takich jak biały, różowy, czerwony, pomarańczowy, żółty i fioletowy.

Ich piękne kwiaty składają się z 3 działek i 3 płatków, które wydają się mieć prawie ten sam rozmiar i kształt. Ta roślina w kształcie miseczki rośnie ponad 18 cali wysokości, w zależności od odmiany.

Każdy kolor tulipana ma inne znaczenie. Na przykład białe tulipany symbolizują przebaczenie, podczas gdy różowe i fioletowe tulipany symbolizują odpowiednio szczęście i pewność siebie oraz królewskość. Ponadto czerwone tulipany reprezentują miłość. Wreszcie żółte tulipany reprezentują radosne myśli.

Holandia jest znana z wielu rzeczy, a jednym z nich jest tulipan. W rzeczywistości narodowym kwiatem tego kraju jest tulipan. Jednak tulipany nie pochodzą z Holandii, ale z Azji Środkowej i Turcji.

Stał się popularny na całym świecie, kiedy został sprowadzony do Holandii z Turcji w XVI wieku. Obecnie Holandia jest uważana za największego producenta i eksportera na całym świecie, produkując prawie 3 miliardy cebulek rocznie.

W dawnych czasach tulipany uważane były za jedne z najcenniejszych przedmiotów, cenniejsze nawet od domów. W rzeczywistości w XVII wieku był to jeden z najdroższych kwiatów, który kosztował prawie 10 razy więcej niż średnia pensja pracownika najemnego w Holandii.

Na całym świecie na powitanie wiosny odbywają się festiwale tulipanów. W rzeczywistości ten festiwal ma historyczne pochodzenie. Jednym z najbardziej znanych jest kanadyjski Festiwal Tulipan, na którym wszystko się zaczęło.

Powstał po II wojnie światowej, kiedy księżna Diana z holenderskiej rodziny królewskiej podziękowała Kanadzie, przekazując 100 000 cebulek tulipanów za wyzwolenie Holandii przez wojska kanadyjskie oraz zapewnienie jej i jej rodzinie miejsca na pobyt w czasie wojny. Co roku wysyła tulipany jako coroczny prezent dla kraju.

Ponadto inne znane festiwale to Tulip Festival Amsterdam, Indira Gandhi Tulip Festival, International Istanbul Tulip Festival itp.

Tulipany sadzi się zwykle jesienią, jednak można je sadzić także o różnych porach roku. Tulipany kwitną zwykle wiosną. Kwitnie tylko przez trzy do siedmiu dni. Tulipany potrzebują zimna, aby dobrze się rozwijać. W rzeczywistości potrzebują co najmniej 14 tygodni chłodu, aby zebrać wystarczającą ilość składników odżywczych z gleby.

Wskazówki dotyczące przechowywania niezasadzonych cebul tulipanów

Nie martw się, jeśli masz niezasadzone cebulki tulipanów. Jeśli są odpowiednio przechowywane, nie zostaną zniszczone.

Porada 1: przechowuj je w chłodnym i suchym miejscu

Najlepszym sposobem na ich przechowywanie jest umieszczenie ich w chłodnym, suchym miejscu o temperaturze powyżej zera – co najmniej 50 stopni Fahrenheita. Lodówka to dobre miejsce do przechowywania tych żarówek. Jeśli kupiłeś żarówki zimą, żarówki te można przechowywać w piwnicy lub w garażu, o ile jest chronione przed wszelkim ciepłem.

Porada nr 2: Użyj izolowanego pojemnika do przechowywania

Ponadto żarówki można umieścić w izolowanym pojemniku, takim jak chłodziarka styropianowa, dla dodatkowej ochrony.

Porada 3: Umieść letnie cebulki w mchu torfowym

W przypadku letnich cebul najlepiej wymieszać trochę torfu i umieścić cebulki. Pamiętaj, aby od czasu do czasu sprawdzać środowisko przechowywania.

Jak długo można przechowywać cebulę tulipana?

Cebule różnią się od nasion – nie żyją wiecznie. Przechowywane żarówki wytrzymają nawet rok, jeśli będą prawidłowo przechowywane.

Im dłużej pozostają z dala od ziemi, tym większa szansa na gnicie i obrażenia. Zaleca się sadzić cebulki zaraz po rozpoczęciu sezonu sadzenia.

Korzyści z uprawy roślin w wersji półprofesjonalnej

Czy myślisz o zainwestowaniu w szklarnię semi pro? Aby pomóc Ci podjąć decyzję, sprawdź korzyści płynące z ogrodnictwa szklarniowego:

Przedłużają okres wegetacji roślin

Szklarnie semi pro mają możliwość wydłużenia okresu wegetacji Twoich roślin. Wydłużony sezon wegetacyjny może przynieść więcej wysokiej jakości kwiatów lub plonów. Może to również skutkować wyższą produkcją.

Możesz sadzić wszystko, co chcesz

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w cieplejszym czy chłodniejszym miejscu, do wyboru masz szeroką gamę roślin. Rośliny, które nie są dostępne w Twojej okolicy, można sadzić w szklarni. Jeśli się zastanawiasz, zamknięta przestrzeń tworzy środowisko, w którym możesz kontrolować temperaturę i wilgotność potrzebną do wzrostu roślin i chronić je przed trudnymi warunkami pogodowymi.

Chroni twoje rośliny przed złą pogodą i szkodnikami

Deszczowe lata mogą zabić tulipany. Uprawa tulipanów w szklarniach może chronić roślinę przed ulewnym deszczem. Szklarnia semi pro działa jako bariera ochronna przed żywiołami. Jednak może również chronić twoje rośliny przed szkodnikami i robactwem.

Odtworzenie ogrodów tulipanów w szklarni półprofesjonalnej

Tulipany to jedne z najpiękniejszych roślin wszechczasów. Tulipany kwitną w chłodne dni. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w cieplejszym, czy chłodniejszym miejscu, możesz sadzić tulipany na swoim podwórku za pomocą szklarni.

W szklarni semi pro masz kontrolę nad środowiskiem, zwłaszcza temperaturą. Możesz ustawić odpowiednią temperaturę potrzebną do wzrostu tulipanów i uzyskania wysokiej jakości kwiatów.

Teraz, gdy wiesz, jak przechowywać niezasadzone cebulki tulipanów, może możesz spróbować posadzić przechowywane cebulki tulipanów w szklarni semi pro. Możesz odtworzyć małą wersję pięknego ogrodu tulipanów na swoim podwórku!

Jak przechowywać niezasadzone cebulki tulipanów | KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać goździki w doniczkach? | Sadzenie goździków pod osłonami

Goździki to niezwykle popularne i pełne uroku rośliny. Do ich licznej rodziny należy około 300 odmian, różniących się między sobą…

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w celach komercyjnych, aby odnieść sukces?

Istnieją trzy ważne elementy do opanowania, jeśli chcesz wiedzieć, jak uprawiać pomidory na skalę przemysłową. Będzie to pewnością wyzwanie, dla…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

7 powodów, by kupić tunel foliowy

Istnieje wiele powodów, aby kupić tunel foliowy. W poniższym artykule wymienimy wyłącznie 7 kluczowych argumentów, dlaczego warto mieć własny namiot…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego mini tunel foliowy do ochrony roślin?

Zaprojektowany przez markę Krosagro mini tunel foliowe to konstrukcja, która pozwala na wytworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków rozwoju roślin na…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale namiotowe pod targi firmowe

Hale namiotowe na targi firmowe to idealne rozwiązanie konstrukcyjne, które pomoże w przeprowadzeniu imprezy. Regularnie firmy decydują się organizować tego…

Więcej