Jak prawidłowo czyścić inteligentne doniczki | KrosAgro

Jak prawidłowo czyścić inteligentne doniczki | KrosAgro

Czy wiesz, że nauka czyszczenia inteligentnych garnków jest tak łatwa, jak trzy kroki? Wraz z rosnącą popularnością inteligentnych doniczek rozsądnym jest znalezienie właściwego sposobu czyszczenia tych pojemników. Inteligentne doniczki to na ogół pojemniki z tkaniny i są one tak dobrze znane, że termin doniczki z tkaniny stał się dla ogrodników synonimem.

Producent pochwalił długowieczność produktów, a ponieważ w tych doniczkach można wyhodować prawie wszystko, musisz wiedzieć, jak je wyczyścić do potencjalnego ponownego wykorzystania. Jeśli planujesz mieć produktywny ogród warzywny przez cały rok, połączenie inteligentnych doniczek i szklarni może Ci to zapewnić. Spodziewaj się jednak, że utrzymanie obu jest niezbędne do ich pracy.

Jak czyścić inteligentne doniczki: szybki i łatwy przewodnik

Usunięcie

Pierwszy krok w czyszczeniu inteligentnych garnków jest podobny do tego, jak czyści się każdy materiał doniczki. Usuń ziemię i wszystko, co zostało w środku. Możesz użyć miękkiej szczotki do szorowania, jeśli pozostały na niej plamy i brud, ale pamiętaj, aby zachować ostrożność, aby uniknąć uszkodzenia materiału.

Czasami możesz zauważyć wysuszoną ziemię i korzenie, które są trudniejsze do usunięcia również w środku. W takim przypadku potrzyj boki pojemnika o siebie lub użyj odkurzacza. Zrzuć zawartość, a jeśli garnek jest mokry, pozwól mu wyschnąć zgodnie z zaleceniami firmy.

Pozostaw inteligentne doniczki do wyschnięcia na kilka dni, aby zobaczyć, czy jest więcej pozostałości, które możesz usunąć.

Czyszczenie

Po usunięciu ziemi, brudu, gruzu i plam z inteligentnego garnka należy go umyć. Możesz to zrobić ręcznie w wannie i namoczyć, ale aby zaoszczędzić czas, działa też pralka. Jakiego mydła użyć do inteligentnych garnków?

Doświadczeni ogrodnicy używają odplamiacza, takiego jak OxiClean, detergentu do prania lub nadtlenku do sterylizacji garnka. Należy jednak upewnić się, że środki czyszczące nie zawierają chloru, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Umyj delikatnie garnek i spłucz czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Pralka jest wygodniejsza do czyszczenia i mycia, ponieważ wykonuje całą pracę, w tym płukanie. Konieczne jest podkreślenie, aby nie wkładać inteligentnych garnków do suszarki, aby zapobiec oszpeceniu.

Suszenie

Jak wspomniano wcześniej, nie umieszczaj inteligentnych garnków w suszarce. Zamiast tego pozwól im wyschnąć na powietrzu przed użyciem. Następnie możesz je złożyć do przechowywania lub ponownego wykorzystania na następny sezon.

Jak ponownie używać inteligentnych garnków: najlepsze sekrety

Suszenie

Czyszczenie inteligentnych garnków jest tak proste, jak trzy kroki, ale prawdopodobnie zauważyłeś, jak artykuł podkreśla, że ​​pozwala im całkowicie wyschnąć. Dzieje się tak, ponieważ ta końcówka ułatwia usunięcie całej gleby, brudu, podłoża, pozostałości, plam, a nawet wysuszonych korzeni. Sekretem pomagającym im szybciej wysychać jest umieszczenie ich w miejscu o niskiej wilgotności.

Pozostaw je na dzień lub dłużej, aby wszystko, co utknęło, było łatwe do usunięcia. Jak wspomniano wcześniej, możesz pocierać boki o siebie, a następnie zrzucić osady i gruz. Następnie sterylizuj inteligentne garnki w pralce lub ręcznie.

Sterylizacja

Do sterylizacji inteligentnych garnków możesz użyć OxiClean lub nadtlenku wodoru do zabijania bakterii. Możliwy jest również roztwór wybielacza bez chloru. Jeśli zauważysz nagromadzenie soli, możesz użyć roztworu octu i wody do namoczenia, aby je usunąć.

Pralka powinna ułatwić płukanie garnków po sterylizacji, ale należy upewnić się, że nie pozostały żadne pozostałości. W przeciwnym razie namocz garnki w pojemniku z roztworem czyszczącym i umyj je ręcznie przed zawieszeniem lub spulchnieniem do sucha.

Ogólnie rzecz biorąc, inteligentne doniczki są wystarczająco trwałe, aby wytrzymać częste czyszczenie i ponowne użycie. Dzięki temu są doskonałe do szklarni, w których można mieć wiele cykli wzrostu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji zawsze będziesz mieć zrównoważony i produktywny ogród z inteligentnymi doniczkami i szklarniami.

Po co czyścić inteligentne doniczki

Niektóre zanieczyszczenia na zewnątrz doniczek są normalne i delikatne odkurzanie lub szorowanie powinno załatwić sprawę każdej wiosny. W niektórych przypadkach, jeśli uważasz, że gleba nadal nadaje się do ponownego wykorzystania i jest wolna od patogenów, możesz przechowywać inteligentne doniczki w zimie do wykorzystania w następnym sezonie. Po prostu upewnij się, że składniki odżywcze w glebie są na optymalnym poziomie dla roślin.

Sole mineralne pojawiają się w białych plamach, które często występują podczas podlewania twardą wodą. Stosuj metody czyszczenia wcześniej, ponieważ sole negatywnie wpływają na wzrost roślin. Z drugiej strony nadmierne podlewanie może również powodować gromadzenie się glonów, co wpływa na cyrkulację powietrza w donicy.

Oba nagromadzenia wymagają czyszczenia i sterylizacji, aby mieć pewność, że inteligentne doniczki dobrze wykonują swoją pracę. Pilnuj płodozmianu i zawsze o krok przed chorobami przenoszonymi przez glebę. Niemniej jednak sprawdź swoje inteligentne garnki i dokładnie je wyczyść dla spokoju ducha.

Wniosek

Całoroczny produktywny ogród jest możliwy dzięki inteligentnym doniczkom i idealnemu otoczeniu, jak szklarnia. Jednak konserwacja jest niezbędna, aby dobrze wykonywać swoją pracę, więc dowiedz się, jak czyścić inteligentne doniczki obok szklarni. Czyszczenie pojemników jest tak proste, jak trzy kroki.

Pozostaw garnki do wyschnięcia, aby łatwiej było je usunąć i zrzucić wszystkie pozostałości i brud. Wyczyść je w pralce z użyciem OxiClean lub nadtlenku wodoru do sterylizacji. Następnie pomiń suszarkę i pozwól garnkom wyschnąć.

Jak prawidłowo czyścić inteligentne doniczki | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać szparagi w tunelu foliowym?

Uprawiać szparagów w tunelu, w porównaniu z innymi warzywami, pozwala na zbiór rok po roku nawet do 15 lat! Tę…

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest hydroponika w uprawach pod osłonami?

Hydroponika w uprawach pod osłonami to nowoczesny sposób na prowadzenia plantacji. Ta metoda to nic innego jak hodowla roślin na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać tawułkę? Uprawa i pielęgnacja tawułki

Jeśli jak wielu ogrodników szukasz rośliny, która ozdobiłaby półcieniste lub zacienione zakątki Twojego ogrodu, koniecznie zdecyduj się na zasadzenie tawułki….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Suszenie ziół z tunelu foliowego

Jak wygląda suszenie ziół z tunelu foliowego? Bardzo często w tunelu foliowym niewielka jego część jest zagospodarowana na uprawę ziół…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać Kalanchoe i inne wskazówki dotyczące jej uprawy

Kalanchoe to sukulent z rodziny gruboszowatych, którego ojczyzną jest Afryka, a dokładniej Madagaskar. Występuje w wielu odmianach, niektóre z nich…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak stosować Talstar? | Mieszanie środków ochrony roślin

Talstar to jeden z najpopularniejszych środków owadobójczych i przędziorkobójczych. Służy do zwalczania wciornastków, mszyc, mączlików, gąsienic bielinka kapustnika oraz wielu…

Więcej