Jak pozbyć się roztocza szklarniowca | Porady od KrosAgro

Jak pozbyć się roztocza szklarniowca | Porady od KrosAgro

Jak pozbyć się szerokich roztoczy może być jednym z twoich problemów w domu. Prawdopodobnie myślisz, że może być konieczne użycie środków roztoczobójczych lub innych względnych metod leczenia, aby pozbyć się tych nieznośnych roztoczy.

Cóż, niektórzy hodowcy roślin podnieśliby ciepło w swojej szklarni; Czy wiesz, że szerokie roztocze nie lubią ciepła powyżej 32 ° C przez godzinę? Jednak zbyt dużo ciepła może obniżyć jakość twojej rośliny.

Dlatego lepiej jest stosować środki roztoczobójcze lub zabiegi mające na celu zabicie szerokich roztoczy, ponieważ jest to bezpieczniejsze w przypadku twoich roślin. W tym artykule dowiemy się, jak pozbyć się szerokich roztoczy. Ale zanim to nastąpi, omówmy najpierw, co to jest.

Broad Mites: co to jest?

Zanim przejdziemy do sposobów lub środków zaradczych, jak pozbyć się szerokich roztoczy, powiedz nam lepiej, czym one są i dlaczego żyją na twoich roślinach.

Polyphagotarsonemus latus (szerokie roztocze) to mikroskopijne organizmy należące do rodziny roztoczy Tarsonemidae, o różnych zwyczajach żywieniowych wśród wszystkich rodzin roztoczy.

Szerokie roztocze często żywią się roślinami szklarniowymi. Ich ulubionym posiłkiem są zazwyczaj młode i rosnące tkanki roślinne. Dążą do regionów o klimacie umiarkowanym, ponieważ są również wrażliwe na ciepło i zimno. Roztocza szerokie nie mogą przetrwać temperatury poniżej 50 ° F.

Pomimo swojej wrażliwości, nadal powodują wiele szkód w Twoich roślinach, zarówno ozdobnych, jak i warzywnych. Szerokie roztocza uwielbiają karmić się papryką, więc jeśli masz jedną z nich, możesz zrobić coś, aby uniknąć ich zjedzenia.

Objawy wywoływane przez szerokie roztocza

Teraz, gdy już wiesz, czym jest szeroka roztocz. Możesz zapytać, w jaki sposób na moich roślinach będą szerokie roztocze. Trudno jest określić, czy znajdują się one na twoich roślinach, ponieważ szerokie roztocze są bardzo małe dla gołego oka.

Oto lista objawów, które twoje rośliny wykazywałyby zaatakowane przez roztocze:

  • wzrost nowej rośliny może być skręcony lub zagięty
  • liść może być pokryty pęcherzami lub wilgotny
  • w fazie kwitnienia jego pączek byłby chorowity i ostatecznie obumarł
  • podniesione krawędzie liści
  • liście mogą żółknąć i obumrzeć
  • blizny na powierzchni owocu

Infekcje roztoczy szerokich na roślinach są trudne do zidentyfikowania, ponieważ w ogóle nie pozostawiają śladów ugryzień. Chciałbyś zdiagnozować liście lub rośliny, ponieważ szerokie roztocze zawsze pozostają w nich.

Większość ogrodników może pomylić takie objawy z innymi przyczynami. Niemniej jednak, jeśli liście rośliny opadają, zaczynają żółknąć, stają się mokre i tworzą więcej pęcherzy, można bezpiecznie założyć, że są na niej szerokie roztocza.

Jak usunąć Broad Mites

Oto kilka sposobów pozbycia się roztoczy:

# 1 Natychmiast usuń zainfekowaną część rośliny

Jeśli jednak tkanki roślinne zostaną uszkodzone, pąki nie będą już ratować. Upewnij się, że infekcja nie będzie się już rozprzestrzeniać.

# 2 Traktuj często

Chciałbyś leczyć to co tydzień, nawet codziennie, jeśli infekcja jest ciężka. Używaj substancji chemicznej, która nie jest zbyt ostra, aby uniknąć uszkodzenia roślin.

# 3 Spryskaj, zanim zgasną światła

Jeśli używasz sprayu, zrób to przed wyłączeniem światła, aby uniknąć poparzenia roślin.

# 4 Powtórz zabiegi po upływie co najmniej pięciu tygodni

Kontynuuj leczenie zakażonych roślin co tydzień, nawet po zniknięciu roztoczy. Zapobiega nawrotom szerokich roztoczy i będzie bardziej odporny na wszelkie zastosowane zabiegi.

Środki zaradcze lub kuracje dla roztoczy szerokich

Więc jakie zabiegi możesz zastosować, aby pozbyć się tych szkodników? Oto lista środków zaradczych, których możesz użyć w przypadku zainfekowanych roślin:

Środki roztoczobójcze

Akari, Sanmite, Judo i Pylon to powszechnie stosowane marki środków przeciw roztoczom szerokim. Upewnij się, że środek miobójczy, którego będziesz używać, jest bezpieczny dla Ciebie i Twoich roślin.

Zawsze sprawdzaj zawartość produktu i nie używaj go regularnie, ponieważ może to spowodować uszkodzenie roślin. Unikaj rozpylania środków roztoczobójczych na pąki lub w fazie kwitnienia rośliny, ponieważ może to zmienić jej smak, czyniąc ją szkodliwą w spożyciu.

Na rynku dostępne są również organiczne środki roztoczobójcze; wybierz to, co najlepsze i zaspokajaj swoje potrzeby.

Ciepło

Jak wspomniałem wcześniej w tym artykule, szerokie roztocze są wrażliwe na ciepło. Temperatura przekraczająca 90 ° F (32 ° C) jest mało prawdopodobna dla roztoczy.

Niektórzy ogrodnicy klonowali małe rośliny i zanurzali je w gorącej wodzie na 10-20 minut, aby pozbyć się szerokich roztoczy. Inni zwiększaliby temperaturę w ich uprawie do 115 ° F (46 ° C) na godzinę.

Pomoże Ci to pozbyć się problemu, ale pamiętaj o zachowaniu środków ostrożności. Nie przesadzaj, ponieważ może to również zabić twoje rośliny.

Drapieżne roztocza

Większość ogrodników to robi; wypuszczały drapieżne roztocze, takie jak Neoseiulus, aby żerować na szerokich roztoczach. Pomoże ci to zmniejszyć liczbę szerokich roztoczy niszczących twoje uprawy.

Jednak nie wystarczy wykorzenić ich wszystkich. Prawdopodobnie mógłbyś zabić drapieżne roztocze, gdybyś użył na nich środków przeciwbólowych. Dostarczanie drapieżnych roztoczy do ogrodu byłoby najlepszym środkiem zapobiegawczym, a nie rozwiązaniem.

Wniosek

Posiadanie szkodnika w ogrodzie jest bardzo frustrujące dla hodowców roślin. Dla niektórych osiągnięcie zdrowych i wysokiej jakości plonów jest nieco kosztowne; musiałbyś zainwestować w określone produkty, aby utrzymać wzrost rośliny i zapobiec szkodnikom.

Nadal istnieją tanie alternatywy, o ile są bezpieczne. Wiedz, co jest najlepsze dla Twoich roślin i nigdy się nie poddawaj, ponieważ w najbliższym czasie zbierzesz lepsze plony. Mamy nadzieję, że nauczyłeś się najlepszego sposobu na pozbycie się szerokich roztoczy.

Jak pozbyć się roztocza szklarniowca | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak nawozić bazylię? Trzy najlepsze rozwiązania.

Możesz dowiedzieć się, jak nawozić bazylię, aby odnieść prawdziwy sukces w jej uprawie. Weź pod uwagę trzy czynniki, ten artykuł…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo szklarniowe w mieście

Miejskie ogrodnictwo szklarniowe i tunelowe samo w sobie nie jest niczym nowym. W przeszłości małe ogródki były integralną częścią miast,…

Więcej
Bez kategorii

Mobilny namiot warsztatowy

Mobilny namiot warsztatowy to uniwersalna struktura, która umożliwia niewielkim kosztem pozyskanie dodatkowej przestrzeni do pracy i magazynowania. To niekonwencjonalne rozwiązanie…

Więcej
Tunele foliowe

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa do kruszywa

Hala namiotowa do kruszywa wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, pozwala na bezpieczne przechowywanie materiałów sypkich. Bez utraty ich właściwości co…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa truskawek w tunelu foliowym

Fenomen truskawek jest znany każdemu z nas – jest to w końcu najsmaczniejszy i najbardziej popularny sezonowy owoc. Gdy tylko…

Więcej