Jak pozbyć się robaków z tunelu foliowego | KrosAgro

Jak pozbyć się robaków z tunelu foliowego | KrosAgro

Umiejętność zapobiegania owadom w mini szklarni obejmuje kontrolę, zapobieganie, higienę i konserwację, edukację owadów i rozwiązywanie problemów. Możesz pomyśleć, że ze względu na swoje rozmiary mini szklarnia nie wymaga odpowiedniej pielęgnacji , ale aby spełniać swoje zadanie, musisz być odpowiedzialny na każdym kroku. Ważne jest, aby jak najwcześniej zająć się błędami i szkodnikami, aby zapobiec problemom, które są trudne do usunięcia później.

Podobnie jak wiedza, jak powstrzymać wzrost trawy w szklarni, łatwo jest nauczyć się, jak zapobiegać infekcjom robaków w szklarni. Poniżej znajdują się praktyki, które możesz egzekwować w codziennych czynnościach, od zapobiegania do rzeczywistego rozwiązania. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodnik musi dążyć do zapobiegania powstawaniu szkodników, zamiast polegać tylko na rozwiązaniu problemu.

Jak skutecznie uniknąć błędów w mini szklarni

Inspekcja

Pierwszym i najłatwiejszym sposobem na powstrzymanie owadów przed mini szklarnią jest zapobieganie ich występowaniu. To jest ta część, w której masz największą kontrolę i najwyższy wskaźnik sukcesu. Jednak pracowitość i aktywność to dwie cechy, z którymi musisz być konsekwentny za każdym razem, gdy jesteś w mini szklarni.

Na przykład, owady zwykle przedostają się do szklarni za pośrednictwem nowych roślin, które przyniesiesz. Bez względu na to, czy infestacja nie wygląda na poważną na roślinie, pomocne byłoby potraktowanie jej przed przeniesieniem do środka. Możesz również nie zobaczyć ukrywających się owadów i jaj, więc wcześniej dokładnie sprawdź swoje nowe rośliny.

Doskonałym sposobem, aby upewnić się, że nowe rośliny są wolne od błędów, jest odczekanie co najmniej dwóch tygodni przed ich sprowadzeniem. Warto zainwestować w obszar oddzielony od szklarni, który może pomieścić nowe rośliny. Poszukaj potencjalnych szkodników i skontaktuj się ze swoim hodowcą, aby poznać pestycyd, którego użyli, aby wybrać coś o innym sposobie działania.

Aby zaoszczędzić czas na inspekcjach, możesz używać lepkich pułapek obok zwykłego zwiadu. W ten sposób możesz szybko zidentyfikować szkodniki. Użyj pionowych i poziomych lepkich kart pułapek, aby mieć pewność, że dostaniesz wszystkie rodzaje potencjalnych szkodników.

Zapobieganie

Oprócz inspekcji i separacji dodanie ekranów we wszystkich otworach i sprawdzanie pod ścianami zapobiegnie niechcianym błędom. Obszary nad otworami wentylacyjnymi, za wentylatorami i podłogą szklarni są wejściami dla potencjalnych szkodników. Dodatkowo utrzymuj otoczenie wokół mini szklarni odsłonięte i wolne od innych roślin, ponieważ mogą one sprzyjać szkodnikom.

Warunki sanitarne i konserwacja

Istotnym czynnikiem wpływającym na populację szkodników i robaków w mini szklarni jest słaba kontrola warunków sanitarnych i konserwacji. Ze względu na złą higienę, nieusuwanie chwastów spowoduje wprowadzenie szkodników, takich jak mszyce, roztocza i mączliki. Nawet szczątki pozostawione w mini szklarni mogą być siedliskiem wciornastków.

Stojące pojemniki z wodą stają się źródłem pożywienia dla much przybrzeżnych, podczas gdy niektóre stare rośliny mogą mieć również powtarzające się populacje przędziorków. Praktyki takie jak nadmierne nawożenie i niewłaściwe podlewanie również pogarszają inwazję robaków. I wreszcie, temperatura w szklarni może również wpływać na przetrwanie szkodników.

Edukacja owadów

Nie wszystkie robaki w mini szklarni są twoim wrogiem. Na przykład University of Massachusetts Amherst wspomniał, jak można kontrolować szkodniki szklarniowe za pomocą ich naturalnych wrogów, którymi są również owady. Kontrola biologiczna byłaby lepszym sposobem działania, ponieważ pestycydy mają różne środki ostrożności, zwłaszcza gdy uprawiasz warzywa w mini szklarni.

Istnieje wiele pożytecznych owadów, takich jak osy Encarsia Formosa i Eretmocerus eremicus, drapieżne roztocza, robaki pirackie i chrząszcze biedronki, które żywią się szkodnikami, takimi jak mączliki. Różne rozszerzenia uniwersytetów podały informacje o naturalnych wrogach pospolitych szkodników szklarniowych, więc nietrudno jest znaleźć owady, które pomogą Ci w walce z robakami i szkodnikami. A co najważniejsze, można je dodawać do szklarni bez obawy o skutki uboczne podobne do pestycydów.

Rozwiązanie

W zależności od stopnia porażenia wybierzesz najlepszy sposób postępowania. Na przykład kontrola biologiczna i zabiegi punktowe mogą dotyczyć niewielkich populacji błędów. Z drugiej strony leczenie pestycydami może być konieczne, jeśli masz wysoki poziom inwazji w mini szklarni.

Chcesz jak najszybciej zmniejszyć problem, aby szkodniki nie rozprzestrzeniły się w mini szklarni. Nawet jeśli widzisz ich tylko w małych ilościach, szybko mogą stać się bardziej niepokojące. Jeśli jednak musisz użyć pestycydu, rozważ taki, który ma zastosowanie biologiczne, aby zminimalizować niekorzystny wpływ na środowisko i inne żywe organizmy.

Pestycyd bioracyjny, jak sama nazwa wskazuje, jest pestycydem mniej szkodliwym, ponieważ jest zwykle pochodzenia roślinnego. To sprawia, że ​​są lepszą opcją do leczenia mini szklarni, ponieważ mają minimalne ryzyko. Po sprawdzeniu zobaczysz, że ich aktywne i obojętne składniki są bezpieczne i nie wymagają federalnych wymagań rejestracyjnych.

Wniosek

Mini szklarnia to doskonała konstrukcja do uprawy świeżych roślin i zdrowych roślin przez cały rok. Zanim jednak zmierzysz się z problemem inwazji szkodników, dowiedz się, jak skutecznie zapobiegać owadom w mini szklarni. Obejmuje to inspekcję, zapobieganie, higienę, konserwację, edukację owadów i odpowiednie rozwiązania, gdy pojawią się problemy.

Chociaż pestycydy skutecznie kontrolują populację owadów, warto również wziąć pod uwagę owady drapieżne i pożyteczne. Jeśli jednak sytuacja wymaga pestycydu, wybierz metodę bioracyjną, aby ograniczyć ryzyko.

Jak pozbyć się robaków z tunelu foliowego | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jaki wybrać tunel foliowy biały czy zielony?

Tunel foliowy biały czy zielony: to pytanie, które wiele razy zadają Klienci marki Krosagro. Okazuje się, że kolor to jedynie…

Więcej

Mobilne namioty w branży eventowej

Mobilne namioty w branży eventowej to najlepszy sposób na osłonięcie uczestników wydarzenia przed pogodą. Bez względu na rodzaj imprezy konstrukcja…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy czy szklarnia?

Na rynku istnieje pełna gama tuneli foliowych i szklarni o różnym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa, pielęgnacja i przycinanie floksa

Floks wiechowaty to wysoka, sięgająca około 120 cm bylina ogrodowa, ma sztywne łodygi, a jej główną ozdobą są urocze drobne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak i kiedy dzielić trawy ozdobne? 2 proste kroki

Postaramy się o udzielenie jak najprostszej odpowiedzi na pytanie, o to, jak dzielić trawy ozdobne. W tym celu opiszemy dwa…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo można przechowywać cebulki tulipanów?

Może któremuś z Was zdarzyło się zapomnieć w porę zasadzić cebulki tulipanów i teraz zastanawia się, czy jeszcze może je…

Więcej