Jak pozbyć się robaków z tunelu foliowego | KrosAgro

Jak pozbyć się robaków z tunelu foliowego | KrosAgro

Umiejętność zapobiegania owadom w mini szklarni obejmuje kontrolę, zapobieganie, higienę i konserwację, edukację owadów i rozwiązywanie problemów. Możesz pomyśleć, że ze względu na swoje rozmiary mini szklarnia nie wymaga odpowiedniej pielęgnacji , ale aby spełniać swoje zadanie, musisz być odpowiedzialny na każdym kroku. Ważne jest, aby jak najwcześniej zająć się błędami i szkodnikami, aby zapobiec problemom, które są trudne do usunięcia później.

Podobnie jak wiedza, jak powstrzymać wzrost trawy w szklarni, łatwo jest nauczyć się, jak zapobiegać infekcjom robaków w szklarni. Poniżej znajdują się praktyki, które możesz egzekwować w codziennych czynnościach, od zapobiegania do rzeczywistego rozwiązania. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodnik musi dążyć do zapobiegania powstawaniu szkodników, zamiast polegać tylko na rozwiązaniu problemu.

Jak skutecznie uniknąć błędów w mini szklarni

Inspekcja

Pierwszym i najłatwiejszym sposobem na powstrzymanie owadów przed mini szklarnią jest zapobieganie ich występowaniu. To jest ta część, w której masz największą kontrolę i najwyższy wskaźnik sukcesu. Jednak pracowitość i aktywność to dwie cechy, z którymi musisz być konsekwentny za każdym razem, gdy jesteś w mini szklarni.

Na przykład, owady zwykle przedostają się do szklarni za pośrednictwem nowych roślin, które przyniesiesz. Bez względu na to, czy infestacja nie wygląda na poważną na roślinie, pomocne byłoby potraktowanie jej przed przeniesieniem do środka. Możesz również nie zobaczyć ukrywających się owadów i jaj, więc wcześniej dokładnie sprawdź swoje nowe rośliny.

Doskonałym sposobem, aby upewnić się, że nowe rośliny są wolne od błędów, jest odczekanie co najmniej dwóch tygodni przed ich sprowadzeniem. Warto zainwestować w obszar oddzielony od szklarni, który może pomieścić nowe rośliny. Poszukaj potencjalnych szkodników i skontaktuj się ze swoim hodowcą, aby poznać pestycyd, którego użyli, aby wybrać coś o innym sposobie działania.

Aby zaoszczędzić czas na inspekcjach, możesz używać lepkich pułapek obok zwykłego zwiadu. W ten sposób możesz szybko zidentyfikować szkodniki. Użyj pionowych i poziomych lepkich kart pułapek, aby mieć pewność, że dostaniesz wszystkie rodzaje potencjalnych szkodników.

Zapobieganie

Oprócz inspekcji i separacji dodanie ekranów we wszystkich otworach i sprawdzanie pod ścianami zapobiegnie niechcianym błędom. Obszary nad otworami wentylacyjnymi, za wentylatorami i podłogą szklarni są wejściami dla potencjalnych szkodników. Dodatkowo utrzymuj otoczenie wokół mini szklarni odsłonięte i wolne od innych roślin, ponieważ mogą one sprzyjać szkodnikom.

Warunki sanitarne i konserwacja

Istotnym czynnikiem wpływającym na populację szkodników i robaków w mini szklarni jest słaba kontrola warunków sanitarnych i konserwacji. Ze względu na złą higienę, nieusuwanie chwastów spowoduje wprowadzenie szkodników, takich jak mszyce, roztocza i mączliki. Nawet szczątki pozostawione w mini szklarni mogą być siedliskiem wciornastków.

Stojące pojemniki z wodą stają się źródłem pożywienia dla much przybrzeżnych, podczas gdy niektóre stare rośliny mogą mieć również powtarzające się populacje przędziorków. Praktyki takie jak nadmierne nawożenie i niewłaściwe podlewanie również pogarszają inwazję robaków. I wreszcie, temperatura w szklarni może również wpływać na przetrwanie szkodników.

Edukacja owadów

Nie wszystkie robaki w mini szklarni są twoim wrogiem. Na przykład University of Massachusetts Amherst wspomniał, jak można kontrolować szkodniki szklarniowe za pomocą ich naturalnych wrogów, którymi są również owady. Kontrola biologiczna byłaby lepszym sposobem działania, ponieważ pestycydy mają różne środki ostrożności, zwłaszcza gdy uprawiasz warzywa w mini szklarni.

Istnieje wiele pożytecznych owadów, takich jak osy Encarsia Formosa i Eretmocerus eremicus, drapieżne roztocza, robaki pirackie i chrząszcze biedronki, które żywią się szkodnikami, takimi jak mączliki. Różne rozszerzenia uniwersytetów podały informacje o naturalnych wrogach pospolitych szkodników szklarniowych, więc nietrudno jest znaleźć owady, które pomogą Ci w walce z robakami i szkodnikami. A co najważniejsze, można je dodawać do szklarni bez obawy o skutki uboczne podobne do pestycydów.

Rozwiązanie

W zależności od stopnia porażenia wybierzesz najlepszy sposób postępowania. Na przykład kontrola biologiczna i zabiegi punktowe mogą dotyczyć niewielkich populacji błędów. Z drugiej strony leczenie pestycydami może być konieczne, jeśli masz wysoki poziom inwazji w mini szklarni.

Chcesz jak najszybciej zmniejszyć problem, aby szkodniki nie rozprzestrzeniły się w mini szklarni. Nawet jeśli widzisz ich tylko w małych ilościach, szybko mogą stać się bardziej niepokojące. Jeśli jednak musisz użyć pestycydu, rozważ taki, który ma zastosowanie biologiczne, aby zminimalizować niekorzystny wpływ na środowisko i inne żywe organizmy.

Pestycyd bioracyjny, jak sama nazwa wskazuje, jest pestycydem mniej szkodliwym, ponieważ jest zwykle pochodzenia roślinnego. To sprawia, że ​​są lepszą opcją do leczenia mini szklarni, ponieważ mają minimalne ryzyko. Po sprawdzeniu zobaczysz, że ich aktywne i obojętne składniki są bezpieczne i nie wymagają federalnych wymagań rejestracyjnych.

Wniosek

Mini szklarnia to doskonała konstrukcja do uprawy świeżych roślin i zdrowych roślin przez cały rok. Zanim jednak zmierzysz się z problemem inwazji szkodników, dowiedz się, jak skutecznie zapobiegać owadom w mini szklarni. Obejmuje to inspekcję, zapobieganie, higienę, konserwację, edukację owadów i odpowiednie rozwiązania, gdy pojawią się problemy.

Chociaż pestycydy skutecznie kontrolują populację owadów, warto również wziąć pod uwagę owady drapieżne i pożyteczne. Jeśli jednak sytuacja wymaga pestycydu, wybierz metodę bioracyjną, aby ograniczyć ryzyko.

Jak pozbyć się robaków z tunelu foliowego | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać rosyjską szałwię? Perowskia łobodolistna-uprawa i pielęgnacja

Periowska łobodolistna to inna nazwa rosyjskiej szałwii, pięknej, podobnej do lawendy rośliny obsypanej małymi, niebieskimi lub fioletowymi kwiatkami. Osiąga około…

Więcej
Tunele foliowe

Jak uprawiać pomidory w celach komercyjnych, aby odnieść sukces?

Istnieją trzy ważne elementy do opanowania, jeśli chcesz wiedzieć, jak uprawiać pomidory na skalę przemysłową. Będzie to pewnością wyzwanie, dla…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jak tanio ogrzewać tunele foliowe lub szklarnie?

Jeśli korzystasz ze szklarni lub tunelu hobbystycznego i mieszkasz w chłodnym rejonie, z pewnością będziesz zainteresowany różnymi sposobami zwiększenia  ciepła …

Więcej
Tunele foliowe

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym

Idealna temperatura do uprawy pomidorów w tunelu foliowym wynosi od 21°C do 27°C w ciągu dnia. Możemy zadać pytanie o…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo kwitną bromelie? Porady dotyczące pielęgnacji

Znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak długo kwitną bromelie, może być trudne, biorąc pod uwagę, że jest to duża rodzina roślin….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak farbować storczyki na niebiesko?

Ostatnio w kwiaciarniach i marketach pojawiły się intensywnie niebieskie storczyki, robiąc furorę i równocześnie wprowadzając klientów w prawdziwe zadziwienie. W…

Więcej