Jak powstrzymać trawę przed wzrostem w tunelu foliowym?

Jak powstrzymać trawę przed wzrostem w tunelu foliowym

Zanim zestresujesz się, jak powstrzymać wzrost trawy w szklarni, pamiętaj, że rozwiązaniem są zapobieganie, warunki sanitarne i herbicydy. Te trzy proste czynniki przed, w trakcie i po problemie sprawią, że Twoja szklarnia będzie wolna od trawy, a Twoje rośliny też będą szczęśliwe. I spójrzmy prawdzie w oczy, szklarnia, w której rośnie wiele źdźbeł trawy, jest nieatrakcyjna dla oka.

Przed podjęciem jednego przedsięwzięcia w ogrodnictwie szklarniowym muszą wiedzieć o różnych elementach, które odgrywają rolę w sukcesie szklarni. Jednak nie każdy artykuł mówi o potencjalnych problemach i sposobach ich rozwiązywania. Jeśli zaczniesz widzieć trawę lub chwasty w ogrodzie, nie panikuj, ponieważ zapobieganie im i rozwiązywanie ich jest proste.

Jak powstrzymać wzrost trawy w szklarni Kompletny przewodnik

Zapobieganie

Według University of Massachusetts Amherst pierwszym krokiem do zarządzania chwastami w szklarni jest zapobieganie ich występowaniu. Aby to zrobić, musisz zrozumieć, skąd pochodzą, i wcześniej unikać takich przypadków. O ile nie uprawiasz specjalnie traw w szklarni, te chwasty tworzą nieestetyczną szklarnię, konkurują z Twoimi uprawami i przyciągają szkodniki i choroby.

Koszenie i herbicydy

Najłatwiejszym sposobem zapobiegania powstawaniu trawy w szklarni jest upewnienie się, że podłoże i materiał roślinny są wolne od nasion i sadzonek chwastów. Dodatkowo, gdy zaczniesz widzieć trawę w pobliżu szklarni, musisz natychmiast zająć się nią za pomocą herbicydu lub koszenia. Częstym błędem ogrodnika jest ignorowanie chwastów, chyba że rosną już w szklarni, ale kontrolowanie ich, gdy są jeszcze małe, zaoszczędzi ci później kłopotów.

Będzie ci trudniej kontrolować chwasty, jeśli pozwolisz im zakwitnąć i zasiać nasiona, ponieważ mogą kiełkować przez wiele lat. Jeśli nie widzisz żadnych chwastów w pobliżu szklarni, zarządzanie trawą powinno być dla Ciebie łatwe. Sprawdź obszary między szklarniami, kilogramami irygacyjnymi lub poza otworami wentylacyjnymi, ponieważ chwasty mają tendencję do rozwoju w tych miejscach.

Bloki chwastów i roczna solaryzacja

Centrum Rolnictwa, Żywności i Środowiska w UMASS również zaleca fizyczne bariery, takie jak bloki chwastów, aby zapobiec chwastom w szklarni. Może to być materiał krajobrazowy pokryty żwirem, aby zapobiec wyrastaniu traw. Wreszcie, roczna solaryzacja pustej szklarni może również pomóc we wczesnym zwalczaniu chwastów.

Jeśli masz czas w miesiącach letnich, możesz zamknąć otwory wentylacyjne szklarni, aby stworzyć gorące i suche środowisko, które powstrzyma rozwój chwastów.

Warunki sanitarne

Często nasiona i sadzonki są już obecne w przedmiotach, których używamy w szklarni, więc sterylizacja wszystkiego przed wniesieniem ich do domu powinna być obowiązkową praktyką. Czy wiesz, że warunki sanitarne i czystość wewnątrz szklarni odgrywają znaczącą rolę w zapobieganiu i kontrolowaniu trawy w szklarni? Czysta podłoga w szklarni i obszar doniczkowy zapobiegną kiełkowaniu nasion chwastów, dlatego zawsze należy zamiatać pomieszczenie.

Niektóre sposoby i praktyki wprowadzają chwasty lub nawet zachęcają do ich wzrostu. Na przykład, jeśli wykorzystałeś wcześniej używane doniczki bez ich dokładnego czyszczenia, otwiera to możliwość przedostania się chwastów do szklarni. To samo dotyczy ponownego wykorzystywania podłoży uprawowych, ponieważ próbujesz zaoszczędzić na kosztach, jednak w dłuższej perspektywie wydatki będą wyższe dzięki kontrolowaniu i usuwaniu chwastów oraz zwalczaniu chorób.

Czystość i warunki sanitarne są również związane ze sprawdzaniem obszarów przechowywania, ponieważ mogą one również zawierać nasiona chwastów. Regały, towary masowe, palety mieszanek, chodniki i ławki to rzeczy i obszary, które przeoczamy w szklarni, ale mogą je zaatakować chwasty. Palety mieszanki z uszkodzonymi opakowaniami mogą również zachęcać do wzrostu nasion chwastów w środku.

Herbicydy

Herbicydy jako ostatnia deska ratunku

Stosowanie herbicydów w szklarni jest bardziej skomplikowane niż wspomniane wcześniej metody. Warto wspomnieć, że ważne jest, aby zrozumieć i przestrzegać instrukcji i ograniczeń dotyczących herbicydów, zwłaszcza jeśli uprawiasz warzywa. Istnieją nawet federalne przepisy dotyczące stosowania pestycydów, o czym wspomina University of Minnesota Extension.

W przypadku herbicydów bardziej wskazane jest stosowanie ich na obszarach nie uprawianych niż wewnątrz szklarni. Istnieją herbicydy przedwschodowe i powschodowe, a zrozumienie ich właściwego zastosowania i środków ostrożności jest koniecznością ze względu na ryzyko uszkodzenia roślin. Na przykład herbicydy przedwschodowe najlepiej sprawdzają się w zwalczaniu nasion chwastów, ale stanowią również zagrożenie dla upraw, ponieważ są lotne.

Innym powodem, dla którego herbicydy nie są łatwe w użyciu w szklarni z roślinami, jest kondensacja, która może wystąpić. Jeśli jednak zajęcie się silnymi chwastami jest zbyt trudne, może być konieczne użycie herbicydów powschodowych. Będzie to ostatnia deska ratunku, która ma zastosowanie tylko wtedy, gdy usunąłeś wszystkie swoje uprawy i przeczytałeś wszystko, aby się chronić.

Wniosek

Zapobieganie, warunki sanitarne i herbicydy to odpowiedź na pytanie, jak powstrzymać wzrost trawy w szklarni. Jednak przy stosowaniu herbicydów konieczna jest ostrożność i staranność, ponieważ najlepiej sprawdzają się one jako ostateczny środek do zwalczania chwastów. Aby utrzymać trawę w szklarni, wystarczą proste praktyki w zakresie zapobiegania i higieny.

Stałe rozpoznanie terenu wokół szklarni, koszenie, warunki sanitarne i czystość pomogą uniknąć inwazji traw. Te proste praktyki należy uwzględnić w codziennych obowiązkach w ogrodzie, ponieważ im szybciej zajmiesz się chwastami, tym łatwiej będzie je powstrzymać.

Jak powstrzymać trawę przed wzrostem w tunelu foliowym

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Hortiterapia w tunelu foliowym

Hortiterapia w tunelu foliowym to sposób na redukcję stresu i poprawę nastroju. Jest to rodzaj terapii ogrodniczej, zajmującej się korelacją…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa cykorii w tunelu foliowym

Cykoria sałatowa jest warzywem liściastym bardzo podobnym do sałaty, jednakże posiada o wiele więcej substancji odżywczych. Jedną z zalet cykorii…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać borówki w tunelu foliowym?

Uprawa borówki w tunelu foliowych jest dla wielu plantatorów dochodowym interesem. Cena oraz optymistyczne prognozy rynkowe korzystnie wpływają na powstawanie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozsadnik w tunelu foliowym

Ogród wyposażony w rozsadnik przynosi znacznie większe plony. Mogąc produkować rozsadę, otrzymuje się znacznie lepsze efekty, zbiór jest bardziej dorodny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak prawidłowo zimować koleus? Uprawa i pielęgnacja pokrzywy ozdobnej

Koleus to tropikalna roślina, uprawiana ze względu na swoje bajecznie piękne, wielobarwne liście. Ich kolory zadziwiają egzotyką  i niesamowitymi zestawieniami…

Więcej
Bez kategorii

Pleśń na podłożu w tunelu foliowym

Pleśń na ziemi w tunelu foliowym to zjawisko które może zdarzyć się nawet doświadczonym ogrodnikom. Częstym powodem jest słabej jakości…

Więcej