Jak podzielić koniczynę w 5 łatwych krokach | KrosAgro

Jak podzielić koniczynę w 5 łatwych krokach | KrosAgro

Możesz szybko nauczyć się, jak podzielić koniczynę na trzy etapy. Chociaż może to być mylące, czym jest koniczyna sama w sobie, nie jest zaskakujące, że wielu ogrodników chciałoby mieć dużo tej trójlistnej rośliny w ogrodzie.

Najpopularniejszą rośliną koniczyny jest szczaw leśny lub szczawik, który rozmnaża się za pomocą podziałów korzeni. To sprawia, że ​​koniczynki są łatwą rośliną do kopiowania i odtwarzania cech, które lubisz z rośliny rodzicielskiej. Dodatkowo warto zauważyć, że koniczynki są doskonałymi roślinami domowymi, więc podzielenie ich byłoby optymalne w szklarni.

Szklarnia zapewnia idealne środowisko dla roślin wyjściowych, dotyczy to również roślin koniczyny.

Jak podzielić koniczynę dla początkujących

Dzielenie

Pierwszym krokiem jest przygotowanie podziałów do sadzenia. Najlepszym momentem na rozpoczęcie tego procesu jest nowy wzrost rośliny koniczyny. W ten sposób wiesz, że wczesną wiosną roślina przerywa spoczynek.

University of Vermont Extension podkreśla znaczenie czekania, aż koniczynki zakończą uśpiony cykl przed podziałem, a to może się zdarzyć jesienią. Sam podział jest prostym procesem wyjęcia koniczyny z mediów. Powinieneś zobaczyć bulwy z boku korzeni, których możesz użyć do sadzenia.

To właśnie te bulwy sprawiają, że shamrock jest wyjątkowy, ponieważ zastępują zwykłą bryłę korzeniową dla podziału. Wyglądają jak małe szyszki i są tym, czego użyjesz do sadzenia. Fantastyczną rzeczą w nich jest to, że można sadzić te bulwy w dowolnej orientacji.

Shamrock będzie dobrze się rozwijać niezależnie od tego, czy sadzisz bulwy bokiem, do góry czy do dołu.

Sadzenie

Po zebraniu bulw do sadzenia możesz użyć ziemi doniczkowej i piasku jako podłoża dla nich. Nie musisz ich głęboko zakopywać, ale upewnij się, że używany pojemnik ma dobry drenaż. Nie chcesz ich nasycać wodą i ważne jest, aby podłoże było wilgotne, aby koniczynki się ustabilizowały.

Doniczka o szerokości 8 cali jest również odpowiednim pojemnikiem na bulwy, a każda z nich może pomieścić do czterech podziałów koniczyny. I chociaż koniczynki nie są wybredne w orientacji do sadzenia, doświadczeni ogrodnicy zalecają tępą stronę do góry i zwężający się koniec na głębokości dwóch cali. W ten sposób koniec wytwarzający liście znajduje się na górze.

Jaka jest idealna lokalizacja, aby rozpocząć dywizję koniczyny? Szklarnia zawsze będzie odpowiednia do sadzenia roślin, ponieważ chroni te wrażliwe działy przed surowym i nieprzewidywalnym klimatem. Dzięki koniczynkom będą się dobrze rozwijać w jasnym miejscu, które nie otrzymuje bezpośredniego światła słonecznego.

Konserwacja

Jak wspomniano w tym artykule, ogrodnikom korzystne jest uprawianie podziałów koniczyny w szklarni. Łatwiej jest utrzymać idealną temperaturę, 70 ° F w dzień i 60 ° F w nocy. Poczujesz się również bardziej komfortowo, gdy zauważysz jakiekolwiek oznaki opóźnienia wzrostu, ponieważ możesz zidentyfikować potencjalny czynnik, który spowodował go w pomieszczeniu.

Jakie są inne rosnące wymagania koniczynek? Możesz je raz nawozić rozcieńczonym roztworem w okresie wegetacji, a następnie powtórzyć po kwitnieniu. Po spełnieniu tych wymagań i korzystaniu ze szklarni nie powinieneś napotykać problemów.

Wydział Rolnictwa Uniwersytetu Arkansas nawet chwali koniczynę jako łatwą w uprawie roślinę. Jedynym problemem, który możesz zobaczyć, są szkodniki, takie jak przędziorków, ale takim robakom łatwo jest zapobiec w szklarni. Dzięki staranności w utrzymaniu i konsekwentnej pielęgnacji roślin, twoje dywizje powinny się rozwijać i wyrosnąć na zdrowe koniczynki.

Dbanie o koniczynę

Po pomyślnym rozpoczęciu koniczynek z podziału możesz dowiedzieć się, jak dbać o swoje rośliny. Chociaż większość koniczynek nie lubi bezpośredniego światła, niektóre odmiany, takie jak koniczynki czerwone i różowe, najlepiej rosną w pełnym słońcu. W szklarni należy również utrzymywać temperaturę około 40 ° F i poziom wilgotności na poziomie 50%.

Podlewanie koniczyny jest podobne do innych roślin, gdzie można wcześniej sprawdzić wilgotność podłoża. A co z karmieniem koniczyny? Rośliny te nie są ciężkimi karmnikami, więc nie wymagają dużej suplementacji nawozem.

Jednak zawsze można lekko nawozić w okresie wegetacji i wzmocnić kwitnienie, stosując zrównoważony lub kwitnący nawóz. Warto zwrócić uwagę, aby zaprzestać nawożenia, gdy rośliny koniczyny rozpoczną swój cykl uśpienia. Niektóre odmiany mogą mieć krótki cykl, podczas gdy inne w ogóle nie wchodzą w stan uśpienia.

Wniosek

Wielu ogrodników jest zainteresowanych uprawą trójlistnej koniczyny. Jeśli rośliny już istnieją w Twoim ogrodzie, możesz nauczyć się podzielić koniczynę w trzech krokach. Zacznij od sprawdzenia, czy jesienią roślina przerwała spoczynek.

Możesz wykopać roślinę i zebrać bulwy. To sprawia, że ​​koniczyna jest łatwa do rozmnażania, ponieważ nie ma potrzeby dzielenia kuli korzeniowej. Zbierz bulwy po bokach korzenia i są gotowe do sadzenia.

Zakop je tępą stroną do góry na głębokości 2 cali w mieszaninie piasku i ziemi doniczkowej. Zapewnij dobry drenaż i wilgotne podłoże, utrzymując przegrody w jasnym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Wreszcie, utrzymanie podziałów koniczyny jest łatwe, głównie jeśli używasz szklarni do monitorowania temperatur i zwalczania potencjalnych szkodników, takich jak przędziorków.

Jak podzielić koniczynę w 5 łatwych krokach | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować dzwonki-kampanule

Chcesz wiedzieć, jak dbać o kampanule? Dzwonek równolistny, bo taka jest jego polska nazwa, to piękna roślina zdobiąca mieszkania i…

Więcej
Tunele foliowe

Ocynk ogniowy – zabezpiecz się przed korozją

Cynkowanie to sprawdzona i popularna metoda uszlachetniania i ochrony poddającej się korozji stali. Badania dowiodły, że element ocynkowany wykazuje nawet…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czerwiec w tunelu foliowym

Czerwiec w tunelu foliowym to czas, kiedy zbieramy kilkumiesięczne efekty swojej pracy. Choć pod osłoną jest jeszcze wiele do zrobienia,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać selera w tunelu foliowym?

Seler to wartościowe i smaczne warzywo o wielu właściwościach prozdrowotnych. Jadalną częścią rośliny są korzeń i liście. Białokremowy miąższ oraz…

Więcej
Bez kategorii

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym to coraz częstszy widok w gospodarstwach rolnych. Przedsiębiorcy decydują się na tego…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i uprawiać jarmuż | Najlepsze rośliny towarzyszące

Wygląda na to, że wszyscy mają obsesję na punkcie tej zielonej rośliny liściastej, robi ona furorę na stołach osób zainteresowanych…

Więcej