Jak podlewać Kalanchoe i inne wskazówki dotyczące jej uprawy

Jak podlewać Kalanchoe i inne wskazówki dotyczące jej uprawy

Główną koncepcją umiejętności prawidłowego podlewania Calandivy jest robienie tego tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Podobnie jak w przypadku większości roślin, nie chcesz nadmiernie podlewać tej odmiany, ale nie chcesz też pozwolić jej całkowicie wyschnąć. Calandiva to po prostu marka kalanchoe, która jest soczystym ziołem.

Pamiętając o tym, można sobie wyobrazić, że Calandiva jest rośliną wymagającą niewielkiej konserwacji, która będzie dobrze rosła w pomieszczeniach. Dlatego podlewanie i inne czynności konserwacyjne są na ogół proste, jeśli nie, w niektórych przypadkach niepotrzebne. Niemniej jednak hodowanie wspaniałej Calandivy w szklarni może być łatwiejsze i wygodniejsze, ponieważ środowisko wewnętrzne jest stabilne i mniej podatne na warunki, które mogą sprzyjać szkodnikom i chorobom.

Jak podlewać Calandiva i porady dotyczące pielęgnacji, które musisz znać

Podlewanie Calandivy

Jak wspomniano wcześniej, traktujesz Calandivę jako mało wymagającą roślinę kalanchoe. Dlatego nie ma dużego zapotrzebowania na wodę. Zamiast tego podlewaj roślinę oszczędnie tam, gdzie między podlewaniem należy pozostawić podłoże do wyschnięcia.

Raz na dwa tygodnie

Jednym z najczęstszych błędów jest przelanie Calandivy, co z kolei powoduje gnicie. Aby uzyskać idealną liczbę od doświadczonych hodowców Calandiva, możesz podlewać rośliny raz na dwa tygodnie. Będzie to zależeć od innych czynników zewnętrznych, ale uważanie, aby nie przesadzić Calandivy, jest Twoim najwyższym priorytetem.

Przydatną wskazówką jest sprawdzenie, czy górne trzy cale podłoża są suche przed podlewaniem. Następnie można go głęboko podlać i pozwolić, aby nadmiar wypłynął z pojemnika, aby zapobiec stojącej wodzie. Jeśli uprawiasz Calandivę w ogrodzie, możesz namoczyć glebę do 15 cm głębokości.

Co wziąć pod uwagę podczas podlewania

Sukulenty są podatne na szybkie gnicie, dlatego zawsze uwzględniaj różne czynniki. Na przykład, jak duża jest twoja roślina Calandiva lub czy obecnie kwitnie? A co ze światłem, temperaturą i rozmiarem naczynia? Czy jest odpowiedni drenaż z medium i pojemnika?

Oto kilka przykładów, w których sam oceniasz, jak często należy podlewać Calandivę. Calandiva jest nie tylko podatna na gnicie, ale także nie chcesz narażać swoich roślin na pleśń. Być może jest to jedna z zalet uprawy w szklarni, ponieważ oprócz podlewania można również kontrolować temperaturę i wilgotność.

Nawożenie Calandivy

Oprócz podlewania powinieneś również wiedzieć, jak prawidłowo nawozić Calandivę. Ci, którzy uprawiają Calandivę w pojemnikach w pomieszczeniach, mogą karmić rośliny raz w miesiącu od wiosny do jesieni. Z drugiej strony Calandiva na zewnątrz powinna dobrze się rozwijać dzięki nawożeniu raz w roku na wiosnę.

Nie potrzebujesz specjalnego rodzaju nawozu dla Calandivy, ponieważ zbilansowana formuła kwitnących roślin doniczkowych będzie odpowiednia dla tego soczystego. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie, a podczas karmienia roślin Calandiva w pomieszczeniach i na zewnątrz może być konieczne najpierw rozcieńczenie nawozu. Ponieważ będziesz dodawać wodę, należy podkreślić, że karmienie roślin tą formułą zastąpi jedną sesję podlewania, aby uniknąć nadmiernego podlewania.

Idealne środowisko dla Calandivy

Calandiva nie jest wymagającą rośliną do uprawy; jednak najbezpieczniej byłoby uprawiać go w kontrolowanym i stabilnym środowisku, takim jak szklarnia. W ten sposób nie będziesz narażać Calandivy na ekstremalne upały, chłód i wiatry. Najlepiej byłoby, gdybyś pamiętał również, że Calandiva najlepiej rośnie w pełnym słońcu i jest idealna do stref uprawy od 9 do 11.

Możesz także wykorzystać szklarnię na swoją korzyść i stworzyć długie noce i krótkie dni, aby zachęcić do kwitnienia jesienią i zimą. Następnie możesz utrzymać temperaturę w pomieszczeniu w zakresie od 60 do 75 ° F, aby zapewnić optymalny rozwój i zdrowie. Wreszcie neutralne pH i dobrze drenujące podłoże zapewnią Calandivie radość.

Jak propagować Calandivę

Najlepszym sposobem rozmnażania Calandivy jest podział, ale można również wyhodować roślinę z sadzonek i nasion. Dzięki podziałowi możesz użyć zdrowej i dojrzałej rośliny Calandiva, aby stworzyć więcej kopii Calandivy. Proces jest tak prosty, jak wykopanie rośliny i oddzielenie jej nożem przed sadzeniem w nowych pojemnikach lub obszarach.

Z drugiej strony możesz również pobrać 5-calowe sadzonki łodygi ze zdrowej rośliny macierzystej i przygotować je do sadzenia, tak jak podczas rozmnażania innych roślin. Usuń dolne liście i pozostaw sadzonki na dwa tygodnie przed sadzeniem. Niezależnie od wybranej metody, najlepszym okresem na rozmnażanie Calandivy jest wiosna lub lato.

Wniosek

Jeśli chcesz mieć niską w utrzymaniu roślinę doniczkową lub chcesz dodać kolor w ogrodzie lub szklarni, rozważ Calandiva, odmianę rośliny kalanchoe. Jednak ponieważ jest soczysty, musisz nauczyć się podlewać Calandivę, aby zapobiegać chorobom, takim jak zgnilizna lub pleśń. Ogólnie rzecz biorąc, jedyną koncepcją, o której musisz pamiętać, jest podlewanie tylko w razie potrzeby i pozostawienie medium do wyschnięcia między sesjami.

Możesz podlewać rośliny Calandiva raz na dwa tygodnie, co powinno zapewnić im zdrowie bez ryzyka nadmiernego podlewania lub pozostawienia ich w stojącej wodzie. Jednak ważne jest również, aby wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak faza wzrostu rośliny, środowisko, medium, rozmiar doniczki oraz pożywka i jakość drenażu pojemnika. Możesz uniknąć problemów z podlewaniem, utrzymując stabilne warunki za pomocą szklarni i uprawiając Calandivę w dobrze przepuszczalnym podłożu i doniczce.

Jak podlewać Kalanchoe i inne wskazówki dotyczące jej uprawy
Czy artykuł był pomocny?
0 / 5 0

Your page rank:

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Najnowsze artykuły

Tunele KrosAgro

Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 8,75 m

Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 5 m

wys: 2,15m | szer: 3m | dł: 5m

2 025,40 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
TUNEL FOLIOWY HOBBYSTYCZNY 4 X 15 M

TUNEL FOLIOWY HOBBYSTYCZNY 4 X 15 M

wys: 2,40m | szer: 4m | dł: 15m

6 139,17 zł zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie
Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 8,75 m

Tunel foliowy hobbystyczny 3 x 8,75 m

wys: 2,15m | szer: 3m | dł: 8,75m

3 117,34 zł cena zawiera VAT
Zobacz w sklepie

Przeczytaj również

Kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym? - Tunele foliowe
Tunele foliowe

Kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym?

Jeśli masz wątpliwości, kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym, podpowiemy Ci, że możesz to ...
Czytaj więcej
Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami - Tunele foliowe
Tunele foliowe

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami jest niezbędnym wyposażeniem każdego hobbystycznego i profesjonalnego tunelu foliowego. ...
Czytaj więcej
Który tunel foliowy dla początkujących? - Uprawa pod osłonami
Uprawa pod osłonami

Który tunel foliowy dla początkujących?

Tunel foliowy to konstrukcja, w której uprawa jest bardziej efektywna, a otrzymywany plon efektowny. Choć ...
Czytaj więcej