Jak pielęgnować bakopę. 3 ważne kwestie | KrosAgro

Jak pielęgnować bakopę. 3 ważne kwestie | KrosAgro 1

Istnieją trzy kwestie, które należy wziąć pod uwagę, aby opanować sposób dbania o bakopę. Konieczny jest jednak nacisk na znajomość konkretnego rodzaju bakopy, którą hodujesz, aby dostosować warunki i praktyki pielęgnacyjne odpowiednie dla gatunku. Niemniej jednak uprawa i pielęgnacja bakopy jest na ogół łatwa, więc można uznać tę roślinę za przyjazną dla początkujących.

Ci, którzy mają szklarnię, mogą również wykorzystać jej zalety w opiece nad bakopą. Pamiętaj, że dbając o każdą roślinę, stabilne środowisko, jakie oferuje szklarnia, zawsze będzie sprzyjało jej zdrowiu. Ogrodnik będzie musiał tylko zwrócić uwagę na wymagania rośliny, aby zapewnić sukces.

Jak dbać o Bacopę dla początkujących

Lokalizacja

Pierwszym czynnikiem zapewniającym szczęście roślinom bakopy jest zapewnienie im idealnej lokalizacji do uprawy. Bacopę można na początek uprawiać w szklarni, ponieważ wygodniejsze będzie jej utrzymanie w stabilnych warunkach. Niezależnie od tego, obszar z częściowym słońcem lub cieniem byłby najlepszy dla bakopy.

Bacopa powinna dobrze się rozwijać w porannym słońcu, ale nie chcesz przedłużonej ekspozycji na ostre słońce. Najlepiej byłoby korzystać z częściowego cienia, ale jeśli uprawiasz w szklarni, pamiętaj o zapewnieniu światła. Ci, którzy rosną w swoich domach, mogą również przechowywać bakopę w skrzynce okiennej, ale należy pamiętać, że bacopa ma tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się, szczególnie w pojemnikach.

Mówiąc o rozprzestrzenianiu się, przewiduj wzrost swoich roślin Bacopa. Chcesz mieć pewność, że zapewniasz wystarczająco dużo miejsca na ich rozwój, i możesz się do tego przygotować, znając zwyczaje odmiany bakopy, którą posiadasz. Ogólnie rzecz biorąc, mogą rozprzestrzeniać się do dwóch stóp w ciągu jednego sezonu, ale niektóre mogą osiągnąć cztery stopy, więc z czasem może być konieczne przycinanie ich w pojemnikach.

Woda i nawozy

Podobnie jak podczas podlewania i karmienia roślin, chcesz również poznać specyficzne potrzeby rośliny bakopy, którą uprawiasz. Można jednak uprościć te praktyki, opierając się na ogólnym idealnym stanie rośliny bakopy. Na przykład, jeśli lokalizacja i klimat są cieplejsze i bardziej suche niż zwykle, możesz założyć, że musisz bardziej podlewać rośliny.

Pamiętaj, że bakopy dobrze rosną w wilgotnej i przepuszczalnej glebie, dlatego dbanie o ich dobre nawilżenie jest niezbędne do pielęgnacji. Co więcej, utrzymywanie nawodnienia roślin zapewni zdrowe i spójne kwitnienie. Brak wystarczającej ilości wody może powodować więdnięcie, a nawet zatrzymanie kwitnienia, ale nadmierne podlewanie również grozi gniciem.

Zawsze pamiętaj o podlewaniu roślin Bacopa i zanim to zrobisz, sprawdź górny centymetr powierzchni. Jeśli chodzi o karmienie, w ramach pielęgnacji można nawozić raz w miesiącu i przez cały sezon. Pomoże to w produkcji kwiatów i utrzyma żyzną glebę dla zdrowia roślin.

Zarządzanie szkodnikami

Kolejnym czynnikiem, o którym musisz pamiętać, jest sposób radzenia sobie ze szkodnikami na roślinach Bacopa. Na przykład, najczęściej spotykanymi owadami u bakopy są mszyce. Zapobieganie zawsze będzie lepsze niż leczenie, więc upewnij się, że stosujesz odpowiednie warunki sanitarne i przydziel miejsce kwarantanny dla nowych roślin.

Gdy zobaczysz mszyce, możesz użyć olejku neem do leczenia roślin Bacopa. Konieczne jest jednak zwrócenie uwagi na przestrzeganie etykiet na środkach owadobójczych, aby zapobiec uszkodzeniu roślin. W niektórych przypadkach można nawet zająć się niskimi populacjami mszyc za pomocą prostego rozpylenia wody.

Oprócz szkodników ogólne utrzymanie środowiska i staranność w karmieniu i pojeniu powinny zapobiegać problemom, takim jak zgnilizna i choroby grzybowe. Zawsze sprawdzaj temperaturę, wilgotność, cyrkulację powietrza i odstępy między roślinami. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny Bacopa nie mają obszernej listy poważnych chorób, o ile konsekwentnie się nimi opiekujesz.

Jak propagować Bacopę

Z czasem możesz również pobierać sadzonki ze swojej rośliny, aby wyprodukować nową bakopę. Możesz pobrać sadzonki z dorocznej bakopy dorocznej późnym latem i sadzić je w doniczkach z mieszaniną piasku i mchu torfowego. Zapewnij wilgotność gleby i przykryj pojemniki plastikiem, aby ułatwić zakładanie.

Możesz umieścić garnki w miejscu jasnym, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Szklarnia byłaby również doskonała do sadzenia sadzonek bakopy, aby chronić je przed trudnymi temperaturami. Możesz spodziewać się wzrostu korzeni w ciągu czterech tygodni, a następnie przesadzić młode rośliny na zewnątrz wiosną, gdy minie niebezpieczeństwo mrozu.

Wniosek

Jedną z najlepszych roślin do uprawy w pojemnikach jest bacopa, możesz również wybierać spośród odmian, które będą pasować do Twojej przestrzeni. Nauka dbania o bakopę jest nawet bezstresowa, o ile pamiętasz o trzech czynnikach. Na przykład sprawdź, czy lokalizacja jest optymalna dla warunków uprawy odmiany, którą uprawiasz.

Twoje praktyki zarządzania, takie jak karmienie i pojenie, również odgrywają znaczącą rolę w ogólnym stanie zdrowia i wytwarzaniu kwitnienia bakopy. Utrzymuj wilgotną glebę i dobrze karm swoje rośliny bakopy. Wreszcie, jedynym potencjalnym problemem powszechnym w uprawie bakopy są mszyce.

Zawsze możesz zapobiec ich inwazji, pamiętając o swoich codziennych praktykach. Co więcej, możesz skorzystać z uprawy bakopy w szklarni, aby zapewnić stabilne środowisko. Zmniejszy to prawdopodobieństwo wystąpienia chorób, powszechnych w zmiennych warunkach środowiskowych.

Jak pielęgnować bakopę. 3 ważne kwestie | KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak przycinać pelargonie? 3 najlepsze metody

Pelargonia to rodzaj rośliny z rodziny bodziszkowatych, licząca sobie około 250 odmian. Różnią się formą, kształtem liści oraz wielkością kwiatów,…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Folia na tunel foliowy

Większość osób zdecydowanych na zakup tunelu foliowego zastanawia się głównie nad materiałem, z którego wykonana jest jego konstrukcja. Najczęściej jest…

Więcej
Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Tunele foliowe bez tajemnic

Tunele foliowe wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej powszechnym elementem krajobrazu. W wyspecjalizowanych gospodarstw rolnych oraz przydomowych ogrodach…

Więcej

Ocynkowane hale namiotowe

Ocynkowane hale namiotowe, a w zasadzie stalowe elementy, z których powstają, poddaje się procesowi cynkowania w celu zabezpieczenia przed korozją….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | Uprawa i pielęgnacja fuksji

Fuksja to uznawana za jedną z najpiękniejszych z istniejących, roślin kwiatowych. W zdumienie i zachwyt wprawiają jej podobne do spódniczki…

Więcej