Jak obniżyć PH w hydroponice? | Poradnik dla początkujących

Jak obniżyć PH w hydroponice | Poradnik dla początkujących

Martwisz się, jak obniżyć pH w hydroponice? Cóż, możesz go obniżyć za pomocą komercyjnych zestawów do testowania pH i odpowiednich środków chemicznych. Hydroponika to jedna z zaawansowanych metod stosowanych w ogrodnictwie przy uprawie roślin bez gleby.

Poziom pH w hydroponice jest miarą tego, jak kwaśna może być woda. Zakres poziomów pH odgrywa kluczową rolę w powodzeniu hydroponicznej szklarni. Nadmierny poziom pH utrudnia roślinom pozyskanie odpowiednich dla nich składników pokarmowych.

Idąc dalej, przygotowaliśmy pomysły, które pomogą Ci obniżyć pH w hydroponice.

Kroki prowadzące do obniżenia PH w hydroponice

W tej sekcji omówiliśmy kilka niezbędnych kroków w celu obniżenia pH hydroponiki. Kroki są następujące:

# 1 Użyj zestawu do pomiaru pH

Aby przetestować próbkę wody, użyj zestawu do testowania pH lub pasków pH w zależności od instrukcji produktu. Pasek zanurzysz w wodzie. Innym sposobem, upuść niewielką ilość wody do probówek i dodaj odpowiednią ilość kropli. Obserwuj i analizuj wyniki swojego zestawu testowego do tych z załączonej tabeli.

# 2 Dodaj produkt obniżający pH

Następnie włóż zakupiony produkt obniżający pH, wrzucając niewielką ilość do wody w ogrodzie hydroponicznym. Ilość, jaką należy zastosować, zależy czasami od produktów producentów. Lepiej skonsultować się z nimi przed użyciem systemu.

# 3 Wymieszaj produkt

Aby równo połączyć produkty z wodą, ostrożnie wymieszaj. Następnie użyte materiały / produkty będą dobrze mieszać się z systemem hydroponicznym.

# 4 Ponownie sprawdź zakres pH

Pozostaw na godzinę i obserwuj mieszankę wody. Sprawdź ponownie i zobacz, czy pH się obniży. Ale jeśli nadal jest za wysoki, możesz powtarzać proces, aż osiągniesz docelowy zakres.

Naturalny sposób na obniżenie poziomu PH systemu hydroponicznego

Jeśli spieszysz się, aby przetestować i dostosować poziom pH swoich uprawianych hydroponicznie roślin, może to być dla Ciebie dobra pomoc. Niektóre artykuły domowe mogą być używane na stałe w celu dostosowania poziomu pH.

Jak więc obniżyć pH w hydroponice? Aby obniżyć pH, użyj białego octu i kwasu cytrynowego, podczas gdy soda oczyszczona może zwiększyć poziom pH.

Ale niestety te składniki mogą wytrzymać tylko krótkotrwałe utrwalenie. Dzieje się tak, ponieważ buforu pH używanego przez producentów komercyjnych nie można znaleźć w tych produktach.

Znaczenie PH w systemie hydroponicznym

Zwróć uwagę, że zakres pH w twoich systemach hydroponicznych ma odpowiednie skutki. Zrozumienie znaczenia poziomu pH w szklarni hydroponicznej jest pomocne.

Dostępność składników odżywczych

Zawsze ważne jest, aby wiedzieć, że poziom pH w hydroponice musi być właściwy i niezbyt wysoki. Wzrost roślin jest zbyt ryzykowny, jeśli poziom pH jest zbyt wysoki. Idealny poziom pH wynosi od 5,5 do 6,5.

Jeśli twoje rośliny są bladożółte, mają niedobór żelaza, podczas gdy rośliny z oparzeniami końcówek i liśćmi bańki mają niedobór wapnia.

Różnica w poziomie pH

Istnieje prawdziwa różnica w poziomach pH roślin uprawianych hydroponicznie i glebowych. Jak wspomniano powyżej, poziom pH roślin uprawianych hydroponicznie wynosi od 5,5 do 6,5, a roślin uprawianych w glebie od 6,0 ​​do 7,0.

Poziom pH ogrodu hydroponicznego należy regularnie monitorować, aby dostosować go, jeśli nastąpi wzrost.

Przyczyny zmian w poziomie pH systemu hydroponicznego

Jeśli zastanawiasz się, jak obniżyć pH w hydroponice, to najpierw powinieneś poznać przyczynę tej zmiany. Rozważa się kilka czynników, które powodują zmiany poziomu pH w systemach hydroponicznych.

1. Spadek pożywki

Zmniejszająca się ilość pożywki powoduje, że roztwór jest skoncentrowany, ponieważ rośliny nadal absorbują składniki odżywcze; to jest przyczyna nagłych wahań poziomu pH. Zawsze monitoruj roztwór odżywki i napełniaj zbiornik.

2. Materia organiczna i nieorganiczna

Materia organiczna i nieorganiczna wpływa na poziom pH w systemach hydroponicznych. Na przykład nieorganiczne narzędzia do uprawy służą jako bufor, który może powodować wzrost poziomu pH w systemach opartych na pożywkach.

W przypadku materii organicznej gleba działa jako bufor. Przetestuj pH roztworu w zbiorniku, aby uzyskać dokładny odczyt pH systemu opartego na medium.

Glony i bakterie to materia organiczna silnie wpływająca na zmiany poziomu pH. Poranny wzrost pH spowodowany jest inwazją glonów. Algi zużywają dwutlenek węgla w ciągu dnia, powodując wzrost pH do wieczornego zmierzchu.

Czynniki te należy monitorować w szklarni hydroponicznej, aby zapobiec wzrostowi poziomu pH.

Korzyści z pomiaru poziomu PH

Aby rośliny dobrze się rozwijały, potrzebują specjalnego wsparcia i odpowiedniej pielęgnacji. Warunki wzrostu roślin muszą się stale rozwijać. Utrzymanie postępu w ogrodzie zajmuje zbyt dużo czasu i wysiłku, ale jest to naprawdę warte zachodu doświadczenie.

Sprawdzanie i monitorowanie poziomów pH może być czasochłonną pracą, ale przyniesie pomyślny wynik. Jeśli znasz już odpowiedni zakres pH swoich roślin uprawianych hydroponicznie, będziesz w stanie wyhodować znacznie więcej roślin.

Możesz również pomóc swojemu koledze, który ma trudności z testowaniem poziomu pH swoich roślin.

Na zakończenie

Myślę, że przyswoiłeś sobie wskazówki i pomysły, które przedstawiliśmy, jak obniżyć pH w hydroponice. Mamy nadzieję, że zastosowanie powyższych kroków w Twojej szklarni hydroponicznej będzie jak najlepsze.

Życzę miłego dnia!

Jak obniżyć PH w hydroponice | Poradnik dla początkujących

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy – uprawa bobu

            Bób jest jedną z pierwszych roślin uprawnych, której początki sięgają najstarszych cywilizacji, kiedy rolnictwo…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hala namiotowa jako warsztat

Hala namiotowa jako warsztat to pod wieloma względami idealne rozwiązanie dla inwestorów. Tego typu struktury to modułowe konstrukcje, które można…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać cyklameny na dwa proste sposoby.

Czy jesteś zainteresowany, tym jak rozmnażać cyklameny? Cyklameny zwane popularnie fiołkami alpejskimi to rośliny, które wytwarzają intensywnie kolorowe kwiaty. Wielu…

Więcej
Bez kategorii

Wentylator do tunelu foliowego

Wentylator do tunelu foliowego to standardowe wyposażenie profesjonalnych cieplarni a także co raz częściej hobbystycznych foliaków. Koszt takiego urządzenia na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak niskie temperatury mogą tolerować chryzantemy z grupy ”Garden Mums”?

Ponieważ jesień jest tuż za rogiem, prawdopodobnie zastanawiałeś się: „Jakie chłody mogą tolerować chryzantemy z grupy Garden Mums?” Piękne, intensywne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać kaladium? Uprawa i pielęgnacja kaladium

Kaladium to niezwykle efektowna, egzotyczna roślina należąca do rodziny obrazkowatych. Pochodzi z wilgotnych lasów tropikalnych, naturalnie występując na obszarze Argentyny…

Więcej