Jak korzystać ze szklarni? 6 łatwych kroków dla początkujących

Jak korzystać ze szklarni? 6 łatwych kroków dla początkujących

Zastanawiasz się, jak korzystać ze szklarni dla początkujących? Cóż, jesteś we właściwym miejscu. Na pewno dużo się nauczysz!

Oto, co powinieneś wiedzieć:

Szklarnia to doskonała inwestycja dla ogrodników. Może pomóc w osiągnięciu idealnego środowiska dla Twoich roślin, zwłaszcza jeśli twój obszar nie jest odpowiedni dla żadnych zieleni.

Takie struktury są stworzone do kontrolowania wilgotności, temperatury i kondycji roślin, które są niezbędne dla ich procesów biologicznych.

Założę się, że jesteś nowy w takich rzeczach, ponieważ jesteś tutaj, czytając ten artykuł. Na szczęście, jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, nadal możesz kupić swoją szklarnię, co jest dla Ciebie szczęśliwe.

Niemniej jednak, zanim przejdziemy do korzystania ze szklarni, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o samej szklarni.

Co to jest szklarnia?

Możesz chcieć uprawiać swoje produkty, ale twoje miejsce nie ma żyznej gleby, może być zbyt gorąco (lub zimno) lub możesz mieć trudności z uprawą roślin, ponieważ pewne czynniki zakłócają wzrost twoich zieleni, wtedy może być znakiem, że potrzebujesz szklarni.

Szklarnia to konstrukcja wykonana z drewna lub metalu, otoczona lub „zamurowana” folią z tworzywa sztucznego lub innym materiałem, który umożliwia przenikanie światła i cyrkulację powietrza, wykorzystywana do uprawy roślin.

Konstrukcja ta składa się z dachu, wejścia / wyjścia oraz czterech ścian.

Dlaczego warto korzystać ze szklarni?

Dlaczego więc większość ogrodników wybiera szklarnię w swoich domach?

Widzisz, szklarnia pomoże ci rozwiązać problemy związane ze zmianami pogody i problemami sezonowymi, które mogą utrudniać pomyślne kiełkowanie i wzrost roślin, ponieważ możesz kontrolować czynniki wewnątrz budynku.

Co więcej, pozwala na komfortową uprawę, ponieważ zmniejsza wymagania fizyczne, szczególnie w przypadku osób z ograniczeniami.

I oczywiście jedynym powodem, dla którego istnieją szklarnie, jest blokowanie wilgoci w środku, pozwalając jednocześnie na zrównoważenie odpowiedniej temperatury i kontrolowanie tego, czego potrzebuje roślina.

Jak wszyscy wiemy, rośliny różnią się rozmiarem, kształtem i potrzebami. Niektóre kwitną w gorących regionach, podczas gdy inne wolą, aby było wilgotno. Dlatego pomocne są szklarnie, dzięki którym rośliny mogą rosnąć przez cały rok.

Zwalczanie szkodników byłoby łatwiejsze, ponieważ znowu kontrolujesz wewnętrzne czynniki; w przeciwieństwie do ogrodu na świeżym powietrzu, otwarta przestrzeń pozostawia rośliny podatne na czynniki pogodowe i szkodniki, które zwykle spowalniają proces wzrostu roślin i zwykle powodują ich obumieranie.

Jednak niektórzy ogrodnicy mają różne cele związane z posiadaniem szklarni.

Większość ogrodników wykorzystuje pomieszczenie do uprawy roślin przez cały rok, podczas gdy niektórzy pozwalają, aby proces wzrostu ich roślin odbywał się wewnątrz, przed przeniesieniem do ogrodu na zewnątrz.

Niemniej jednak to od Ciebie zależy, jak wykorzystasz swoją szklarnię, a mówiąc o tym, jeśli jesteś początkującym, oto przewodnik, jak korzystać ze szklarni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak używać szklarni

Teraz, gdy już wiesz, czym jest szklarnia i dlaczego większość ogrodników z niej korzysta, nadszedł czas, abyś zrozumiał, jak używać szklarni dla początkujących.

Krok # 1. Określ swoje potrzeby i wybierz styl szklarni

Wybór stylu dotyczy nie tylko ubrań, które nosisz, ale także szklarni.

Styl, jaki wybierzesz dla szklarni, będzie zależał od miejsca, w którym ją umieścisz.

Konstrukcje wolnostojące są umieszczane w obszarach o wyższym poziomie przestrzeni; jest to zwykle umieszczane na twoim podwórku. Ten styl jest powszechnie używany, ponieważ pozwala światłu przenikać przez wszystkie jego ściany.

Jednak, oczywiście, ze względu na swoją nazwę, styl pochylony wymaga ściany istniejącej konstrukcji; tylko trzy ściany otrzymają naturalne światło słoneczne, ponieważ istniejąca ściana nie może przenikać promieniowania UV, a nawet wody.

Jednak taki projekt jest najlepszy dla obszarów ze wspólną przestrzenią – praktyczna opcja.

Krok # 2. Poznaj funkcje, których możesz potrzebować w swojej szklarni

Badania są niezbędne dla tych, którzy zaczynają orientować się, co mają robić i unikać możliwych błędów.

Być może planujesz uprawiać rośliny przez cały rok lub jeśli klimat w Twojej okolicy nie jest odpowiedni dla okresu wegetacji Twoich roślin? Następnie określ, co jest idealne dla Twojej szklarni, aby takie rośliny mogły się rozwijać.

Być może będziesz musiał wyhodować światła, wentylatory lub systemy grzewcze, aby uzyskać idealne środowisko.

Szklarnie różnią się w zależności od modelu, który kupujesz; może mieć różne rozmiary, a niektóre mogą obejmować ogrzewanie, ławki, półki, elektryczność i oświetlenie.

Od zimnych ram po pełnowymiarową szklaną konstrukcję, każda funkcja zastosowana w szklarni maksymalizuje funkcjonalność pomieszczenia.

Posiadanie światła pomoże ci monitorować platy po zmroku; możesz również sadzić nasiona, sadzonki i inne prace ogrodnicze pomimo upływu czasu. Co więcej, dodatkowy system grzewczy pomoże ci uprawiać prawie każdą roślinę przez cały rok.

Wyobraź sobie wszystkie rzeczy, które możesz zrobić ze swoją szklarnią, wiedz, czego potrzebujesz, i użyj niektórych funkcji, aby zmaksymalizować szanse swoich roślin na wzrost pomimo sezonu, co pomoże Ci wybrać model szklarni, którego potrzebujesz.

Krok # 3. Wybierz lokalizację dla swojej szklarni

Lokalizacja Twojej szklarni również odgrywa kluczową rolę we wzroście Twojej rośliny. Miejsce musi mieć maksymalną ekspozycję na słońce, aby poprawić plon twoich roślin.

Ponadto upewnij się, że unikasz pewnych czynników, które mogą uszkodzić twoją szklarnię, takich jak drzewa lub być może sąsiad, który bawi się dziećmi.

Jeśli korzystasz z systemu grzewczego, chcesz, aby Twoja szklarnia znajdowała się blisko źródła prądu dla Twojej wygody. Nie zapomnij też o źródle wody.

Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko twoją szklarnię, ale także twoje pieniądze.

Krok # 4. Sprawdź cyrkulację powietrza, jeśli jest odpowiednia

Tlen jest niezbędny dla wszystkich żywych istot; bez niego nie zachodziłyby procesy biologiczne.

Dlatego upewnij się, że wentylacja wewnątrz szklarni jest wystarczająca, aby rośliny mogły przetrwać. Niektórzy ogrodnicy instalowaliby wentylatory, aby zwiększyć wentylację; do cyrkulacji powietrza wewnątrz szklarni.

Krok # 5. Sprawdź możliwą intruzję szkodników

Pomimo zamkniętego obszaru szkodniki mogą nadal siać spustoszenie w Twoich roślinach.

Nie bądźcie zadowoleni tylko dlatego, że szklarnia może zmniejszyć szanse na uszkodzenie przez szkodniki; lepiej mieć sposoby, aby temu zapobiec.

Jak to?

Istnieje wiele sposobów, takich jak trzymanie szklarni z dala od zewnętrznych liści lub zainstalowanie ekranu wokół otwartej przestrzeni, aby upewnić się, że konstrukcja będzie wolna od szkodników.

Krok # 6. Określ prawidłowe okresy wegetacji

Rośliny mają okres wegetacyjny, więc powinieneś wiedzieć, kiedy upewnić się, że rosną zdrowo.

Wiosną lepiej zacząć od nasion. Latem chciałbyś zacząć uprawiać kwiaty i małe rośliny, ponieważ kochałyby słońce.

Jesienią odpowiednie byłyby rośliny sezonowe. Zima, ponieważ większość roślin nie jest w stanie przetrwać trudnych warunków pogodowych, najlepszą opcją byłaby uprawa roślin odpornych na zimno.

Wniosek

Ogrodnictwo to metoda prób i błędów, która jest niezbędna w każdym procesie uczenia się, więc cierpliwość to rzeczywiście siła.

Ogrodnictwo szklarniowe może być przyjemne zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, a także stanowić wyzwanie. Umiejętność korzystania ze szklarni dla początkujących nie wystarczy; lepiej skonsultuj się z ogrodnikami i poproś o wskazówki dotyczące sukcesu.

Dziękuję za przeczytanie artykułu, życzymy miłego ogrodnictwa!

Jak korzystać ze szklarni? 6 łatwych kroków dla początkujących

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i podzielić jeżówkę? Uprawa i pielęgnacja jeżówki

Jeżówka to niezwykle atrakcyjna bylina należąca do rodziny astrowatych, wyglądem przypominająca rudbekię, łatwo więc o pomyłkę w klasyfikacji tych dwóch…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | Uprawa i pielęgnacja fuksji

Fuksja to uznawana za jedną z najpiękniejszych z istniejących, roślin kwiatowych. W zdumienie i zachwyt wprawiają jej podobne do spódniczki…

Więcej
Tunele foliowe

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego?

Jak przyciągnąć pszczoły do tunelu foliowego? Przyciągnięcie tych zapylaczy ma kluczowe znaczenie dla udanej plantacji. Dlatego warto postarać się, aby…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

7 powodów, by kupić tunel foliowy

Istnieje wiele powodów, aby kupić tunel foliowy. W poniższym artykule wymienimy wyłącznie 7 kluczowych argumentów, dlaczego warto mieć własny namiot…

Więcej
Tunele foliowe

Październik pod osłonami

Październik pod osłonami nie musi oznaczać koniec ogrodniczego hobby. Dzięki solidnej stalowej konstrukcji i wytrzymałej foli, zyskuje się więcej czasu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak długo można przechowywać cebulki tulipanów?

Może któremuś z Was zdarzyło się zapomnieć w porę zasadzić cebulki tulipanów i teraz zastanawia się, czy jeszcze może je…

Więcej