Jak kontrolować rozprzestrzenianie się trawy ozdobnej

Jak kontrolować rozprzestrzenianie się trawy ozdobnej 1

Najlepiej byłoby, gdybyś nauczył się, jak powstrzymać rozprzestrzenianie się trawy ozdobnej za pomocą trzech metod, aby zapewnić ładnie wyglądający obszar i zapobiec obrzydzeniu. Co więcej, możesz skorzystać z okazji, aby rozmnażać swoje ulubione trawy ozdobne. Te trzy praktyki są proste i łatwe do wykonania, więc czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek.

Trawy ozdobne są tak zwane, ponieważ mogą poprawić ogólny wygląd obszaru. Jednak ogrodnicy popełniają błąd, pozwalając im zarastać i przejmować miejsce, które jest sprzeczne z pomysłem. Musisz zawsze przejąć kontrolę nad tymi roślinami i wykonywać niezbędne praktyki, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się.

Przewodnik dotyczący zapobiegania rozprzestrzenianiu się trawy ozdobnej

Trzy poniższe metody pomogą Ci zapobiec rozprzestrzenianiu się traw ozdobnych i zajmowaniu terenu. Jednak w tym artykule omówimy również, jak radzić sobie z biegającymi i zbrylającymi się trawami oraz zimnymi i ciepłymi sezonami. Dobrze byłoby wiedzieć, jakie masz trawy i zastosować zalecaną metodę, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu.

Metoda nr 1. Kopanie

Pierwszą metodą, jaką możesz zrobić, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się traw ozdobnych, jest kopanie. To więcej niż konserwacja, służy to również jako technika rozmnażania, aby stworzyć więcej traw do przesadzania. W ten sposób możesz je przesadzić w innym obszarze i zachować porządek w poprzedniej lokalizacji.

Zaczynasz kopać swoją ozdobną trawę od kopania wokół obwodu korony. Użyj spiczastego końca łopaty i usuń tyle, ile potrzeba. Możesz wykonywać tę praktykę przez maksymalnie trzy lata lub zamiast tego wykopać całą kępę.

Za pomocą łopaty pokrój koronę, aby utworzyć sekcje do ponownego sadzenia, ponieważ trawy ozdobne mają energiczny system korzeni idealny do takich ćwiczeń. Byłoby to doskonałe przy dużych kępach trawy i możesz wyprodukować kilka sekcji. Jednak do rozdzielenia niektórych traw, zwłaszcza większych gatunków, często potrzebny jest topór.

Metoda nr 2. Przycinanie

Drugą metodą, którą możesz rozważyć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się traw ozdobnych, jest ich zwykłe przycinanie. Jest to przydatna technika do stosowania w przypadku traw, które są nadal dość łatwe w uprawie i nie zarosły zbytnio obszaru. Pamiętaj, że przycinanie nie jest rozwiązaniem trwałym i może być pracochłonne, szczególnie podczas aktywnego sezonu wegetacyjnego.

Jednak niektórzy ogrodnicy decydują się na stosowanie tej metody w przypadku traw, które wolno się rozprzestrzeniają. Podczas przycinania traw ozdobnych używaj ostrych i sterylnych nożyc, aby zapewnić czyste cięcie. Nie chcesz niszczyć liści ani rozprzestrzeniać chorób wśród swoich roślin.

Metoda nr 3. Przesadzanie

Ostatnią metodą powstrzymania rozprzestrzeniania się traw ozdobnych jest ich przesadzanie. Jest to związane z pierwszą metodą omawianą po wykopaniu trawy. Jednak niektórzy ogrodnicy przeszczepiają swoje trawy, a nie do rozmnażania.

Pomysł przesadzania traw ozdobnych spowalnia ich wzrost i dodaje wartości do krajobrazu. Na przykład skorzystaj z traw ozdobnych, które kwitną w złych warunkach. Niektóre mogą rosnąć powoli, ale nadal przetrwają w okolicy i poprawią wygląd miejsca, w którym je przesadziłeś.

Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się traw

Jeśli masz uprawiane trawy ozdobne, możesz również nimi zarządzać, ograniczając ich systemy korzeniowe. Doświadczeni ogrodnicy zwykle używają do tego doniczek, a następnie trzymają cal obręczy nad ziemią. Jednak po kilku latach nadal musisz podzielić trawę w pojemniku, ponieważ raz zarośnięty pojemnik pęknie.

Innym sposobem na ograniczenie biegających traw jest użycie fosy powietrznej. Może to wymagać trochę pracy, ponieważ musisz wykopać rów. Następnie będziesz musiał utrzymywać krawędź fosy, kosząc, aby trawa nie przekraczała jej.

Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się zbrylających się traw

Zbrylające się trawy mogą nadal rozprzestrzeniać się jak ich biegające odpowiedniki. Możesz je dobrze gospodarować, dzieląc kępy, gdy utworzą nowe pędy. Podnieś kępę z ziemi i podziel ją na sekcje do ponownego sadzenia.

Możesz także spowolnić wzrost traw, zużywając mniej wody i nawozów. Dostarczaj je tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Jednak pamiętaj o zdrowiu swoich traw, jeśli chodzi o zmniejszenie tych czynników.

Utrzymanie chłodnych i ciepłych traw sezonowych

Aby trawy w chłodnym sezonie były zdrowe, wymagają podziału lub kopania i przesadzania. W przeciwnym razie możesz oczekiwać, że będą miały martwy punkt i wyglądały na zaniedbane. Niektóre trawy sezonowe nie ulegają całkowitemu zniszczeniu, więc wiosną można usunąć brązowe części.

Z drugiej strony, trawy w ciepłym sezonie nie wymagają tak częstego podziału. Zamiast tego praktyką konserwacyjną, którą możesz dla nich zrobić, jest cięcie na wiosnę. Pozwoli to zachować zdrowie i porządek, usuwając części, które jesienią zbrązowiały.

Wniosek

Trawy ozdobne rosną łatwo i szybko, tak że bez konserwacji mogą zarastać na danym obszarze. Dlatego musisz wiedzieć, jak powstrzymać rozprzestrzenianie się trawy ozdobnej, aby utrzymać schludny i zdrowy obszar. Możesz zdecydować się na kopanie wokół korony lub przesadzanie traw, ale czasami przycinanie jest wystarczające, aby utrzymać trawę pod kontrolą.

Niezależnie od tego najlepiej jest poznać rosnące zwyczaje i wymagania traw ozdobnych, które uprawiasz. Zawsze zwracaj uwagę na ich utrzymanie, aby nie przerosły przestrzeni. I na koniec zaplanuj swój krajobraz, aby zapewnić roślinom wystarczająco dużo miejsca lub rozważ uprawę niektórych w szklarni, aby zapewnić, że spełnią ich potrzeby.

Jak kontrolować rozprzestrzenianie się trawy ozdobnej 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Dlaczego warto wybrać producenta namiotów garażowych i magazynowych?

Namioty magazynowe Magazyn budowany konwencjonalnie pochłania mnóstwo środków i czasu. Przedłużająca się budowa oraz koszty, które generują się w jej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podtrzymać kwitnienie begonii. Poradnik dla początkujących

  Czy jest coś równie pięknego, jak roślina obsypana morzem kwiatów w cudownych kolorach? Zwłaszcza zimą widok ten dodaje energii…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego agrotkanina w tunelu foliowym?

Istotne dla farmerów jest zoptymalizowanie i dopasowanie technologii oraz metod do upraw pod osłonami. Przemyślane rozwiązania sprawią, że obiekt będzie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wzbogacić glebę w żelazo? Przewodnik dla początkujących

Istnieją dwie najlepsze sposoby dodawania żelaza do gleby. Podobnie jak umiejętność odmierzania odpowiedniej dawki nawozu, aby zapewnić roślinom potrzebne składniki…

Więcej
Tunele foliowe

Zastosowanie tuneli foliowych

Tunel foliowy to nic innego jak konstrukcja łukowa, która oprócz funkcji ogrodniczej może pełnić inną rolę. Uniwersalna modułowa struktura pozwala…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa ogrodu z dziećmi

Ogrodnictwo z dziećmi to prawdziwa przygoda nie tylko tylko dla najmłodszych, ale również dla ich opiekunów. Wspólne pielęgnowanie warzyw i…

Więcej