Jak dużo można wyhodować w małym tunelu?

Jak dużo można wyhodować w małym tunelu?

Zanim dowiemy się ile jedzenia może wyprodukować mały tunel foliowy, ważne jest, aby dowiedzieć się czym jest mini tunel foliowy lub mały tunel foliowy. Różni się on od hobbystycznego tunelu foliowego, który ma dwa warianty. Można mieć jeden z wentylacją, a drugi bez wentylacji.

Małe lub mini tunele foliowe są popularne wśród ogrodników, ponieważ pozwalają im na uprawę ziół, warzyw i jagód. Na przykład, mogą wykorzystać mały tunel foliowy, aby mieć truskawki, kapusta, kalafiory, rzodkiewka, buraki, cebula, ziemniaki i więcej.

To może mieć ograniczoną przestrzeń niż inne tunele foliowe, ale ogrodnik będzie miał pełną kontrolę nad tym, co chcą rosnąć w tunelu foliowym, więc produkuje plony, które mogą wykorzystać do służyć żywności na stole. Kwiaty są kluczowe, ponieważ zasługują na właściwą uwagę, ponieważ przynoszą estetykę do swojego życia.

Następnie, można również mieć wentylację w tunelu foliowym.

Ile żywności można wyhodować w małym tunelu foliowym?

Wartość żywności

Mały tunel foliowy może być zdefiniowany jako struktura ogrodu na osiem cali przez osiem cali lub około 64 stóp kwadratowych. Nie może być różne czynniki, które mogą mieć wpływ na produkty, w tym ogrzewania struktury i jak dodać oświetlenie wzrostu.

Ponadto, należy być w stanie rozważyć użycie różnych obszarów tunel folii i rozważyć upraw w doniczkach pod ławką, półki, kosze, które wiszą, i więcej. Możesz zmaksymalizować swoją przestrzeń tak bardzo, jak chcesz. To ma tendencję do dodawania plonów.

Po tym, można porównać i zróżnicować szybkie produkty idąc z dłuższych produktów, takich jak pomidory z tunelu foliowego, ledwo ogrzewane. Twoje microgreens mogą zająć około tygodnia lub dwóch tygodni, podczas gdy główki sałaty masłowej są gotowe w ciągu dwóch miesięcy od uprawy w tunelu foliowym. Jest to fantastyczny sezon na uprawę takich roślin.

Rośliny do uprawy

W małym tunelu foliowym można uprawiać następujące rośliny:

  • Rzodkiewka
  • Sałata
  • Zioła
  • Pomidory
  • Ogórki

Oto więcej szczegółów, aby dowiedzieć się, ile żywności może produkować mały tunel foliowy.

Co mogę uprawiać w mini tunelu foliowym jako początkujący?

Okra
Kiedy już w pełni wyrośnie i może być przetwarzana w kuchni, okra zapewnia mnóstwo korzyści dla Twojego zdrowia. Jest to bardzo pożywne jedzenie, które zapewnia korzyści i jest załadowany z folianów, błonnika, przeciwutleniaczy, witaminy C, witaminy A, i więcej. Wielki dla ciąży, okra również promuje zdrowie układu krążenia i reguluje poziom cukru we krwi. Pomaga również w walce z rakiem.

Czereśnie
Twoje czereśnie wyglądają dobrze w tunelu foliowym, a ogrodnik może mieć je w swoim ogrodzie kwiatowym w pobliżu domu i pokryte w równowadze z słońcem. Jeśli posiadasz tunel foliowy, mogą nawet zrobić dobrze i rosną trzy stopy wyższe i przejąć przestrzeń masz. Mogą one mieć do reseed siebie, choć.

Melony
Z drugiej strony, melony są również pomocne uprawy dla ludzkiego zdrowia. Obciążone odpowiednimi przeciwutleniaczami, melony mają również odpowiednie ilości składników odżywczych, które poprawiają wzrok, regulują ciśnienie krwi, zwiększają przepływ krwi i są uważane za jedne z najstarszych owoców znanych w historii.

Squash
Tymczasem kabaczek jest tak lukratywną rośliną w tunelu foliowym, ponieważ dobrze się rozwija. Rośnie w miejscach zadaszonych i nasłonecznionych, obciążonych cieplejszą glebą i odpowiednio ogrzanym tunelem foliowym. Co można zrobić, to sadzić sadzonki nad łóżkami, które są podniesione, gdzie squash może mieć własną przestrzeń do dalszego wzrostu. I, ogrodnik lub rolnik będzie musiał podlewać je regularnie.

Jaki jest idealny rozmiar dla mojej tunelu foliowego?

Teraz, gdy dowiedziałeś się o uprawach, które można produkować w małym tunelu foliowym, możesz również dowiedzieć się o ilości żywności, że mały tunel foliowy może mieć z informacji na temat idealnego rozmiaru dla struktury.

Najbardziej wydajne mini tunele foliowe są na 12 na 18 cali lub około 12 cali na 24 cale. 18 na 24 cale może być idealny, zbyt, jeśli trzeba włączyć drzewa owoców, ponieważ mogą one zajmować więcej miejsca.

Czy będę w stanie wyżywić moją rodzinę z zasobów tunelu foliowego?

Rzeczywiście, kolejne ciekawe pytanie. Wiedząc, ile żywności może produkować mały tunel foliowy, trzeba pomyśleć o praktycznych zastosowaniach. Czy można wyżywić rodzinę za pomocą małego tunelu foliowego? Odpowiedzi na to pytanie zadziwią Cię.

Tak, można. Należy jednak zastanowić się nad szczegółami, które obejmują wielkość tunelu foliowego, uprawy, które chcesz sadzić, sposób uprawy, projekt przestrzeni, rodzaj tunelu foliowego i inne pytania, które musisz wziąć pod uwagę, aby mieć tunel foliowy wystarczający dla rodziny.

Tunel foliowy nie powinien być sprzeczny z potrzebami twojego życia. Tak bardzo, jak można korzystać z rodzaju żywności mogą one produkować, nie powinno być nic do obaw.

Wnioski

Podsumowując, szczegóły dotyczące tego, ile żywności może wyprodukować mały tunel foliowy, są wystarczające, aby wyżywić Ciebie i rodzinę, więc możesz iść naprzód. Ogrodnictwo powinno zejść bardzo łatwo, a jeśli są obawy, można znaleźć więcej informacji z różnych zasobów w Internecie.

Jak dużo można wyhodować w małym tunelu?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać poinsecję?

Niezliczeni entuzjaści ogrodnictwa zastanawiają się “Jak rozmnażać poinsecję?”. Kiedy święta bożego narodzenia dobiegają końca, możesz nadal chcieć zatrzymać swoje świąteczne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać tawułkę? Uprawa i pielęgnacja tawułki

Jeśli jak wielu ogrodników szukasz rośliny, która ozdobiłaby półcieniste lub zacienione zakątki Twojego ogrodu, koniecznie zdecyduj się na zasadzenie tawułki….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy zaczynają rosnąć trawy ozdobne? Trawy ciepłego i zimnego sezonu

Trawy ozdobne to niezwykle dekoracyjne i łatwe e uprawie rośliny ozdobne, których popularność stale rośnie. Choć ich historia jest długa…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać orchidee rosnące w mchu torfowca?

Od dłuższego czasu moda, na uprawianie storczyków nie mija. W kwiaciarniach i marketach pojawiają się coraz to inne olśniewająco piękne…

Więcej
Tunele foliowe

Uprawy organiczne w tunelu foliowym

Organiczne jedzenie stało się symbolem zdrowego trybu życia. Coraz więcej osób szuka warzyw i owoców, które nie zawierają żadnych sztucznych…

Więcej