Jak uprawiać i pielęgnować daturę? | Porady od KrosAgro

Jak duże stają się rośliny egzotyczne | Porady od KrosAgro

Byłoby niesprawiedliwe, aby podać konkretną liczbę określającą, jak duże rosną datury. W końcu te rośliny mają około 400 odmian i wszystkie różnią się cechami. Dobrą wiadomością jest to, że ta obszerna lista typów pozwala ogrodnikom wybrać rozmiar, jaki chcą dla swojego ogrodu.

Możesz również łatwo zająć się daturą za pomocą szklarni. W ten sposób nie będziesz ograniczony w obszarze rosnącego środowiska, niezależnie od wielkości wybranych trąb anielskich. W tym artykule omówimy również kilka przydatnych wskazówek dotyczących pielęgnacji roślin anielskich i tego, czego się po nich spodziewać.

Jak duże rosną datury i czego się po nich spodziewać

Jak wspomniano wcześniej, deklarowanie określonego rozmiaru, jakiego można się spodziewać po daturach, byłoby niesprawiedliwe. Mają 400 odmian, co oznacza, że ​​można znaleźć odmiany kompaktowe i duże. Możesz jednak pomyśleć o daturze mającej wielkości nawet 8 cali, ale inne będą dobrze pasować nawet w małych pomieszczeniach.

Datura, a dokładniej egzotyczne trąby anielskie, będą ładnie pasować do różnych przestrzeni. Możesz dowiedzieć się, jakie są duże lub małe, dzięki lokalizacjom zalecanym dla tych roślin. Datury idealnie nadają się na rośliny biurowe, domowe i szkolne, ale uprawia się je również w mieszkaniach, pokojach wieloosobowych, a nawet przy parapetach.

Możesz także przejrzeć bibliotekę roślin, aby wyszukać konkretną roślinę, która będzie miała cechy dopasowane do Twoich potrzeb. Możesz założyć, że rośliny doniczkowe i datury będą miały odpowiednią wielkość dla mniejszych przestrzeni. Na przykład, niektóre rośliny mają od 3 cali wysokości, takie jak odmiana rozchodnika, i jest Ptilotus, który ma kwiaty osiągające 4 cale wysokości.

Czym są trąby anielskie?

Datury egzotyczne trąby anielskie, najprościej mówiąc. W tej kolekcji znajduje się 400 odmian, które są popularne jako rośliny doniczkowe ze względu na swoje rozmiary. Niektóre znane przykłady to rośliny węży, karłowate rośliny ZZ, Hoya, rośliny nerwowe, kalatei, krotony i gofry.

Hodowcy szklarni mogą mieć więcej okazji do uprawy innych egzotycznych datur, takich jak odmiany pnące i rośliny powietrzne. Mając to na uwadze, będziesz mieć ogólne pojęcie o tym, jak duże są, ponieważ niektóre można zawiesić.

W porównaniu z innymi roślinami, każda datura ma określone instrukcje dotyczące pielęgnacji.

Jak wybrać rośliny anioła na podstawie rozmiarów?

Datury mogą być tak duże lub małe, że będą odpowiednie dla preferencji każdego ogrodnika. Możesz umieszczać odmiany przy stolikach bocznych, blatach kuchennych i łazienkach, a są też większe rośliny, które stanowią świetne punkty centralne.

Bluszcze i paprocie są doskonałymi przykładami małych odmian, podczas gdy rośliny węży mają wygodny średni rozmiar. Chińskie rośliny zimozielone mają większe liście, a są też pionowe, takie jak palmy w kucyku, które z roku na rok rosną coraz wyższe. Niezależnie od tego pamiętaj, aby sprawdzić rozmiary każdej rośliny i poszukać preferowanych warunków życia, aby zapewnić ich zgodność z Twoim obszarem.

Jak dbać o datury?

Długa lista odmian datur oznaczała również, że każda roślina miałaby inne wymagania dotyczące uprawy i pielęgnacji. Na przykład niektórzy tolerują niską wilgotność i warunki oświetleniowe, a inni nie. To doskonała okazja do wykorzystania szklarni i modyfikacji środowiska dla twoich datur.

Podobnie jak wszystkie rośliny, datury nie docenią nadmiernego podlewania – tylko podlewanie, gdy jest to potrzebne, aby zapobiec utonięciu korzeni. Możesz utrzymywać wilgotność gleby dwa razy w tygodniu lub lekko spryskiwać rośliny każdego dnia.

Trąby anielskie mogą wymagać podlewania, gdy zauważysz, że woda szybko wycieka, a więdnące i żółknące liście są oznakami nadmiernego podlewania. A co z karmieniem? Postępuj zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami dla swoich odmian, ale generalnie możesz nawozić wiosną i jesienią, stosując stosunek 1-2-1.

Wreszcie, do lokalizacji twoich roślin powinno docierać światło, ale nie bezpośrednio, ponieważ może to je uszkodzić. Uważaj również na otwory wentylacyjne, ponieważ wydostaje się z nich gorące lub zimne powietrze. Na koniec ważne jest, aby podkreślić znaczenie sprawdzenia szczególnej pielęgnacji odmiany i rosnących wymagań, ponieważ te wskazówki dotyczą tylko ogólnej konserwacji.

Wniosek

Datury występują w 400 odmianach, co oznacza, że ​​każdy ogrodnik znajdzie roślinę odpowiednią. Ale jak duże są rośliny? Wiele dostępnych odmian daje wyobrażenie, że będą małe, średnie i duże rośliny.

Będą odmiany, które zmieszczą się przy parapecie lub stoliku nocnym, ale niektóre są wystarczająco wysokie, aby stać się centralnym punktem. Możesz nawet powiesić niektóre typy. Dlatego nie można powiedzieć konkretnej liczby, jak duże są rośliny datur

Jak duże stają się rośliny egzotyczne | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać groszek pod osłonami?

Groszek jest jedną z najpopularniejszych roślin strączkowych. Niepowtarzalny słodki smak i duża wartość zdrowotna warzywa, które jest niezastąpionym składnikiem sałatek,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa, pielęgnacja i przycinanie floksa

Floks wiechowaty to wysoka, sięgająca około 120 cm bylina ogrodowa, ma sztywne łodygi, a jej główną ozdobą są urocze drobne…

Więcej
Tunele foliowe

Jaki wybrać tunel foliowy biały czy zielony?

Tunel foliowy biały czy zielony: to pytanie, które wiele razy zadają Klienci marki Krosagro. Okazuje się, że kolor to jedynie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przesadzić hibiskusa? Hibiskus należy do rodziny ślazowatych, ma pokrój drzewa lub krzewu,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa fasoli szparagowej pod osłonami

Czy jest ktoś, kto potrafi wyobrazić sobie polski ogródek, bez fasolki szparagowej? Na to pytanie nie można odpowiedzieć twierdząco, wszak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Topinambur – uprawa w tunelu foliowym

Topinambur jest również określany mianem słonecznika bulwiastego. W ogrodach sadzi się go zarówno jako roślinę dekoracyjną oraz jadalną. Jaskrawożółte kwiaty…

Więcej