Jak długowieczne są lilie wielkanocne? | KrosAgro

Jak długo uutrzymują się wielkanocne lilie | KrosAgro 1

Jeśli ciekawi Cię, jak długo trwają wielkanocne lilie, odpowiedź będzie nieokreślona. Możesz uprawiać lilie wielkanocne w szklarni, aby zapewnić długą żywotność ze względu na stabilne warunki. W tym artykule omówimy również kilka wskazówek dotyczących przedłużania kwitnienia lilii wielkanocnych i utrzymania zdrowia rośliny. Niezależnie od tego lilie wielkanocne są doskonałą rośliną doniczkową, ponieważ są stosunkowo łatwe w pielęgnacji.

Często zaczyna się też lilie wielkanocne z cebul w szklarni, ale można kupić wyhodowaną roślinę i umieścić ją w miejscu, które nie zapewni ekstremalnych temperatur, aby sprzyjać wysuszeniu. Warto zauważyć, że często pozwala się roślinie wyblaknąć i zamiast tego kontynuować cykl cebulowy. Ogólnie rzecz biorąc, lilie wielkanocne mogą trwać długo, biorąc pod uwagę odpowiednie warunki.

Jak długowieczne są lilie wielkanocne i jak się nimi opiekować

Ogólnie rzecz biorąc, lilie wielkanocne mogą trwać bez końca i mogą służyć przez wiele lat. Być może dlatego wiele osób uważa te rośliny za rośliny doniczkowe lub nawet uprawia je w szklarni, aby przetrwały dłużej. Lilie wielkanocne są również popularnymi roślinami doniczkowymi i nie powinieneś mieć problemu z ich pielęgnacją, o ile utrzymasz idealne warunki.

Na przykład lilie wielkanocne dobrze się rozwijają w strefach odporności od 4 do 8. To powinno dać ci wyobrażenie o tym, jaki klimat będzie problematyczny zarówno dla lilii doniczkowych, jak i ciętych. Jeśli w twoim regionie panuje ostra zima, powinieneś trzymać wielkanocne lilie w domu, aby przetrwały, a następnie wyrosnąć na zewnątrz, gdy zrobi się cieplej.

Jeśli utrzymujesz lilie wielkanocne w stabilnym środowisku, czy to w domu, czy w szklarni, możesz spodziewać się, że zakwitną ponownie w następnym roku. Zapewnij wilgotność gleby i chroń swoje rośliny przed ekstremalnymi temperaturami. W przeciwnym razie możesz pozwolić im zanikać i rozmnażać się za pomocą żarówek.

Jak przedłużyć kwitnienie wielkanocnych lilii

Jeśli uprawiasz lilie wielkanocne komercyjnie, możesz użyć szklarni i zmusić te rośliny do kwitnienia w marcu do powszechnego użytku w okresie wielkanocnym. Jednak lilie wielkanocne naturalnie kwitną w środku sezonu od wczesnego do połowy lata, około czerwca i lipca. Można je nazwać liliami wielkanocnymi, ponieważ są popularne wczesną wiosną podczas Wielkanocy, ale należy zwrócić uwagę na te standardowe okresy kwitnienia, aby wiedzieć, jak je przedłużyć.

Wybierz zdrową roślinę

Jak przedłużyć kwitnienie lilii wielkanocnej? Jeśli masz rośliny z plastiku, chcesz je z niego usunąć, aby zapobiec gromadzeniu się wody w korzeniach. Co więcej, chcesz sprawdzić jakość rośliny, ponieważ żółknące rzeczywiście nie będą miały długiego okresu kwitnienia. Idealna jest zielona roślina z kilkoma nieotwartymi kwiatami, a żywotność kwiatów można przedłużyć, usuwając żółte pylniki.

Usuń pylniki i przenieś rośliny

Pomyśl o tej praktyce jako o zapobieganiu siewowi kwitnącej rośliny, ale zamiast tego zapobiegasz wytwarzaniu pyłku. Wypatruj pylników, gdy kwiaty się otworzą. Następnie umieść lilie wielkanocne w jasnym miejscu, z dala od przeciągów.

Podlewaj i utrzymuj stabilność środowiska

Zimne i gorące przeciągi oraz bezpośrednie światło są częstymi winowajcami skracania kwitnienia. Możesz również ustawić temperaturę w szklarni na 65 ° F, aby dodatkowo podeprzeć kwiaty. Wreszcie, nie zapomnij o utrzymaniu wilgoci w medium bez ryzyka nadmiernego podlewania.

Możesz namoczyć pojemnik i pozwolić mu spłynąć do podlewania lilii wielkanocnych. Przed podlaniem upewnij się, że powierzchnia jest sucha, aby zapobiec utrzymywaniu rośliny przez choroby w stojącej wodzie. Z biegiem czasu możesz ocenić, czy możesz ponownie sadzić wielkanocne lilie na zewnątrz.

Chcesz, aby latem liście brązowiały i opadały po obumarciu kwiatów. Ogrodnicy często umieszczają je w miejscu, w którym jest 6 godzin światła słonecznego. Chociaż sama roślina wygląda na martwą, wykorzystaj tę okazję, aby zapewnić światło i wilgoć, aby zachęcić do kwitnienia w przyszłym roku.

Sadzenie wielkanocnych lilii po kwitnieniu

Po trzymaniu wielkanocnych lilii w domu możesz sprawdzić swój kalendarz, czy minęło niebezpieczeństwo mrozu, a następnie posadzić je na zewnątrz. Wybierz obszar z pełnym słońcem i w razie potrzeby zmień glebę. Chcesz, aby były gdzieś dobrze drenujące i płodne, aby wspierać wzrost.

Otwór powinien być wystarczająco szeroki i głęboki, aby pomieścić cebulki i rozłożyć korzenie. Upewnij się, że nie ma kieszeni powietrznych, a rośliny są stabilne. Aby pomóc w zatrzymaniu wilgoci, należy głęboko podlać.

Przestrzeń 18 cali między liliami wielkanocnymi jest idealna do przewidywania ich wzrostu. Możesz również ściółkować, aby zapewnić cień korzeniom i ponownie zimą, aby chronić je przed niską temperaturą. Ogrodnicy będą następnie nawozić wiosną, gdy pojawi się nowy wzrost, i można je ścinać jesienią na wysokości 3 cali nad ziemią.

Wniosek

Wbrew nazwie, lilie wielkanocne nie są roślinami ograniczonymi na Wielkanoc. Ale jak długo trwają lilie wielkanocne? Lilie wielkanocne mogą trwać latami, o ile trzymasz je w idealnym środowisku.

Możesz także sprawić, by kwitły, usuwając pylniki i umieszczając je w chłodnym miejscu z dala od przeciągów. Jeśli w Twoim regionie panuje trudny klimat, możesz je uprawiać w szklarni, a nawet zmusić do kwitnienia na Wielkanoc. Głównym wnioskiem jest to, że środowisko i praktyki będą decydować o długości życia twoich lilii wielkanocnych.

Jak długo uutrzymują się wielkanocne lilie | KrosAgro 1

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Tunel foliowy do okrywania roślin na zimę

Tunel foliowy do okrywania roślin na zimę to skuteczna ochrona przed niskimi temperaturami. Te mogą pojawić się wczesną wiosną a…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać draceny?

Najważniejsze we właściwym rozpoznaniu zapotrzebowań i wymagań rośliny, jest zrozumienie, z jakich warunków klimatycznych pochodzi. Dotyczy to także sposobu, częstotliwości…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować Kaktusa wielkanocnego?

Ripsalidopsis powszechnie znany jako kaktus wielkanocny, to efektowna roślina, pochodząca z brazylijskich dżungli, która swa nazwę zawdzięcza porze, w jakiej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czerwiec w tunelu foliowym

Czerwiec w tunelu foliowym to czas, kiedy zbieramy kilkumiesięczne efekty swojej pracy. Choć pod osłoną jest jeszcze wiele do zrobienia,…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Budowa tunelu foliowego

Jak zbudować tunel foliowy? W pełni rozumiemy potrzeby oraz wymagania uprawiających rośliny pod osłonami, bez względu na to, czy to…

Więcej