Jak długo utrzymują się orchidee Just Add Ice | KrosAgro

Jak długo utrzymują się orchidee Just Add Ice | KrosAgro

Jeśli zastanawiasz się, jak długo wystarczają orchidee Just Add Ice, będziesz zadowolony, że te wyjątkowe orchidee będą wyglądać elegancko nawet przez cztery miesiące. Ale innym powodem, dla którego ogrodnicy uwielbiają orchidee Just Add Ice, jest to, że są one stosunkowo łatwe w pielęgnacji w porównaniu do innych orchidei, które nawet nie kwitną z powodu wieku lub warunków zewnętrznych. Korzystanie ze szklarni może z łatwością poradzić sobie ze zmiennymi warunkami, takimi jak temperatura, więc jedynym aspektem, w którym ogrodnicy mogą popełnić błąd, jest konserwacja.

To właśnie dlatego Just Add Ice Orchids stają się jeszcze bardziej popularne. Te storczyki to po prostu storczyki Phalaenopsis sprzedawane przez Green Circle Growers z założeniem wykorzystania kostek lodu do ich podlewania. Ze względu na minimalną i prostą pielęgnację, więcej ogrodników jest zainteresowanych tymi storczykami ze względu na większą szansę na sukces wynikający z łatwej pielęgnacji.

Jak długo wystarczy dodać lodowe orchidee na końcu i jak zachęcić je do ponownego kwitnienia

Jak długo wystarczy dodać lodowe orchidee?

Kwitnienie przez cztery miesiące

Jedną z najważniejszych cech storczyków Just Add Ice, która sprawia, że ​​są kochane, jest długi okres kwitnienia. Ogólnie rzecz biorąc, te orchidee kwitną nawet przez cztery miesiące. Pamiętaj, że Just Add Ice Orchids to orchidee Phalaenopsis, które są również znane z długich okresów kwitnienia, których cały cykl życia może trwać do 14 miesięcy.

Cykl życia od 9 do 15 miesięcy

Według Green Circle Growers, orchidea Phalaenopsis zakończy swój cykl życiowy od 9 do 14 miesięcy. Co 8 do 12 miesięcy kwiaty mogą raz zakwitnąć ponownie, co czyni je trwałymi storczykami do uprawy w szklarni w celach marketingowych. Być może warto rozważyć uprawę ich obok niebieskich orchidei, aby oferować wyjątkowe orchidee i zarabiać więcej na swoich klientach.

Powtórne kwitnienie po 6 do 8 tygodniach po pierwszym cyklu kwitnienia

Jeśli zauważysz, że ostatni kwiat rośliny opada, pozostawiając nagą łodygę, nie od razu zakładaj, że orchidee są martwe. Możliwe jest ponowne zakwitnięcie orchidei po sześciu do ośmiu tygodniach pod koniec pierwszego cyklu kwitnienia. Należy jednak pamiętać, że kolejne kwiaty będą mniejsze, a cykl kwitnienia będzie krótszy niż pierwszy.

W końcu orchidea Just Add Ice wykorzystała swoją energię do pierwszego kwitnienia. Po zakończeniu drugiego cyklu pamiętaj, aby pozwolić roślinom odpocząć przez chwilę, aby odmłodzić się do następnego cyklu kwitnienia. Tutaj przydatna będzie szklarnia, ponieważ z łatwością utrzymuje optymalne warunki dla storczyka Phalaenopsis.

Jak zachęcić swoją orchideę Just Add Ice do ponownego kwitnienia

Możesz zastosować różne praktyki, aby zachęcić orchidee do ponownego zakwitnięcia po opadnięciu ostatniego kwiatu. Na początek należy odciąć łodygę o cal nad drugim przylistkiem. Te wsporniki chronią węzły, w których można spodziewać się nowego wzrostu.

Szklarnia to doskonałe środowisko do zachęcania orchidei do ponownego kwitnienia, ponieważ można regulować światło i temperaturę upodobań roślin. Na przykład storczyki wolą miękkie światło zamiast ostrego światła słonecznego. Możesz także zadbać o to, aby orchidee otrzymywały chłodne nocne temperatury, które lubią.

Aby pomóc Twoim storczykom w ponownym kwitnieniu, powinny one również odzyskać energię, którą zużyły w początkowym cyklu. Obejmuje to stosowanie płynnych nawozów i ich podlewanie. Jak sama nazwa wskazuje, storczyki Just Add Ice są bardzo wygodne do podlewania bez ryzyka przepełnienia lub zanurzenia, ponieważ wymagają tylko trzech kostek lodu tygodniowo.

Jak pielęgnować orchidee Just Add Ice po kwitnieniu

Storczyki Phalaenopsis przejdą w końcu okres spoczynku, aby przygotować się do następnego cyklu kwitnienia. W tym czasie pamiętaj, aby co tydzień podlewać rośliny kostkami lodu i co drugi tydzień karmić je zbilansowanym nawozem. Pamiętaj, aby nigdy nie podlewać orchidei w tygodniu, w którym je nawozisz.

Szklarnia pozwoli również na zapewnienie pośredniego światła słonecznego w okresie spoczynku orchidei. Musisz utrzymać niską temperaturę w nocy, gdy są uśpione, aby wywołać ponowne rozkwit. Ogólnie rzecz biorąc, temperatury w ciągu dnia powinny wynosić od 75 do 85 ° F, a w nocy temperatura w szklarni jest chłodniejsza.

W celu konserwacji co tydzień sprawdzaj storczyki i usuwaj zużyte kwiaty i wysuszone łodygi. Możesz również napotkać łuskę lub białe guzki, więc potraktuj zainfekowane rośliny alkoholem i odizoluj je, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. Możesz zastosować to samo podejście, jeśli zobaczysz wełnowce, które powodują puszyste białe plamy na roślinach i lekko spryskać olejem ogrodniczym, jeśli odkryjesz małe sieci przędziorków.

Wreszcie storczyki Just Add Ice mogą być podatne na choroby grzybowe. Jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach, prawdopodobnie jest to infekcja bakteryjna, a brak zmiany zapachu może oznaczać chorobę grzybiczą. W przypadku infekcji grzybiczej izoluj zainfekowane rośliny i usuń zainfekowany obszar nożyczkami przed opryskaniem fungicydem.

Wniosek

Jedną z popularnych, które pozostawiają mniejsze prawdopodobieństwo błędu w pielęgnacji, są storczyki Just Add Ice, jeśli chcesz wyhodować przyciągające wzrok i wyjątkowe orchidee. Możesz od razu pomyśleć, jak długo utrzymują się orchidee Just Add Ice, i będziesz zadowolony, że ich okres kwitnienia może trwać do 4 miesięcy. W rzeczywistości cały cykl życia orchidei trwa od 9 do 15 miesięcy.

Co więcej, możesz zachęcić ich do ponownego zakwitnięcia po początkowym cyklu. Użyj szklarni, aby utrzymać dla nich optymalne środowisko, a możesz spodziewać się, że później będą wypuszczać piękne kwiaty.

Jak długo utrzymują się orchidee Just Add Ice | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać astry? 3 najlepsze sposoby

Astry, to niezwykle popularne kwiaty, kojarzące się często z sielskim wiejskim ogródkiem. Ich kwiaty występujące w całej palecie barw mają…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym?

Pytanie „jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym” często stawiane jest przez osoby, które zaczynają uprawy pod osłonami. Oprócz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać katarantus różowy? Uprawa i pielęgnacja barwinka madagaskarskiego

W ostatnim czasie w naszych domach i ogrodach coraz częściej goszczą piękne, egzotyczne rośliny. Jedną z nich, jest pochodzący z…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać poziomki w tunelu foliowym?

Poziomki i truskawki to rośliny mocno ze sobą spokrewnione, mają wiele cech wspólnych, choć te drugie cieszą się znacznie większą…

Więcej
Tunele foliowe

Ile pomidorów rzymskich można uzyskać z jednej rośliny?

Ile pomidorów rzymskich można uzyskać z pojedynczego krzaczka? Odpowiedź brzmi, że każda roślina może wydać do 200 owoców; ta wspaniała…

Więcej
Tunele foliowe

Wentylacja w tunelu foliowym

Lato tego roku to połączenie ciepłych i deszczowych dni, które mają również wpływ na warunki panujące pod osłoną. W cieplarni…

Więcej