Jak długo lilie utrzymują się w wazonie | Porady od KrosAgro

Jak długo lilie utrzymują się w wazonie | Porady od KrosAgro

Ci, którzy kochają lilie, często mają w głowach następujące pytania: Jak długo lilie wytrzymują w wazonie? Jak dbać o lilie w wazonie? Czy ma sens uprawianie ich i innych roślin w szklarni? Zanim zajdziesz daleko przed siebie, musisz dowiedzieć się kilku rzeczy o tych nieskazitelnie wyglądających roślinach.

Jeśli nie wiesz, lilie to rośliny wieloletnie, które potrafią przetrwać dłużej niż jeden sezon wegetacyjny. Znane ze wspaniałych białych kwiatów, które spoczywają na zielonych łodygach, zwykle można je dostrzec w ogrodach krajobrazowych lub w wazonach.

Pytanie nr 1: Jak długo lilie utrzymują się w wazonie?

Przy odpowiedniej pielęgnacji lilie mogą trwać do 10 do 14 dni w wazonie.

Pytanie nr 2: Jak dbać o lilie w wazonie?

Jeśli chcesz, aby białe lilie dodawały piękna Twoim wnętrzom, musisz nauczyć się, jak o nie dbać. Przy odpowiedniej pielęgnacji można przedłużyć kolor rośliny, a także jej zdrowotność.

Przygotuj swoje materiały

Zanim zaczniesz, upewnij się, że Twoje materiały są gotowe. Będziesz potrzebować nożyczek lub noża, wazonu, butelki wody destylowanej i 3 łyżek. Sprite lub 7-Up.

Wytnij łodygi

Podczas cięcia trzymaj lilię za łodygę. Odetnij tylko około pół cala od dolnej części łodygi ostrym nożem lub nożyczkami. Kiedy już to robisz, unikaj poziomego cięcia łodygi. Postaraj się trzymać roślinę za łodygę podczas cięcia pod kątem.

Napełnij wazon wodą

Najlepiej, jeśli używasz wody destylowanej, aby zachować świeżość lilii. Jeśli jednak nie jest to możliwe, możesz zamiast tego użyć wody z kranu. Po prostu upewnij się, że pozostawisz wodę na otwartej przestrzeni przez około 24 godziny, aby pozbyć się chloru i innych jego chemicznych składników.

Dodaj odżywki do kwiatów lub konserwanty

Następnie możesz dodać do wody odżywkę do kwiatów lub konserwanty. Jeśli nie masz przy sobie żadnego z tych produktów, możesz wymienić to na około 3 łyżki. 7-up lub Sprite. Te napoje zawierają dużo kwasu cytrynowego. Jeśli się zastanawiasz, kwas cytrynowy jest kluczowym składnikiem każdej odżywki do kwiatów lub środka konserwującego.

Umieść kwiaty w wazonie

Następnie możesz umieścić kwiaty w wazonie. Pamiętaj, aby usunąć liście, które spadają poniżej linii wody, ponieważ spowoduje to ograniczenie gromadzenia się bakterii w wodzie. Dodatkowo zapewnia to, że Twoje lilie pozostaną świeże przez dłuższy czas.

Upewnij się również, że wazon jest umieszczony w miejscu, w którym twoje lilie i woda pozostają w temperaturze pokojowej. Najlepiej jest ustawić wazon z dala od ciepła, bezpośredniego światła słonecznego i przeciągów.

Przycinaj łodygi co trzy dni i wymieniaj wodę

Twoje lilie będą żyć dłużej, jeśli co trzy dni będziesz ścinać 1/2 cala łodygi. W miarę możliwości unikaj dotykania delikatnych kwiatów, aby nie zostały uszkodzone. Pamiętaj, że wodę i konserwanty należy również wymieniać co trzy dni.

Pytanie nr 3: Czy ogrodnictwo szklarniowe ma doskonały sens?

Zrób przysługę swoim dzieciom – hoduj je w szklarni hobbystycznej! Nie ma to jak zamknięta przestrzeń, w której Twoje rośliny są zdrowe! Jeśli nie zastanawiałeś się nad ogrodnictwem szklarniowym, sprawdź wiele zalet posiadania własnej szklarni hobbystycznej:

Chroni je przed żywiołami

Szklarnia hobbystyczna zapewnia delikatnym roślinom ochronę, której potrzebują przed elementami, które mogłyby je zniszczyć. Ponadto eliminuje konieczność podejmowania awaryjnych przygotowań na wypadek burzy lub innych trudnych warunków atmosferycznych. Niezależnie od pogody na zewnątrz możesz spać spokojnie, wiedząc, że bezpieczeństwo Twoich roślin nie jest zagrożone.

Odstrasza szkodniki i niszczycielskie zwierzęta

Uprawa roślin w szklarni hobbystycznej oznacza zapewnienie im bariery ochronnej przed ciągłym zagrożeniem ze strony szkodników i robactwa. Chociaż szklarnia hobbystyczna może kontrolować destrukcyjne robaki, pozwala również na zatrzymanie pożytecznych owadów, które mogą stymulować wzrost roślin w środku.

Będziesz mógł stworzyć najlepsze środowisko dla swoich roślin

Skonfigurowanie własnej szklarni hobbystycznej pozwala manipulować środowiskiem wzrostu roślin. Nie ma znaczenia, czy uprawiasz warzywa, owoce, zioła, kwiaty – możesz łatwo kontrolować wewnętrzną temperaturę w szklarni hobbystycznej, a także poziom wilgotności, który najlepiej zaspokoi potrzeby Twoich roślin.

Będziesz cieszyć się dłuższym sezonem wegetacyjnym

Ponieważ klimat wewnątrz szklarni hobbystycznej nie różni się tak bardzo, jak środowisko zewnętrzne, będziesz mieć niezliczone możliwości, aby cieszyć się dłuższymi sezonami wegetacyjnymi. Dzięki zdolności szklarni hobbystycznej do zatrzymywania promieniowania słonecznego w obudowie i utrzymywania idealnej temperatury powietrza w konstrukcji, będziesz w stanie uprawiać rośliny poza sezonem, nawet jeśli mieszkasz w obszarze, w którym pogoda jest głównie zimna.

Ostatnie myśli

Teraz, gdy znasz już odpowiedzi na pytania, takie jak „Jak długo lilie utrzymują się w wazonie?”, Następnym krokiem jest zastosowanie zdobytej wiedzy w działaniu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wyhodować je w szklarni hobbystycznej, czy umieścisz je w wazonie w dowolnym pomieszczeniu, te piękne kwiaty nie zawiodą!

Jak długo lilie utrzymują się w wazonie | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak i kiedy dzielić trawy ozdobne? 2 proste kroki

Postaramy się o udzielenie jak najprostszej odpowiedzi na pytanie, o to, jak dzielić trawy ozdobne. W tym celu opiszemy dwa…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Wilczomlecz (euphorbia milii) | Uprawa i pielęgnacja korony cierniowej

Wilczomlecz lśniący nazywany także koroną cierniową to pochodzący z wyżynnej części Madagaskaru sukulent, gdzie dorastając do wysokości 2 metrów, służy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej uprawy roślin

Profesjonalna szklarnia do przemysłowej uprawy roślin musi być dostosowana do potrzeb inwestora we wszystkich możliwych aspektach. Sposób, w jaki  konstrukcja…

Więcej
Tunele foliowe

Ocynk ogniowy – zabezpiecz się przed korozją

Cynkowanie to sprawdzona i popularna metoda uszlachetniania i ochrony poddającej się korozji stali. Badania dowiodły, że element ocynkowany wykazuje nawet…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie systemy grzewcze w tunelach foliowych?

Ogrzewanie w tunelach foliowych chroni plony przed niską temperaturą, dodatkowo wydłużając czas wegetacji roślin w uprawach pod osłonami. Zapewniając hodowli…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podtrzymać kwitnienie begonii. Poradnik dla początkujących

  Czy jest coś równie pięknego, jak roślina obsypana morzem kwiatów w cudownych kolorach? Zwłaszcza zimą widok ten dodaje energii…

Więcej