Jak długo działają inteligentne doniczki? Porady od KrosAgro

Jak długo działają inteligentne doniczki Porady od KrosAgro

Rozsądnie jest sprawdzić, jak długo wystarczają inteligentne doniczki, zanim je kupisz, ale będziesz szczęśliwy, że będą działać nawet przez pięć lat. Można stwierdzić, że inteligentne donice to godna inwestycja do szklarni czy ogrodu. Te pojemniki z tkaniny będą dla Ciebie odpowiednie, jeśli jesteś ogrodnikiem, który chce być produktywny przez cały rok, co roku.

Wydajny całoroczny ogród można wykonać w szklarni w połączeniu z inteligentnymi doniczkami jako pojemnikami. Dzieje się tak, ponieważ możesz wcześnie rosnąć w szklarni i używać doniczek, aby przedłużyć sezon. Zarówno szklarnia, jak i pojemniki będą trwać długo, ale to Ty będziesz odpowiedzialny za ich konserwację, aby osiągnąć rozsądną oczekiwaną długość życia.

Jak długo działają inteligentne doniczki i jak o nie dbać

Inteligentne garnki działają od trzech do pięciu lat, a firma szczyci się ścisłą kontrolą jakości w USA. Daje to pewność, że jakość roślin będzie niezmienna przez długi czas, idealna dla ogrodników, którzy chcą je ponownie wykorzystać. Testowanie i sprawdzanie jakości inteligentnych garnków zajęło ponad 30 lat, a stany w USA i innych krajach odnotowały profesjonalne wyniki ich stosowania.

Co to są inteligentne garnki?

Inteligentne doniczki to pojemniki z tkaniny, które pochodzą z Oklahomy z High Caliper Growing of Oklahoma City. Można śmiało powiedzieć, że flagowy „Smart Pot” to najpopularniejszy pojemnik z tkaniny na rynku, co sprawia, że ​​etykieta jest synonimem każdego doniczki z tkaniny. A co najważniejsze, te doniczki mogą wytrzymać do pięciu lat lub dłużej.

Co sprawia, że ​​inteligentne doniczki są lepsze?

Kontrola temperatury i wilgotności

Możesz zastąpić zwykłe doniczki doniczkami inteligentnymi i skorzystać z lepszego uwalniania ciepła i kontroli wilgoci. Dzięki temu korzenie są zdrowe i zapobiegają problemom z brakiem lub nasyceniem wilgoci w podłożu. Używanie tych pojemników ze szklarnią umożliwia również kontrolowanie temperatury roślin dzięki oddychającej tkaninie i stałemu warunkowi w pomieszczeniu.

Lepsza powierzchnia dla silniejszych korzeni

Czy słyszałeś o przycinaniu korzeni? Firma wspomniała, że ​​te doniczki mogą przycinać korzenie w celu lepszego rozmieszczenia i rozmieszczenia korzeni w środku. Doniczka zatrzymuje wierzchołek korzenia, gdy osiągnie bok pojemnika, tak że roślina zaczyna się rozgałęziać.

Zapewnia to lepszą powierzchnię dla korzeni i optymalnie ułatwia wchłanianie minerałów i wody. Zdrowy włóknisty wzrost będzie wtedy korzystny dla twoich roślin i ich produktywności. Pamiętaj, że silne korzenie tworzą energiczne rośliny.

Bez chemii

Jeśli zamierzasz mieć całkowicie naturalny ogród, możesz nawet polubić to, że te doniczki nie zawierają BPA, chemikaliów i barwników, więc wiesz, że Twoja gleba jest od nich wolna. Nie chcesz, aby korzenie roślin pochłaniały niebezpieczne chemikalia i potencjalnie wpływały na to, co jesz. Ryzyko wypłukiwania chemikaliów do gleby nie istnieje w przypadku inteligentnych garnków.

Całoroczna produktywność

Niezależnie od tego, czy uprawiasz na zewnątrz, czy w pomieszczeniu, inteligentne doniczki będą idealne na wiele sezonów. Możesz jednak lepiej wykorzystać chłodny sezon, jeśli korzystasz ze szklarni. Uprawy takie jak sałata i marchew będą dobrze rosły w tych doniczkach wewnątrz szklarni na zimę lub sadzić czosnek jesienią do zbiorów następnego lata.

Dodatkowo możesz użyć doniczek i szklarni do przenoszenia roślin w ciepłym sezonie w pomieszczeniu. Możesz dostosować temperaturę i światło w szklarni, aby zapewnić, że przeniesione rośliny doniczkowe przetrwają do momentu ich przeniesienia na zewnątrz.

Dbanie o inteligentne doniczki

Aby Twoje inteligentne doniczki przetrwały dłużej niż pięć lat, musisz wiedzieć, jak je czyścić i konserwować. Jeśli planujesz ponownie wykorzystać swoje inteligentne doniczki na następny sezon, możesz je zostawić pod koniec sezonu wegetacyjnego, aby zaoszczędzić miejsce do przechowywania. Możesz nawet trzymać większe na zewnątrz, a przetrwają przez cały rok, o ile przykryjesz je ściółką na zimę.

W przypadku podstawowej pielęgnacji należy usunąć zawartość doniczek i pozostawić do wyschnięcia, aby można było łatwo usunąć pozostałości oraz nadmiar ziemi i korzeni. Następnie można złożyć pojemniki i przechowywać je w chłodnym, suchym miejscu na następny sezon. W zależności od Twojej oceny możliwe jest ponowne wykorzystanie gleby z doniczek jako dodatku do kompostu.

Z biegiem czasu zauważysz wzrost glonów lub gromadzenie się soli, co jest powszechne w pojemnikach. Jeśli nie możesz jeszcze usunąć zawartości, delikatnie wyszoruj naczynia z zewnątrz roztworem sody oczyszczonej i wody. Powinno to usunąć plamy i osady na zewnątrz, ale pamiętaj, aby później pozostawić pojemniki do wyschnięcia.

Inne opcje czyszczenia osadów i brudu to OxiClean lub wybielacz bez chloru, ponieważ pomagają one w sterylizacji garnków w celu bezpiecznego ponownego użycia. Możesz je prać ręcznie lub moczyć w wiadrze, ale możesz zaoszczędzić czas używając pralki. Dokładnie opłucz pojemniki, aby pozbyć się pozostałości i pomiń suszarkę, aby zachować kształt garnków.

Wniosek

Dzięki inteligentnym doniczkom i szklarniom możliwa jest całoroczna i stała produktywność roślin. Ale czy wiesz, jak długo wystarczają inteligentne doniczki? Pojemniki te stanowią doskonałą inwestycję, ponieważ mogą służyć przez pięć lat lub dłużej.

Oferują również kilka zalet, takich jak kontrola temperatury i wilgotności, lepsza powierzchnia dla silniejszych korzeni roślin i wydłużony okres wegetacji. Używanie tych doniczek w szklarni zapewnia zdrowy wzrost i produktywność roślin. Jedyne, co ci zostało, to odpowiedzialne ich utrzymanie i opieka.

Jak długo działają inteligentne doniczki Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa pietruszki pod osłonami

Uprawa pietruszki w szklarni jest bardzo nieskomplikowana. Zabiegi pielęgnacyjne są podobne do tych przy uprawie marchwi, a zakładając, że ogrodnicy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Który tunel foliowy dla początkujących?

Tunel foliowy to konstrukcja, w której uprawa jest bardziej efektywna, a otrzymywany plon efektowny. Choć w wielu tekstach, opracowaniach i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać rosyjską szałwię? Perowskia łobodolistna-uprawa i pielęgnacja

Periowska łobodolistna to inna nazwa rosyjskiej szałwii, pięknej, podobnej do lawendy rośliny obsypanej małymi, niebieskimi lub fioletowymi kwiatkami. Osiąga około…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać mini kiwi w tunelu foliowym?

Tunel foliowy to konstrukcja pozwalająca na uprawę roślin, które normalnie byłyby niedostępne. Choć zawsze istnieje możliwość prowadzenia egzotycznej plantacji plenerowo,…

Więcej
Tunele foliowe

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zimować kolokazję- uszy słonia. Przewodnik krok po kroku

Potrzebujesz dowiedzieć się tylko o trzech krokach, aby z powodzeniem przezimować uszy słonia. Jedną ze wskazówek, będących sekretem udanego zimowania…

Więcej