Jak dbać o tulipany w doniczkach w 4 prostych krokach

Jak dbać o tulipany w doniczkach w 4 prostych krokach

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o tulipany w doniczkach, przedstawiliśmy pięć prostych kroków, które należy wykonać, aby sadzić i pielęgnować tulipany w doniczkach. Dekorowanie domu doniczkami z kolorowych i pięknych tulipanów z pewnością ożywi każdą przestrzeń.

Jak sadzić i pielęgnować tulipany w doniczkach

Doniczki i pojemniki nadają się nie tylko do roślin jednorocznych i bylin, cebulki (jak cebulki tulipanów) również dobrze rosną w doniczkach. Poza tym będą pięknie wyglądać w Twoim domu. Od sadzenia po pielęgnację kwiatów – oto pięć kroków, o których musisz pamiętać.

Krok 1: Zasadź cebulki podczas pierwszego mrozu

Najlepszą porą na sadzenie cebulek jest pierwszy mróz w Twojej okolicy (zwykle jesienią). Tulipany potrzebują chłodnego okresu, aby kwitły.

Posadź je w doniczkach o głębokości co najmniej sześciu cali i upewnij się, że ma odpowiedni drenaż. Tulipany potrzebują przestrzeni do wzrostu korzeni, a także odpowiedniego drenażu, więc Twoje rośliny nie będą musiały siedzieć w wodzie.

Krok # 2: Użyj dobrze przepuszczalnej gleby i sadz w niej cebulki nosami do góry.

Napełnij doniczki dobrze osuszoną glebą i sadz cebulki w glebie z podniesionym nosem. Możesz sadzić je blisko siebie, ale upewnij się, że się nie dotykają. Przykryj je większą ilością ziemi doniczkowej (pozostaw około cala odstępu od krawędzi).

Krok # 3: Gdy górny cal gleby wyschnie, podlej doniczki.

Jeśli wcześniej sadziłeś tulipany bezpośrednio w ogrodzie, przekonasz się, że podlewanie cebulek tulipanów w doniczkach jest zupełnie inne. Twoje rośliny wchłaniają więcej wody i wysychają szybciej niż tulipany sadzone w ogrodzie.

Nadszedł czas, aby podlać garnki, jeśli górny cal gleby jest suchy. Podlewaj tulipany, aż zobaczysz, że woda wypływa z doniczki. Nie musisz ich regularnie podlewać; rób to tylko wtedy, gdy gleba zacznie wysychać.

Krok 4: umieść je w pomieszczeniu, zanim umieścisz je z powrotem w słonecznym miejscu.

Umieść doniczki tulipanów w pomieszczeniu, gdy osiągną wysokość około cala. Umieść je w ciemnym i chłodnym miejscu i poczekaj, aż osiągną od czterech do pięciu cali długości, zanim przeniesiesz je z powrotem w słoneczne miejsce.

Jak dbać o tulipany w doniczkach zimą

Kiedy robi się zimno, musisz zdecydować, co zrobić z tulipanami w doniczkach. Jednym ze sposobów jest przezimowanie cebulek tulipanów w doniczkach.

Jeśli planujesz trzymać cebulki w pojemniku przez całą zimę, musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy, aby zapewnić przetrwanie roślin:

Drenaż

Drenaż jest bardzo ważny przy sadzeniu cebulek tulipanów. W sezonie zimowym większość roślin ginie przez tworzenie się lodu z powodu nadmiaru wody w doniczkach zamiast samego chłodu. Mając to na uwadze, ważne jest, aby upewnić się, że doniczki mają wystarczający drenaż. Woda podlewająca się regularnie lub z topniejącego śniegu nie powinna dostać się do doniczki. Jest to niezbędne do utrzymania roślin przy życiu przez całą zimę.

Nawozić

Innym ważnym czynnikiem do rozważenia jest nawożenie. Kiedy tulipany kwitną wiosną, gromadzą też energię, która pomaga im przetrwać nadchodzące zimne miesiące. Możesz pomóc im zmagazynować więcej energii, dobrze je nawożąc. Pamiętaj, że im więcej energii magazynują, tym większe jest prawdopodobieństwo, że przeżyją zimę.

W szczególności rośliny doniczkowe potrzebują więcej pomocy, ponieważ w przeciwieństwie do roślin rabatowych nie mogą szukać dodatkowych składników odżywczych. Musisz upewnić się, że mają wystarczająco dużo czasu na przetrwanie zimą.

Dlaczego potrzebujesz mini szklarni?

Uprawa tulipanów doniczkowych w mini szklarni to świetna alternatywa. Będziesz mógł regulować temperaturę w środku i mieć pewność, że Twoje tulipany będą chronione przed śniegiem i lodem. Poza tym, oto inne powody, dla których potrzebujesz mini szklarni.

Chroń swoje rośliny przed szkodliwymi owadami

Niektóre z najczęstszych szkodników atakujących cebulki tulipanów to roztocza (przędziorki i roztocza), ślimaki nagie i ślimaki, mszyce i gąsienice. Zwierzęta takie jak wiewiórki i gryzonie mogą zjadać cebulki tulipanów, zwłaszcza zimą, kiedy są w stanie uśpienia. Umieszczenie ich w bezpiecznym pomieszczeniu zmniejsza ryzyko przyciągania tych szkodników. Twoje rośliny będą rosły zdrowo aż do wiosny.

Świetne dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o ogrodnictwie szklarniowym

Chcesz dowiedzieć się więcej o uprawie roślin w szklarni? Idealnym miejscem na rozpoczęcie jest zakup mini szklarni. Zanim zainwestujesz w droższy i trwalszy, mała szklarnia pozwoli ci nauczyć się działania i zapoznać się z różnymi środowiskami uprawy twoich ulubionych roślin.

Rozpocznij sadzenie niezależnie od pory roku

Dzięki szklarni możesz stworzyć swój mikroklimat wewnątrz obudowy. Oznacza to, że będziesz mógł uprawiać różne rodzaje roślin niezależnie od pogody na zewnątrz. Na przykład możesz uprawiać rośliny na ciepłe dni w chłodniejszych porach roku i odwrotnie.

Chroń swoje rośliny przed nieprzewidywalną pogodą

Zestawy szklarniowe doskonale nadają się do ochrony delikatnych roślin przed śniegiem, mrozem, lodem, silnym wiatrem, nadmiernym upałem lub ulewnymi deszczami. Pamiętaj, że jedna burza może zniszczyć całe miesiące Twojej ciężkiej pracy. Gdy pogoda się poprawi, możesz przesadzić rośliny do ogrodu.

Ostatnie przemyślenia na temat pielęgnacji tulipanów w doniczkach

Tulipany to jedne z najłatwiejszych, a jednocześnie najpiękniejszych kwiatów w uprawie. Nauczysz się, jak pielęgnować tulipany w doniczkach, a wiosną będziesz mógł cieszyć się kolorowymi kwiatami.

Jak dbać o tulipany w doniczkach w 4 prostych krokach

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać lawendy pod osłonami?

Lawenda to urokliwa roślina o kuszącym zapachu i szerokim zastosowaniu. Uprawiać lawendy pod osłonami jest popularne na południu Europy, gdzie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zrobić kompostownik?

Roślina podczas dojrzewania pobiera z ziemi składniki odżywcze, dlatego tak ważne jest regularnie wzbogacanie gleby o nawozy. Dostarczone do podłoża…

Więcej
Tunele foliowe

Wiosna pod osłonami w tunelu foliowym

Wiosna w tunelu foliowym to dla ogrodników i roślin pora przebudzenia. Warzywa, owoce i zioła będą rozwijać się prawidłowo tylko…

Więcej
Hodowla zwierząt

Hala namiotowa jako ujeżdżalnia dla koni

Jeździectwo jako hobby cieszy się coraz większą popularnością. Na obrzeżach miast oraz w małych miejscowościach można spotkać zasłużone już stajnie,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty przemysłowe dla firm

Namioty przemysłowe dla firm o konstrukcji z rur i profili, znajdują swoje zastosowanie w różnych rodzajach produkcji. Hale namiotowe to…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać gniciu korzeni w hydroponice? 3 użyteczne wskazówki

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, który szuka sposobów na doskonalenie swoich umiejętności, chciałbyś dowiedzieć się, jak zapobiegać gniciu korzeni w uprawach…

Więcej