Jak dbać o tulipany uprawiane w hydroponice | KrosAgro

Jak dbać o tulipany uprawiane w hydroponice | KrosAgro

Ogólnie rzecz biorąc, nauka pielęgnacji tulipanów hydroponicznych jest tak prosta, jak pilne stosowanie metod od początku do końca. To wszystko i nie ma żadnych sekretnych praktyk, które musisz odkryć. Kluczem do pomyślnej pielęgnacji hydroponicznych tulipanów jest upewnienie się, że na żadnym etapie ich wzrostu nie występują żadne niedociągnięcia.

Zainteresowani uprawą tulipanów mogą rozważyć połączenie hydroponiki i szklarni i skorzystać z szybkiej produkcji. Chociaż odejście od tradycyjnej metody uprawy tulipanów może onieśmielać, zdziwiłbyś się, jak prosta jest koncepcja hydroponiki. Poniżej znajdują się trzy kroki, aby skutecznie dbać o tulipany hydroponiczne.

Jak dbać o tulipany hydroponiczne Wszechstronny przewodnik

Krok # 1. Kończę spoczynek

Zaczynasz od umieszczenia cebulek tulipanów pionowo w tacach z wodą odpowiednich do hydroponicznego tłoczenia tulipanów. Umieść te tace w pomieszczeniu o temperaturze około 46.4 ° F, ponieważ trzymanie ich w pomieszczeniu w tej temperaturze pomoże zakończyć okres spoczynku. Taca, rozmieszczenie żarówek i temperatura pokojowa są kluczowe dla sukcesu twoich hydroponicznych tulipanów.

Innym przyjaznym dla majsterkowiczów sposobem, który możesz zrobić, aby rozpocząć i pielęgnować hydroponiczne tulipany w domu, jest użycie papierowej torby i lodówki zamiast tac i chłodni. Włożyć żarówki do papierowej torebki i wstawić do lodówki na 13 tygodni, co również powinno zakończyć ich okres spoczynku.

Możesz również znaleźć na rynku opakowania hydroponicznych tulipanów, na których wystarczy zmusić je do samodzielnego rozkwitnięcia. W tym opakowaniu dodasz wodę do pojemnika, aby dno cebulki zamoczyło się, co zachęca do założenia. Możesz wybierać spośród różnych odmian, a czas oczekiwania na zakwitnięcie tulipanów może również zależeć od temperatury i wcześniejszego schłodzenia.

Krok # 2. Rootowanie żarówek

Chcesz dodać wodę do tacek i przechowywać je w temperaturze od 37,4 do 41 ° F przez trzy tygodnie, aby zachęcić do ukorzeniania. Doświadczeni hodowcy hydroponiczni czekają na półtora cala wzrostu korzeni, ponieważ ta długość wystarczy, aby wchłonąć wodę i azotan wapnia, aby zachęcić do dalszego rozwoju. A co z tymi, którzy chcą ukorzenić cebulki bez tac?

Możesz użyć wazonu i wypełnić go 2-calowymi kamykami, zanim umieścisz na nich żarówkę. Następnie dodasz cal wody, aby zapewnić wilgoć i zachęcić do ukorzeniania. Umieść wazon w chłodnym i ciemnym miejscu na około sześć tygodni i pamiętaj, aby co tydzień zmieniać wodę.

Krok # 3. Rośnie w szklarni

Podobnie jak hydroponiczna uprawa truskawek, pielęgnacja hydroponicznych tulipanów będzie znacznie łatwiejsza, jeśli masz szklarnię. Pamiętaj, że szklarnia zapewni idealne środowisko dla tulipanów, gdy się osiedlają. Ogólnie rzecz biorąc, kontrola środowiska w szklarni zawsze będzie korzystna, niezależnie od tego, czy uprawiasz tradycyjnie, czy hydroponicznie.

Gdy tulipany się ukorzenią, umieścisz je w szklarni o temperaturze od 69,8 do 60,8 ° F, którą będziesz odpowiednio dostosowywać w miarę wzrostu roślin. Konieczne jest również utrzymanie czystości i wilgoci, aby tulipany mogły się dalej rozwijać. Z drugiej strony, ci, którzy ukorzenili tulipany w wazonie, mogą umieścić ukorzenioną roślinę w jasnym pomieszczeniu, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Idealna temperatura dla tulipana w wazonie wynosi około 60 do 65 ° F. Upewnij się, że korzenie są zawsze w wodzie. I wreszcie, staraj się również wymieniać wodę, aby zapobiec chorobom.

Hydroponic Tulip Aftercare

Jak przeczytałeś wcześniej, pielęgnacja hydroponicznych tulipanów to praktyka, którą wykonujesz od początku do końca. Jednak inny popularny tulipan hydroponiczny, który można kupić na rynku, pochodzi od Bloomaker. W przypadku tych tulipanów chcesz usunąć martwy kwiat po zakończeniu kwitnienia z łodygi.

Pozostaw liście do całkowitego wyschnięcia, ale utrzymuj poziom wody, aby zachęcić nowe cebulki do rozwoju. Następnie możesz wyciąć martwe liście i pozostawić korzenie. Nowe żarówki można później przechowywać do przesadzania.

Według Bloomaket możliwe jest również ponowne odrastanie cebulek tulipanów w wodzie.

Po co uprawiać tulipany hydroponicznie?

Uprawa tulipanów hydroponicznie, podobnie jak innych roślin uprawianych hydroponicznie, jest korzystna, ponieważ jest to stosunkowo higieniczny proces. Nie używasz gleby, więc otrzymasz czyste kwiaty. Co więcej, ci, którzy są ograniczeni przestrzenią, mogą uprawiać tulipany w pojemnikach i jak wspomniano wcześniej, po zakwitnięciu hydroponicznych tulipanów utworzą nowe cebule, które możesz ponownie zasadzić.

Z produkcyjnego punktu widzenia hydroponiczna uprawa tulipanów jest również szybsza. Na rynku rośnie nawet zapotrzebowanie na hydroponiczne opakowania do tulipanów. Coraz więcej właścicieli domów interesuje się samym kwitnieniem tulipanów z założeniem, że używają tylko wody i kontrolowanego środowiska.

Wniosek

Dawno minęły czasy, kiedy nie można mieć plonów i kwiatów, jeśli nie ma się też gruntu do ich uprawy. W dzisiejszych czasach nawet tulipany mogą rosnąć bez gleby, ale aby w pełni wykorzystać tę innowację, należy również nauczyć się dbać o tulipany hydroponiczne. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma konkretnych sztuczek dotyczących pielęgnacji tulipanów hydroponicznych.

Zamiast tego musisz upewnić się, że od początku do końca znajdują się w sterylnym i kontrolowanym środowisku. Obejmuje to używanie czystych i odpowiednich pojemników i wody oraz pomieszczenia, w którym można utrzymać niskie temperatury. Gdy twoje hydroponiczne tulipany rozwiną korzenie, możesz o nie dbać i zachęcać do dalszego rozwoju w szklarni.

Jak dbać o tulipany uprawiane w hydroponice | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jak wybrać producenta tuneli foliowych?

Tunel foliowy jest wielofunkcyjną oraz uniwersalną konstrukcją. Dla małych firm, gospodarstw, rolników, plantatorów, hobbystycznych ogrodników to struktura, w której można…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać agrest w tunelu foliowym?

Wielu osobom drobne kwaśne owoce agrestu kojarzą się z dzieciństwem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jeszcze kilka lat…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa, pielęgnacja i przycinanie floksa

Floks wiechowaty to wysoka, sięgająca około 120 cm bylina ogrodowa, ma sztywne łodygi, a jej główną ozdobą są urocze drobne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uniknąć osłabienia gleby w tunelu foliowym?

Wielosezonowa uprawa jednego gatunku roślin lub tej samej rodziny, na tym samym stanowisku, wywołuje zmęczenie ziemi. To zaś prowadzi do…

Więcej
Hodowla zwierząt

Hala namiotowa jako ujeżdżalnia dla koni

Jeździectwo jako hobby cieszy się coraz większą popularnością. Na obrzeżach miast oraz w małych miejscowościach można spotkać zasłużone już stajnie,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Konstrukcje stalowe z kratownicą

Konstrukcje stalowe z wyposaża się w kratownicę, aby ustabilizować i wzmocnić strukturę, aby jeszcze lepiej znosiła warunki atmosferyczne na nią…

Więcej