Jak dbać o kostrzewę siną | Porady dla początkujących

Wiedza o tym, jak dbać o kostrzewę błękitną, jest ważna, aby Twoja trawa była piękna i zdrowa. Kostrzewa niebieska należy do gatunków roślin z rodziny traw. Te kwiaty mają przyciągający wzrok niebieski odcień, który utrzymuje się przez cały rok. Kostrzewa niebieska jest odporna na suszę, co czyni ją doskonałym wyborem do ogrodów skalnych. Jego zdolność tworzenia kęp tworzy jednolite kopce liści, które wyglądają jak pierzaste łodygi kwitnącej słomy. Może być stosowany jako roślina akcentująca, w masowych nasadzeniach, szczelinach i pojemnikach.

Kostrzewa niebieska ma szerokość od sześciu do ośmiu cali i wysokość od 6 do 12 cali. Ponieważ są tolerancyjne na suszę, najlepiej rozwijają się na obszarach o wysokich temperaturach. Jest odporny na jelenie i może być używany jako okrywowa, aby trzymać jelenie z dala od innych roślin. Kostrzewa niebieska jest rośliną wymagającą niewielkiej konserwacji, więc możesz ją sprawdzać dwa do trzech razy w tygodniu.

Jak dbać o kostrzewę błękitną

Mimo że kostrzewa niebieska jest ogólnie mało wymagająca w utrzymaniu, istnieją pewne wskazówki, o których należy pamiętać podczas pielęgnacji kostrzewy niebieskiej, takie jak:

Podlewanie

Jeśli chodzi o podlewanie kostrzewy niebieskiej i pomaganie jej w rozwijaniu silnych korzeni, pamiętaj, aby gleba była wilgotna, ale nie błotnista. Gdy twoje rośliny dojrzeją, nie będziesz musiał ich podlewać tak często, jak robiłeś to podczas wzrostu. Zamiast tego zaleca się elastyczne podlewanie.

Na przykład podlewaj kostrzewę niebieską w zależności od pogody (deszcz lub susza) i tego, jak radzą sobie rośliny. Obserwuj swoje rośliny, aby dowiedzieć się, ile wody potrzebuje.

Organiczna ściółka

Dodaj warstwę organicznej ściółki, aby zatrzymać wilgoć w glebie. Organiczna ściółka z czasem zepsuje się i przyczyni się do ogólnego stanu gleby. Może to być niezwykle pomocne, jeśli Twoja gleba potrzebuje zastrzyku składników odżywczych. Organiczna ściółka jest również pomocna w zmniejszaniu urazów wodnych i pomaga w utrzymaniu gleby w stanie wolnym od chwastów.

Wyszczotowywanie martwych ostrzy

Aby Twoja kostrzewa niebieska wyglądała jak najlepiej, przeczesz martwe ostrza i usuń główki kwiatowe. Pomaga to w promowaniu ciasnego okrągłego kształtu rośliny. Możesz również zdecydować się na pozostawienie kwiatów, ponieważ produkują nasiona, których możesz użyć do sadzenia większej kostrzewy niebieskiej.

Oddział

Starsze rośliny kostrzewy niebieskiej mogą mieć tendencję do wymierania nieco w środku, ale więcej kostrzewy niebieskiej można sadzić przez rozmnażanie podziałowe. Umierającą kostrzewa niebieską wystarczy wykopać i przeciąć na pół.

Oto jak to zrobić: wyciągnij środkową część ręką, pozostawiając rośliny pełne zdrowych liści. Aby liście wyglądały wspaniale, przycinaj martwe źdźbła trawy i główki kwiatowe, aby uzyskać idealnie ukształtowaną niebieską kostrzewę. Pozostawienie kwiatów może spowodować samozasienienie rośliny, ale nie będzie to problemem, jeśli nie przeszkadza ci większy wzrost kostrzewy niebieskiej. Możesz ściąć kwiaty i przyciąć trawę, jeśli chcesz ją ograniczyć. Zwróć uwagę, że podział można przeprowadzać tylko co trzy do pięciu lat.

Światło słoneczne

Kostrzewa niebieska może rosnąć na obszarach częściowo zacienionych lub w bezpośrednim świetle słonecznym przez co najmniej sześć do ośmiu godzin każdego dnia. Można je sadzić u nasady drzew, w pojemnikach, rabatach, o ile jest odpowiednio nasłonecznione.

Jakość gleby

Ta roślina nie wymaga mieszanej gleby startowej, o ile gleba jest dobrze przepuszczalna i ma średnią wilgotność, aby zapobiec obumarciu.

Odstępy

Rozstaw jest również potrzebny podczas sadzenia kostrzewy niebieskiej, sugeruje się, aby każda roślina była rozstawiona około 15 cali, ponieważ mają one tendencję do szerokiego wzrostu (około sześciu do osiemnastu cali szerokości).

Jak kostrzewa niebieska wygląda w twoim krajobrazie

Kostrzewa niebieska to piękna wieloletnia trawa, która nadaje teksturę każdemu ogrodowi. Jego delikatne odcienie są wspaniałym dodatkiem do Twojego krajobrazu. Jak wspomniano, jest to roślina wymagająca niewielkiej konserwacji i można ją wyczyścić wczesną wiosną, zanim wznowi aktywny wzrost w okresie wegetacji.

Oto kilka sposobów, w jakie twój krajobraz może skorzystać z kostrzewy błękitnej: obrzeża graniczne, ogrody skalne / alpejskie, ogrody naturalizujące i leśne, sadzenie w pojemnikach i ogólne użytkowanie ogrodów.

Dlaczego warto zacząć hodować kostrzewę błękitną w szklarni?

Podczas gdy kostrzewa niebieska wygląda świetnie, gdy jest wyświetlana, istnieje kilka powodów, dla których początkowo należy ją hodować w szklarni.

Po pierwsze, mini szklarnia chroni rośliny kostrzewy niebieskiej przed owadami i chorobami, które mogą je zabić. Na szczęście szkodniki są rzadkim zjawiskiem, ale kiedy infiltrują twoje rośliny podczas wzrostu, skutki mogą być znaczące. Mszyce to najczęstsze szkodniki atakujące kostrzewę błękitną. Patogeny roślinne mogą również stanowić problem podczas uprawy kostrzewy błękitnej.

Trzymanie roślin w mini szklarni zmniejsza ryzyko przyciągania szkodników i chorób. Zapewnia, że ​​Twoje rośliny będą rosły zdrowe, dopóki nie dojrzeją.

Ostatnie przemyślenia na temat opieki nad kostrzewą błękitną

Kostrzewa niebieska to doskonały wybór do Twojego ogrodu, a także dobry wybór do ogrodnictwa w pojemnikach. Często są używane jako wypełniacz do innych roślin ozdobnych, dzięki czemu mogą się wyróżniać. Wiedza o tym, jak dbać o kostrzewę błękitną, gwarantuje, że będziesz uprawiać piękne i zdrowe rośliny. Należy jednak pamiętać, że kostrzewa niebieska uprawiana w pojemnikach i koszach może wymagać częstszego podlewania w porównaniu do kostrzewy niebieskiej na podwórkach lub ogrodach.

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak podzielić paprocie w 3 prostych krokach

Aby nauczyć się dzielić paprocie, wystarczy poznać trzy łatwe kroki. Ponieważ są to rośliny długowieczne, musisz znać tę podstawową praktykę…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa ogrodu z dziećmi

Ogrodnictwo z dziećmi to prawdziwa przygoda nie tylko tylko dla najmłodszych, ale również dla ich opiekunów. Wspólne pielęgnowanie warzyw i…

Więcej
Tunele foliowe

Jaki profesjonalny tunel foliowy kupić?

Już prawie koniec sierpnia, zbliża się więc moment, w którym należy zdecydować, co dalej z tunelem foliowym. Farmerzy uprawiający rośliny…

Więcej

Namioty rolnicze jako zastępstwo dla stodoły

Namioty rolnicze jako zastępstwo dla stodoły to coraz bardziej widoczna zmiana przy wyborze konstrukcji. Coraz częściej zamiast ociężałych i drogich…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć oleander? | Uprawa i pielęgnacja oleandrów

Oleandry to wspaniałe rośliny pochodzące z południa Europy, ich ozdobą są średniej wielkości pachnące kwiaty oraz wąskie, skórzaste liście charakterystyczne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak założyć ogród kuchenny?

Ogród kuchenny to trend ogrodniczy, który powoli przekształca się w modę. Na wielu przydomowych działkach, niedaleko tylnego wyjścia, stoi tunel…

Więcej